Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
15. okt 2010

@traktor máš tam chybičku

ani3012
15. okt 2010

ďeň................ďe,ťe.ňe,ľe,ďi,ťi,ňi,ľi

traktor
15. okt 2010

@ani3012 nieco musi byt aj spravne, nie?..nech to nie je take okate.. 😀 😀 😀

traktor
15. okt 2010

@lucim tak nech to matkovi ostane...uz to bude len fajn 😉

lucim
15. okt 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 trubelky moje 🙂 🙂 🙂

ani3012
15. okt 2010

@lucim Maťko už lepšie ? Ja som včera malej bachla brufen a zobudila sa len raz o pol štvrtej na čajík a potom spala až skoro do siedmej

lucim
15. okt 2010

@ani3012 takze aj vy uz lepsie?
matko dnes nebol az taky mrzuty a teraz vecer - myslim, ze tie zubky zacali blbnut akurat vtedy ked uz ho zacalo ukladat na spanie, takze sa to zviezlo s mrncanim, co cakal, kym tatinko donesie mlieko ja ho prezleciem a supla som mu aj cipok. presla som teraz na paralen, mam dojem, ze mu lepsie a rychlejsie zaberie.
dnes aj nieco trosku zjedol - 2 konceky z rozkov , 2 ministvorceky kuracej sunky a 2x mal aj trochu spagiet s brokolicovo- syrovou omackou. verim tomu ze keby neboli spagety, tak neobeduje. 😝

ani3012
15. okt 2010

@lucim Evička bola na vraždu aj počas dňa...nič iné len mama mama mama...ani na rukách,ani na zemi,ani v postieľke,ani chodiť.....Veď vieš ,keď bolia zúbky.....mne sa pretláča už 3/4 roka zub múdrosti a tiež mi to da niekedy dobre pocítiť.

a nevieš náhodou,ako to je s RP ? Som nejako mimo,neviem,či som správne pochopila to čo je písané na Markíze

lucim
15. okt 2010

@ani3012 chuuuda Evi .... u nas to bolo predosle dni tak ... dufam ze uz pre tento raz stacilo ... a mne moja mama tiez pripomenula moje zuby mudrosti ... co teda taky mrnusik, ked ich ide tolko naraz ... bubatko malinke 😨
necitala som markizu .... s tymi RP od noveho roka som rezignovala ... furt nieco menia, tak si pockam az na odklepnuty zakon ... naco sa certit alebo tesit skor? ale vyzera to, ze v nas prospech je cca 2 mesiace k dobru vyssieho rodicaku.

nina41
16. okt 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

ani3012
16. okt 2010

ahoj, ahoj, ahoj !
meniny
sk:Lukáš
cz:Havel, Gál

Kalendárium:
♦Deň šéfov
♦ Svetový deň chrbtice (Svetová spoločnosť pre zdravú chrbticu – WSS, pripomína sa od 2000)
♦Svetový deň výživy /aj potravy/ (OSN, vyhlásený v 1980, pripomína sa od 1981; v ten deň 1945 sa začala činnosť Organizácie Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo – FAO)



vtip:

jajona
16. okt 2010

Ahojte,

no tiež sa pridávame do klubu nespánkových. Tento týždeň hrôza. Budenie každú chvíľu, v postieľke spať nie... tak k nám do postele. Tam sa len prehadzuje. No nevyspatá celá rodina 😒
Dnešná noc bola lepšia. Hore 2 krát, čiže klasika a pohoda. Pustil sa nám trochu soplík... lenže mladý pán sa vôbec nechce dať prikryť. Keď ho prikryjem, tak začne mrnčať. Takže aj v noci keď sa hocikedy prebudím, tak kontrolujem...

Čo sa týka papania, tak celkom fajn. Včera ma normálne chytil za ruku, zaviedol do kuchyne k mikrovlnke, že "mama, daj papať". Chodievame von, aj keď včera aj dnes to už nie je vôbec slniečkové.

Dnes by som chcela vyskúšať urobiť štrúdľu, ale len z lístkového cesta. Tak som zvedavá, či výde čas...

Tak sa zatiaľ mávajte. Papa

jajona
16. okt 2010

... a čo sa týka toho RP, tak presne ako píše lucim. Každý deň hovoria niečo iné 🙄 Tiež som počula tú variantu, že tie mamičky, ktoré poberajú 256 €, tak by ich mali dostávať do 20 mesiacov. A aj to, že materská by mala byť rok, ale tam tie podmienky presne neviem a odkedy tak isto 😅

traktor
16. okt 2010

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9511224&tab=0 kuk, toto sa mi veeeeelmi paci 🙂

sorciera24
16. okt 2010

@traktor ano, su krasne, moja starka take robi....mam ich kopu a tesim na vianoce ako ich povesiam na cecinu 😵

jajona
16. okt 2010

štrúdľa sa podarila 🙂

ivet78
17. okt 2010

Ahojte dievčence. tak som tu po nejakej prestávke zase. Mala som na návšteve sestru na celý víkend a až teraz som sa dostala k pc. No to bolo že 30 párov ponožiek, babám sa potia nohy a z toho boli pre mna 3 páry, takže každej som po 9 párov zobrala, lebo chudátka už mali vela dieravé a už bolo aj zašívance vidieť, tak to len tak po dome nosa a aby mali pekné do školy a už aj niektoré boli malé, ved najstaršia dievka má nohu o číslo väčšiu ako ja, takže no koment....nestíham prečítať včetko, tak budem na tom pokračovať a potom budem reagovať. Dufam že ste všetky kočeny zdravé aj detičky sú v pohode, zajtra sa zase ozvvem...

acerka
17. okt 2010

boli sme sa svadbit 😵

ani3012
18. okt 2010

@acerka tak takého tanečníka by som si nechala páčiť 😵 😵 😵 Dievčatká sú rozkošné v šatôčkách,ale ak sa ukáže taký veľký muž v kravate,tak by som ho asi vybozkávala od hlavy až po päty 😵 😀 😀 😀

@jajona aj Evička je večne odkopaná 😝 už som premýšľala,že kúpim spací vak,ale neviem,či by to bol dobrý nápad,keď nie je zvyknutá
a štrúdlu pošli teraz na ráno mi padne vhod ku kávičke 😝 😵

@traktor no fakt krásne 😵
http://www.rucna-vyroba.sk/vianocne-ozdoby/vian...
http://www.dreamshop.sk/107-rucne-vyrobene-vian...

@sorciera24 stromčeky potom vyzerajú tak rozprávkovo...tu je celkom zaujímavý článok o Vianociach
http://www.diva.sk/clanok/24353/vianocna-vyzdob...

@ivet78 ahoj Ivet ! Ti verím,že máte veľkú spotrebu a to nie len v ponožkách 😀 Zdraví sme aj my,len Patrik sa mi nezdá,tak to skúsim vyriešiť Pamycon kvapkami,dúfam,že mi ich predajú...ak nie,tak zajtra k lekárke,lebo už dva týždne má ucapnú jednú dierku a to škaredý sopeľ,tak aby sa to nezvrhlo a nesadlo mu to na priedušky.Som rada,že nie je chorý a nevynecháva zo školy,lebo ešte v škôlke to bolo strašné .
V sobotu sme spali aj s deckami, u kmotrovcoch a bolo super.Spať sme išli až po štvrtej ráno,dovtedy sme hrali kocky,žolíka ale najdlhšie nám vydržalo Človeče nezlob se! Ani sa nám spať nechcelo,ale kedže sme varovali naše deti,tak sme museli aspoň na tie 3-4 hod. si políhať.Včera som bola potom jak čaj ale stálo to za to 🙂

ani3012
18. okt 2010

dúfam,že ste v sobotu Lukášom ešte neblahoželali,lebo meniny majú až dnes 😀 😀 😀

meniny:
sk: Lukáš
cz: Lukáš

Lukáškom všetko najlepšie 😵

Kalendárium:
♦ Celosvetový deň proti bolesti (Medzinárodná asociácia pre štúdium bolesti – IASP, Európska federácia pobočiek IASP, WHO, pripomína sa od 2004)
♦ Svetový deň menopauzy (Medzinárodná spoločnosť pre menopauzu – IMS, pripomína sa od 2000)
♦ Sviatok sv. Lukáša, patróna umelcov a maliarov, lekárov a chirurgov

ani3012
18. okt 2010

a namiesto vtipu troška ilúzie :

lucim
18. okt 2010

@ani3012 ja som ti verila. VCERA som gratulovala vbojniciach lukaskovi. 😀 😀 😀 ale nepovedala som ze o den nesjor ... zak ono to bolo nakonieco den skor 🙂 🙂 🙂
a aaaahooojteeeee vsetci 🙂
iluzia nadherna. 🙂

ani3012
18. okt 2010

@lucim 😀 😀 😀
mňa pomýlilo to,že tiež sme v sobotu boli nahlásení na gratuláciu Lukášovi 😀 ale radšej o deň skôr ako vôbec,nie ? Aj vy máte v rodine tuším nejaké dieťatko Lukáška,že ?

lucim
18. okt 2010

@ani3012 ano. synovca. vcera sme tam boli na navsteve a aj bojnicku zoo sme absolvovali. matko bol uuuplne fascinovany slonmi - z ich velkosti , oci mal ako Latinák velke, a este sa mu pacili strasne Ary. 🙂
Lukaskovi ohromne pristane ta modra usianka, co som robila prvu matkovi , ale matulovi tesnu, lukymu perfektne vyniknu modre ocka. 🙂

ani3012
18. okt 2010

@lucim tak to je super,že máš komu posunúť vecičky ďalej 🙂 tento rok sme vôbec neboli v ZOO 😠 musím niečo vymyslieť,hneď,ako bude trošku teplejšie,tak si musíme spraviť výlet.S Patrikom tam chodíme každý rok na jeho meniny a teraz ani neviem prečo sme neišli 😠

ani3012
18. okt 2010

idem si k našim na kávu,potom tam nechám drobčeka a pôjdem pre Patrika do školy,lebo dnes ide na kontrolu ortopédovi a aj na alergológiu.. tých bradavíc sme sa ešte stále nezbavili a to už užíva aj lieky na imunitu 😒

lucim
18. okt 2010

@ani3012 tak prijemnu kavu a dobre vybavte u doktorov. 🙂
my na dnes nemame nic .... iba tu upraceme.

ani3012
18. okt 2010

@lucim už som dochodila...práve mi volala sestra,že sa sem chystá aj s malým,takže kávu si aj tak musím spraviť sama...čo jednu,dve aj pre ňu 😠 😉 😀

jajona
18. okt 2010

Ahojte,

tak my sme včera absolvovali záhradkársku výstavu a potom šup k svokrovcom.

Jaj... my stále bojujeme s tým spaním. Hrôza nad hrôzu 😖 . Už ma to nebaví. Zúbence nevidím žiadne,
ale veď si nedá ani pozrieť. A v noci by len cucal a cucal. Myslím, že tým sa ukľudňuje. Teraz ráno o 7 h som
mu už dala Nurofen a cucnúť a ešte stále spinká. Ako nesťažujem sa, ale zase bude rozhádzaný celý deň. Obedný spánok bude kedy??? Alebo bude všetko tak ako má.

@ani3012 takže štrúdľu posielam, ešte kúsok zostalo a je ozaj dobrá. na prvýkrát sa môžem pochváliť 🙂

@lucim my sme ešte v ZOO neboli. Inak nám stačí prechádzka po dedine a vidíme skoro všetko. Jasné, že slony nie 😀 . My to necháme asi na leto

@acerka fešák.... na malých deťoch sú tie kravaty strašne zlaté 😉

adka12
autor
18. okt 2010

cafte babule, som zbežne prebehla čo je tu nové.
Traky tie ozdoby na stromček sú nádherné, mne sa páčia aj také klasické slamené, je to veľmi pekné a cítiť z toho tradície. No my skôr teraz riešime dilemu, že kde ten vianočný stromček dáme, aby nám vydržal aspoň do toho 24-tého pri našom čertíkovi 😀 😀 😀

@acerka Adamko bol fešák, ste krásna rodinka 😵

A všetkým drobcom želáme bezbolestné prerezávanie zúbkov 😵

Saške ide tretí očák, takže máme ak dobre rátam 14 zubov a 15 na ceste 😀
A ten robí problémy, lebo trošku hnačkujeme a sme strááášne nepokojný 😒
No ale čo, už nejak vydržíme tých 6 zúbkov čo nám ešte chýba 🙂

Inak Saška už chodí na nočník, sama sa pekne vypýta keď sme doma, u rodičov alebo u svokrovcov. Na von a na noc ešte dávame plienky. Ale ráno hneď ked sa zobudí tak ma ťahá na WC 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre