Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
3. mar 2010

Jaj baby nech sa dajú vypchať s takými poverami..netreba tomu veriť, aj ked človeka to naštve 😠
A to mliečko som jej nedala ako celú fľašu, len do 120 ml na noc som jej zamiešala 2 odmerky nehačkovej BEBY na dobrú noc, že lepší spánok 😝 ale hned na druhý deň aj teplotkovala a celý deň takto odgrgávala, prehltala a aj prdíky mala...

lucim
3. mar 2010

jaaaaj, dobru temu rozoberate 😉 ... povery su bludy, z peknych si mozeme nieco zobrat, napr. ze som si kupila mikinu, bo som nasla prvy zub, a na ostatne sa mozeme vy....

som medzitym stihla zachytit videodokaz, ze matko lezie, aby devastoval tatov vytvor. hodim na yt. lezenie my az teraz, ale o to viac nas tesi .... 😀

a este to najdolezitejsie: sslavencom, co ich je tak vela vela, a hlavne emmuske cmukyyyyyyyyyyyyyy cmuk. 😵

riusik
3. mar 2010

aspi: sak aj ja som cestovatel, ale uz asi starnem a v ke som bola pred druhym tehu, a tomasko u mojej mamy, asi preto sa mi to zdalo tak dalekoooo 😎

lucim: krasne boticky, matko bude iny frajer 😉

asparaguska
3. mar 2010

Krásne botičky...

Tak Denkáčik (Ani pre teba Deniska 😉 ), už je hore. Pa pa....

lucia32
3. mar 2010

Vtip dňa: 😀
Krásná blondýnka v minisukni, pod kterou je "naostro", si u baru dá
kávu.
Dopije a zavolá číšníka, aby zaplatila: "Mám malou černou...."
"To se nedá přehlédnout." (říká číšník)
"A stojí?"
"Ano, všem okolo!" (odpoví číšník)

lucia32
3. mar 2010

🙂 Puding z kojeneckého mléka 🙂 Od 10. mesiacov
Ingredience:
2 vrchovaté lžičky vanilkového pudingu nebo kukuřičného škrobu
200 ml studené vody
odpovídající množství kojeneckého mléka v prášku (zpravidla 6,5 odměrky, ale řiďte se prosím návodem na vašem mléku)
podle chuti cukr nebo ovoce
Postup přípravy:
Ve studené vodě rozmíchejte metličkou kojenecké mléko v prášku a puding (nebo kukuřičný škrob). Vařte alespoň 2 minuty. Puding můžete buď osladit cukrem nebo dochutit ovocem. Puding můžete podávat až po vychladnutí, ale dětem velmi chutná i teplý.
Tip:
Pudingy prodávané v běžných obchodem obsahují často aromata a barviva. Vyberte si proto raději nějaký puding bez těchto látek v prodejnách zdravé výživy, popř., pokud se obáváte alergické reakce na vanilku, použijte kukuřičný škrob, který se zde dá také koupit.

Dobrý tip: ja pouzivam kukuricny skrob, uvarim napr. jablcka a co zahrada, dom da, ovocie rozmixujem, dam skrob a nemusi tam ist ani mlieko ani cukor, ked das nejake sladsie druhy ovocia ( banan) 😉

lucim
3. mar 2010

no dobre, o chvilu urobim puding. 😝

nina41
3. mar 2010

lucim krasne topanôčky 🙂
luci 😀 😀

lucia32
3. mar 2010

Lucim: botičky krásne, na videjko lezecké tešíííím...
Som volala mame, nech Natálku odsleduje, či to bude robiť aj cez deň, lebo včera si to nejak nevšímla, len vraj raz vygrckala kúštik po banániku...a predchvíľou mi volala, že malá vypľúvla hlienu...tak toto ju asi dráždilo na grcku a zavadzalo pri prehltaní...teda dúfam 😅

lucim
3. mar 2010

dakujeme dakujeme, ja som tie boticky vlastne chcela uz od tehu. 🙂 tak su.
lu - moze to byt aj reakcia na zmenu mlieka - predsa len ho traviaci trakt musi dlhsie travit, nastiepena bielkovina sa travi rychlejsie. ale ten banan je pravdepodobnejsi. aspon ju to uz nebude drazdit ... video este 3 minutky.

lucim
3. mar 2010
ani3012
3. mar 2010

hehe.ale sa k tomu pregúlal 😀

lucim
3. mar 2010

ani, no jo, nasiel skratku 😀

lucim
3. mar 2010

puding uvareny, chladi sa, o chvilu ho servirujem. 🙂 uvidime reakciu. je s troskou hruskovo- jablkovej vyzivky.

lucia32
3. mar 2010

Hehe, ten polystyren budete mať o chvíľu všade 😀 , Maťko vám ho rozoberie na cucky 😀

ani3012
3. mar 2010
lucia32
3. mar 2010

A aby som nezabudla gratulka naším babuliatkam výmesačninkovým, špeci Emuške...cmúúk 😲 😀

lucia32
3. mar 2010

Lucim...a aký si robila? ja rozmýšľam, či urobiť? Kúpim škrob a robíme? 😀

aspine
3. mar 2010

holky pomoc 😅
zitra mame jet na hory a mala ma od pondelka prujem...vcera jsme byli u doktorky a ze pry mame davat ryzovy odvar, mrkev. a vubec nedavat Sunar 😒 jenze nic jinyho mi nevypije....cajiku trochu, vodu vubec, ten odvar malilinko 😖 tak ji davam slaby Sunarek, aby aspon neco vypila

co davate vy na zastaveni prujmu?

a taky mi porad pobrekava....je mi to divny kdyby mela jen prujem....podle me ji porad neco boli.....a zubama to pry neni rikala doktorka 😕

a mate tip jak mazat dasne? kdyz to chci zkusit tak mi mala zavre pusu na deset zapadu a o nejakem mazani dasni si muzu nechat zdat 😒

nina41
3. mar 2010

aspi mne ked maleho prehanalo davala som smectu a kulišek

lucia32
3. mar 2010

Aspine ahoj...tak my sme ešte takéto problémiky nemali...u starších dávam Smectu....
A Markétke miesto mliečka skús rozpučit banán, zaliat prevarenou trochu ochladenou vodou a zašlahat nemliečnu ryžovu kašu. Taka protihnačková kaša bez mlieka. 😉
Aj naša prdolka je teraz čudná aj teplotkuje a tiež to vraj nie sú zuby 😝
A ďasná mažem nasilu, strčím prst a prebehnem , ona to vyplúva a zlostí sa 😝

lucim
3. mar 2010

LU - robila som to so zlatym klasom. bez cukru.
chutilooooooooo, vydaval skoro take zvuky ako pri spagatoch. 😝
inak -traky som zabudla reagovat na vase spagety - my sme ich aj rukami papali, aj matkovymi aj mojimi, viem o com hovoris . a mozno na yt supnem, ako som matka ucila, ze kasa sa da naozaj jest, po tom co vsetko zrazu odmietal. 😉

aspi - pri prujmech treba znizit obsah laktozy v mlieku , lebo ju nema co travit. - ked davas sunar - tak pozhanaj mlieko ALIDIAR (ak ho teda este robia), ak nie, tak od Nestle - AL 110.

aspine
3. mar 2010

holky diky za rady 🙂

luci nemlecnou ryzovou kasi jsem vcera koupila - to bylo skoro jediny co vcera papala

lucim zkusim sehnat diky.....a myslis ze kdyz davam Sunar - do mnozstvi kde maji byt 4 davky davam jednu - je spatne? 😕

ale je mi divny ze porad place....nic ji nebavi....u niceho nevydrzi....a porad pobrekava vlastne uz od toho pondelka ☹ nejradsi bych na ty hory nejela 😝

lucim
3. mar 2010

aspi - vyzivovu hodnotu to ma stvrtinovu, ale zase aspon doplnis tekutiny. moj nazor - ak ine jest nechce, iba mlieko, je blbost nechat dieta hladovat, ked na to su na docasne pouzitie urcene tie bezlaktozove mlieka.

aspine
3. mar 2010

lucim taky si myslim 😉 ale jen ten prujem to urcite nebude....podle me ji trapi jeste neco ☹ porad place.....no nic dneska zase zajedeme za doktorkou at se na ni poradne podiva 😕

holky diky a my se jdeme nejak vypravit

pa pa

lucim
3. mar 2010

aspi - zuby zuby , budu zuby - si myslim. hnacky byvaju sprievodny jav. alebo nejaka crevna viroza. 😒

lu - volala som s drahym, vcera som mu zabudla povedat, ze matko lezie - a taky bol hrdy, ako genialne urobil ten polystyrenovy mantinel, ale uz slubil, ze to nejak inak vymysli. z lezenia bol uuuuplne nadseny, dufa, ze dnes pride skor a uvidi to, nielen na videu. 🙂

lucim
3. mar 2010

kde ste? vsetky varite puding? matko uz spinka, hadam nechcete, aby som sla zehlit???

katica5
3. mar 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom
do blavy nejdeme Max je chory ma horucky a boli sme aj u dr dostal antibiotika... ☹

lucim
3. mar 2010

kati to mi je luto, ale nech tie lieky zaberu a je skoro fit. 😕

lucia32
3. mar 2010

Som sa zabudla na fore o chudnutí...oprašujem staré spomienky...no nič idem ja, mame treba skok na zdravotnú, tak idem k Natálke...ale prídem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre