Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

sevzuz
14. jún 2010

sak ja som nocna sova, to ty nevies?
aaa fotky to mi hovor, tiez ich mam kde kade poukladane a to ich este zvyknem upravovat cez picassu a ta mi to hadze este do dalsieho adresara, mi to tu za.... pocitac akrat tak.
A vyvolane foto treba vyvolavat rovno do tej knihy a budes mat po starostiach 😀
lebo sa prestahuj, vtedy musis upratat vsetko a aj na fotky si budes msiet najst cas, u nas to bolo tak

ani3012
14. jún 2010

@sevzuz mne pri potničkách kázala pretierať detským liehom.
A ešte za zúbky hovorila,že vysoké teploty zo zúbkov nemôžu byť (6 rokov dozadu,keď bol Patrik malý)
a teraz vravela,že jeden chlapec má 40;C ,keď mu ide zub.Aj Patrik mal tri dni 39,6 teploty a vyšli mu dve trvalé stoličky.

ani3012
14. jún 2010

ja by som sa ja sťahovala...aspoň o izbu viac ,keby sme mali.Ale Pán boh zaplať aj za toto. Ale keď budem veľká,budem mať krásny malý domček s červenou strechou a zeleným trávnikom 😵

sevzuz
14. jún 2010

no tak sa doba meni 😒
iank mne teraz znama co je zdravona sestra a robi na hygiene, vravela ze s kravskym mliekom sa najnovsie neodporuca vyckavat vraj sa moze zacat okolo roku uz podavat, no neviem ako to budete robit vy baby, @ani3012 ?

sevzuz
14. jún 2010

jaaaj uz aby si bola velkaaaaa 😉
ale aj ja mam taku predstavu, ale max 4 are nech tam nemusim makat na tom pozemku mne staci kusok travy aby bolo kam dat hojdacku a smyklavku a stol a pripadne bazenik

ani3012
14. jún 2010

tak ja by som kravské nepodávala,až od toho druhého.Keď som varila mliečnu polievku,tak z obyčajného od toho roka (Evičky ešte nesmiem ani teraz kvôli laktóze) ,ale na pitie som mu kupovala Nutrilon a neskôr Sunar-aj ochutený

ani3012
14. jún 2010

presne to je aj môj sen 😵 len určite by som si spravila 2*2 metre niekde miesto pre paradajky 😀 😝

ani3012
14. jún 2010

😔 neviem či si ešte tu,ale pre istotu : Dobrú noc @sevzuz

sevzuz
14. jún 2010

bol som tu a pridem zas .... fantomas 😀 😀 😀 😀 😀

@ani3012 neviem co si mam o tom kravskom mlieku mysliet, my sme vsetci v rodine a aj mm na kravskom odchovany, ja od nejakych troch mesiacov a bracho tiez a nic vazne nam nie je, jasne ze mam alergiu, ale objavila sa az po 22 rokoch! a mala som ako decko atopicky ekzem a vyliecil sa , anopak bracho ma do dnes tak co si o tom mysliet, vlastne ani neviem preco sa to mlieko nemoze, nikdy som sa o to nezaujimala poriadne 😒

sevzuz
14. jún 2010

jaaaj @ani3012 , paradajky, to ja nemusiiim, ked uz tak paradajkovu polievku, mnam, ale paradajky jediny nakrajane na uplne minikusky, vtedy ma z nich nenapina 😝
ja by som mala 2x2 metre na zemiaky, to je moje, mnam pecene zemiacky s tzazikmy, je moja denna strava teraz v lete 😀

sevzuz
14. jún 2010

@ani3012 a ak uz spinkas tak Dobru noc🙂

ani3012
14. jún 2010

@sevzuz moja babička je z dvojičiek,mala 900 gramov a bola dochovaná na kozím mlieku.
Ale toto mlieko čo predávaju nieje ako pred 20-30 rokmi,ja by som s tým moc nešpekulovala,ale zase nie som za úplne vynechanie.

sevzuz
14. jún 2010

@ani3012 my mame original, ujo doma chovakravicky, to by si ako brala?

ani3012
14. jún 2010

pre Patrika áno ale pre Lukáška ešte nie 😅
som ťa nepotešila,že? 😕
Veď @lucim , @traktor , @brinzulka ti určite tiež poradia 😉 🙂

sevzuz
14. jún 2010

@ani3012 to nie je o tom ze potesila nepotesila, mna prekvailo ze od jedneho roka sa moze zacat, a hlavne si s tym hlavu velmi nelamem, viem ze niketore mamicky davaju detom uz normalne mliecko, ale zase ja ked tak len do varenia a na pitie ranneho a vecerneho mliecka bude stale na tom svojom hnusnom mlieku, fujmne to tak nechutiii 😝
len ma zaraza ze ako sme to my zvladli a sme tu bez vacsich problemov, tak neviem co si o tom mysliet,

jedna kamoska planuje davat nutrilon do 6 rokov a zeleninu zasadne mrazenu, lebo ta je 100% bez dusicnanov! 😀 😀 😀 a este aj produkty vlastnej zahradky riesi ze ci tam su alebo nie su dusicnany:-/

ani3012
14. jún 2010

ja napr.Evičky dávam aj fazuľkovú polievku.Bruško ju neboli,tak prečo nie.Ale moja sestra tiež nedávala,lebo vraj sa deťom strukoviny nemajú dávať

ani3012
14. jún 2010

odchááááádzam až do poobedia 😉
Veď o šiestej stávam s Patrikom,pokiaľ sa princezná nezobudí skôr 😝 Síce včera vstávala o 8 ,ale poznáš to! Zákon schválnosti 😠
Tak choď aj ty hajať ! Dobrú noc a pekné sníčky 😵
p.s. už ti neodpíšem 😀 😉

sevzuz
14. jún 2010

ved to moja babka (nebla o Solosnice🙂))) hovorila: "kdo co lubi od toho sa neotrovi" tak sa toho drzim, lukasko cez vikend okostoval aj loksu, to sa vsetci divili, ze ja zasadova maminka dam loksu, ha! 😀

sevzuz
14. jún 2010

som chcel pisat ze pome spat lebo rano bude krute, tak dobru noc uz na dobro a aaaaaaaa

ZHASINAM, CVAK

nina41
15. jún 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

nina41
15. jún 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

traktor
15. jún 2010

dobre ranko, oslavencom gratulujem, aj tym vcerajsim, sdoplnenym 😵 😵 😵 ...u nas chladno, pod mrakom...ale celkom sa mi to paci 😉

lada82
15. jún 2010

ahoj, tak se zda, ze uz je z te "seste nemoci" venku... ale byl to hnus, poprve nemocna, a zrovna takove horecky...

lucim
15. jún 2010

dobre rankooooo 🙂
pusinky moje, vcera som bola totalne unavko, matko zaspal az o 10, to uz som nemala sil sem ist , normalne som sa potom k nemu ulozila aj ja ... a krpec fcul este spiiiii ... niekto mi vymenil dieta za to z pred par mesiacov. 😀 normalne ze sa nudim? alebo ma chysta, ze dnes mi spravi zase narocny den. 😝
lada betynka - nadherne fotky, uzasne deti, perfektna dovolenka. 😉 😵 😵
moje meno spominane pri mlieku - tak sa vyjadrim
@sevzuz kravske mlieko sa neodporuca do 3 rokov hlavne kvoli alergii, exemom, z ktorych by sa mohla vyvinut az astma, vyssie riziko je tam, kde je aj rodinna predispozicia .. sami s bratom ste prikladom toho, ze ste alergici. dalsi dovod je, ze to mlieko ma iny pomer jednotlivych zloziek a pri vyssej spotrebe - pitie niekolko krat denne - viac zatazuje oblicky . ked sa poskodia oblicky, to je zaciatok ostatnych problemov - vyssi tlak, zataz na srdce, potom na ostatne organy ....
do varenia mlieko ano, tam sa bielkovina zmeni, mliecne vyrobky ano- jogurty atd - tak isto, dobre pre prisun vapnika atd...
tolko moj nazor, maminky - rozhodnete sa sami. 😉

inneska
15. jún 2010

RáNKO 🙂

sme hore od 6, tak teraz už spíme prvý spánok 😎 a večer...zaspal o pol 8, o pol 9 bol hore..a fičali sme do 23,15..tiež som už nemala sily na nič 😅 a priebežne celý deň som sa venovala erikovi a robeniu ružičie na tortu..idem cez víkend piecť pre maminu k narodkám..

a aj od nás všetkým oslávenčekom len to naj 😵 😵

mlieko by som tiež zatial nedávala...ml. výrobky hej, ale samotné milk nie..sem tam mi erik chlipne z neho, ked jem musli s mliekom, ale to je maličké množstvo...len neviem čo bude, ked prestanem kojo 😅 na UM ho už asi nenaučím, tak či začnem dávať obyč mlieko či čo 😕

lucim
15. jún 2010

aaach citam, ze tu sarapati siesta choroba? chudatenka malinke, nech to fakt rychlo prejde. 😕
majka, tie vase fotky, fakt su ine,take profesionalnejsie, krasne. super, ze ste tam fotili. poukladam si z nich do pc. 😉

inneska
15. jún 2010

@lada82 som rada, že je už lepšie 😉 sa teda potrápime s detičkami, kým vyrastú..ale pre nich všetko, len keby oni pri tom netrpeli ☹

@traktor u nás slniečko, ani obláčik 😎 zatial je príjemne, uvidíme čo povie obedný oskar 😀

lucim
15. jún 2010

inn, co by si ho nenaucila - das mudo poharika UM a bude ho pit ako velky chlap. 😉 a ahooooj. potom cvakni tu tortu nech ta pochvalime. 🙂 tak nam vcera dali synackovia zabrat az do noci . 😝
ja si idem pisat zoznam, co vsetko mi treba na oslavu - od upratania po nakupy a realizaciu, zatial mam baloniky. 🙂

inneska
15. jún 2010

a u nás stále fičí vysávač a odsávačka...ako keby tie sople u erika chceli ostať nastálo 😠 😠

lucim
15. jún 2010

atko si prave ocural krabicu s hrackami 😒 sedi na serbliku a just sa musi hrat s pindikom.
ahoj trakyyyyy 🙂 tu slnieckovo, este trochu chladnejsie.

lucim
15. jún 2010

inn nasposledne sopliky prestali trapit po vyse 2 tyzdnoch a to sahovori, ze nadcha trva 7 dni 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre