Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
5. okt 2010
inneska
5. okt 2010

pár záhradkových...

lucim
5. okt 2010

@inneska jeeeejda, mas to vesele, ale prudko mi to nieco pripomina .... matko obcas tiez takto divoci ...si akcna s tym fotakom. 😀
@traktor duracell tu este frciiiiiiii

traktor
5. okt 2010

@lucim juuuu..tak hladaj gombik..niekde sa musi dat vypnut 😉
@inneska 😀 ..na tych zahradnych vyzera ako z rozpravky..snehulienka a sedem trpaslikov.....kraasny trpaslik 😉

traktor
5. okt 2010

🙂

inneska
5. okt 2010

@lucim my sme sa konečne ako tak ustálili so spaním, ako sme prešli na jeden spánok za deň, tak chodí erik spávať okolo 19..a spinkáme do 7-8 ako kedy...a do toho asi 3-4x v noci kojo..posledný týždeň si zvykol na kojo tak, že na mňa vylezie a tak cucká...aj v noci tak..takže niekedy spím s 13kg na bruchu 😀

@traktor ivka, hm, že by som ja bola snehulienka??? 😀 to máme také na von veci..a ten svetrík je ešte po mne a robila ho moja mama, ako svoje prvé trikované dielo 🙂

traktor
5. okt 2010

@inneska 😀 😀 ..ale mne sa to paci, take farebne..a tie kosicky k tomu..fakt krasne fotky 🙂

inneska
5. okt 2010

@traktor maťko je tiež už riadny švihák 😵 v tom rifličkovom ako stojí, tak aj na 2,5 roka by som ho tipovala...a tiež vyzerá akčne na niektorých záberoch 😀 a čo to papá?? slivku?? trochu sme sa my polepšili s tým papaním, aj ked to ešte stále nieje také slávne, ale lepšie ako bolo..pečivo stále len suché papáme a len polievky, nič iné na obed nechce...ale miláčikov, pribináčkov to by papaaal 😀

lucim
5. okt 2010

inn , traky ... akcnaci su ti vasi chlapci, a vy ste super pohotove fotografky, podareni su ti vasi synacikova, mate 1 s hviezdicou obe. 😀 😀 😀 😀 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵
idem to skusit ulozit v druhom kole. drzte palce, gombik na off som nenasla, ani len pyzamove cvocky sa tomu zatial nepodarili zapnut. 😉

inneska
5. okt 2010

@traktor ivka, chcela som ho odfotiť tak nejako pekne, že ako kvočí pri košíkoch a pekne sa mi pozrie do foťáku a hop trt..nedal sa a nedal odfotiť, stále len chrbát som stihla, alebo som nestihla vôbec 😅 tak aspoň takého sa podarili...

traktor
5. okt 2010

@inneska broskynu papa..on miluje vsetko ovocie..ked niekto nanho pozrie ked ho je , tak si povie, ze mu nedavam jest, takou rychlostou ho do seba dostane...tak aspon ti tu polievocku papa..a milaciky..no to sa ani necudujem, to aj nam chutiii, vsak komu nie..a na fotkach vyzera taku gulko bombulko..okruhlucky. 😉 .a je aj riadne vysoky, vsak?

inneska
5. okt 2010

@lucim a kolko maťko pospal cez deň??? tuším môžem byť rada, že spíme ako spíme, že?? 😀 v piatok nám pripravil erik takýto večer, že od pol 8 som ho ukladala do pol 11..skoro ma piclo, ked som už bola zvyknutá na 7 😀 v ten deň dostal prvú dávku sirupu od kašlu, tak som topripísala jemu, že musel čosi obsahovať 😀 ale dalšie večeri zaspal pekne..

traktor
5. okt 2010

@lucim drzim prsty , nech ho vypnes aj bez gombika 😉
@inneska mi daco hovor..aj u nas tak..je problem nieco odfotit...inak mame na chodbe vratka, ze aby nespadol..lebo mame schody...no a uz si ich vie otvorit...sme dali ten hacik na opacnu stranu..a aj na to prisiel..minule tak potichucky otvoril, zatvoril..zisiel schodami dole, a do kupelky...a ja ze co dole taky buchot..a to nas matko a ja zavreta.. 😅 😀 ..a ked ideme do obchodu, zoberie si tasku a uz ide otvarat..aha takto../ dali sme tu klapku dole a ja mam problem to otvorit...matko nie..

inneska
5. okt 2010

ivka, tiež sa čudujem, z čoho rastie, ked papá ako papá, ale asi z toho mlieka mojeho, asi 😀 máme 13kg a výšku neviem, musím ho zmerať...ale rovne večer som mm hovorila, že aký je dlhý, ked sa počas spania tak uložil, že nohy mal vystreté..chválne zajtra ho zmeriam...a s prehladom otvára všetky dvere, čiže stále mi už uchodí na chodbu(sú tam kachličkové schody do pivnice, aj k dedovi hore..aj tam rád chodí, a púšťa si telku 😀 a je na chodbe zima)preto som nerada, ked tam je...a vchodové dvere sa mu dokonca podarilo už odomknúť 😕

traktor
5. okt 2010

@inneska 😀 😀 ..dvere aj u nas..a mi parkrat zdrhol...a bezne si prisunie stolicku ku oknu, vylezie hore na parapetu a kuka na susedovho hava a haf, haf...rozprava sa s nim 😀 ...a schvalne pomeraj..mi fakt pride, ze je velkyyy...taky dlhan 😉

inneska
5. okt 2010

aj mne sa naučil zliezať dole po schodoch..otvorí dvere a je v pivnici..zachvílu aby mi až von neušiel 😅 a ked mu poviem, že ideme von, tak naklusá v dverom vchodovým a nie a nie sa dať obliecť..tak tam vždy chce ísť, že aj holatý by šiel...dnes tak plakal pri oblikaní...nedá si povedať, že sa musí obliecť...úplne sa vzoprie, vlastne sa prehne ako keby do oblúka a ani posadiť, ani nič s ním...tak bojujeme...ale ked už je oblečený, tak ho pustím a vysmiaty letí k dverom...nesmiem to slovíčko VON spomenúť..

traktor
5. okt 2010

@inneska u nas ked sa povie von..otvori skrinu vyberie nohavky a topanky a musim ho obliect.....a to staci, ze sa doma rozpravame ze aha vonku je hnusne a nas matko uz pribehne z oblecenim...a nepopusti..musime obliect a ist 😀 ...jaj menia sa tie deti zo dna na den..a vsetko ide tak rychlo....

inneska
5. okt 2010

aj mne vylezie všade kde sa dá...len sa bojím, aby nepadol..aj dnes sa striekal z taburetky..aj hlavu buchol, ale hned som ho začala gezovať, že ja som ti to hovorila a ani nemukol 😀 postavila som ho a už znova liezol naspäť 😅 zmerám ho, sama som zvedavá...aj pôjdeme na poradňu za 2-3 týždne(aj očkovanie ☹ ) a straaašne začal plakavať u dr...od posledného očkovania v roku, odvedy ako zavrem na ordinácii dvere, spustí , aj ked ho mám na rukách..takže bude nemožné ho tam asi zmerať a zvážiť 😀

inneska
5. okt 2010

@traktor veru veru...predtým som spomenula von, dala do rúk topánočky a bol spokojný, lebo vedel, že ideme von..teraz môže mať aj 10tore topánky v ruke, aj tak bude vystrájať...len nech je počko ako také, nech môžeme na to von chodiť 😝 strašne to rýchlo ide...už to nie sú tie malé detičky, čo boli kde sme ich posadili..už majú vlastný rozum..a bude to asi len horšie a horšie, že?? 😀

traktor
5. okt 2010

@inneska ja ti viem ci horsie? 😀 😀 😀 ci mne je uz vsetko jednoooo asi.. 😀 😀 ...nas matko chcel vyliezt na pisaci stol, a sadnut si k pc..a nevyslo mu to..stolicka sa posunula, tak ma modru bradu..a o chvilku zas liezol...a vcera zobral stolicku z kuchyne a tolko sa s nou mordoval, az ju vyniesol nabalkon, postavil sa na nu a kukal...hned som mu to zatrhla,,ani predstavit si, ze by zletel dolu..len nechapem, kde sa berie ta sila...rôzne tazke veci dvíha ....ale zas musim povedat, ze este stale spava2 x denne a je velmi samostatny, sam sa pohra...len keby nemyslel na zbojstva..ale to by som uz asi vela chcela.. 😀

traktor
5. okt 2010

@inneska ockovanie uz mame za sebou..a doktorka hovorila, ze pri nom nema byt ani ziadna reakcia..a ani nebola..tak super...a poradne nam tymto vlastne uz skoncili...uz nebudeme chodit...

lucim
5. okt 2010

to pisete o mojom synovi ci o vasich 😲 😲 😲 😀 😀 😀 😖 😉 lumpici su to, ale sikovni a poradia si. 🙂

inneska
5. okt 2010

@traktor no erik samostatný v hraní nieje..možno chvílu..a ked je reklama, tak sedí ani nemukne 😀 ved to kedy sa človek nebál, že čosi vyvedú a si ublížia..tka by som ho aj nechala, nech vymýšla, ale riziko úrazu je veliké..aj ked je človek pri ňom..boli sme včera na kontrole, a sedela som a erik lozil poza mňa(je tam parapeta s letákmi)a tak sa mu akosi šmyklo a buchol sa...tak som mu fúkala hlavu a pozrem na neho a on celé ústa krvavé..si dasienko nad hornými zubkami nabil .... hej, očkovanie preplače a bude dobre, ale to, že si to zapamätá...od toho ročného tam robí takého cirkusy...si tam vlastného slova nepočujeme, ked spustí 😒 a do toho teraz dalšie očkovanie..tak neviem, ako tam potom budeme chodiť 😖

inneska
5. okt 2010

@lucim akurát som šla sa ťa spýtať, či už spíte...spíte???? 🙂

inneska
5. okt 2010

@lucim lucka, díky za pochvalu 🙂 videla som tvoje výtvory, musím tiež pochváliť, krásne ... a si sa nám rozhačkovala 😉 ja mám teraz objednané vlny z cz, tak na ne čakám a potom budem hačky hačky 🙂

traktor
5. okt 2010

@lucim o vsetkych...vsak tie deti su take rovnke....nezbedne ale uzasne 🙂
@inneska hm..aj nas robi..ale on si pamäta to coho vtedy tolko krat trapili, co nevedela ta...neviem najst vhodne slovo 😠 ...mu zobrat krv..aj doktorka povedala, ze ma s toho traumu..a boli sme u mami v skolke, mame v bielom plasti..a nas matko hlavka na mojom pleci, cely sa triasol a tichucko vzlykal..takze super...ale verim, ze s toho vyrastie uz budeme mat stastie len na dobrych ludi 😉

lucim
5. okt 2010

@inneska spiiimeeeeee, psssst 😵 uz to bolo v pohode, mliecko , otocka, dala som mu tatov paplon, tak sa usmial a zaspal. 🙂
a my ideme na ockopvanie vo stvrtok ... mali sme pred 2tt, dnes, ale posun o 2 dni, lebo chcem dat tu vakcinu aj na kiahnne , len csom ju zabudla objednat. a nejdeme do poradne, ale skor, lebo presne v case poradne matko spi.

inneska
5. okt 2010

@traktor už sú to neni tie detičky čo hned zabudnú..už si pamätajú..ale snád z toho vyrastú 🙂

no idem si už lahnúť...aj mm drieme, tak nech nevyčnievam z radu 😀 dobrp noc babulenky moje zlaté 😵 😵

inneska
5. okt 2010

@lucim jaj, šak bolo načase, že maťulik zaspal, ved sa blíži hodina duchov 😀 tak pšt, nech ho nezobudíme 🙂

lucim
5. okt 2010

@inneska daj link na vlny, ak su lacnejsie 🙂 a diiik, sme hackovane kralovne 🙂 a ty za to mozes, ze hackujem ... akurat som okukovala nejaky vzor na klobucik pre dospelacku .. ale asi bude hladky a pohram sa len s okrajom....

u nas u doktorky tiez podobne, uz sa tam vobec netesi .... huka, len co ho chce prezriet ... uvidime, co bude pozajtra.

a matko sa zahra aj sam ... dnes u kamosky .... na chvilku zmizol z dohladu za kreslo a bolo spokojne ticho .... ze moze tam s niecim vyvadzat? nie, nic tam nie je ... .ale nedalo mi a hned som kukla ... mal tam vyrvatu palicku z kvetinaca a bagroval nou hlinu. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre