Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

leniccka
25. aug 2009

hojte holky,

taaaaak my sme boli vcera na poradni a mame 59cm a 5190g...cize rastieme ako z mlieka, co mesiac to kilo 😅 a potom ze preco ju nevladzem nosit na rukach 🙂 dokina povedala ze sme este trosku zlte, tak ideme zase na krv buduci tyzden, chudatenko moje zase ihla do ruky 😢
a kedze cely den nespala a bola az zla od unavy tak sme cakali kym sa riadne zotmie a potom sme ju ulozili, po okupkani a nakojeni... vysledok??? nasa mica spala od 21 do 3 rano 😀 😀 😀
dnes som ju uspala este von v kociku, potom sme spinkali spolu v detskej a pred chvilou sa zobudila tatikovi na hrudi.... tak som zvedava aka bude tato noc....

no a este jedna novinka, vcera sme zacali makat na surodencovi, trosku sme sa posmiali, bo doki ma zasil a la panna, ale vsetko v pohode 😉

malka18
25. aug 2009

ahojte...vidím že tu asi nikto..my už zase spíme a cem sa opýtať aku značku plienok používate????

lucia32
25. aug 2009

ahojky malka...my máme pampers, tesco, happy bella...

malka18
25. aug 2009

ahoj..my sme používali tiež pampers a teraz sme prešli na tesco a som spokojná...som myslela že to bude nič moc ale pohoda.. 😀

acerka
25. aug 2009

ahojte, neviete niektora co znamenaju hodnoty 2/a a 1/b pri ortopedickom vysetreni ??

lucia32
25. aug 2009

acerka: lucim tu dávala aj link...Ia je najlepšie, Ib je tiež dobré, myslím, že pri IIa už treba baliť naširoko...ale toť len môj názor...

riusik
25. aug 2009

ahojte 😵
laurajana: pekne photos 😉 a ano, my viacdetne mamicky to mame troska ine, sak? a hlavne, cim je mensi vekovy rozdiel 😎 moj tomas sa vyvinovo vracia - musim ho krmit (nie vzdy, ale casto, najma ked mam malu na rukach) a podobne veci 😠 ale co uz, o vydrzim, o chvilu skolka vola, jajaj, sa tesiiiim 😉

majka: sa vam pohorsilo ☹ to nie je dobre, sakra... ved uz by malo byt iba lepsie a nie naopak...

leni: odber nejak vydrzite, ked to treba, co uz narobime 😖 a ten surodenec, to vazne?? alebo iba proces vyroby nacvicujete 😎 ? alebo naozaj chcete do roka druhe 😕

plienky - pampers

josifek
25. aug 2009

ahojky jsem na chvilku z5. Venku horko a my jsme si s Karamelkou zdřímli po procházce 😀 Teda ona jěště spí 😀
My používáme už jen tesco vyhovují nám, a předtím baby love z dm ale ty jsou nám už malé 😉 Pampers ty nejmenší nám protýkali a větší vyzkoušíme později 😉

riusik
25. aug 2009

josi: aj u nas vonku teplo, ale boli sme poctivo 😉 a tiez alexandra pospinkala, akurat dost fuka, co sa jej nepacilo, a ten vietor sa stale otacal 😠

josifek
25. aug 2009

Riusko ahojky my byli jak jěště nebylo moc teplo, a malá má dneska spavou, včera víc kukala a dneska víc spinká 😀 My s kočárem můžem jen jezdit nesnáší drncání a houpání, má ráda rovnou jízdu asi bude malá motoristka 😉

riusik
25. aug 2009

mia, ja som tu dnes pisala, ze si moj velky vzor, co sa tyka vstavania 😉 lebo nestiham. vstavam o pol deviatej, deviatej a vzdy si povie, kebyze vstavam ako mia, tak uz mam navarene, upratane 😉 a najhorsie, ze potom fakt nestihacky, lebo tomasko si vyzaduje tisickrat viac pozornosti ako pred narodenim malej a to ma brzdi a samozrejme sa mu stale snazim vysvetlovat donekonecna vsetko a to chce tiez svoj cas... ale zatial sme boli vonku kazdy den, takze ako-tak zvladame 😎

josifek
25. aug 2009

Riusko to mě teda moc těší, ale ono to stávání je prostě už za ty roky naučené stávám automaticky, a pokud někdo nestíhá tak to přeci není ostuda hlavní je že jsou mimisci malí i ti velcí spokojeni 😉 Bordel se uklidí až bude čas. Já mám i tu výhodu že večeře vaří syn a hodně věcí oba zastanou když jim teda něco na uklid nechám 😀

fibi
25. aug 2009

ahojte, bratislavčanky, ktoré ste boli na kramároch na kĺbiky, neviete ako to tam chodí? Objednávajú a na čas vezmú? Máte t.č.? 😕

riusik
25. aug 2009

hmmm, to este potrva, kym mne moj syn navari veceru 😠 😎 ale ja si rada pockam.... najvacsi problem je, ze ja mam rada poriadok a niekedy si poviem, ze kaslem na to, ale o to viac ma to stve na druhy, treti den...

leniccka
25. aug 2009

riusik, my fakt chceme co najskor druhe babo, nech to mame rychlo za sebou a ked budu deturence vacsie tak sa budu vediet spolu zahrat, teda aspon dufam 🙂

malka, pampersky, mam aj tesco ale kedze mi ich mala kvalitne prekaka tak ich davam len na "cikacie" dni, kedze moja kadi tak cca raz za 4 - 6 dni

riusik
25. aug 2009

fibs: neviem, ako to funguje na kramaroch, neporadim. my sme sa chceli vyhnut cakaniu, tak sme sli do pro bios-u. je to sice za 20eur, ale vezmu presne dohodnuty cas a desat minut a mas vysledok v ruke....

malka18
25. aug 2009

leniccka...ako je to možne že ti malá tak málo kaká 😖 ....my sme na umelej a kakáme každý deň alebo každý druhý deň!!!!!

brinzulka
25. aug 2009

su take deticky...nas maly kaka do kazdej plienky...co mi nevadi..ale nakolko pouzivame moderne latkovky-no nemusel by

ze sevaste 😵

leniccka
25. aug 2009

malka, asi jej vsetko moje mliecko tak stravi ze nema co vylucit... ked je mliecko na mieru babatku tak sa cele spracuje a vstrebe... a ja tiez nechodim dako casto na wc, tak to ma asi po mne 😅

samayka
25. aug 2009

ahojte maminy

dnes sme boli na poradni. aaaach jo. poslali nás na kramáre - na chirurgiu s tým pupíkom. a vraj všetky tie nerváky čo zažívame večer, môžu byť spojené aj s tým. že ju to skrátka obťažuje a zrejme aj pobolieva... a ten reflux tak isto, takže vybavíme dva krát sono. joooj nech už z toho vyrastie sýkorenka naša...

ale na druhej strane nás pochválila, že len málo detí ktoré sa trápia refluxom tak krásne priberajú a tak krásne komunikujú... jej tam hrkútala babulka naša, smiala sa a naťahovala za hrazdičkou 🙂

a máme 5120gramov a 59 cm 🙂

ineees - dobehli sme eričkovu pôrodnú váhu

samayka
25. aug 2009

fibi - aj my asi pojdeme tam kde robia to sono... na detsku kliniku - no idem to popozerat na nete

malka18
25. aug 2009

leniccka: aha a nebolieva ju bruško??? 😒

fibi
25. aug 2009

tak linda je v kakaní po svojej staršej sestre a po tatínkovi... Skoro po každom kŕmení kadí 😝

riusik
25. aug 2009

leni: mas moj obdiv, ja som si na taky maly vekovy rozdiel netrufla... moj P chcel tiez hned, ale podarilo sa mi to oddialit na tri roky 😉

samy: sykorka je sikovna 😉 a zvladnete vysetrenia a bude pokoj...

brin: ze sevas 😉

leniccka
25. aug 2009

malka, pijem rascovo-bylinkovo neviem aky caj z ktoreho sa vzdy krasne vyprdka, trosku sa popuci, pokruti ale nie je to dake strasne, dam jej cumel a je spokojna, ked zaspi vypluje a je OK 🙂
kym dobre spava, rastie a skeri sa krasne na nas tak nemam co riesit, ona len malicko place klop klop klop, nech si nezarieknem 😉

brinzulka
25. aug 2009

poznam dievca-teraz certica 😉 ...tiez kadila jak babo raz do tyzdna

malka18
25. aug 2009

leniccka...tak to je teda super...naša je inak tiež spokojná a neplakáva tiež klop klop klop..len pri kupani to sa nám stále nepači neviem prečo ,ale včera čo som bola prekvapkaná neplakala asi preto lebo kupal mm...som povedala že bude každý deň 😀

samayka
25. aug 2009

brin - aj my máme nakadenuo skoro v každej.. cez deň. ale nad ránom jej musíme pomáhať. lebo by si cez ten pupík aj ladviny vytlačila chúďa naše...

doktorka mi na to povedala, že jej môžem kludne aj cez deň sem tam pomôcť, ulaví sa jej a nemusí tolko tlačiť. a že keď ten pupino bude v poriadku, môžeme to zasa nechať na ňu.

leniccka
25. aug 2009

u nas kupe stale iba tatik, mala sa citi bezpecnejsie na jeho obrovskej ruke ako na mojich malych kostickach 🙂
a tatik mi takto aspon pomoze, ked uz nakojit ju nemoze, zase ju malokedy prezlieka-oblieka, lebo s jeho velkymi prstami nevie tie male pracky pozapinat 🙂

brinzulka
25. aug 2009

na a uz vyplul-vyflusol deci mlieka do plienky...trdlo male...ale je uplne kludny a v pohode...bistu...co is nevie povedat, ze uz mam dost...ak ho ja odstavi skor a negrca...tak mi tu pisti a dudel ani za svet...ak ho necham...ze nech sa napapaaaaa...tak grcia strelami... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre