Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
5. jan 2010

tak dobru noc aj tebe zuzu ...
a ostala som tu sama
tak dobru noc lucim
diky lucim
aj ja sa lucim - lúčim. 🙂 😵 😵

inneska
5. jan 2010

jáj babulky, som zaspala pri erikovi...ale som ako omáčka...tak idem spať dalej...zajtra dočítam 😉 brúúúú

lucia32
6. jan 2010

Krásne trojkráľové ránko...my práve papáme instantnú krupičku 😉

josifek
6. jan 2010

Krásné bílé raníčko,sluníčka a u vás na slovensku přeji příjemně prožitý svátek 😉 😉

oslavencům od Šmudlinky -Alexovi k 7 měsíčkům
Ozi -Alexandře k 6 měsícům
Lumina -Ele k 6 měsícům VŠECHNO NEJLEPŠÍ A VELKÝ CMUK

U nás krásně sněží paráda jak je vše bílééééééééé 😵 😵 😵 😵

lucia32
6. jan 2010

josi ahoj...práve uspávame, tak som tu zas na skok, noťas na kuchynskom stole, ostatok v posteliach 🙂
U nás nesneží...a srnka už spí, stačilo párkrát zahajať v kočiari 🙂
Dočítavam čo včera dievčatá popísali...ja som omylom zobrala príkrm od 8. mesiaca...ale nie je tam nič zlé, len je to narezané na kocočky v omáčke, tak prinajhoršom to švacnem ponorným mixérom 😀

lucia32
6. jan 2010

A taktiež sa pripájam k gratulke a blahoželám oslávencom, no niektorí tu slavia už 7. mesiacov, tí páni 🙂 Zdá sa mi, že aj Evička od Ani, už čoskoro oslavuje 7 🙂
A pozerám začína snežiť 😀

josifek
6. jan 2010

Luci to víš že se nic nestane když je to jednou , ale od 6 měsíce nudličky normálně dávám i já sice bezvajěčné domácí ale v pohodě syn to miloval s rajčatovou mačkou 😉 už se těším jak to budu dávat Karamelce. Piškoty ne ty až po roce a tak samo mléko 😉

lucia32
6. jan 2010

http://www.porodnice.cz/node/38907
http://www.porodnice.cz/node/40305
Tak my sme už lepok zaviedli, cez víkend som jej kúpila Sunarka keksy, pretože domáce výživky z jablčka a mrkvy máme dosť kyslé a tvárila sa veľmi citronovo 😝 , tak sme tam prihodili pár sušienok....ale ako čítam, tak podľa najnovších výskumov sme in 😉 Čiže aj zahustenú polievočku a aj cestovinky, ja preferujem tmavú múku, takže aj obezitke ukážeme dlhý nos 😝 a ovsené vločky sú tiež perfektný nápad, rozvariť a zmiešať s ovocným pyré...ďalší nápad na papanicu 🙂
Mám už 3. dieťa, tak možno vštko zavádzam trošku skôr, vidím, že alergie si aj tak vyberajú ako chcú...obe deti boli krmené skoro rovnako, Bianka možno pri svokrovcoch ochutnala aj to čo nemala....a syn je oukej a Bianka je alergička, podotýkam, že peľová, nie potravinová...ja som alergik peľový, prvé prejavy v 25tke....no tak si vyberte 😝 , samozrejme, že chcem dať dieťatu len to najlepšie, a všetkého moc škodí...poznám deti, čo dostali prvý príkrm v 9. mesiaci a dodnes majú problém, aby dieťa niečo zjedlo, jednoducho nechce papať z lyžice a to má už rok a pol...možno extra prípad ale aj neskoré zavádzanie môže byť na škodu 🤐

ozi
6. jan 2010

bré ránko 😉

Alex vám ďakuje za gratulácie 😵

a gratulujeme aj ostatným oslávencom 😲

lucia32
6. jan 2010

Josi, rajče akože paradajka, tiež uvádzajú ako možný alergén, či len surovú, nie uvarenú? Musím naštudovať....
Moja ráno zmastila krupičku z 200 ml mlieka, moje nervy a to mlieka vypije max. 120 ml...no hold je to žrútko 😀

josifek
6. jan 2010

Luci já jsem na tom podobně nebojím se příkrmu a malá krásně prospývá a nic špatného nedostává 😀 😀 😀 vše co jsi psala také budeme dávat jěště pár dnů počkáme 😉 . Sice mám druhého sviště ale vychovala jsem jich trochu víc co se týče bašty,hold tetička na plný uvazek 😀 😀 😀 😀

ozi
6. jan 2010

teda luci, tak moja dokina mala pravdu, že najnovšie referencie toto hovoria 😉

lucia32
6. jan 2010

Ozi...tak Alexke ešte raz veľký cmuk na líčko k 6. mesiačikom 🙂

josifek
6. jan 2010

Luci já je loupu a vyzrníčkuji Rajčátka a pak rozvařím a přidávám trochu zelené bazalky 😉

ozi
6. jan 2010

neskoré zavádzanie môže byť na škodu -presne toto hovorí aj moja doki

lucim
6. jan 2010

dobre rankooooo 🙂
tak ja sa zamyslam, ze do karfioliku vo flasticke (ten nam moc smakoval) prirobim rezanceky, mixnem a rozriedim luckou - dnes po plavarni. 🙂
u nas je krasne rozpravkovo bielo, este stale snezi a ja sledujem dopravne spravy, ci sa mame vydat na cestu, ci je biela hora prejazdna. 🙂

lucia32
6. jan 2010

Josi...ja som ešte okrem sušienok nič nedala, čakala som čo a ako...doteraz som pridávala sušené mlieko, je tiež nasladlé....ale Sunarky sú fakt sladké 🙂 do kyslého super...aj keď sú z pšeničnej múky 😝 , no čo nás nezabije, to nás posilní 😎
Ale včera som jej uvarila a mixla sladkej mrkvy a sušienky som nedávala, tiež to nemusí mať každý deň...na dnes už papať máme, ale na zajtra jej asi uvarím zeleninovú polievočku a zahustím pár vločkami...

lucia32
6. jan 2010

Lucim ahoooj...no aj rezančeky môžu byť super, samo buď domáce, alebo bezvajcové...
Idete plavkať, tak to vám závidím, my dnes miesto vaničky vyskúšame našu sprchovaňu 😀

ozi
6. jan 2010

no som dokojila

luci, ešte raz dík za gratulky

ja zvažujem už dať večernú kašu, lebo sa mi začala budiť každé 2 hoďky, možno hlad, ale asi aj zúbky trápia / zatiaľ papáme obedík, asi tretí týždeň a včera prvý raz mäsko- chutilo/

josifek
6. jan 2010

Lucia no my jěště nedávali a přesnídavku z jablíček a hrušek zahuštuji rýžovou kaší 😀 😀 😀 😀

Lu jen mu klidně udělej uvidíš bude Maťkovi chutnat 😉

Ozi je t někdy tak pak dídě jídlo frfňá a nechce jíst 😉

ozi
6. jan 2010

lucim ahojky 😉

my sme mali ísť na Donovaly, ale Samko ešte chripí, ale už to aspoň začal vykašliavať, tak malú šupnem na balkón a my sa budeme hrať a variť

lucim
6. jan 2010

ozi, sasulienke vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😵
a aj ostatnym oslavencekom. 😵 😵 😵

traktor
6. jan 2010

dobre ranko slniecka 😵 , vonku krasne snezi 😉 . a sunarka je fajn, aj mne chuti 😀 😀 , a ked chodite do tesca, tak pri detskej strave si vsimnite take suchare pre deti, tie su velmi dobre nazahustenie ....skvele.....nas matko este fici na mrkve z ryzou, ale patkovi som to davala, a bolo to super....

traktor
6. jan 2010

a VSETKYM oslavencom vsetko NAJLEPSIE 😵

ozi
6. jan 2010

ďakujeméééé

ani3012
6. jan 2010

máme snehu! hrááááá! 😀 😀 😀 😀

Streda - 06 Január 2010

Dnes majú mesačninky tieto detičky:
smudlinka81.............06.6..................Alex má 7. mesiačikov 🙂
ozi..........................06.7................naša Alexandra má dnes presne pól rôčka♥
lumina.....................06.7...................Ela má taktiež dnes pól rôčka 🙂

Meniny oslavuje: Antónia a tiež: Melchior, Melichar, Menhard
Meniny oslavuje v ČR: Tři králové

Všetko najlepšie! 🙂 😵 😵 😵

Kalendárium:
Medzinárodný mesiac kreativity

Svetový deň vojnových sirôt
(SOS Enfants en detresse international, SOSEED – Siroty v núdzi, medzinárodná humanitárna organizácia so sídlom v Paríži)

Zjavenie Pána
(Traja králi a vianočný sviatok pravoslávnych kresťanov)

ozi
6. jan 2010

teda ani minule som písala, že klobúk dole pred Tebou a Tvojim kalendáriom 😉

dík

ani3012
6. jan 2010

Ďakujem ozi 😵 😵 😵

ozi
6. jan 2010

😉

no malá spí 😔 , ešteže je taký pokladík, väčšinou ju dám na balkón a chvíľu pokuká a zabúva, niekedy musím asi minútku posúvať hore-dole a zaspí/ aj dnes tak/

ozi
6. jan 2010

a ja idem urobiť granadír, lebo mäso nechceme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre