Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

raona
22. apr 2010

baby baby !!!! konecneee je to tu, dneska sme objavili prvy zuubok.. 😝 😀 😀 😀 😀 tak sa tessííím.. vsak uz bolo na case... xi xi..

lucim
22. apr 2010

jarka hurrrraaaaaaa, malej zubatej sarinke cmuk. a maminke co nasla zubok treba kupit darcek 😵 alebo tatinkovi? 😵

laurajana
22. apr 2010

tiež blahoželáme k zúbku, mi sme dnes sadli do púpavky a spravili fotočky...nech je takto krásne vonku stále, nemusí však fúkať taký vetrík, ale nech je už slniečkovo 😉 😀

pekný dník maminká a miminkám 😉

lucia32
22. apr 2010

Raona...gratulka k zúbku....
Lucim...pekné video....aj my máme nakrútené také postelové plazenie, len kábel sme stále nenašli 😝

nina41
22. apr 2010

Ahojte už sme doma z poradni,mame vaha-7390g,dlžka-73cm,hlavička-45cm,hrudniček-43cm,a sme zaočkovany

hathor1231
22. apr 2010

hi hi hiii,
u nas krasa, ideme grillovat 😵

nina,ty mas tiez take male nikde nic 😀 nasa niki je tiez 7,5kg 😉 az teraz som si vsimla,kolko mas uz ratolestiiii 😅 zachvilu futbalova jedenastka 😀

nina41
22. apr 2010

Hat take nič a ide rozbiť postielku,stale v nej skače 😀

katica5
22. apr 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom minulym aj dnesnym
Trapime sa zubkami nie a nie vyjst s takym placom zaspal vcera chuda moje ☹ . dnes sme dostali ciapocky su uzasne 🙂

nina41
22. apr 2010

Kati maly je zlatučky 😵

zmurkaz
22. apr 2010

ahojky 😵 😵 😵 😵
...oslávencom 3x hurááááá a Sárkinmu zúbku 😵 😵 😵 😵 😵 😵
...sa chcem pochváliť ... Jurko urobil testy a je v jazykovej prvej triede 😵 😵 😵 😵 😵 😵
...a nestíham - mám dvojfázovky ... ráno s Jurkom a malou do škôlky (peši) ....potom malá a poobede Juráš - vonku ....a večer som KO 😅 ...ale myslím na vás 😉

raona
22. apr 2010

dakujeme 😉 😉
no jasne maminka nasla zuubok 😀 😀 😉 😉

lucim
22. apr 2010

bryyyy vecer, kde ste maminky?
kati, no iny fesak je ten max v tych bekovkach, krasa. 🙂
zmur, no aspon mas ten rezim, ale asi narocny. vladzes moja? 😕 🙂 jurkovi gratulujem a mamminke tiez, bo snaha priprava a genetika su dolezite a tu je ovocie. 😵 😵 😵

katica5
22. apr 2010

nina, lucim dakujem, len mlady pan si ich dava stale dole... 🙂

lucim
22. apr 2010

kati, to je riziko ciapiek, a normalnu ciapku si nechava?
ja som dnes urobila tiez blbost, matkovi som do kocika supla moju siltovku, perfektne sa s npou hral, tak som mu ju dala na hlavu a zacal si ju stahovat dolu ... az potom mi napadlo, ze ja truuuuba, ved to bude robit aj s jeho siltovkami. 😖 snad si to nezapamatal. normalne ciapky berie ako samozrejmost.😉

katica5
22. apr 2010

lucim normalnu si tiez chce dat dole, ale som s nim vydrbala dala som mu na hlavu kapucnu z mikiny sice sa mu to nepacilo ale tu si aspon nevie dat dole

lucim
22. apr 2010

mne matko este na jesen neznasal kapucne, ale pocas zimy si zvykol. 🙂

blani2
22. apr 2010

Ahojte 🙂

Kati krásné čepičky 🙂 Max je nádherný! Tak náš pán si na hlavě nenechá nic. Proto jsme pořídili čepku na zavazování pod krkem. Ale máme tolik krásných na léto... Můžu si za to sama. Jak dělal Kubík s čepicí bubu, tak jsem se tomu smála a teď to mám. Snad není vše ztracené 🙂

zmurkaz
22. apr 2010

Lucim - režim padol klasika na 4-tý deň 🙄 🙄 🙄 ...hold keď herečka dala 6,5 hodky nespania tak klasikuš zaspala skôr o 18:15 a ráno o 6:00 bola vyspaná - čo bolo o hodinu skôr ako mala.... a za 2 hodiny bola taká KO - že bolo úplne jedno, že okolo nás chodia nákladiaky a sme na tej najhlavnejšej ulici v TT ... zaspala po sediačky hlavou dopredu opretá o preložený fusak ☹ ☹ ☹ a spala hodinu a pol - čo vôbec nezvykne .... teraz je podobný režim ... tak uvidíme .... ale som taká vycucnutá - nechápem ako to robia ostatné maminy viacerých detí ktoré sú samé (bo s mojim mužom moc rátať nemôžem - furt v robote...)

zmurkaz
22. apr 2010

Ahoj Blani - ako dopadla prezentácia ?

blani2
22. apr 2010

Ahoj zmur 🙂

díky, dobře. Akorát jsme cestovali aaaž do Jeseníku, takže jsem byla od malého pryč od 12 do 22.hod. Sestra to zvládla skvěle. Přijela jsem a Kubíček spinkal v postýlce. Sice to byly trochu stresy, ale zase na druhou změnu příjemná změna. Moc fajn publikum a dobrá mňamka na závěr (steak z kuřete s houbovou omáčkou 🙂)

S tím režimem mě to mrzí ☹ Taková týdenní dovolenka bez dětí by bodla, co?

lucim
22. apr 2010

ahoj blaniiiii, no my zase zavezovanie na ciapkach nemusime, tusim tym, ze ma taku dvojitu bradicku, mu to vadilo, preto som zase ja nakupila ciapky bez toho. no ozaaaj, co ta prezentacia? 🙂
zmur, my sme sa vratili k nasmu spankovemu rezimu, napriek tomu, ze s malym posunom, lebo som uz 2x rano matulka tahala z postele k doktorke na odbery ... ale potom prvy spanok medzi 10-11 (dnes 9) a druhy medzi 14-16) , dnes 13:15, ale spal 2 a stvrt hodiny, a vecer kraaaasne zaspal o 20tej. - no- krasne, 3x mi vstal na nozicky, 2x sa po mne vystveral, ale to uz k tomu nejak v poslednej dobe patri. pri 3tom nacucnuti sa otoci a haja. 🙂 ... lepsie ako tieto horuckove dni, ked spal 4X cez den po pol hodke , obcas hodke a umrncaneho som ho konecne uspala o pol 11tej v noci.
uvidime, kolko krat bude chciet cucat, ale urcite to bude lepsia noc ako ked teplotoval. konecne sa vlastne vyspim, duuuuuuufam. 🙂 ale dohanala som deficit,ze ked zaspal cez , tak som sa snazila aj ja 1x spat aspon chvilku.

zmurkaz
22. apr 2010

blani - no tak to ani nehovor 😀 😀 😀 ...ale ako sa poznám stačil by deň a už by som špekulovala, že kde mám deti, a kde treba upratať 😀 😀 😀 😀 😀
Lucim ....a čo vám je???? som nepostrehla .... 😕 😨
No ja si hovorím, že dobré je na tom to, že aj keď vydrží tak dlho nespať cez deň, nie je "zlá" ak ustriehnem, že prvé sa musí doma vyblázniť (hneď po spánku) a potom, keď začína byť unavko ale nechce spať - tak poďho do kočíka - tam si len tak lebedí 😉 . A keď si spomeniem, kedy a ako zaspávala keď bola malinká .......(o 01:00...02:00 ... a aj to s vypätím všetkých síl.....) tak si hovorím že je to posun k lepšiemu (viem, že sa zobudí o 7:00 aj keby čo bolo a večer o 20:00 je tatam..... 😅 ) .... hold nemôžem chcieť všetko 😀 😀 😀
No a novinka .... už ako tak papáme .... ale nekadíme!!!!! 🙄 🙄 🙄 ...dnes 4-tý deň ....som jej kúpila čisto slivkový príkrm... tak som zvedavko - ale asi zajtra zavolám dokine....

blani2
22. apr 2010

Luci ahojky 🙂
tak už jste bez teplot? To jsem ráda. Je dobře, že jsi si lehla s malým, aspoň trochu nabrané síly.

Já zrovna pročítám diskuze o odnaučování nočního kojení.. to bude veselooo. Už o tom pomalu přemýšlím. Nechci přestat kojit, ale trochu odbourat ten zvyk. Po misce kaše, kterou bych sotva snědla já, cuckáme 3x za noc 🤐 Jen žádné násilí 🙂 uvidíme..vím, že by to mohlo být i horší.

blani2
22. apr 2010

zmur, to je furt něco, že?

lucim
22. apr 2010

blani, teoreticky sa aj ja nad tym zamyslam, ale taketo "zabavky" ako ta teplota a zubky a s tym spojene len take obcasne okostovanie prikrmov mi moc nenahrava, kedze vlastne jeho jedlo je len mm ... a klasika, co nedal cez den, dohana v noci.
co radia na dikusiach? zakladny princip ako na to .. nechce sa mi to teraz citat. prezradis? 😉

inneska
22. apr 2010

brý večír 🙂

ako tak čítam, tak môžem byť rada, že erik spí tak ako spí 🙂 spánok naobed a poobede(podla toho kedy vstával, ked sa zobudí, tak po 3 hodkách ide spať, vyspí sa, potom znova po 3 hodkách spí a za dalšie 3 ide znova spať)takže celkom fajn...

a k čiapkam, ja mám na zaväzovanie, ale aj bez šnúrok, ale zatial držia na hlave 😀 sem tam ho napadne ju stiahnuť...

rao..gratulka ku zúbku, dalšia šelmička zubatá 😵

kati...maxík je frájo veliky 😎

zmury...tak držím palec, nech si zuzanka čoskoro nájde režim 😅

blani...super si to zvládla, ja mám dosť, ked som od erika ani nie 2 hodky, čo chodím cvičiť...ale treba si postupne zvykať, že nie vždy a stále budeme s nimi 😅

luci...ked sa dá, treba dospať, aby si bola fit pre maťka 😵

lucim
22. apr 2010

zmur, uz nam snad nic nie je ... od strvrtku sme velmi zle spali, v nedelu prisli horucky, som skoro omdlela, ked som na teplomeri - merane rektalne - videla 39,7, takze sme od 3tej v noci kazdu noc zabalovali, sirupovali, mrncali. nic ine mu nebolo, s doktorkou sme patrali po pricine, ani zuby to vraj nie su, ... dnesok uz bol dobry a moj milacik uz je zase usmievavy a fit.
a gratulujem k papaniu, myslim, ze na to si telicko tiez musi zvyknut a casom sa to znormalizuje. 🙂

blani2
22. apr 2010

Luci, tak to je jasňačka, že prostě v takovým situacích je mlíčko no.I.

Radí hlavně zapojit taťku. Ten tak mlečně nevoní 🙂 Po vzbuzení nedát prso, ale vodu a vytrvat. Já to zkoušela s kojením ve 22 hod. Pochovat, dát flašku s vodou a můžu říct, že už jsme ho několikrát zaspali...no ale nerada bych to zakřikla.

lucim
22. apr 2010

ahoj iiiiiiinnnnnnnnnnnnnn 🙂

blani2
22. apr 2010

Ahoj Inn 🙂

babulky, co dáváte na snídani za papu? My se kolem 7 nakojíme a pak až v 9 hod svačinka - chlebík, ovoce..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre