Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
19. máj 2010

ja davam aj platkovy aj tvrdy syr...nastruham do masla vymiesam a na chlebik...

laurajana
19. máj 2010

ven vďaka si zlatá...už som poslala mm aby kúpil...

inneska
19. máj 2010

tento rok sú naši hokejisti ako kvalitný DVD prehrávač..prehrajú všetko !! 😀 😀 😀 😀 😀 nová skupina na FB

inneska
19. máj 2010

aj chlebík, rožtek sme papali...teraz do neho nedostanem ani omrvinku...ešte rožok ožužlávať, to hej, ale po kúskoch s niečím natreté ani za svet...niekedy už neviem, čo mu spraviť, ked nič nechce 🙄

vendulacky
19. máj 2010

holky, já jsem teda dost pozadu, dávám tak max. suchý rohlík, preclík nebo kůrku od chleba 🙂
nezkoušely jsme zatím activii, jiné běžné jogurty, máslo, sýr..nic. Občas dám ochutnat z mého jogurtu, dávám emče ovoce a zeleninku, olíznout z čokošky, jinak nic 😕

měla bych pomalu začít??

traktor
19. máj 2010

sa s toho matka popisam...sa pokakal do plienky a ked mu ju idem dat dole tak sa az zachadza smiechom...ze aha mamo co musis robit..vlastne dieta ma vysmeje 😀 😀 ...a to robi stale

sorciera24
19. máj 2010

my zboznujeme roztek, ale maslo mi nezje, ani natrety syr....tak davam suchy rozok +normalny syr platkovy, alebo po kuskoch paradaju, taj sa nevie dojest🙂

traktor
19. máj 2010

ven zacni...aby si toho potom nemala vela naraz.. 😉

sorciera24
19. máj 2010

ven, my jogurty jeme od 8 mesiaca....a vsetky...teda okrem bieleho aj ovocne.....a tie zboznuje...

traktor
19. máj 2010

ja maslo obycajne..ale len tak natenucko natriem a nato platkovy syr..

acerka
19. máj 2010

a maslo davate klasicke nie ramu a podobne?

acerka
19. máj 2010

ja som min tyzden malemu robila novy spenatik od svokrovcov vajo, masko, zemiak a cuketku a zabit sa za tym isiel 😀 😀 len vykrikoval ham ham ham 😀 😀 😀

vendulacky
19. máj 2010

inn, mně třeba malá úplně přestala jíst piškoty a jiné keksíky, který jí chutnaly...ale věřím, že se zas rozpapá, podle mě si to jeho tělo určuje samo jak potřebuje 😉

inn, škoda hokejek, ale nebuj, my půjdeme brzo za nima 😀
A aspoň jste se dostali na ms ve fotbale, to naši budou sledovat ms tak max. v televizi 😀

klara_klara
19. máj 2010

baby a tie ktore mate malo mliecka alebo si myslite ze ho je malo davate cez den alebo aj v noci na striedacku aj umele mlieko? Ake a kolko? lebo ja sa teraz borim stym kojenim nakolko maly uz tak nechce ale semtam si este da, ale skusila som mu dat aj umele ale nechce...davala som Hami hajaja a asi mu nechuti 😝

klara_klara
19. máj 2010

babky a davate aj prikrmy v poiharikoch, lebo ja ano, ked nemam cas alebo sa niekde ide. Ale maly ich ma celkom rad 😉

acerka
19. máj 2010

klari, ja som umele este nedavala, snad vydrzime do roka len na MM

vendulacky
19. máj 2010

já měla jen trochu strach, pač naše lady hned tak něco nesnese, je to naše hékna 😀
ale dobrá, začnem koštovat 😉

a jak je na tom kravské mléko, které obsahujou jogurty? nevadí?
sor, rajče "svlíkáš" z kůže? 😅

acerka
19. máj 2010

ja som prve 2 mesiace co zacal papt len pohariky davala, varene nechce ani za nic a kupovane mu velmi chutili, ale potom len tak zo dna na den som mu skusila uvarit a vsetko spapal...tak uz len varim a kupovane davam len vyzivky 🙂

vendulacky
19. máj 2010

klary, my jedem skoro jen na skleničkách...já vařím, ale malá to nechce jíst, takže se snažím kombinovat, ale sklenička je prostě jistá, že jí spapá...nejhorší je, když se s tim tak se.u a malá mi to odpíská...ale aspon mám kam posouvat, ríša od kamči sní všechno 😀

acerka
19. máj 2010

maly uz buva 2 a stvrt hodinky 😵 😵 😵

acerka
19. máj 2010

ten bude hladnyyy ked sa zobudi...jak vlk 😀 😀

simonito
19. máj 2010

Ven..trend poslední doby byl,dávat všechno až po roce,hl.lepek a další alergizující....no ale světe div se nově vědci tvrdí,čím dřív(nejdříve ale po půl roce) vyzkouší,tím lépe...tělo si buď zvykne lépe a nebo se určitý problém může začít řešit dříve

sevzuz
19. máj 2010

Ahojteeee,
nina 41, brusi, traky, zmur, nyky, inn a vsetky ostatne 😉 dakujem za graulu a pusinky, odovzdam
a zaroven gratulkujeme vsetkym oslavencom a matkovi od lucim posielam pusinku na tie licka jeho fajnovucke🙂

ani som sa pobavila na tvojom sne🙂
inn dobry vtip

zmurka tak drzim palce nech vam da nieco dobre, lukaskovi 100% zaberaju kvapky tobrex

kojenie, na jednej strane vamkocky v dobrom zavidim ze este kojite my uz asi dva mesiace nekojime vobec ale na druhe strane zase kraaasne psinka a tento pocit je pre mna asi dolezitejsi ☹ asi som zla, ja viem, ale mna to neuveritelne ubijalo ked bol maly pocas kojenia neviem kolkokrat za noc hore a to som myslela ze mama uz malo mlieka tak som dala flasu a postupne sme sa odstavili 😖

k zaplavam a potopam na vychode a aj v cechacj, ja to nikdy nepochopim, preco sa tam nevybuduju hned po tych kalamitach nejake dostatocne hradze, do ri.. na kraviny tie vlady peniaze maju ale aby ludia nemali kazdy rok zatopene az po usi na to nie!
a ta dedinka v cechach =presne ako ste pisali ja aj keby som bola neviem ako zvyknuta tam byvat pri najmensom naznaku alebo dazdi trvajucom cely den by som uz mala v gatiach ze co sa zase stane, je to na palicu a tie nervy potom vsetko opravovat a hlavne tie stratene a znicene veci, spomienky a vsetko na co si ludia zarobia poctivou pracou a stat nema ani tolko chochmesu aby ich ubranil od takehoto zivla 😠 😠 😠

a tie ktore planujete skoncit s kojenim od roka to potom normalne nabehnete na umele mlieko este?
inak mam otazku my davame take mlieko z DM drogerie ma take iste zlozenie ako nutrilon a je o tretinu lacnejsie a som sa chcela pytat keby som na noc dala to hami hajaja to mozem takto kombinovat ze cez rano a v noci to bio a na veceru haja?

sevzuz
19. máj 2010

a k tomu lepku simonito som asi pred troma tyzdnami v telke davali ze praveze lepok je najlepsie podla najnosich studii zaviest skor od ukonceneho 4 mesiaca, ze kym je dieta este viac na materskom mlieku lebo, ze vtedy ma najvacsi moznost si budovat ochranne latky

bea1
19. máj 2010

Ahoj Sevzuz, nemal by to byť problém s kombináciou mlieka. Ja dávam ráno namiesto kojenia sunar a večer kašu
Hami. Tiež miešam a malej to nevadí. Ke´d ti to bude piť, nie je problém. Inak, my sme tiež vyskúšali to Hami hajaja a
nakoniec sme skončili pri Hami nočných kašičkách. Po mlieku mi neprespala celú noc a po kaši áno. Inak, máme 10 a pol
mesiaca.

simonito
19. máj 2010

Sevzuz...no od 6 měsíce u plně kojených a od 4 měsíce u částečně kojených,ale v podstatě máš pravdu...je to o té obraNYSCHOPNOSTI,KTERÁ PO KONČENÍ KOJENÍ PŘED ROKEM RYCHLE MIZÍ A DLOUHO TRVÁ,NEŽ SI DÍTĚ VYBUDUJE VLASTNÍ 😉

klara_klara
19. máj 2010

tak z toho postupneho zavadzania UM som ja veru tiez mimo, a kombinovanie mliek to teda tiez vobec neviem ci sa da?

zmurkaz
19. máj 2010

Tak kočky - sme doma - kvapky do očí by to mali vyriešiť ...
...a sev .... tak toto ,ám prelúskané .... máš pravdu - aj keď je to tak postavené LEN kvôli kojeniu - bo väčšina maminiek ak kojí dlhšie - tak do roka . A napr . my keďže ja mám alergie a aj celiakiu tak to máme posunuté - bo "čo je v na tom lepku také, že by sa to inde nenašlo a dieťa by bez toho neprospievalo? " ...ale to je za predpokladu, že sa kojíííííí a kojííííí a kojííííí (my máme tak dobrovolne - nasilu - do 2 rokov 😉 )

zmurkaz
19. máj 2010

klári - a načo chceš dávať umelé? Keď kojíš? či chceš prestať? My sme v 2 rokoch prešli hneď na kravské - po dohode s lekárkou - a veď jete asi jogurty ... nie?

brusinka.pusinka
19. máj 2010

Mám poslat od Reily prej je tam co potřebujete 😉
http://espghan.med.up.pt/position_papers/con_28...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre