Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
12. sep 2010

@monr ahoooj !
ty máš akú pekáreň?

ani3012
12. sep 2010

@adka12 a tebe Adi všetko naj nja naj k narodeninkááááám ! 😵 😵 😵 😵

lucim
12. sep 2010

ajojte pusinecky .... len nakukujem, chlapov mam tu vedla na futbale, tak mam chvilku casu .... al uz som si osklbala konecne obocie, pecie sa kacka, idem urobit kapusticku a knedlove cesto uz kysne v pekarnicke. 🙂

lucim
12. sep 2010

@traktor http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=662 zltacka sa ockuje na 2x, s odstupom 6 mes.

hathor1231
12. sep 2010

@ani3012 ty si proti tomu,aby ti ockovali dieta? ja nehovorim ockovat koli kazdej debiline ako chripka,to vobec neuznavam,ale brnkat na city rodicom cez krute pribehy je tiez brutus! to,ze ti dieta niekde chyti chorobu je isto vacsia sanca ako ze bude mat nasledky. a v tejto "multikulturnej" spolocnosti kde vela narodov zije horsie ako bezdomovci si neviem predstavit chodit s malou von,na kupko, poslat ju do skolky- skoly kde bude 80% jej spoluziakov pakistancov,indov co teda na hygienu a zdravie velmi nedbaju a ockovanie nepoznaju... jasne,ja sa tiez bojim ked ju davam ockovat,ale menej ako keby som s nezaockovanym dietatom chodila po svete... kedysi to nepotrebovali a nepoznali a tak to aj dopadlo,uz nezijeme ako kedysi ze bolo vse eko,ludia sa nemiesali a nenosili choroby do inych krajin, prosto je doba ina... tolko moj nazor,nikomu ten jeho neberiem len je pre mna lahsie zit s pocitom,ze som ju dala ockovat a nie,ze by mi lekari povedali "dalo sa tomu zabranit ockovnim" 🙂

inak,uz definitivne vypadavame z ponozkacov,som tu dlho nebolo, mala mi prejde 3m a kazdym dnom to predlzuje ;) kto to teda vyhral?

monr
12. sep 2010

@traktor fíha, taká kombinácia, no to si neviem predstaviť, tento je dosť sladký. Ale takú klobásku, šunku, chren to by som si dala. K tomu vajíčka, mňam.

@ani3012 mám gallet, už skoro 2 roky, a teraz u nás fičí denne.

@adka12 gratulujem

@lucim aj ty robievaš domácu knedľu? ja si ju neviem vynachváliť. Ešte zvažujem kúpiť parný hrniec, nech je na čom pariť aj buchty, aj knedle.

monr
12. sep 2010

@hathor1231 tak v tomto s tebou nesúhlasím, no ale veď každá máme svoj názor na očkovanie. Hovorím, ja povinné dávam, ale keby som nemusela, podaktoré iste nedám.

hathor1231
12. sep 2010

@monr jasne,sak som napisala,ze je to kazdeho vec. ale strasti rodicov,ze vynimocne znamena urcite je krute...

monr
12. sep 2010

@hathor1231 jasné že strašenie nie je cesta. Aj tak si myslím, že kto chce, tak si informácie nájde. To je fajn, že každá robíme pre svoje mimi, to čo je preň podľa nás najlepšie. 😀

sorciera24
12. sep 2010

moj nazor na ockovanie uz poznate, nech si kazdy robi ako uzna za vhodne, len nech nenutia tych, ktori nechcu zaockovat deti , aby ich nechali.....studujem tuto temu uz rok a bola som kedysi velky zastanca ockovania, ale za ten rok sa moj nazor velmi zmenil po nastudovani roznych studii.....ja odkaldam co sa da....a MMR ku nexcem dat, radsej nech moje dieta prekona napr. mumps.....ale taka cukrovka,alebo autizmus...to je na cely zivot... 😒 len sa do mna nepustite, ako hovorim, kto xce, nech si ockuje, ale nech je moznost vyberu....

hathor1231
12. sep 2010

@monr
@sorciera24 myslim,ze kazda mamicka (zodpovedna) vie,ake riziko nesie ockovanie. co sa ti teda ako stane,ak ich nedas ked nechces? nieco ako tu,ze ti ju nezoberu do skolky,skoly,play groups,atd atd?

monr
12. sep 2010

@sorciera24 nikto sa do teba nepustí, neboj 😀

monr
12. sep 2010

tak idem dovariť ten guláš, už som dala zemiačky do hrnca, už to nebude dlho trvať, a mňam fajne obedík.

pa zatím.

ani3012
12. sep 2010

baby kašlite na to,aj tak si každá spravíme podľa seba,netreba sa presviedčať 😉
Ja som len napísala,že od tej relácie som čakala viac,nejaké podložené prípady a tak. Je pravda,že pokiaľ som sa nedostala do témy pre a proti očkovaniu,tak by som nevymýšľala.Lebo v mojom okruhu známych sa nič také nestalo a sú očkovaní

hathor1231
12. sep 2010

@ani3012 ved ja do nikoho nesparam,ja som sa len normalne spytala,co sa stane ludom ked si deti nedaju zaockovat?

ani3012
12. sep 2010

@hathor1231 pokuta...a pri najhoršom si odkrútia osýpky, mumps rubeolu.
Mumps je nebezpečný pri chalanoch a rubeola pri babách. Inak vraj ja som mala ako dieťa osýpky a to som očkovaná bola, moja sestra a brat mali mumps -tiež boli očkovaní. Ja som mumps nedostala,tiež som bola očkovaná 😀

hathor1231
12. sep 2010

@ani3012 a ta pokuta je tak strasne vysoka aby ste ich nedali ked nechcete? ako tu bolo pisane,ze autizmus je na cely zivot,tak sa oplati zaplatit aby sa mu vyhlo,ci je to taka nezavratna suma?
ja som osypky tiez mala,vlastne vsetky sme mali ked sme boli male,naraz... ale aj tak sa proti rubeole a mumpsu budes musiet dat zaockovat ked budes tehotna a nemas protilatky. teda aspon tu robia testy a potom doockuju...

brinzulka
12. sep 2010

vsetko naj Mariam 🙂 😵

hathor1231
12. sep 2010

na nete som nasla 332eur,to je za jedno ci za vse?

ani3012
12. sep 2010

@hathor1231 to je pre jedného rodiča 😉 druhý rodič je tak isto zákonným zástupcom a ak sú zosobášení,tak sa to ráta krát dva.ale inak neviem ,že ako to chodí,tak moc som po pokute nepátrala.

hathor1231
12. sep 2010

@ani3012 akoby to bolo aby sa inakost neplatila 😀 ale ak je to za vsetko,tak to nie je taka zavratna polozka 😕 ja som cakala viacej,alebo odobratie tej almuzny na deti atd... 😕

klara_klara
12. sep 2010

ahojte uz tu nechodim dlho nakolko sa teraz venujem inym temam a nie je ani tolko casu, ale obcas vas sledujem ako sa tu mate 😉

@ani3012 stretavam ta v inej teme suvisiacej s tymito prispevkami a mam podobny problem a trapi ma to dost lebo rozhodnutia tohto charkteru su velmi tazke
@hathor1231 chcela by som sa spytat kedze pozeram ze zijes v anglicku ako je to s ockovanim u vas...je to povinnne alebo si kazda matka so spektra moznych ockovani voli ktore chce na doporucenie lekara?

hathor1231
12. sep 2010

@klara_klara nie, na odporucenie lekara je len hepatitida b a tubera, to ockuju len rizikove skupiny,nas nechceli proti hepke aj ked som chcela... skusim neskor... ale inak je ako u nas ockovaci kalendar, o pokutach a postihoch neviem,nepytala som sa. ale staci mi to,ze mi dieta nezoberu do play group, nursery a school 😉 v nemocnici sakra problem umiestnit take dieta. tu je vseobecne riziko ostat v nemocnici prave koli chorobam... kym nema prvu vakcinu,tak beru ohlad,ale potom uz je nie. to iste v nursery a play group-nezoberu skor ako v 8t ked je prve ockovanie...
jedine co som odmietla a bolo mi odporucene- pracacia chripka,nie som zastanca ockovania proti chripke,teda som ju nedala. mala len 6m,ta vakcina bola na trhu straaasne kratko,tak som videla riziko v neznamej vakcine a nechcela som z nej robit pokusneho kralika,tiez uvadzali,ze moze dostat lahku swine flu po ockovani. nechodili sme v tom case do paly group ani do nursery,tak som len davala maximum pozor ked sme boli vonku... ale neraz mi lepilo ked sme boli v nemocke a vedla v "karantene" deti s prasacinou 😖 vtedy som svoje rozhodnutie aj lutovala 😅 nastastie nas to celu rodinu obislo 😉

lucim
12. sep 2010

tak, uz sme napapani, vyyyyborny obedik typu co chladnicka a domacnost dala .... uz sme nemali ziadne maso, tak sme upiekli kacku 🙂
@monr niet nad cerstvu domacu knedlu ... v pekarni sa to spravi samo, a potom ja knedle neparim, ale varim vo vode - 2x po 10 minut, medzi tym ich otocim. odkedy nedavam na hrniec pokrievku, ani mi nesplasnu, o chvilu pojdem dat robit chlieb, uz sa u nas dlhsie nerobil. 😝

do temy ockovanie sa mi moc nechce vrtat, po precitani diskusii tu aj inde som si spravila nazor, ze antireklama je teraz moderna, je to in byt proti, existuje vela clankov, ktore posobia akoze vedecky na laikov a aj ked niekto odborne argumentuje, nie je pocuvany, ale skor urazany. a to je smutne.
ja som svoje stanovisko napisala, my sa ockovat budeme. a tak ako tu aj ini napisali - na nebezpecne ochorenia aj mimo ockovacieho planu, ale chripkove ockovania nemienim riesit.

traktor
12. sep 2010

tymto uzatvaram temu ockovanie, prosim vas...ak chcete, je o tom ina tema...neberte to v zlom...ja len nechcem aby sa aj v nasej teme rozputala zvada, ked tu vsetky takto spolu dobre vychadzame...a dufam, ze sa teraz nikto neurazi 😉
@lucim aj ja len domacu...par krat sme sice kupili aj v obchode, ale nakoniec sme od toho upustili...kto raz ochutna domace, nechce uz ine 😀 😀 je nase heslo.. 😉

lucim
12. sep 2010

@traktor peeerfis odrazadlo 🙂 vyborne si vyhrala. 🙂
@ani3012 rada ta citam. 🙂 a aj ja som fascinovana, aky sibali velki nam rastu z julovciatok 🙂
@zmurkaz tak ake marskrty a vecicky ste ulovili na jarmoku? 🙂

traktor
12. sep 2010

@lucim lucimka a to normalne das ako kysnutu knedlu do vody?ci ako?

lucim
12. sep 2010

suhlasim s traky, na to je tu ina tema a kto chce, argumenty jednej a aj druhej strany si tam najde. 🙂

@traky u nas s tou pekarnickou som si tak zvykla, ze mna ani nenapadne cez vikend doobeda prehladavat regaly obchodov, ci maju knedlu a potom sa hnat domov a dovarat obed. 😉 a je to fakt jednoduche. cesto mi vychadza vzdy krasne nakysnute a vobec nelepi, len to reznem na 4 kusky, z pol kila muky usulkam valceky, chvilku necham tak a moze sa varit. a ak by nahodou ostalo - sup do mraznicky. 😝

lucim
12. sep 2010

@traktor ano, normalne ten vykysnuty sulcek dam do vriacej vody, na tych 2x 10 minut ... to som nasla v recepte na knedlu do domacej pekarne, ze bud ju paris, alebo varis takto. a je dobra, taka normalna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre