Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
12. apr 2010

in vsak som pisala ze som trafena 😀 😀 😀 ak ma erik 12 tak ti treba tych 12,5 to mu bude perfektne 😉 , ani...no bude, len este musim vsetky aukciove maminy odpratat v ten den , aby velmi neklikali 😀

traktor
12. apr 2010

a idem poupratovat...boze zas som tu presedela pol dna...ked nemam co robit, dievcata mi matka uchmatli, uz sa z nim promenaduju po vonku...

lucim
12. apr 2010

aaaa super traky, uz mame rozmery .... a teraz mam dilemu - som sa pokusala matka merat, ale moc sa hybal, asi ma uz viac ako 12cm dlhu slapaj. tak teda neviem, kupit 20, ci 21? na teraz este boticky mame, dvoje, tretie zelene su uz len tak-tak, o mesiac o 2 bude uz leto?

zmur, sikulka 🙂

hath, ja mam aupairku, ktora plati mne 😀

lucim
12. apr 2010

inn ajoooj, matko tiez prave zaspal ... idem si aj ja spravit inku so stipkou nesky, a omerat nozku v klude? 🙂

inak, kto ste to tu minule pisali, ze v posteli neviete udrzat dieta, lebo sa stale stavia? uz to dorazilo aj ku nam. uspavame sa na prsku, zrazu si spomenie, ze ma nozky, tak sup o mna na nohy, zase ho polozim, tak sa mi odgula, sup o zadne celo postele na nozky ... a tak dokola. 😒 🙂 ale ako za takymto piseme, aj tak ho luuuuuuuuubim. 🙂 😵 😵

jajona
12. apr 2010

Ahojte všetci,

my tiež spinkáme a asi 3 detí deň naberáme nejaký nový režim.
Okolo obeda, do 12 h zvykne zaspinkať (papáme MM), keď sa zobudí tak príkrm a potom zase okolo 15 - 16 h zase spánok a aj MM si dal. Uvidíme, dokedy to vydrží.

Čo sa týka topánočiek, kúpené máme 19 v normálnom obchode a jedny papučky, také klasické (ako boli voľakedy) na šnurovanie vyše členkov. Oboje ortopedické.

Chcela som spýtať, čo dávame detičkám na večeru, myslím, keď ich okúpete. Matúško už 3 deň nechce vôbec kašu 😠
Predtým ju papal veľmi pekne.

inneska
12. apr 2010

traky...tak dúfam, že mu nožka mooc neporastie, nech potom nekupujem dalšie 😅 a krásny komleptík..my sme tigríkový dostali, takýto

inneska
12. apr 2010

no chcela som dať foto a miesto toho som dala odoslať 😀

jajona
12. apr 2010

inn: už aby bolo leto. inak aký chlapisko je z neho! 🙂

lucim
12. apr 2010

ahoj jajo, ja az tak neporadim, mne matko kasu odmieta uz druhy tyzden, a prikrmy a vsetko momentalne papa pomenej - lebo vyliezli 2 zuby, ale ja skusam vselico, napr. chlebik s žervé, alebo s jogurtom, jogurt s keksami alebo vyzivkou, ovocie .... zeleninovy prikrm, ....

hathor1231
12. apr 2010

vidite,baby. ake maju byt topanocky pre deti? ked uz zacinaju chodit,tak by mala byt ta vlozka vytvarovana aby nemali ploche nohy???

lucim
12. apr 2010

traky inn, krasni tigrikovia budu v lete ti vasi chlapi 🙂

inneska
12. apr 2010

a vidíte tie fliačiky na nožke?? asi také mu to ostane po tom čaji ☹

luci..ja som merala teraz v spánku a predstav si, vôbec sa mi nehýbal a v klude som si odmerala 😀 najlepšie by bolo tie botičky odskúšať, ale ked sa nedá 😒

jajo..my sme práve teraz začali dávať kaše na noc...dovtedy sme viac menej papali len mm, lebo ked bol moc unavený, tak mi nechcel nič jesť...tak sme sa len okúpali a mm a spal..teraz sa mi aj viac rozpapal, tak musíme dávať..lebo je inak zle 😀

inneska
12. apr 2010

hat..hej, mala by byť zvnútra tvarovaná topánočka, papučka 🙂

lu 😉

jajo..aj matúško je už chlapec velký 🙂

jajona
12. apr 2010

lucim: ďakujem pomohla, vyskúšame

tiež to bude asi tými zubami. inak dnešná noc bola celkom fajn. ale ráno mu už išlo do plaču, tak sme Mundisalom natreli a hádam trochu pomohlo, lebo ešte zaspinkal

inneska
12. apr 2010

jajo..možno je už prejedený kaše, tak skús iné..aj my papáme na stiedačku s jogurtom, výživkou, keksíky(navzájom to kombinujem), u nás chlebík ee zatial..podla toho čo papal cez deň...

inak dnes poobede zase šrotil erik .. 2 hodky po obede pýtal, tak zjedol 2 aktivie..tak som sa šla ja najesť..no ste mali vidieť čo robil, ked idel, že mám tanier v ruke(ale mala som len rybku so šalátom zeleninovým)tak som zarobila 180ml presnidávky s keksami..bez mihnutia oka to spráskal...a to medzitým(medzi obedom a olorantom) chrúmal chrumky..kam to do neho ide...zachvílu ho budem radšej šatiť ako chovať 😀

jajona
12. apr 2010

inn: Matúško keď je nervózny, tak sa začne vyškrabovať: vlasy, za uškom... vtedy tiež len MM pomáha

brinzulka
12. apr 2010

17.4.2010 ...........cukráreň AIDA ..alias Radničná cukráreň .... o 14:00 .......TRNAVA
účinkujúci: Zmurka + Zuzanečka + Jurino
Lucim + Maťko
katica5 + Max
Raona + Sára /na 85% = kvoli brigade na dome, nemozem slubit, ze pridem, ale ak chlapi stihnu urobit co maju na plane este do obeda, tak potom ficim do TT na stretko/
Sevzuz + Lukáško
Samy a Sýkorka - netuším.. rada by som len neviem či to moje vtáčatko bude do soboty fit..
Brinzul+1-3ks Brinzikovcov....dla stavu malinkeho, je chorunky...

lucim
12. apr 2010

inn nozka v klude odmerana, 12,1 ... vnutro z tenisky co teraz nosi ma 12,2, tie liliputi sa vnutro neda merat, celkovo maju 13 a je tam este troska rezervicka, takze myslis, ze nam na leto stacia tie 20tky, co maju vnutornu dlzku 12,5?
a kocky, po ktorych pokukujete? tie s otvormi futbalove, ci tie plne, co sa do nich zase aspon piesok nedostane? 🙂
inn, mozno sa ten fliacik na nozicke strati vekom, a ked nie, neva, je to chlap bojovnik. 🙂 aj matko ma fliacik, len nas furt zabudnem objednat na kozne...
pre porovnanie - dnes matko zatial papal pol jogurtu, 2 keksy, asi 120ml bolon.spagiet hipp, oplatku, mm. 😅

inneska
12. apr 2010

jajo..presne aj toto robí erik..ked je ospalý, tak si škriabe uško, naťahujeho spolu s vláskami 😀 vtedy len kojo..

lucim
12. apr 2010

brin, chapem to tak, ze ide hlavne velky andrej, a potom vy traja s nim? 😀 😀 😀 tak to potom chlap pozyva. 😉 😝

lucim
12. apr 2010

aj matko to robi, vcera si tahal ofinku, inak okolo uska. a tiez do neho vtedy nic okrem mm nejde. jeeeeeej. 🙂

brinzulka
12. apr 2010

ze velky A je taxik-niekam mu vymyslim program...a asi mu dam aj Davida, nech sa nenudi... 😉
andrejko ma soor...od vikendu sa mu to urobilo v celej pusine...sa len kojo a rozky papame po malinkych nunavych kusockoch...dufam, ze lokal.antimykot.pomoze

inneska
12. apr 2010

luci..a 21 už majú akú dlžku?? lebo tiež som si nie istá, či nám budú dobré do konca leta 😅 alebo ešte vydržať, min. do mája apotom sa uvidí, či nožka podrástla alebo nie..a vy máte z čoho fliačik?? 😕 3 viditelné jazvičky tam má..tiež dúfam, že vekom to zmizne 😅 a si mu to stačí maťkovi, neboj, hladom neumrie 😉

brin..skoré uzdravenie želáme 😉

lucim
12. apr 2010

inn neviem, musime sa traky spytat, xi jej napisala rozmery aj k tomuto.
a ja ti neviem .... mam podozrenie, ze to ma z porodky z modrej lampy, ked mi ho tam ta debilna sestra pridlho solarkovala. lebo sa mu to zvyrazni v teplom kupeli, vedelo sa to stracat uplne, ale teraz to najdes. okolo kolienka. take vacsie.
dufam, ze to nebude nic zle.

brin rozpustena stvrtka nizoralu dobre zabera. co ste dnes papali? tromfnete nas v minime? 😉

nykyta
12. apr 2010

🙂 inneska dakujem za privitanie.doteraz je stale na nohach a o spanku ani slychu.no rezim mame perfektny,ale co sa tyka spanku tak sa to nejak pokazilo po druhom ockovani a ked isli zubky.zeby ho aj teraz trapili,ale nic necitim a ani nevidim.a co sa tyka wecere tak to idem vyskusat co povedal dr.to co mal na obed a pokupani kukuricnu kasu.inac sme mali ryzovu,ale zacal s nej vracat.konecne prisiel mm a tak prebral stafetu.tak idem si trochen oddychnut.pa

jajona
12. apr 2010

lucim: Matúško tiež toho veľa nespapal, lebo spinkal. Ráno mliečko, desiata výživka s 3 keksíkmi, potom zase mliečo - spánok. Keď sa zobudil, tak zelenino-mäsový príkrm - toho si dal celkom fajn. Teraz zase mliečko a spinká. Keď sa zobudí, tak uvidíme, čo dáme

jajona
12. apr 2010

brin: my sme keď sme mali soor, tak tiež Nizoral. nám hovorila, že rozdrviť 1/4 a dať do ústočiek. inak do vody je asi lepšie, lebo mne to dosť často zvykol už len ten prášok odfúknuť 😀

jajona
12. apr 2010

no my sme už hore.

tak sa zatiaľ majte

inneska
12. apr 2010

aj my už vyspatý, napapaný(zjedol celý velký banán a k tomu trochu ryžovej kaše s jablčkovou presnidávkou)a zase videl mna jesť, tak chcel...tak chrumká ryžový chlebík 🙂

lu..dúfam, že to bude len kozmetické 😅

nyky..tak to má maťko riadnu výdrž, mňa už mrle žerú, ked nechce spať po 3 hodinách..ale ja na ňom vždy vidím, že je unavený, ale nechce sa uložiť...tak potom ponervačíme trochu, pomrnčíme a zaspíme 😀

samayka
12. apr 2010

keď už sa porovnáva.. sýkorka dnes "zobla" 2 lyžičky jablkovo-slivkovej výživky a asi 10 lyžičiek obedňajšieho príkrmu a 2 chrumce... a MM kolko jej hrdielko ráčilo... nechápem kde berie energiu...

a čo sa zubov týka - pripájam foto 🙂 len sa nezlaknite... je to fotené od spodu. strááášne sa rehotala na holubovi čo nám sedel za oknom... skoro si cvrkla ako vískala...

no a dnes sme bez teploty a aj soplov ubúda... tak to nechcem zakríknuť tú sobotu... ale hlavne aby bola zdravučká.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre