Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nina41
3. jún 2010

@wydata ja som Kubka aj Maťka kojila po dva roky ,nepočuvaj druhych ty vieš čo je dobre pre malu a ked maš dosť mliečka ,

nina41
3. jún 2010

ja tiež kojim a mne maly vstava len raz v noci,ale spi pri mne,,

lucia32
3. jún 2010

@wydata a gratulka k štátniciam 😝 😀 ...nič si z tých rečí nerob, aj ked viem, že človeku taká kritika príde zaťažko, jednocucho bud tvrdá a obháj si svoje presvedčenie...aj za cenu, že budeš nepríjemná, je to tvoje dieťa....
Mne včera svokruša zahlásila....sa mi zdá, že nejak priberáš 😝 a ja jej na to, nepriberám, len nosím staré veci a tie su mi úzke, kúpite mi nové väčšie? 😅 No nemám rada také reči....dokelu, však mám oči, viem, že som pribratá, ale zabijem sa? Neviem či sa náhodou nebála, že zahlásim dalšie vnúčatko 😀

sorciera24
3. jún 2010

tak mi kolujeme...postielka, pri mne, pri mne postiek\lka...lebo nevydzi dlho ani tam, ani tam.....ale ukludni sa vzdy az na cici..... 😒

wydata
3. jún 2010

Ďakujem Vám ešte raz! Moc mi tieto riadky pomohli!!! Občas priste chytam take nervicky keď mala ne a ne spinkat a ja spotena neosprchovana hladna a vedľa v izbe chrape svokra ... Keď mna ani neserka že nejaká ale skorej to že vidím že je unavko bo si sucha ocka a zivka a keď ju chcem uspinkat tak ani za svet... ;(

riusik
3. jún 2010

dobre ranko..
@wydata vcera som bola spravodlivo vytocena z presne rovnakeho dovodu ako opisujes - kamaratka koji, tiez ma julovciatko a jej okolie ma tiez podobne blbe narazky ako tvoje. kojo je vyslovene tvoja osobna, priam intimna zalezitost. tak nech sa ostatni nestaraju, ani svokra, posli ju do pr... prepacte mi za vyraz, ale to co uz je??? su to nase deti a my sme dobre matky. sme ochotne a schopne prijat iny nazor, radu, ale starat sa do takych veci, do ktorych nikoho nic, tak to teda nie.. ak ti vyhovuje kojenie, tak koj dalej. ak pride spravny cas na odstavenie, odstavis alebo sa mala odstavi sama. a tomu ver, ze to tak funguje. to ze sa mala zacala budit a nechce spat, je v tomto veku normalne. nemaj stres, lebo ho potom prenasas aj na malu a je to este horsie..
a samozreje, ti zo srdca blahozelam k uspesnym statniciam, si sikulka 😵 😵

vsetkym oslavencom gratulka 😵

voda dufam klesla.... 😔

a co este? no, pekny slnecny dnik prajem... ak nebude slnko nad nasimi hlavami, nech je aspon v nasich srdciach 😵 😵 😵

riusik
3. jún 2010

@nina41 risko dobre, vsak? 🙂

lucia32
3. jún 2010

@wydata aj my tým prechádzame a zaspí len pri mne, ale ja sa stihnem aj najesť, aj ospršiť, na chvílu ju zabaví i mm, i deti...ale spinkať len so mnou 🙂

riusik
3. jún 2010

@lucia32 svokra protivna a ty super reakcia 😀 potom hod foto, co ti kupi.... 😝

lucia32
3. jún 2010

@riusik to by som sa načakala 😀 ona si myslí, že sa topíme v peniazoch, kedže podnikáme 😝 no v dnešnej dobe určite 😝

riusik
3. jún 2010

lu, ale je smutne, ze najblizsi nas nechapu... ale dolezity je tovj otpimizmus 🙂

nina41
3. jún 2010

@riusik je v poriadku,ale od včera ako nahle ma nevidi už reve ,ale riadne idu mu aj slzičky,iba vtedy je kludny ked beha,už chodi sam,

wydata
3. jún 2010

No sak toto tie narazky typu že ako sprosto vyzerá že keď diatatko príde za maminou že mama didu... A ja milujem tu intimnu chvíľku kojo... Len fakt to robim často ... Nekedy šesť a viac... Keď sa snažím uspat ju... Zubky mame.. Teda osem... A kúpila som jej to choditko na tlacenie chicco taká je podarena iba s ním chodí... Vôbec ju netahame za ruky chodiť alebo tak... Len keď sama chce... Robíme -teda snažíme sa robiť všetko úplne prirodzene a nenutene pomalicky jej vlastným tempom... A svokra sa proste potrebuje ku vsetkemu vyjadrit... Pr. Že keď sme ju nechali lozit nebude chcet začať chodiť a že načo lozenie veď ani jej deti nelozili... No je to hrozne občas počúvať... Už nech je dostavany domcek...

lucia32
3. jún 2010

No nikto to nemá celkom ružové, ale ja si viem povedať a v terajšej dobe ( po rokoch súžitia) mi už takéto reči nedokážu ublížiť....zareagujem možno ostrejšie pri poznámkach, ale určite sa tým netrápim...aj čo sa týka detí, tiež som už nejaké vychovala 😝 😀
@nina41 tak to je super, že už cupkáte, naša včera prešla skoro celú detskú, asi 4metre a opica je to, musíme ju strážiť sa postaví pri nábytku a pustí sa do sveta 😀 dnes som si skoro natiahla" medzinožný priestor " jak som za nou skočila 😀

lucia32
3. jún 2010

@wydata aj my bývame v jednom dome aj ked má každý svoje ( vlastný byt) ale aj tak sa občas konfrontáciam nevyhneme, teda takým typickým babským poznámkam..tiež tam nechceme skysnúť naveky, aj ked oni nám neverie, že by sme naozaj odišli 😝 , ale kebyže nie Natálky a všetkým okolnostiam s tým spojenými, určite už riešime vlastný domček 😵 , tak vám držím palce, nech ho čím skôr dostaviate a si paňou vlastného " smetiska " 😀

nina41
3. jún 2010

@lucia32 mna minule čo seklo ,stale ma to boli,tiež stale zanim behame 😀 ešte dobre ,že mam tolko deti aspon daju nanho pozor ked treba porobiť 😵

lucia32
3. jún 2010

A že to sprosto vyzerá, ked dieťa príde za mamou a chce didu...však to je krásne 😵 , netvrdím, že ked má už deculo 3 roky, ale v tomto období je to tá najkrajšia vec a len somár, somárica to nechápe 😝 😀

lucia32
3. jún 2010

@nina41 tak to je nafigu, že máš stále problém s tým seknutím...ale aspon chalani pomôžu, tak to máš trochen lahšie 😉
Ja mám síce len dvoch, ale aj tak je to pomoc, aspon na minútku, môžeš si skočiť odcvrknúť, či ospršiť...veru je to pomoc 😉

wydata
3. jún 2010

Tak to je pravda... Každý mame svoj kríž ako sa hovorí... Len mne chýbajú tie skúsenosti s deťmi a hlavne sa snažím byt nekonfliktna veď predsa len bývame u nich ... Snažím sa to ignorovať aj keď to v tej chvíľu možno trochu zaboli..

ani3012
3. jún 2010

tak som tu ! Evička hajá,počítač som nestihla vypnúť 😅

@wydata ale v dnešnej dobe sa nezaobídeš bez konfliktu.Ja som si povedala aj svoje,keď som bývala u svokrovcoch.
Že kam ideš?
Preč
Kedy sa vrátiš
neviem

až sa jedného dňa aj prestali pýtať.Treba aby si si spravila teraz svoje teritórium,lebo čím dlhšie budeš otálať,tým to bude pre teba ťažšie. neboj sa, nezatratí ťa. Mne dokonca svokra teraz povedala,že nevie prečo,ale odo mňa príjma kritiku a moje názory lepšie ako od detí. Že niekedy to poviem tak bez servítky,ale mám pravdu

lucia32
3. jún 2010

@ani3012 presne, je to tak...aj moja svokra sa " už " velmi do mna nestará, asi jej došlo, že u mna nepochodí...kým sme nemali Nataly, tak sme sa občas aj týždeň nevideli, niekedy aj viac 😀 a po rokoch ked sa jej nepáčila moja životná filozofia, konečne pochopila, že niečo na tom je...máme s manželom pekný vzťah, rovnocenný, lúbime sa , nemusí byť každá puťka domáca, ktorá len mm obskakuje a nakoniec je aj tak zlá 😝

wydata
3. jún 2010

Juuuuj ani tak to hej, verím ti že máš pravdu... To len ja som neni taká... Je to z detstva vo mne že proste si neviem takto povedať svoje... A to asi v ničom... Potom má to serede a situáciu si sto krát premielam v tej svojej hlave a hovorím si že prečo už jednoducho nezačne byt normalna... Moja xyba zrejme je v tom že si to strašne pripúšťam a snažím sa jednoducho konflikt zazehnat... Ja sa neviem hádať... Ani s mužom ... To vždy dopadne tak že revem... No čo už snáď to dako dopadne ;)

wydata
3. jún 2010

ninka a to po tych dvoch rokoch si odstavila ich ty ci samy sa???
Lebo ... neviem , resp. nepoznam takych co sa samy...okolo mna su len take mamky co nasilu odstavuju deticky...

traktor
3. jún 2010

ahojte 😉 ..oslavencom gratulujem,a ze ich je 😵 😵 😵 😵 ...wydata, nestresuj sa ...mudre rady jednym uchom dnu druhym von... 😉 ..kojenie- mne sa patko sam odstavil...zacalo to postupne, najprv chcel uz len vecer potom uz vobec...ale kedze uz papal vsetko tak som to ani velmi neriesila...pokial mozes tak koj.... 🙂

riusik
3. jún 2010

@wydata to neries dopredu.. ja poznam co sa sami, ale aj co maju problem velky.. takze ak este nemas v plane odstavovat, tak na to ani nemysli.. ja som tomaska chcela odstavit asi v roku a pol a po troch dnoch som to vzdala, tak ze este pockam a mal 22 mesiacov, ked sa sam.. ale to sme sa kojo len rano a vecer.. to tak pekne pomaly sa upravuje to kojenie, len si treba davat pozor, aby nevznikla zavislost - nedavat hned pri kazdej prilezitosto, pri kazdom placi, buchnuti atd. prsnik na ukludnenie, potom lahko vznika zavislost a od nej sa oduca tazko..

katica5
3. jún 2010

Ahojte vsetko naj oslavencom
wydata gratlka k statnicia, mne Max tiez moc nechce spat a su take dni ze cez den spi len na prse je prisaty necuca prelozit ho nemozem a spi tak aj 2 hodky a po novom vecer bezomna nezasspi musim ist s nim do postele a ked ho polozim do postielky hned je hore ja som si uz na jeho rezim zvykla 🙂

ani3012
3. jún 2010

@wydata a mne sa Patrik tiež sám odstavil,mal vtedy 13 mesiacov a jednoduchom povedal blééé a keď to spravil aj na druhý krát,tak som už neskúšala.Aj tak toho mlieka už nevypil veľa,tak nebol problém ani s prsníkmi

ani3012
3. jún 2010

a som sa zabudla pochváliť,že od dnes mi nezamŕza koník 😵 Zakázala som jeden doplnok a funguje na 1* 🙂

riusik
3. jún 2010

@ani3012 ty nas programator 😎 😉

lucia32
3. jún 2010

😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre