Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
9. feb 2010

Dík Rao ... aj mňa to totál ubíja - sme boli od decembra asi 4x vonku ...je to na odstrel 😠

lucia32
9. feb 2010

Ahojky kočenky...
brusi... ☹ tak to je mi lúto, dúfam, že sa deturence z toho čo najskôr vylížu 😉 , inak som hladala niečo ohladne mäska v detskom jedálničku a natrafila som na takú vec, že banán až od 1 roka 😝 , ja dávam obdeň
http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

lucia32
9. feb 2010

http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...
deťom ktoré sa v noci budia sa neodporuča dávať sladké na noc, ani kaša....tak bude len mliečko 😎

lucia32
9. feb 2010

tak táto odpoveď ma nesmierne potešila http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...
už si nebudem lamať hlavu, že Natálka papá stále to isté dookola...a ešte jedna pripomienka, mäsko vraj každý deň, 30-50g, žltok neodporúča ( do roka???) a ak sa už dá, tak aj s mäskom 😉

zmurkaz
9. feb 2010

lucka - super linky ... s tým banánom som bola šokmutá 😕 😅

lucia32
9. feb 2010

žmurka ja som tam našla kopec vecí čo ma zaujímali, ale ten banán prekvapil aj mna 😝 😀

lucia32
9. feb 2010

Dobrý večer pani doktorka,ja by som sa chcela opýtať na jedálniček pre 7mesačného chlapca kojeného veľmi pekne Ďakujem.

Odpovedá MUDr. Marta Špániková
Ráno kojenie, keď pevne sedí, môžete mu pokojení dať malé množstvo rohlíka alebo chlebíka, samozrejme pri stálej kontrole. Dopoludnia ovocie, na obed mäsosozelninový príkrm, odpoludnia kojenie, večer bezmliečna ryžová ale cereálna kaša, môže byť znova doplnená ovocím alebo zeleninou.Po každom aj nemliečnom jedle možno kojiť, koľko si dieťatko žiada.

zmurkaz
9. feb 2010

😉
....my máme teraz opaäť stop akýchkoľvek noviniek - že keď teplotuje ....v piatok na kontrolu - tak uvidíme... 🙄

traktor
9. feb 2010

ahojte oslavencom vsetko najlepsieeeee a ze vas teda je a jednu velku cmukaciu erickovi 😵 ....co sa tyka tych linkov nie len dnesne, tak vseobecne myslim/...no pride mi , ze sa kazdy predbehuje ...co je dobre u jedneho, druhy automaticky zrusi...tak je len na nasej intuicii a svedomi, vedomi ci ako to napisat.....co dame drobcekovi papat...no a hlasim poradnu, po dnesnej noci -2 dolne zubky 😀 takze spolu 5 ks 😉 , vyska 72 cm a sirka 😀 teda vaha 10250 g.

lucia32
9. feb 2010

Ten amaranth ma zaujal, som ešte nepočula http://www.hubnuti.org/encyklopedie/amaranth

zmurkaz
9. feb 2010

Traki ..."človek sa furt učí a nakoniec umre sprostý" ....to hovorí náš tatino a má svätú pravdu 😀 😀 😀 😉

vendulacky
9. feb 2010

ahojky, tak my jsme dneska taky upípaný, furt na ruce a mazlínkovat..zakusuje se do všeho, ještě druhej horní a snad bude na chvilku zase klid...ted jsem jí chovala a usnula mi v náručí, no co budem dělat večer...?

jinak přeju karamelce a zuzince a všem nemocným andílkům brzké uzdravení

objednávala jsem u hami velkej balík a poslali zdarma čaj granulovanej - jablko+meduňka, já jásala, že konečně jí šmakuje čaj a vypije i 100...a pak koukám, že obsahuje cukr 😠 Tak už mi je to jasný 😠

luci, co se zas vrháš na dietku? 🙂

vendulacky
9. feb 2010

traky, jupíííí, matýsek je pětizubec a pořádnejch chlopák!!🙂 gratulka

brusinka.pusinka
9. feb 2010

Vendy a holky děkujem , snad to bude brzy lepší.
Kuknite koho album jsem kukla?
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

zaba2707
9. feb 2010

ahojte babulky 🙂 dnesnym oslavencekom vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

my mame dnes za sebou druhe ockovanie ... tak teplotujeme, placeme, mrncime... teraz pred chvilinkou zaspal a nechapem lebo chudak ma stikavku a napriek tomu spi vzdy ked sa mu stikne sa zlakne ale spi dalej ... no a zajtra mame ist na detsku chirurgiu dat nastrihnut hrazdicku pod jazykom tak som z toho total v prdelyy 😒 fnuk

k tomu ovocku, luci my papame banan kazdy jeden den fifo zeleninovo-masovy prikrm nezje ked v nom nema kusok niecoho nasladleho skusala som uz vselico ale najlepsie je ked mu tam dam kustik bananu ... tak mu ho tam davam ... no a druhy prikrm mava cisto ovocny ... vacsinou je to banan-hruska-jablko, vcera k tomu dostal aj kusok zlteho melonu a asi 5 bobuliek osupaneho zeleneho hrozna bezkostkoveho - samozrejme vsetko zmixovane na kasu 🙂 s ovocim nema ziadny problem ... horsie je to s tym zeleninovym prikrmom

zaba2707
9. feb 2010

jo a dnes nas dokina zvazila tak mal 7635 g. 🙂

vendulacky
9. feb 2010

zabi, šmakotku, nastřihnout hrazdičku? Panejo ☹ ☹ ☹ Tak vám přeju, at to nebolí, ani fífulku ani tebe (na dušičce)..to je fakt hrozný...

jinak pěkná váha 😉

dneska musím pracovat, se mi taaaaak nechce

ani3012
9. feb 2010

zaby nám to robili a nič to není...neboj 😉

jaká je malá Emuška od jana.jaro 🙂 ktovie,koľko váži.Medzi ňou a Evičkou bol len 180 gramový rozdiel

a tebe vedny nech čas rýchlo utečie-teda robota nech ti rýchlo utečie 🙂

ani3012
9. feb 2010

traky a teba som vôbec za to jedenie nepochopila.... 😕

adka12
autor
9. feb 2010

Caute baby, tak aj my sa hlásime z poradne. Saška má 8680 gramov a 68cm.
Idú jej obidva horné zúbky, takže budeme mať už štyri 😵

zaba2707
9. feb 2010

dakujem babulky ... haluz na tom je to, ze jedna sestricka v porodnici este mi o tom hovorila ked sa maly nevedel riadne prisat k prsniku ... ze nech o tom rano poviem doktorke (ze by bolo fajn mu to nastrihnut) ked som to rano hovorila osetrujucej detskej lekarke na vizite odpiskla ma tym ze ona je lekarka a vie co ma robit ... no a teraz nas to neminie.

nasa dokina povedala, ze by to mohlo sposobit ze maly nebude poriadne vediet povedat R a L ... a ze radsej teraz to urobit ako ked bude mat 5 rokov, ze to uz by bola trauma na cely zivot.

booooze tu tych zubakov ale pribudaaaaa kazdym dnom niekolko kusooooov .. ale my sa drzime v klube bezzubych seliem 🙂

ani3012
9. feb 2010

zaby tak som rada,že nás nenechávate samých.... a naozaj to nič nieje.Ja som sa teda tiež bala,ale Evička iba zaplakala a išli sme von.Bola na tom spolu aj so synovcom,ten mal dva roky a tiež v pohode.Ani potom som nič nepozorovala,že by ju bolelo alebo štipkalo.

zaba2707
9. feb 2010

anik v pohodicke papala nic jej nevadilo?

zaba2707
9. feb 2010

on bude revat uz len pri tom ked mu chytia hlavu a budu mu ju drzat ☹ to aj ked mu doma nieco potrebujem bud dat do ustociek, alebo cistime nosik ... tak reve ako tur

lucim
9. feb 2010

dobry vecer, tak pridavame aj my dnesne miery - 1020 a 71. 🙂
pocet zubov 0.
jablcko v celku chutilooooo, ze sme oslintali cele triko. 🙂
a stojime pri FP lehatku a je to desna svanda. 😀 to sa ho lehatko ma u nas 4tu funkciu, matko ho hojda, ked sedi na zemi a 5tu - drzi sa ho a stoji. 🙂

vendulacky
9. feb 2010

díky ani 😉

to je fajn, že to nastřižení není žádnej dras´ták, ale stejně bych byla hotová...

emuš od janičky je fakt jak panenka 🙂

lucim
9. feb 2010

postupne docitavam - zabi neboj, budeme s vami, ked mu to budu robit a o chvilku na to zabudne, je to silak. a krasne miery. 🙂
saska ma tiez krasne miery 🙂
a trakyyyyyyyyy tvoj matko vyhrava o 50g, to bude tych 5 zubov . 😀

lucim
9. feb 2010

vsetko naj oslavencom, erickovi hurrraaaa hurrraaaa, betynke a zuzanecke cmukyyyy. 🙂

ven, piskatko emus uz spinka? nase certisko este santi. 🙂

lucim
9. feb 2010

a choruckym bubuliatkam skore uzdravenie,
lezucim zubakom rychle vylezenie.
docitane, aj s radami o prikrmoch. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre