Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

vendulacky
24. jún 2010

@lucim tak nevím, asi bych to zašla stejně ukázat 😉

@samayka malá je šikulka, doufám, že se nesnažila vyprat i sebe 😀

Já jsem slyšela, že vařené mléko po roce, třeba v kaši, omáčce, syrové samotné až po 3 letech, vajíčko po roce jen bílek...tohle byly jen ingredience těch knedlíků, ty byly samo vařené. Tak já nevím, no dávám si ted pozor, je na tyhle věci náchylná, kdežto třeba ríša snese všechno v pohodě.
On měl taky střevní chřipku a kamča taky, ale začalo to zvracení, prý to teď docela řádí. Ale malá nezvracela, ani neprůjmovala, tak myslím, že střevní nemá...

lucim
24. jún 2010

samy, ze je to zlate, ked teraz tak komunikuju, napodobnuju a kraaasne sa snazia. 🙂 matko nam podava veci ... to uz nie je ze matko nesmies chytat cucat mobil.... ale matko, podas mobil tatinkovi? nadhera. 🙂 🙂 🙂

samayka
24. jún 2010

idem dievčatká...

brú nocku a myslite na nás ak vám zostane jedna voľná myšlienočka... snáď tie teplotky rýchlo doznejú...

lucim
24. jún 2010

samy, myslime na vas a eluske odkazujem, ze perfektne maminke pomaha, aj s pradolom. cmuuuuuuuuk 🙂 😵 😵

vendulacky
24. jún 2010

@lucim maťko je šikulka, to emma moc nenapodobuje, při čištění zoubků kartáček stiskne a nepustí🙂)

Jinak mi všichni říkají, až začne emma chodit, to bude tepřive terno a budeš jen běhat....
Po zkušenosti s ríšou, který už chodí, byl naprosto v klidu a emma, která nechodí se vyhoupne na židle, stoly, skříně...stoupá stále k výšinám 😀 Jsem třeba v kuchyni, děti vedle v obýváku, já se otočím a emma na televizní skříňce STOJÍ, drží se recievrů a děsná švanda...jsem ymslela, že omdlím....
Na stůl v obýváku leze furt a nepomáhá nic, aby si zapamatovala, že to nesmí...asi musí jednou žuchnout dolů nebo nevím... 😒

vendulacky
24. jún 2010

@samayka dobrou nocku a pusinku bublince, že to bude brzo dobrý 😉

lucim
24. jún 2010

ven ono to priblizne tak aj je s tym mliekom a vajickami ... ale ked je nejake dieta citlivejsie, tak treba opatrnejsie ... alebo ked ma blizko k alergii na mlieko ...
ja uz davam matkovi varene jedlo, v ktorom sa moze vyskytnut kravske mlieko - napr. polievky, vajicko uz mal napr. vo vajecnych cestovinach. v pohode, bez reakcie. az na to, ze moc velke objemy nezje. ale dnes uz bolo papanie lepsie. uz asi 3 dni ... klop klop.

lucim
24. jún 2010

ven, preeesne to sa stalo minule mne, idem pomiesat polievku, matko na skrinke, jedna ruka na subwuferi a druhou plieskal o telku. a za chrbtom mal vitrinu. pohodaaaaa 😝 😝 😝 a ja skoro infarkt ... okukla som jednym ockom bezpecnost a nafotila a navideovala to. 😀 😀 😀

vendulacky
24. jún 2010

@lucim malá na dovolený poprvé okusila špagety i s trochou smetanové omáčky - v pohodě...jí housky, rohlíky, preclíky, chlebík s máslem-taky v poho...hippy mi začala odmítat, ani se jí nedivím, vařený jí najednou jede líp
po kvantech nejí, narozdíl od ríši, když bych to měla objemově přirovnat, tak k půlce skleničky, tj. tak 100 g
ty knedlíky večer, měla pár malých kousíčků, nebyla to ani půlka klasického kulatého knedlíku

ale stejně si myslím, že se ten den přejedla a zaštrajkovalo trávení. Moc toho sama moc nesnědla, ale byl tu ríša a ten by tlačil furt a emma jedla průběžně s ním...na to kolik toho snědla se moc nepokákla, to přeplněná plína v itálii vypadala jinak...ale zase nemá nafouklý bříško, spíš propadlý, tak já fakt nevím. Myslela jsem, že to odeznělo, ale teď poplakává zas, tak uvidíme zítra a zašla bych k doktoru

vendulacky
24. jún 2010

@lucim tak to jsi dobrá!!! 😀 ale emma je věčně někde ve výšce, tak třeba se taky zadaří dřív než jí strhnu dolů 😀

...jdu na ní mrknout...

vendulacky
24. jún 2010

Tak těžko říct, teplý čelíčko má, ale měřit jí ted nechci, když spinká...event. jí dám v průběhu noci nurofen....

lucim
24. jún 2010

ven, mozno ma nejaku virozku, trosku poteplotkuje a bude dobre. 😕

inak, som slamena vdova dnes, draheho som pustila podiskutovat o dnesnom futbale do krcmy. 🙂

mne tiez matulo viac je varene, flasticky uz moc nie, len obcas ma prekvapi.

leve26
24. jún 2010

ahojky maminky,ak mate zaujem o znackove veci za polovicku kamratka predava rusi obchod,kuk moj albumcek da sa aj dohodnut.da sa nieco vybrat.vcera vecer sa narodila mojej sesternici dcere dcerka scarlet.pozeram ze mate zvedave deticky,moj krpcek je stale pri telke alebo pri reprakoch nemam to ako zabezpecit tak mam oci na stopkach ale aj tak ma vzdy predbehne a pozera macka uska na dvdecku.hihi

inneska
24. jún 2010

dobrý večer 🙂

na margo detí výmyselníkov 😀 vid foto 😀 pohoda, klídek, tabáček 😀

PS..už džubnul dole z toho stolíka a aj tak tam lezie stále...

inneska
24. jún 2010

@samayka samy, myslíme aj my na vás, nech máte pokojnú nocku 😉
@vendulacky takže vravíš, že sa nenudíš 😀 no a tie vaše úrady sú tiež no comment..nemáme, nedáme 😠 a aj emuš nech sa rýchlo polepší 😉
@leve26 idem kuki ti do albumu 🙂

lucim
24. jún 2010

inn dobreeee, a neocikal ti ten notebook? 😀 😀 😀
ja sa divim, ale matko na stolik nelezie .. zase klop klop .... zato vsade inde ano. ale tesi ma, ze to robi s rozvahou, premeriava kroky a aj po schodoch dole chodi pekne ... zosuva sa, ako ked ide dolu z gauca alebo postele.
idem ho kuknut ... pred chvilou lezal v mojej posteli .. az t

inneska
24. jún 2010

@lucim ak maťkovi do zajtra nezmizne to z nožičky, tak radšej chod k dr...ako jedna kamoška..malý sa jej vyhádzal, aj mám ukazovala fotos, skúsenejšie maminy, že to má alergickú reakciu(dávala mu 1x citron. v čaji) išli k dr a ono to rubeola..nanešťastie kamoška práve v 12tt, čo je najkritickejšie obdobie...a malý bol proti nej aj očkovaný...ale že u nej je to v poho, po rozhovore s gyn...vraj sa nemusí báť, ale vystrašená bola riadne..

inneska
24. jún 2010

@lucim hehe, neocikal, ale pravidelne mi ocikáva periny 😀 ako keby na to čakal, že mu dám dole plienku a do 5 min je dačo ocikané 😀

lucim
24. jún 2010

inn rano k dokyne zbehnem ... predsa len - mal aj teplotky a zub asi nevyliezol ... som myslela, ze ho asi nieco stiplo v trave, ked sme denne vonku na dvore .....

lucim
24. jún 2010

leve ahooooj 🙂
inn na volno sa lepsie cika. 😀 aj kaka 😀 😀 😀

vendulacky
24. jún 2010

@inneska 😀 😀 😀 erik zná moc 😀 😀
my máme ten stolík ze zhora skleněnej, tak mám strach, asi vystěhuju půlku domácnosti, absolutně se nehodí pro děti 😀

a opravdu se nenudím, jsems e potřebovala vyndat a už ted je mi líp 😀

lucim, doufám, že si nepřivezla nějakej "ksindl" z dovolený 😠

inneska
24. jún 2010

@leve26 v albumčekoch som nič nenašla, žiadne veci 😕 a gratulkujem sesterničke k dievčatku 😵

leve26
24. jún 2010

@inneska gratulaciu odovzdam.ja som to zle napisala nie v albume ale v bazariku prepacte maminky

lucim
24. jún 2010

ven, my sme vymenili skleny stolik, este kym som bola tehu .. tusim vtedy sme kupovali nabytok do obyvky ... skleny stolik parkuje v pivnici a tu mame take velky ikeacky drevotrieskovy nepodarok ... ale ucel plni ... len je to lacny kram, na rohy som chcela napepit tie ochrany, boli ram minutu, matko to chytil do rucky a odlepil aj s povrchovou vrstvou. 😒 aspon mi nebude luto , ked mu da zabrat. aj potahom na gauci sa teraz tesim, uz ich matko popisal perom ... pojdu do pracky.

leve26
24. jún 2010

maminky nie v albume ale v bazariku pomylila som sa.prepacte

inneska
24. jún 2010

@lucim zatial len cikáme, nekakáme na holáka 😝 ani mu to neodporúčam 😀
@vendulacky ja už neviem, kde by som čo vykladala, na všetko dočiahne 😀 som sa pobavila, ked som šla škriabať zemiaky, a jeden zemiak celý dohryzený a aj kúsok odhryznuté 😀 😀

vendulacky
24. jún 2010

Jinak dovolená super, počasí mohlo být lepší, asi 2 dny střídavě pršelo a svítilo sluníčko...naštěstí neklesly přes den teploty pod 24...
Normálně se tam jede 6 hodiny, my jeli tam 7 a zpět 9 😖 Zácpy v Rakousku....měli jsme toho plný brejle...
Jinak si emma zvykala tak 3 dny, v noci trochu štrajkovala, přes den byla pak nevyspalá a umrnčená
Taky jsem se naučila, že emma večer v kočáru neusne, je zvědavější jak máma🙂) Musí všechno vidět...I když jde později spát, ráno vstává normálně, někdy i dokonce dřív...pak je přes den opískaná, špatně usíná dopo i odpo, někdy to odlabe úplně a je to jen horší. Celej rytmus v háji...takže jsme tak od úterý najeli na starej rytmus a byl klid

Hlavně maso byla noc před odjezdem na dovolenou, jakoby to věděla, tak večer tak stávkovala a brečela, až se z toho pozvracela a pak (poprvé vůbec) lozila do půl 10 s náma....a já samo nezbaleno🙂)))

A jak už jsem psala, jen jsem za ní neustále běhala, utíkala do bazénu nebo na pláži k lidem na lehátka🙂)
Studenou vodu (taky poprvé) přijala s výskotem a radostí🙂

Ríša je taky klidnej a rozvážnej, tak krásně se krmí a přebaluje!!! S emmou je to furt boj kdo z koho. Umí se už hlasitě rozčílit a dát jasně najevo, co si o tom myslí🙂)))
Takže se nebojí ani ze schodů, z okraje bazénu skočit do vody atd....

lucim
24. jún 2010

ven jeeee, prudko narocna, ale pekna dovolenka to musela byt. 🙂

vendulacky
24. jún 2010

@inneska 😀 😀 ten má apetit 😀
jinak taky vše štosuju na nejvyšší místa, už to není kam dávat...blbý je, že dosáhnou čím dál tím vejš 😀 😀

vendulacky
24. jún 2010

@lucim taky jsem si s X řekli, že už se ta dovolená ani dovolenou nazývat nedá 😀 😀 kolikrát je vše ještě horší, jiné podmínky jak doma, nemáš vše při ruce jak jsi zvyklá, klid atd...ale přesto to bylo zpestření a jen tak na to nezapomenem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre