Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
10. jan 2010

zmurky- keby si sa neopravila,tak ani si nevšimnem chybu 😀

josifek
10. jan 2010

Kačenak hezké jméno a jak se jmenuje drobček 😉 Já jsem od jinud 😀 😀 😀 😀 😀

zmurkaz
10. jan 2010

Ani - aj mňa - som chytala paniku v noci (ale len takú súkromnú 😀 😀 😀 - pred malým akože nič 😀 😀 ) aj som okno otvorila - a potom som sa zas bála -aby nechytil zápal pľúc 😒 - ale kašlal len tú pol hodku a som mu dala paralen - že na upokojenie.... a on zabral (normálne kašlal menej a menej....)
Ale dnes asi aj tak vybehneme na pohotovosť - si to netrúfam riskovať aj dnes v noci....aj keď najradšej by som išla len našej dokine ☹
A supiš že Evička to tak supersky zvláda!!! 😵 😵 😵 😵 A PAťko ako?

lucim
10. jan 2010

ahojteeee, tak ja som dnes varila - piekla - kuracie stehienka na cerv. vine a parad.omacke, s pec.zemiakmi a ryzou. zvlastne, ale mnam.
vyskytla sa nam doma kniha s receptami, tak som listovala. 😝
oslavencekom gratulujem. 🙂
zmur juj, dufam ze sa rychlo vyliecite. aj ani, 😒

kacenka12345 vitaj medzi nami, mas zlatunkeho synacika. ja sa obcas v TT vyskytnem, ale uz fakt len obcas. este 1 plavanie si mame nahradzat v kvapke.

josifek
10. jan 2010

Ahojky Lucimko no fajnový recepiš jsi vařila 😝 😝 😝 My měli Pangase zapečeného s kapary omáčkou a brambůrky a polívčičku hrstkovou 😀 😀 😀 😀

Kačka Malý Andrejko je krásné miminko 😵 😵 😵 😵

ani3012
10. jan 2010

josi- Ondrejko 😀, ale súhlasím,taký okatý. 😉
a zabudla som pochváliť Simonku v hopsadle. Patrik si vybral z pokladničky peniaze,aby som aj Evičky také kúpila, tiež sa mu to páčilo. 🙂

lucim: tak ja doma až tak moc neexperimentujem ,radšej si dam také niečo v reštike.Po prvé sa mi to nechce a po druhé aj sa toho bojím,že by sa mi to nepodarilo.
Aj vám sa stáva,že na fotke v kuchár. knihe to vyzerá lepšie ako v skutočnosti? 😕 😅

zmurky: Paťko už dobre,ten vymýšľa. V piatok ideme na zápis.Aj vy,že? Je teda aj v sobotu ale mm je v práci a tak chcem,aby sme tam išli s ním obaja.Bola som s Paťkom u psychologičky a povedala,že posadiť ho ma učiteľka do prvej lavice a tak ,aby po pravej ruke mal stenu.Lebo ak ho dá k oknu ( najhorší variant) tak bude vraj zízať len von oknom a nebude dávať pozor ( konc ja 😀 )

zmurkaz
10. jan 2010

Ani 😀 😀 😀 😀 😀
No my pôjdeme ale už na ostro - minulý rok sme si to nacvičili 😀 😀 😀 😀 - a tento rok bude ten pravý zápis 🙂 . Som Jurka dobre "zmagorila" - že si musí všetko "zopakovať" lebo na tú školu nezoberú hocikoho 😀 😀 😀 - šak škola jak škola 😀 😀 😀 - a som mu čítala čo tam je - tak ho to vzalo že tam chceeeee ísť... tak uvidíme 😉
Len sa mi zdá, že zlenivel a nechce skúšať nové veci - taký nebol ☹

zmurkaz
10. jan 2010

Ani - teda aby si to zle nepochopila - tí smejkovia na to posledné v zátvorke 😅

mata1976
10. jan 2010

zmurkaz, ako chutila ta mrkva Zuzanke ked si jej ju dala prvy krat? Moju malu tak striaslo 😝 😝 😝 a tie ksichtiky. 😖 😲 😕 No bolo to prvy krat, uvidime zajtra... 😅 😅 😅

k1k2k3k4k5
10. jan 2010

vdaka za privitanie a odpustte, ked sa budem obcas pytat na nieco, co ste tu uz prebrali zo vsetkych stran, tych tisic stran si asi nenacitam 😀 😀
ta foto je starsia, uz par mesiacov dozadu, tie novsie nemam este zmensene, aby vosli do albumu, ale pridam casom nieco aktualne
hej, je to nase okate babo, ma take zeleno-hnede okale, alebo skor hnedo-zelene teraz, hoci my s manzelom mame modrozelene a modrosive, ale urcite je nas 😀

josifek
10. jan 2010

Kačko 1 omlouvám se za jméno malého a kliďo se ptej my to klidně znovu probereme 😀 😀 😀 😎

Ani no není ten tvuj syneček ale zlatý 😵 😵 😵 😵 😵 jak myslí na malou je to od něj krásné a my děkujeme za pochvalu 😀

zmurkaz
10. jan 2010

mata - no ona celkom aj jedla - ju striaslo len raz 😅 😀 ...sa mi zdá že Juráša nášho striasalo viac... ale prekvapená bola 😀 😀 😀 😀 - že čvo to?!?! Nem prsko nem bude? 😀 😀 😀

Baby - tak boli sme na tej pohotovosti - a dali nám antibiotiá a pri tom povedala že všetko má čisté a teplotu nemá - tak to mám chuť vôbec mu nenasadiť a ísť zajtra k našej... jediné čo bolo fajn mi povedala že Solmucol a dithiaden na noc - aby ho to nedráždilo (aj ked mám svoje výhrady...)

No a poraďte tie, ktoré máte Huggiesky - to je viac druhov? 😕 😅 Bo mne sa malá každé ráno do čistej plienky tak pokanží, že má všetko od toho!!! 😠 😠 😠 - a tie mali taký pružný pásik hore na chrbátiku ... sme des jedny totižto kúpili (Huggiesky) a tie su akési oničom - ani boky - lepačky nie sú pružné a ani to v zadu nemajú 😕 🙄

k1k2k3k4k5
10. jan 2010

josifek - v pohode, ludia si to casto mylia 🙂

my mame teraz tiez Huggies, teraz velkost 4, ano su dost pruzne na chbratiku, z Tesco plienok to Ondrejkovi tiez utekalo po chrbatiku von 🙂
myslim, ze su Huggies Premium a Huggies Classic, tie Premium su v pohode, Classic ani nekupujem, lebo som sa niekde docitala, ze s tym mali baby zle skusenosti, su sice lacnejsie ale menej kvalitne

josifek
10. jan 2010

Zmury my máme Huggisky ale ty co mají na obale žlutou barvu né červenou, a mají pružný pas 😉 😉 😉 Bereme vždy mega balík 😉

josifek
10. jan 2010

http://www.huggiesclub.cz/script05/vyrobky.asp
my jen ty megabalíky a používáme v pohodě 3 a neprotekají nám i když máme naděláno vrchovatě 😀 😀 😀

traktor
10. jan 2010

ahojte, tak kedze uz viem kto oslavuje tak este raz gratulujem , nech ste stastny a zdravy 😵 a jedna velka cmuka leti petko tebe cmuuuuuuuuuuuuk 😵 , vitam novu maminua nech sa jej u nas dobre byva 😀 😉

traktor
10. jan 2010

a dnesny den- jednym slovom horor... 😢 , matko od stvrtka stale tepltoty, 38,5-39, , v piatok u nasej dokyny, ze vsetko ok, hrdielko ciste, ...pre istotu na krcne, - tak tam tiez vsetko ok, ...tak ze to budu tie zubky....fajn, ...len sa mi nezdalo, ze ta teplota nejak dlho trva....dnes stale teplota, nedarilo sa ani zrazit, tak davaj na pohotovost...-hrdielko ciste, - tak ze urobia krv, aaaaaal nemaju dake papieriky ci co na to crp / neviem ako sa to vola/, tak im je to luto, musim do nemocky, ze tam mu zoberu krv, a ze aj tak sa jejo zda ze to budu zubky, tak sa budem musiet prostiet zmierit s tym ze ma tu teplotu 😕 😕 ...tak fajn darmo zdravotnictvo je ZDRAVOTNICTVO 🙄 , ...v nemocnici, cakame 2 hodky ako jediny pacienti, kym sa im uraci nas zobrat, matko medzitym aj zaspal .... tak ho pozreli od hlavy az po pety, ze vsetko je ok, ze bud to su tie zubky alebo nejaky zapal tak ze urobia to crp?ci ako.....keby som vedela ako to dopadne, tak nech ma matko aj 50 stupnovu teplotu, radsej ho pod sprchu hodim ako takto - mlada doktorka, co sa pyta sestricky co ma robit 😠 , a pocitajte....2 vpichy na pravej nozke, 1 na lavej, 3vpichy na pravej rucke,1 na lavej, a 3 vpichy na hlavicke...pytam sa je to normalne?...a to ani nehovorim, ze to trvalo hodinu!!! kym mu tu porazenu krv zobrali, ze bol vyrevany, ze uz ani nevladal, a ktomu este dostal aj teplotu 39,5 tak hned dostal aj injekciu....a koniec?...mame ist domov a zavolat o pol 7 o vysledky....boze kde to zijeme???

josifek
10. jan 2010

Traky joj to je hrůza ☹ ☹ ☹ ☹ Matějkovi velikánskou pusinku 😵 😵 😵 😵 a pokud tak pořád teplotkuje udělej zábaly možná pomůžou pokud jsi už nedělala 😉 . A to s injekcemi je děs u nás sestřička brala 2 měsíční holčičce a šup z pěstičky a na první šup. Co to tam máte za lemry 😠 😠 😠 😠

traktor
10. jan 2010

josi, uz som skusila vsetko,teplotka sa furt vracia......a k injekciam,matkovi uz brala krv aj nasa dokyna, hned ked sme dosli domov z porodnice a tiez sa jej to podarilo na prvy sup....dobre este chapem ked to raz nevyjde...ale tolkokrat....? a pozerat na svoje dieta ako trpi....ale aj ja som sprosta, hned som ho mala zobrat prec...

brinzulka
10. jan 2010

ahojte...trak..je mi to luto...nasho pichli len 4krat..neodobrali...sli sme do nemocky a na prvy sup-ale to bola detska doktorka...bola super..Snad budete uz teraz vediet, ze ako ste na tom.

katus1-5
servus...Ty si priamo z TT? Ja som byvala v Modranke, chodila do TT na hudobnu, Jezom,zdravotku...keby si niekoho poznala...to je taky okruh, co v TT ovladam.

nic nestiham v poslednej dobe..zaspalo nam dietko...snad da aspon pol hodinu...

vsetkym gratulujeme

josifek
10. jan 2010

no to jo věřím že jsi zkoušela všechno 😉 je mi líto že ti nikdo neumí říct co Maťkovi je, a já bych po druhém neuspěchu malou ťapla a šla to bych nevydržela ☹

brinzulka
10. jan 2010

trak-kombinujes lieky?

traktor
10. jan 2010

ako kombinujem?

brinzulka
10. jan 2010

nikoho sa nezastavam-ja mam bobky, ked treba pichnut male dieta...preto sme ich uspavali skor, ako napichli..maju jemnu zilu...picha sa plocho a cievky praskaju..nedajboze, aby sa pohlo..

a tiez som plakala..ked mi davida rozpichali a poslaali ma domov, ze mam prist na druhy den...ze to skusia potom a to sa ani nepohol...4krat uz ale nevydrzal...

trak-je mi to lluto

brinzulka
10. jan 2010

myslim zmurky..a lucim by Ti povedala...ze sa kombinuje na striedacku paralen a ibuprofen????po niekolkohodin.odstupoch...ked pretrvava teplota

traktor
10. jan 2010

inak ked tak rozmyslam nas sa to drzi este od tej siestej ci akej sme to mali chorobe, najprv ten vysip, potom kakanie teraz teploty, len furt nikto nic....chodime hore dole a uz ma to fakt nebavy.....naco je to dobre ked ho pozrie tolko ludu a povedia asi je to, asi ....

traktor
10. jan 2010

jaj tak to kombinujem, ...

brinzulka
10. jan 2010

este si nevolala?

brinzulka
10. jan 2010

trak..co som teplotovala pred porodom tie 2-3dni...crp spm mala tesne pred 200 a niekto nevedel z coho..a ani sa nevie...3dni mi bolo na figu a potom jak by utalo...

nechceli Vas dat na detske?

traktor
10. jan 2010

a brin ja viem , ze sa to niekedy neda, len mi to pride ....ta doktorka tam bola velmi mladucka, ruky sa jej triasli ze az, matko mal krv vsade len tam kde treba nie / v skumavke/, a vecne sa pytala sestricky ze co ma robit.....tak predsa ked je pohotovost, tak tam taka nema co robit....alebo s dohladom skusenejsieho lekara, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre