Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
2. jan 2010

traky...to čo zas bolo za dokinu??? 😠 tak potom načo sa vyrábajú tie príkrmy, ked nie sú vhodné??? a prečo prestať kojiť? no nič...ty určite spravíš čo bude najlepšie pre maťka 🙂

nám zhustla stolica, po tých kašiach a včera dokonca dostala aj farbu po mrkve 😀 😀

a ten druhý zúbok nám nie a nie vykuknúť...už ho tam priam vidím, len sa nechce prerezať...tak čakám kedy to bude 😅

zmurkaz
2. jan 2010

no som nezagratulko ani nepofúkajko ☹ ... tak všetko naj oslávenčekom 😵 😵 😵 😵 a fú fúúú fúúúúú boliestkam ☹

no tá dokina bola riadna ... šak takto by som dokojila do deviatich mesiacov a bolo by! Trúba! A keď je problém s kakaním tak sa ako prvé držia kakania... že ak kojí tak super!

zmurkaz
2. jan 2010

Ineska - neboj vykukne - len to čakanie.... aby to už bolo - nech sa môžeme tešiť s tebou 😵

zmurkaz
2. jan 2010

No som sem nakukla a tu nik ☹ .... tak už musím ísť .... snáď sa niekedy strafím 😉

Pa

ani3012
2. jan 2010

ahoj zmurky 😉

inneska
2. jan 2010

zmuri...aj tebe fúkame chrbátik, nech sa odsekne 😀 😉

ani..ahoj 😉

traktor
2. jan 2010

som zdrhla, prisla navsteva 😉 , tak matko nekaka ani husto ani riedko, povedala by som , ze tak akurat...ale kaka po kazdom napiti, napapani....takze som sa bala aby mal dostatok tekutin....no a ta dokyna mi fakt vyrazila dych.....akoze nekojit....a to ostatne....som rozmyslala, ci som v spravnej dobe...

ozi
2. jan 2010

Baby, dík

Samkovi je horššie a horšie 😢

uvažujem ísť znova na pohotovosť, nechce skoro nič piť, a to je zle 😒

traktor
2. jan 2010

ozi skus dat striekackou, ani matko nechce vela pit, tak mu davat striekackou od panadol sirupu....

traktor
2. jan 2010

u nas na pohotovosti tooooooooooooooooolko ludi, ze az...aj malicke deticky aj dosely....

ozi
2. jan 2010

traki, skúsim, ď.

ale aj niečo pozitívne, Saška sa prvý raz prevrátila na chrbátik a dáva sa už na štyri 😵

ozi
2. jan 2010

my sme tam dnes ráno boli sami, na detskej, na dospel. bolo pár ľudí

traktor
2. jan 2010

my sme boli o 11 anedalo sa pomaly ani dnu vojst tolko ludi, a gratulujem k pretacaniu aj k stavaniu na 4 😉 , a in krasne fotecky, erik je krasny zubaty 😀 😵 😵 😵

inneska
2. jan 2010

traky, mám čierne vajíčko, chceš? 🙂

traktor
2. jan 2010

dakujeeeem 🙂

inneska
2. jan 2010

traky...dakujeeem 😀 a to som ani nefotila kôli tomu zubčeku 😀 proste len tak 😎

ozi...ja som tiež dávala čo trebalo tou striekačkou a bolo to super, ale ak by aj tak nie, tak radšej chod s ním na pohotovosť

inneska
2. jan 2010

ozi a paráda, že sa saška začala pretáčať, aj stavať na 4 😉

traky, aj nabudúce 😉

lucim
2. jan 2010

chrbatiku fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😕 😵

ozi, paraaada, to pretocko a 4. 😀

traky ta doktorka by mala odovzdat diplom, aspon dovtedy, kym si nedostuduje postupy zistene v tomto a minulom storoci, ina truuuuuuuuuuuuuuuuuuuuba to bola. 😠 jedine s cim sa da suhlasit je, ze crievka este nema zvyknute, vy ste nato isli od levelu 3, cisty mrkvickovy level ste preskocili.
takze predpokladam, ze na to ides ako pri ostatnych, postupne, po troske, popri kojeni. 😉
truuuuuba to bola, zaostala. 😠

a tiez nam na sirupcek fungovala striekacka.

brinzulka
2. jan 2010

ach jajky...ja som kprca kojila aj ked mal hnacku...aj ked byval chory...nic ine nechcel..len na mne lezal jak opicka...cely den a cucal aspon mlieko...

nasa doktorka si mysli, ze kojime a 3hodiny...niekdy v zivote to moje deti takto nebrali...ani ja...ked boli smadne, hladne..tak papali...aj svokra na mna pozera, ze co ho kojim...ci presli 3hodiny...
Tak som jej povedala, ze moja...ak si smadna..tak budes urco cakat od posledneho jedla 3hodiny, aby si sa napila, ze?...

zmurkaz
2. jan 2010

Som tu zas 😉
No presne!
Babulky - čo by mi pomohlo na ten seknutý chrbát .. chodiť ako tak môžem, ale malú poriadne neudvihnem ☹ - a to sme zvyknuté sa mojkošovať a roznášať celé dni - mi to chýba ☹ ... jej asi nie - ju nosí muž 😀 ... Som si nič nedávala - len som ležala na rovnom a riskla som dať si na to teplé - že buď to prejde alebo sa nepostavím 😅

zmurkaz
2. jan 2010

No a klasika - som zabudla..... GRATULKOOOOOO K PRETOČENIU 😵 😵 😵 😵 😵
A náš keď nechcel piť - tak slamka vždy zabrala 😉 - držte sa!

traktor
2. jan 2010

lucim presne ako pises, postupne, popri kojeni....ta truba mi povedala, ze ci som bola s nim u nasej dokyny, lebo ze ak ma uz 6 mesiacov a je cisto kojeny tak nemoze priberat/ ze nech si ho dam zvazit aby som jej uverila/ a ked som jej povedala ze kolko pribral, ze to nie je mozne 😠 ....proste ze uz je velky a mlieko mu staci len sem tam....tak ma nasrala, ze az lutujem ze som tam sla....ale isla som len pre to uistenie , ze fakt ma dostatok tekutin...pretoze inak je vesely, aj dobre spi...

traktor
2. jan 2010

ja som bola seknuta len raz a pomohol ibalgin a sprcha/ mame taku hlavicu co sa da tak nastavit, ....a striedala teplu a studenu vodu a pomohlo...ale mozno som bola seknuta menej ako ty 😀 😕 😉

zmurkaz
2. jan 2010

Dík traky - no len neviem, či ten ibalgin môžem keď čisto kojím - my ešte ani nemáme 6 m ...že by sme mali aspoň jeden príkrm...

traktor
2. jan 2010

ja som zabudla ze kojis.....treba sa opytat lucim, co mozes....luciiiiim si tu?

lucim
2. jan 2010

ibalgin mozes. davali mi ho aj na porodke. 🙂

lucim
2. jan 2010

traky, este raz, truba to je. u tvojho matka, ktory je nadherny, sikovny, krasne pribera, je spokojny a bystry, PLNE KOJENY, bol jediny otaznik, s ktorym si tam isla, a to je ci ho tie caste kakania nedehydrovali. ty si spravna mudra mama a myslela si na to, ona na niekde privrznuty kabel, ked po prvom kontakte s PRIKRMOM zakazuje kojenie. cim ta myslela??? teraz ked sa to da do poriadku, tak pomalinky od mrkvicky, a mozno ked pridete k spenatiku so zemiakom, tiez bude mat tuhsie kako ako my. 😉

my sme momentakne pri tom karfiole, celkom mu chuti, zatial zvladame 1x denne pol flasticky (125 ml)
ste sa pytali, kolko by asi malo spapat. ti lepsi vyrobcovia to maju aj podla velkosti flasticky. prve su 125, potom tusim 180- 190?, potom 225? uz si tie objemy presne nepamatam. takze ked uz tie prikrmy nebudeme objavovat ale normalne papat, tak si myslim, ze spapame celu flasticku.

lucim
2. jan 2010

juuuu, pozerame manez bolka polivku, jedna francuzka tam spievala matkovu najoblubenejsiu ukludnovaciu pesnicku , co si ju oblubil ked sme mali kolikove tanceky: Huslicky od vlastu redla a on to spoznal a uplne uzasnuty pozeral na telku. 😅 😅 😅 som zase dojata. 😅

majkas
2. jan 2010

luci to muselo byt kraaasne 😅

tiez si myslim ze ta doki bola niekde "od mimo", este aj moja mama mi vravela ze kojit treba co najdlhsie pokial sa to da, ze prikrmy neutecu a to nas vychovala 5 v rozmedzi 20 rokov 🙂

lucim
2. jan 2010

ahoj majkaaaaaaa, zdravime taminkuuuu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre