Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

aspine
25. dec 2009

traky jasne 😉

holcinky moje dekuju za rady a za pokec a jdu do perin.....at se me rano neleknou 😀
mejte se krasne a uzivejte zbytek svatku 😉

paaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa cmuk 😵

traktor
25. dec 2009

aspi dobru noc a aj tebe pekne sviatky 😉 😵

lucim
25. dec 2009

nejdeme aj my spinkat? 🙂
aspi dobruuuuuuuuu 😉

traktor
25. dec 2009

lucim asi by sa patrilo.....tak zhasiname?

lucim
25. dec 2009

oki, dnes stukas ty. 🙂 sladke snicky. 🙂

traktor
25. dec 2009

tak vsetkym konikom, kobylkam a malym aj vecsim zriebatkam, dobru nocku a sladke snicky.....a potom huraaaaa na kolace 😀 😀 .....dobru noc 😵 😵 😵

traktor
26. dec 2009

tak som zatvarala a aj otvaram, 😉 , krasne sobotne rano a ked niekto oslavuje tak vsetko najlepsie 😵 , a matko vam posiela pozdrav zo svojho kresielka 😀 😀 😉

samayka
26. dec 2009

ahojte

tak asi to bol fakt iba vianočný darček.. zasa sme mali divokú noc... fňuk... ale tá Vianočná stála za to... zaspinkala okolo 22 a prvý krát hore o 1:30 a potom až o 6 a potiahla potom ešte do 8. a medzi tým sa spalo!!! normálne že spalo, nemrkotalo, nahádzalo, nebudilo, nefňukalo, neplakalo.. spalo!!!

ale aj tak ju lúbime... a aj vás všetky .. a sme radi že vás máme

inneska
26. dec 2009

krásne ránko 🙂

včera sme mali nabitý program...doobeda prišla sesternica(dnes ráno už odchádzala), hned potom na obed k svokrovcom(svokor mal 70), prišli sme večer...ja úplne grogy som sa zaspala a zobudila sa o 2,15 😝
a dnes k mojej babke, je tam teta z BA ... a zajtra k mojej mame 🙂 tak máme čo robiť ..

ježiško bol vcelku bohatý..jasne, že najviac poslúchal erik 😀 hračky, oblečko, aj peniažky dostal...a dostali sme aj vysielačky, tak môžem bez obýv chodiť po celom dome, aj po vonku 😀

za štedrovečerným stolom sedel aj erik(škoda, že sme nemali stoličku), ale dali sme dohromady velké stličky, a na ne sme dali erika v kresielku FP 🙂takže super...

a ja som tak moc chcela tyčový mixér, že som dostala 2 😀 😀 ale potešilo 🙂a je pravda, že ten najkrajší dsarček som dostala už v lete 😵

lucia32
26. dec 2009

Ahojky babuľky...najprv sa chcem poďakovať za blahoželania k 5. mesačninám 😉 , potom pochváliť, že naša srnka sa včera poprvýkrát prevrátila z bruška na chrbátik 😀 a hneď 3x 😉 ...ja som vravela. že to bude vianočný darček 😎 Od Štedrého dňa sedkáme poctivo na nočničku a samozrejme tam máme vždy poklad, mama ju tam šupne, keď začne Nataly tlačiť 😀
Inak my s ocinom sme celé Vianoce chorí, asi sme sa podchladili na chate minulý víkend 😝 , deti sú chválabohu zdravé...Nataly sme opäť šupli do postielky, v kočiari nám nadránom už nechcela spať...zaspávame opäť na rukách a potom šup postieľka 🙂
Všetkým vám prajem krásny deň....

inneska
26. dec 2009

ja dodatočne gratulkujem všetkým detičkám, čo oslavovali 😵 😵 😵 😵 o čo neskôr o to srdečnejšie 😉

ani3012
26. dec 2009

Dobré ránko ženičky 🙂
Sobota - 26 December 2009

naše najstaršie júlovčátko má dnes presne 8 mesiačikov! Prajeme Matýskovi véééľa zdravíčka
pavcik..............26.4...........Matýsek 😲(cmukací)

Riško ma dnes presne pól roka 😀 čiže 6 mesiačikov 😉
Všetko najlepšie aj maminke,ktorá poctivo každučký deň sa prihlási už len kvôli gratulkám 😀 😀 😀
nina41.............26.6.......................Riško 😲(cmukací)

Meniny oslavuje: Štefan
Meniny oslavuje v ČR: Štěpán

Všetko najlepšie! 😉

Kalendárium:
Druhý sviatok vianočný

Vtip:

Blondínka s brunetkou cestujú vlakom.
Oproti ním si sadne jeden starší prešedivelý, bradatý muž.
Blondínka sa obráti k brunetke:
- Ty počuj, nie je to kráľ Štefan?
Brunetka na to:
- Šibe ti, veď ten zomrel pred vyše 100 rokmi..
O chvíľu vojde do kupé ďalší muž a vraví:
- Nazdar Štefan! Ako sa máš? 100 rokov som ťa nevidel!
Na to blondínka:
- No... Tak komu šibe???!!
😀 😀 😀 😀

nina41
26. dec 2009

Ahojte 😵
Ani dakujeme a takisto Matyskovi prajeme všetko najlepšie a hlavne vela zdravička 😵 😵 😵

ani3012
26. dec 2009

Luci,tak to sa teším,že ste spravili pokrok.Evičky sa nechce(len vtedy raz čo padla aj to jej pomohla gravitácia) 😝
Tak my si to teda naplánujeme neskôr k Silvestru 😀

samy
neboj,tých pokojnejších nocí bude čím ďalej tým viacej.Vraj sa detičky vedia po pol roku v spaní otočiť.U nás to neplatilo ani pri jednom(Evička stále spinká a Patrik plakával) 😒

traky
a vy už tiež nočníkujete ako Natálka? Aj ja chcem malinku dať na nočník,ale mi ho musí sestra vrátiť.Mám po Paťkovi 😉

aspi
tak Patrik bol bez plienok v 1,5 roku,ale dostal silnú angínu hrozila dehydratácia a zobrali nás do nemocnice a tam nám nočník nepovolili,že je ešte malý.Tak dostal plienky a nanovo som ho odučila v dvoch rokoch,keď som mu nekúpila ďalšie balenie plienok.A na šerblík sme chodili každé 3 hodiny(aj v noci).Trvalo to týždeň ale aj tak sa mu stalo hlavne cez deň,že sa pocikal.
A treba brať do úvahy aj ročné obdobia.Detičkám sa cez zimu ťažšie odúča,lebo im je zima.

nina
a vy už aj leziete?Šikovný ! 🙂

inn
ja asi ani mixér používať nebudem.Malej všetko pretláčam len vidličkou a papá pekne.Väčšie kúsky vypľuje 😀

ani3012
26. dec 2009

ale ja sa pochválim Patrikom.
Dnes sa podpísal že PA3K
není sprostý,že?

lucim
26. dec 2009

dobry den zelame 🙂
matyskovi a riskovi vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaj 🙂
inn mas mixer do kazdej ruky 😀
trakyyyyyyy matko je rozosny na tom nocnicku 🙂
ani, patrik je veeelky inteligent. vazne, v jeho veku takuto fintu s podpisom, vyborne. a evicka tie obratky dobehne, ani sa nenazdas. 🙂
samy prajem, nech je takych vianocnych noci viac a viac. 😵

samayka
26. dec 2009

ahojte mamulky

asi všetky trávite čas v kruhu rodiny - prejedené pod stromčekmi, že?? a mne sa sem podarí zablúdiť skoro vždy keď nikde nikto...

samayka
26. dec 2009

a stále nikto...

a gratulujeme matejkovi od pavčíka. je to jeden z najväčších našich bojovníčkov, tak nech je k nemu život štedrý. zaslúži si to... cmuuuk

samayka
26. dec 2009

tak !

a keďže nikde nikto, tak budem taký drzáň, že ten príspevok 29000 si napíšem sama a venujem ho všetkým vááááám 🙂)))

lucim
26. dec 2009

dobry vecer, je tu niekto?

jajona
26. dec 2009

Dobry, tak ja som na chvilu nakukla. Sme u nasich, tak len cez mobil::-q
Dufam, ze sviatkujete dobre a oddychujete. Ja by som uz tak spala, ale Matusko je stale nejaky culy. Jaj...

pirinka
26. dec 2009

ahoj mamičky 🙂

tak my hlásíme taky pokroky. Na štědrý den si poprvé klekla na všechny čtyři a taky se stále víc plazí pozadu. Zatím to teda ještě není dokonalý a je to spíš taková píďalka, ale my to vypilujem 😀 . A taky jsme jí dali jako dáreček pod stromeček k večeři první rýžovou kašičku bez cukru. Nejdřív na to koukala, ale za chvíli sama otevírala pusinku zlatíčko 😵 . A taky pak po dlouhé době spala 5 hodin v kuse. Včera ale kašičku odmítla a nedostala jsem do ní ani lžičku...a dneska si zas pár lžiček dala a neprotestovala 😅 . Asi nás zkouší 😀 . Ale my vydržíme 😉

a doma už mám taky první příkrmy od hami...v tescu byly za 14kč...no nekupte to 😅

půjdu do hajan, než se veverka probudí. Tak papapa a dobrou všetkým 🙂

voskovka
27. dec 2009

dobre ranko...hlasime sa po absencii...dufam že ste prežili tieto pekne dni v poriadku bez kosti od kapra v hrdle...potešene z darčekov...
my sme navštevovali..najprv svokrovci,potom naši...a dnes čakame navštevu my....
neskor sa možno ozveme...pekny dnik...

vendulacky
27. dec 2009

Ahoj ladies,

některým z vás jsem popřála vše nejlepší do mejlu, vám, na které email nemám, přeju krásné a pohodové dny do konce roku 2009 a do nového roku 2010 hlavně zdraví, štěstí, rodinné pohody a úspěchy na poli domácím, event. pracovním🙂...jo a slunce v duši🙂

piri, malá je šikulka!!!! Náš lenoch na 4 ani náhodou, za to v chodítku od ježíška lítá jak drak🙂
papáme mrkev s brambůrkem, na kaši jsem si zatím netroufla...nevím jak se tráví, to naše koťátko hned tak něco nesnese🙂
myslíte, že se nemusím bát a mám vyzkoušet?

ani3012
27. dec 2009

Ahojte kočky! 🙂

Nedeľa - 27 December 2009

Tak dnes je toho až až! 😉

Emka má dnes presne 7 mesiacov
jana.jaro...............27.5................Emička

ako hríby v lese 😀. dnes majú tieto deťúrence presne 6 mesiačikov! 🙂
mousa.................27.6.................Amálka
susy....................27.6................Maxim
samayka..............27.6..................Ela
jennna................27.6................Dianka
simonito..............27.6................Amálie
piatok.................27.6...............Leonard

A naša Simonka má 5 mesiačikov 🙂
josifek.................27.7............... Simonka

Meniny oslavuje: Filoména
Meniny oslavuje v ČR: Žaneta

Všetko najlepšie 😵 😵 😵 😵 😲

Vtip na dnes:

Blondínka, brunetka a ryšavá by chceli dostať prácu ako natieračky stredových cestných pruhov. Šéf sa preto rozhodol, že dá šancu každej. Budú natierať tri dni a tá, ktorá ich natrie najviac, dostane miesto. Na konci prvého dňa ryšavá natrela 3 kilometre, bruneta 2,5 kilometra a blondína 10 kilometrov. Šéf bol skutočne prekvapený, povedal jej:
„Ak si takéto tempo udržíš, miesto je tvoje."
Na ďalší deň ryšavá natrela 5 kilometrov, bruneta 5,5 kilometra a blondína len 4 kilometre.
Šéf jej vraví:
„Nevadí, stále máš náskok."
Na tretí deň ryšavá natrela 6 kilometrov, bruneta 5 kilometrov a blondína len kilometer.
Šéf bol veľmi sklamaný a vraví blondíne:
„Čo sa stalo, veď sa ti tak darilo?"
„Nuž, to vedro s farbou je stále ďalej a ďalej..."

ani3012
27. dec 2009

Blondínka a bruneta sedia v bare a pozerajú správy o šiestej. Ukazovali reportáž o samovrahovi, ktorý stál na moste a vyhrážal sa, že skočí dole. Blondínka hovorí:
- Stav sa, že neskočí.
- Dobre, o kilo. Ja si myslím, že skočí.
No a chlapík skočil. Blondínka vysolí kilo a bruneta hovorí:
- Nie, to nejde, ja si to nezoberiem. Si predsa moja kamarátka.
- Ber, stávka je stávka.
- Pozri, - vraví bruneta - musím sa ti priznať, že som to už videla v správach o piatej, takže si tie peniaze nemôžem vziať.
Blondína nato:
- Ja som to tiež videla o piatej, ale nikdy by ma nenapadlo, že skočí znova.

vendulacky
27. dec 2009

gratulka všem sedmi, šesti a pěti-měsíčninám🙂 A všechno jsou to jůlovky 😀

ani3012
27. dec 2009

čau Ven ♥
ako žijete?
Ježiško nam priniesol Nintendo,tak hráme bowling .Patrik ma volá,aby som išla sa hrať,tak idem OFF.Aby ma ani neľakal.

pavcik
27. dec 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím,jak se vám tu daří?
Chodím na koníka málo,a když tu jsem tak chodím do extrémních nedonošenců 😅 ale ani3012 mě poprosila abych doplnila nějaké info jak se nám daří a jak jsme vyrostli 😉
Včera Matýskovi bylo od porodu 8 měsíců ale jinak teprve 5. Ve všem odpovídáme 5 měsícům spíše míň. Vůbec si nepřitahuje nožičky a ani se neotáčí. Pořád leží na zádíčkách. Každý týden chodíme do Podolí na rehabilitaci a cvičíme vojtovku. Pokroky zatim žádný nebo tak malý že je ani nevidíme,ale rehabilitační chválí.
Matýsek váží 6,5kg a měří 63,5cm....už jsme začali papat kašičky ale od ježíška dostal jídelní židličku tak už začneme nějakou tu zeleninku.
Jinak nám dělá jen samou radost a krásně se směje. Je už trochu znát že je mamánek 😀 jedině já vím jak na něj 😀 a asi jako každý mimi jakmile odskočíme a přestaneme se mu věnovat tak spustí takový řev že to slyší snad i v porodnici Podolí 😀
Více fotek si dávám na facebook tak kdyžtak můžete mrknout na pavlína bernreiterová
A ježíšek i nás letost navštívil a byl na nás tak štědrý že Matýsek ani hračky a všechny věci momentálně nemá kam dát. Musíme vymyslet nějaký místo nebo koupit novou skříň. 😀
A taky dnes je to od tý doby co ho máme doma a to je půl roku poprvé kdy je beze mě. Nechala jsem kluky odjet na návštěvu a já si tu v klidu uklidila a teď serfuju a čučim na tv. Je to prima ale necejtim se ve svý kůži a už se těšim až Matyho poňuchňám 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre