Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

anavi85
21. júl 2010

@ani3012 ona je sibnuta, hovori, ze je moja matka a tak moze so mnou robit co chce, no a ze nedovoli, aby sme boli stastny...ona je vadna...sa s nou od 18 nebavim,ani nikto s nasej rodiny...

anavi85
21. júl 2010

vsetko najlepsie oslavencom...
sa tesim, ze aj nas Adusko bude mat rocik...uz bude "velky" chlap 😀

ani3012
21. júl 2010

@anavi85 ja mám tiež maminku,bavíme sa stále,ľúbim ju,ale aj tak si so mnou nemôže robiť čo chce.To má nejako pomýlené. 🙄
Ona je nejako chorá ?Alebo to len tak chvíľkovo ju to chytá ?

brusinka.pusinka
21. júl 2010

krásný sluníčkovy den přejeme 😵
Oslavencům velký cmuk a něco malého na obrázku 😵 😵 😵
Anavi nu nic s tím nenaděláš jen se musíš a svou rodinu bránit a to zvládáš výborně. Rodiče si nevybíráme ☹ J8 mamušku ani tatouška nemám a pořád se my po nich stýská milovala jsem je a miluji dál. 😉

vendulacky
21. júl 2010

Ahojky holky,

po delší odmlce se hlásíme 🙂
Máme se dobře, emča už před několika týdny udělala pár krůčků, ale od včerejška se sama staví a přejde celou místnost. Den ode dne si troufá víc, takže bych řekla, že až teď můžu vyhlásit oficielně, že naše dceruška už chodí🙂
Jinak pracuju, válčím s pracákem, užíváme léta.
Taky vařím čím dál tím "dospělejší" jídla, dávám jen méně soli a koření. Emče začalo hodně šmakovat a celý den neslyšíš jen "mam, mam" 🙂
Měly jsme taky trochu štrajkovací období se zaspáváním, zkoušela na nás děsný hysteráky. ale snad už pochopila, že to není zapotřebí, že mamina je tady a usne tak či tak🙂 Asi od doby co dělám pondělky a hlídá kamča a já nejsem celý den doma. Taky dost žárlila na Ríšu, když je v práci Kamča. Ale už si zvyká na nový režim, od září jde na pár hodin do jeslí, tak si musí pomaloučku zvykat.

Dále bych chtěla s konečnou platností oznámit, že na Slovensko se bohužel nejede:( Mamka byla u doktora, sádru má na 4 týdny, což je ještě týden po Slovensku a já bych se "trepala" vlakem sama. Taky když tetky na slovensku slyšely, že nepřijedem, pozvaly na chatu další odnož naší rodiny z bardejova. Moc jsem se těšila a vymýšlela způsoby jak to udělat, zvažovala a nakonec jsem dospěla k názoru, že bude nejlepší zůstat doma. Přeci jen chata je samej příkrej schod a emča ráda stoupá k výšinám. Taky plácek před chatou není velký a hned vedle je menší sráz dolů na silnici. Jelikož bych tam neměla babičku a sestry, běhání za malou by zůstalo jen na mě. Příští rok bude přeci jen větší a i cestování bude příjemnější.
Tímto se omlouvám holkám, co kvůli mě napasovaly termín an čtvrtek, strašně mi to mrzí, že vás neuvidím. Ale říkám si, není všem dnům konec a určitě se jednou uvidíme.
Emčuš usnula, vařeno mám od včerejška, tak se jdu vytelit na terasu a zavřít oko ;)
Mějte se zatím fajn, užívejte léta a všem jednoročním dodatečně a dopředu gratuluju, přeju hlavně zdravíčko a posílám pusu.

Have a nice day 😎

beruska113
21. júl 2010

Ahojte,
veru dnes oslavujeme rok. Lukáško je pokladík, robí nám len radosř. Síce neposedný až až. Máme 79cm, 10kg a 14zubkov. A v pondelok začal chodiř.

Attilovi prajem všetko najlepšie.

zmurkaz
21. júl 2010

Ahoj kočandy .... tak gratulka oslávencom 😵
@traktor - tak čo - stretneme sa my či nie - či čvo? 😀 😀 😀 😀 😀

anavi85
21. júl 2010

@ani3012 podla mna patri na psychiatriu, lenze su zial take zakony, ze ju tam nedostame pokial ona sama nechce...ale budem to riesit cez sudy, co ine mam robit, Adka si uchranim, aj keby bola sam boh

anavi85
21. júl 2010

@brusinka.pusinka ved to rodicov si nevyberame, ale nastastie mam skveleho tatina, ktory je aj za matku, no a pre Aduska aj babickou...hlavne, ze mam svoju rodinu, ona tam nepatri, my stojime pri sebe, tak sa dajako ubranime 🙂

anavi85
21. júl 2010

dnes som bola v obchode a stretla som tam dalsieho Aduskovho rovesnika, buduci spoluziaci...uz teraz lutujem ich triednu ucitelku, Adkov rocnik je 11 chlapcekov a ano jedna baba 😀

lucia32
21. júl 2010

Attila od @nika251 Lukáš od @beruska113 všetko najlepšie k 1.rôčku chlapci.....

lucia32
21. júl 2010

@vendulacky holka moja ušatá...som sa na teba tešila, tak nabudúci rok...ale už sa z toho nevyvlečieš...ja si ťa na tej Domaši nájdem 😀

nika251
21. júl 2010

Ahojte. Dakujeme ze ste si na nas spomenuli. Nas maly certik nam na svoje narodeninky dal krasny darcek v podobe prvych samostatnych krocikov. Bolo to uzasne krasne a sme nanho velmi pysny.Je velmi sikovny ale aj velmi tvrdohlavy. Blahozelame vsetkym oslavencom ktori maju dnes krasny jeden rocik a zaroven aj oslavencom, ktorych sme vynechali. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

riusik
21. júl 2010

ahojte.. dakujeme vsetkym, co si spomenuli 😉
a prajeme vsetko naj aj my vcerajsim, dnesnym, vsetkym..

kuchy
21. júl 2010

Ahojte mamky a batolátka, 🙂 občas sem kouknu jen pokochat se,jak nám ty batolidla rostou a myslím,že soutěž o nejpozdějšího chodíka vyhrajeme my ☹ , to naše slonbidlo má sice skoro 13 kg,ale chodí jen kolem nábytku a veku za 1 prstík, jen když chce a pustit se nehodlá. Asi mi to chce na těch pár týdnů ještě stížit. Za to už ale spinká ve velké posteli a umí s ní i sám slézat, takže když se vzbudí,doleze rovnou za námi z pokojíku.
Postýlku musel uvolnit 🙂 🙂 🙂 Brzy si porod zopakujeme 😉

traktor
21. júl 2010

*****STRETKO KOšICE*****
Pozyvam srdečne všetky mamičky, detičky, oteckov...a inych rodinnych milacikov, na stretko v KE , ktore sa uskutočny vo štvrtok 29.7.2010. o 13,30 pred vlakovou stanicou ..... pribalte si deku, zlozili by sme sa pri stanici v parciku, potom zmrzka alebo uvidime .).....ak mate napad, kde by to bolo lepsie a hlavne pre deticky, len to napiste...
REI a Petrik
Traktor a Matej
Monikabe a Tiborko
Battole a šarlotka
Jennna a Dianka
Lucia32 a Natalka

traktor
21. júl 2010

@nika251 @beruska113 obom chlapcom k rvemu rocku vsetko najlepsie 😵 😵
@zmurkaz tak zase nic 😀 ...no raz to priiiide 😉 😵
@vendulacky ty moja spisovatelka uzasna, taaak som sa tesila,ale raz to vyjde ak nie toho tak buduci rok a bude veseloooo 😉
@kuchy som omrkla fotecky, deticky to maju krasne 😉 a uz to nemas za vela, tak sa drz a krasne zdrave babulko ti prajem 😉
@nika251 vitajte v klube cupkacikov 😉
@anavi85 no snad to nemyslela tak ako to povedala..ale vy to zvladnete 😉

ozi
21. júl 2010

ahojte babulky, konečne som vyložila nohy a zapla PC, deti spia, mm a syn sú ešte na futbale, boli sme na slávnostnom obede, muž nás pozval, k zajtrajšiemu 10-temu výročiu, lebo zajtra idem do práce, tak sme šli dnes, ja už mám na zajtra prichystané tie obrazy detí, tak dúfam, že sa mu budú páčiť, som zvedavá, napíšem, ako to dopadlo...

@beruska113 , Lukáškovi všetko naj 😉 k prvému rôčku
@nika251 , aj Atillovi všetko naj 😵 😵 😵 a gratulky ku chodeniu 😉
@kuchy , jéééj, to som nevedela, držím stráááášne palčeky, nech to máš v pohode za sebou a za pár týždňov pri sebe krásne zdravé dieťatko, snáď dievčatko, ale hlavne nech je zdravééééé, budeš mať čo robiť, prvý rok bude ťažký, ale potom bude lepšie, aj sa spolu obhrajú, bude to super 😵 😵 😵

zmurkaz
21. júl 2010

tak ahojky kočandy ....
@ozi ...Gratulko k 10. výročiu 😵 😵 😵 😵

No dietka už zaspali .....Zuzi dnes hodila 2 spánky (a keďže jeden z nich bol o do 17:00) tak sme boli vonku skoro do 20:30 ...som aj niečo v predzahrade urobila - tak sa teším sama zo seba že ako sa to dá - aj dieťa malé mať vonku a aj porobiť 😉

.... no a idem upratať spodný bytík .... a pripraviť veci na zajtra - oziky - ak sa vám chce a nezabudnete - držte nám palec - ideme s Jurášom na 12:00 ku kardiologičke na kontrolu (sme chodievali každé 2 roky a teraz nás chce vidieť po roku 😕 - sa jej tam niečo nevidelo 😨 ) .... tak hádam to dopadne dobre 😉

...no a ešte chviľu posnorím po nete - som taaaaaaaaak unavko - že keď si predstavím, čo ma čaká ... 😝

ozi
21. júl 2010

@zmurkaz , dík

a držím palčeky, aby všetko bolo ok, aj nás to čaká s oboma, sa jej zdalo, že počuje šelest 😖

zmurkaz
21. júl 2010

@ozi ďakujem ... u nás to šelestom začalo ... ten sa postupne stratil (to počuli náhodne po narodení a vlastne preto sme začali chodiť) a potom tam dokina našla, že -no napíšem veľmi neodborne 😀 😀 😀 😀 ....má jednu blanku v srdci navyše - ale že sa to operuje len 10% z prípadov...tak dúfam, že pri našom šťastí nebudem v tej desiatke ☹

ozi
21. júl 2010

@zmurkaz , držím palčeky 😉 , nech je všetko ok

zmurkaz
21. júl 2010

@ozi 😵 ďakujem ....veď zajtra napíšem, čo máme nové ...

ozi
21. júl 2010

oki 😉 , idem off, malá už bola hore, som bola kojo, v tomto teple nejak horšie spí 😒 , snáď sa to zlepší...

dobrúúúú 😔 😔 😔

traktor
22. júl 2010

Dnes je to presne 13 ROKOV ,co mi na brusko zaklopala SIMONKA a prisla medzi nas 🙂)..AJ KED TVRDOHLAVA, ALE VELMI SIKOVNA A VELKA POMOCNICKA, UZ HOTOVA MALA VELKA ZENA...tak vsetko najlepsie a bud taka aka si...LUBIME TA .....Keďže máš dnes trinásť rôčkov,
prajem ti veľa šťastných krôčkov,
veľa zdravia, množstvo lásky,
nech... odpoveď vieš na otázky. CMUUUUUK

traktor
22. júl 2010

..a vsetkym dnesnym oslavencom vsetko najlepsie 😵

ani3012
22. júl 2010

Dnes oslavujem svoj prvý rôčik!!!!

@zrnik1 Matej 🙂
Maťko sa narodil o 10 dní neskôr a mal krásnu váhu 3850 gramov a rovných 50 cm
Maťko je najbojovnejšie dieťatko z júloviek ( aj s predčasne narodením Matejkom od pavcik 😉 )
Maťkovi transplantovali pečienku,ktorú dostal od svojej maminky a drží sa statočne.Len tak ďalej 😵 😵 😵


@labradorik Jakub 🙂
Jakubko sa narodil o tri dni skôr a mal 3450 gramov a dlhý bol 51 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/labradorik/a...
Ale kdeže v čase písania (20.7.2010) tohto príspevku mal Jakubko písané, že už má rok, tak je zle poznačené v tabuľke 😨


@pirinka Esterka 🙂
Esterka sa narodila s váhu 3500 gramov a mala 50 cm
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pirinka/albu... 😉

Magdaléna, Magda, Mahuliena, Majda
Magdaléna, Magda, Valter

Magduške od @simonito tiež všetko najlepšie k meninkám , @ozi všetko najlepšie k 10. výročiu svadby a Esterke,Matejkovi a Jakubkovi všetko najlepšie k prvé mu rôčiku 🙂

ani3012
22. júl 2010

@traktor neskoro.........
Aj Simonke prajeme k 13. rôčikom všetučko najlepšie,veľa šťastíčka a stále takú milujúcu rodinku pri sebe ako doteraz 😵 😵 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
22. júl 2010

krásný den všem moc moc moc přejeme oslavencům vše nej nej nej 😉
A Simonce obzvlášť krásný den plný splněných přánííííí 😵 😵 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
22. júl 2010

A jedeno foto Pro velkou slečnu Sisi(Simonku)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre