Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
1. feb 2010

zmuri dobruuuuu

...som bola vesat pradlo .. som nan skoro zabudla.

piri ahoooj, chudatewnsko esinka, hes hes choroby.

nam nic v tomto roku nebolo .. klop klop klop a dufam ze ani nebude. 😉

lucim
1. feb 2010

kto bude mat prvy pirsing, kto bude prva babicka ... 😀 😀 😀

pirinka
1. feb 2010

traky 😀 , alespoň budeš mladá babi 😀 😀

lucim ahoooj. No my do teď taky neměly ani pořádnýho soplíka a ani žádnou teplotu o to horší byl na ní pohled na chudinku mojí malou. Ale už je to za náma, tak jsem ráda. Fakt ať už je sluníčko a teplo

asi si půjdu taky hajnout berušky, jsem nějak vyšťavená. Asi ještě po tom ponocování s malou
tak dobrou noc a opatrujte se. Já se zase ukážu, tak mě tu moc nepomlouvejte 😀

traktor
1. feb 2010

idem aj ja piri dobru noc, lucim aj tebe......dobru noc babicky, svokruse... 😀

lucim
1. feb 2010

idem aj ja, klip klip ocicka, spali by moje, spaaaali by aj tvooojeee, spaaali by oni oboje. 😵 😵 😵 dobruuuu

ani3012
2. feb 2010

Utorok

Maxim a Silvinka majú dnes 7 mesiačikov 🙂
olianko...............02.7........................Maxim
malka18.............02.7........................Silvinka

Všetko najlepšie dnešnému páriku 😉 😵 😵 😵

Meniny oslavuje: Erika/Erik,Aida
Meniny oslavuje v ČR: Nela , Aida

Eričkovi všetko najlepšie k meninkáááám! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A samozrejme aj Nelkám 🙂

Kalendárium:

Svetový deň mokradí
(v ten deň 1971 v iránskom Ramsare prijali Ramsarskú konvenciu, Dohovor o mokradiach majúcich medzinárodný význam, predovšetkým ako biotopy vodného vtáctva)

Svetový deň zasväteného života /aj Deň zasvätený Bohu/
(vyhlásený pápežom Jánom Pavlom II., oslavuje sa od 1997)

Hromnice-pranostiky
2.Ak svieti slnko na Hromnice hojnosť žita a pšenice.
2. Ak je hromničná Panna Mária mrazovitá, bude skorá a teplá jar.
2. Hromnice, zimy polovice.
2. Keď sú na Hromnice veľké chumelice, veselo si puká sedliak zo svetlice.
2. Keď sú na Hromnice snežné povetrice, objaví sa skoro usmievavé líce.
2. Na Hromnice chumelice, nebýva už zimy více.
2. Prešli Hromnice, koniec sanice.
2. Na Hromnice zadúva ulice.
2. Keď svetlo svieti na Hromničku, zbieraj slamu na chodníčku.
2. Keď je na Hromnice pekne, medveď sa obráti na druhú stranu.
2. Keď sa vtáčik na Hromnice z koľaje napije, tak v marci zmrzne.
2. Keľo je na Hromnice odmek, teľo po Hromnici tuhá zima.
2. Ak na Hromnice zo strechy tečie, zima sa dlho povlečie, ale ak je silný mráz, treba sa ponáhľať so zimnými prácami, lebo jar je predo dvermi.
2. Ak viseli zo striech dlhé ľadové cencúle, znamenalo to, že narastú dlhé konope.
2. Ak je na Hromnice mráz, bude ich ešte päťdesiat ráz.
2. Ač na Hromnice mrzne, bude dobrô leto.
2. Radšej vidí bača na Hromnice vlka v košiari ako sedliaka v košeli.
2. Keď je na Hromnice jasno, budú dobré zemiaky.
2. Aké je na Makária počasie, také bude v zárí (september) zase.

ozi
2. feb 2010

bré ránko, som tu pár dní nebola, tak všetko naj oslávenčekom minulým a aj tým dnešným 😵 😵 😵

a Erikovi k meninkám 😉

teraz sem ani poriadne nestíham chodiť, veľa času berie tá prerábka 😠 , už aby to bolo hotové

my sme mali v nedeľu oslavu, Maťo mal 9 rokov

ani3012
2. feb 2010

Ahoj Ozi! Gratulka Maťkovi! 😵 😵

Baby,keby ste vedeli,čo sa mi snívalo.....včera keď som zaspala,tak sa mi prisnilo,že sestra dobehla s Evulkou,že prestala dýchať.Bola oblečená v overaly, že sme mali ísť von. tak som ju chytila na ruky,že pozriem čo je o veci a a na to sestra zase až zakričala,že "Ani ,ona naozaj nedýcha"
Na to som sa prebrala,skočila v tej tme k postieľke a zatriasla s Evičkou.prisahám,že sa nepohla! Do mňa panika, chytila ju oboma rukami do výšky a zatriasla a vtedy sa pohla,ale strašne slabunko.Tak som ju položila a ona spinkala ďalej.Neviem,či naozaj prestala dýchať,alebo len veľmi tvrdo zaspala. Senzor som si nestihla všimnúť,či blika.

ozi
2. feb 2010

ani, dík

teda Ti poviem, hrozný sen, ešteže len sen, teda asi by som už nezaspala do rána

blani2
2. feb 2010

Ahojte bambulky,

přejeme s Kubíkem všem oslavecmům hoooodně zdravíčka 😵 😵 😵

Ani, hrozný sen 😢 Evička určitě jenom tak tvrdě spala.

U nás vše ok. Začali jsme chodit každé nedělní dopoledne plavat do bazénu. Zatím jsme ve skupince 3, což nám vyhovuje. Kubík tam má 2 kočky jenom pro sebe 🙂 Půl hodinka je nabitá tolika zajímavými činnostmi. Pak máme k dispozici finskou saunu. Paráda.

lucia32
2. feb 2010

Ahojky...
Oslávenčekom všetko naj k výmesačninám a Eričkovi nášmu 😀 všetko náááj k meninkám 😉

lucia32
2. feb 2010

Ani....uff, až mnou zima prešla 😖

Som bola dnes na sociálke ohľadne toho príspevku o starostlivosť o dieťa...no neskutočná byrokracia, vraj peniaze z eurofondov, čo oni všetko nechcúúúú 😠 , moje nervy....a ešte sa ma " herečka" opýtala či mi tých 165 € stojí za to??? 😠
Krava...však moja mamina je nezamestnaná a nemôže žiť zo vzduchu a bud mi bude s malou alebo musí hľadať robotu...ja tiež nekradnem 😝 😅 🙄

lucia32
2. feb 2010

Blani ahoj... 🙂
Plávanie závidíme, u nás nie je teplá voda ani v detskom bazéniku 😝 , cca 24-25 stupnov sa mi marí...brrrrr 😖

lucia32
2. feb 2010

Akurát čítam na ich stránke, že 26-27 😀 , no určite 😝 a detský bazenik je vlastne vyukový 😅

blani2
2. feb 2010

Luci, ahojky 🙂

téééda co to za byrokracii! 😠 Věřím, že jsi se musela pořádně vzteknout! Bych tu úřednicu kopla někam...!

U nás má dětský bazének 28 st. My jsme 3 měsíce postupně otužovali v domácí vaně, tak se to celkem dá. Ale i tak trochu drkocáme zuby. Kubíkovi to strašně pomáha v rozvoji motoriky. V šatně po plavání mi dělá vždy spartakiádu a překvapí mě nějakým super kouskem (byli jsme 2x) Tuto neděli se otočím a on na čtyřech, zvedlý zádek a funěl do podložky 😎 Trochu mi trvalo, než jsem zjistilia, že je to můj syn..

majkas
2. feb 2010

ahojki,

oslavencekom gratulka a Erickovi zvlast pusa k meninam 😵 😵 😵

ani fakt desivy sen ja by som asi tiez uz nezapala a furt chodila malu kontrolovat...

my sme dneska nesli von lebo tu snezi a chodniky neodhrnute, vcera som sa nadrela pri tlaceni kocika pomaly viac jak pri porode takze dneska tomu davam pauzu, uvidime co bude poobede ci pojdeme ci nie

ani3012
2. feb 2010

idem si dať takú dobrú domácu klobásku 😝

Luci-oni sú tam také,že namiesto toho,aby ti poradili,tak ti to sťažujú. Človek sa cíti,akoby chodil po žobraní....Veď keď máš na to nárok,tak čo?
A s Evulkou tiež nechodím ešte do bazéna,lebo aj mne je tam studená voda a ona je také ždíbátko (drobunká,krehunká),že voda by musela mať aspoň 33,aby aj maminka tam vliezla 😀 😀 😀
Najskôr asi pôjdeme do Senca,tam je teplá voda a aj pekný bazén pre malé deti

inneska
2. feb 2010

dakujeme za gratulky 😵 😵 😵 všetkým posielame pusinky 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲

a zrovne je dnes erik zlý...vstával o pol 8...a ešte nespí(väčšinou po hodke a pol až 2 už znova spí)tak už 2 hodky mi tu reve a mrnčí, ale spať ani za svet...uvidím, aký bude poobede..máme to plávanie...a my budeme mať v bazéne 31°C 😎

tak asi až potom sa ozveme..

ani..fuj, taký sen...ale našťastie to bol iba sen a evulka je ok 😉 ale radšej nech sa už nič také nesníva 🙂

lucia32
2. feb 2010

Blani...takže ani vy nemáte Havaj? myslím teplunkú vodu 😀 takže by sme skočili si zaplávať? 😀 ale ešte máme aj u nás taký súkromný pidi bazénik v hoteli, zistím ako je to tu...aj moja malá je dosť velký lenivko a vodičku má rada 😉 a v nedeľu by sme mali o program postarané 🙂

lucia32
2. feb 2010

Majka...my sme boli v nedelu na prechádzke a mala som so sebou odhrňač 😀 manžela 😉

ani3012
2. feb 2010

blani
ja nemám problém otužiť dcéru ale seba 😀 A Jakubko je šikulka -pozor na neho ,lebo o chvíľku ti zdrhne 😀

majkas
tie chodníku sú strašné! Aj mňa boleli ruky a nadávala som,že si kazím kočík. čakajú na teplo 😠

ani3012
2. feb 2010

luci
a to behal s lopatou pred kočíkom ? 😀

blani2
2. feb 2010

tam nám do rána chodníky roztály a zase sněží 😠

lucia32
2. feb 2010

Ani nebehal, ale s kočiarom sa prehrnul kde potreboval a mňa neboleli ruky 😀
Akurát som kuki ten bazénik, ale teplota tam nie je 😝 , musím zavolať 😉

blani2
2. feb 2010

Luci, hotelový bazenek, to zní lákavě 🙂

ani3012
2. feb 2010

došli nam tenisky! tie sú krásne ! 😵

blani2
2. feb 2010

ani tak hoď foto 🙂

ani3012
2. feb 2010
majkas
2. feb 2010

prave sa mi podarilo ulozit malu... aj vase deturence zacinaju byt take super extra narocne? sama sa pohra max tak 2-3 min to stiham wecko a inac jej musim stale nieco ukazovat a hovorit aby bol spokojna, a este davat pozor kam cuva, lebo dneska sa mi precuvala z obyvky na chodbu a uz si osahavala spinave kolesa z kociara

no idem este vybavit mejly a upratat ten binec v kuchyni.kolko bordelu sa u nas vie narobit 😀

ani3012
2. feb 2010

majkas
mne sa mala začala až teraz obracať,tak ja stíham všetko.Len večere sú trochu náročnejšie,lebo uložiť Patrika a malú nieje ľahké.Včera už Evka zaspala aPatrik si z mp3 začal spievať nahlas pesničku.Otvorila kukadla-ani nevedla kde je 😀
Ale chvíľu na to spali obaja. A bordel mám aj ja,ale mm je až do zajtra večera v práci,tak ma nič nenaháňa.Uvarené je ešte z minulého dňa,tak čo.A Evičke len zemiak uvariť k mäsku. Teraz spínká

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre