Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
7. okt 2010

prihoda z dnesneho rana 🙂 tak som si dnes povedala, ze skusim Fifa zase raz udrzat nejako na nocniku ... pravidelne rano ako vstane urobi par krokov a uz aj sa tlaci ... tak som ho vyzliekla pustila teletubbies a zabavala som ho najviac ako som vladala 🙂 tak tam na moje pocudovanie celkom ochotne dnes sedel ... ked som ho po 36 minutach zdvihla bolo tam nacikaneeeeeeeeeeeee 🙂 taaaak som sa tesila vedela som ale, ze bude isto aj kakat. Tak som ho nechala holeho iba vo vyhrnutom bodynku behat 🙂 medzitym mi zavolala moja mamina tak som jej to cela vyradostena rozpravala lebo to bol historicky prvy uspesny pokus aspon co sa cikania tyka 🙂 o chvilu uz len vidim ako sa fifo prikrcil oprel o nabytok ... ja som v tom momente bez vysvetlenia odhodila telefon ale samozrejme uz som to nestihla .... kde sa vzalo tu sa vzalo hovienko na koberci 😀 😀 😀 😀 😀 som sla umrie od smiechu zeny moje. No tak som to spratala mamine vysvetlila co sa tu dialo ta sa tiez zabavila ... no a potom mi to nedalo, isla som mu dat do toho nocnika baterky nech mu to hra ked sa mu podari vycikat tam ... isla som si zobrat srobovak tak sa dovalil za mnou postavil sa zoci voci dal rucky v bok a zacal cikat ... z dlazby sa to odrazalo vsetko okolo vratane mna ocikane on stal v mlacke a ten spokojny smiech .... to by ste museli proste vidiet 🙂

samayka
7. okt 2010

@lucim - ahoj moja lucinočka... no neozývame sa tak často ako by sme mali.. ale nejak nám to rýchlo plynie.. dnešná noc bola lepšia.. na náš štandard až nadpriemerne dobrá!!! o pol noci 20-25 minút plaču za mlieko a do pol piatej sa spalo.. potom sme si dali mliečko a spala do pol 8!!! neskutočné a neuveritelné. sa už teším čo bude túto noc. že aká zmena a pokrok... a bojujeme aj s háčkovaním. nejak sa mi nedarí 🙂 ale nevzdávam sa 🙂

a mám boliestku a riadnu... ozvala sa mi tá moja krčná chrbtica.. som zablokovaná asi ako ten dedo vo Vesničke strediskovej.. nakoniec vstanem a otáčam sa celá.. len Pelhřimov ešte neplánujem omrknúť.

samayka
7. okt 2010

@traktor - práve že ona si potiahne a riadne...
@acerka - o chvílku víkend, asi vyskúšame... ale ona je na mňa dosť naviazaná a mm taká citlivejšia povaha.. ten by plakal s ňou a isto by prišli po pár minútach za mnou...
@inneska - tak ale eričko je chlap! ten potrebuje 🙂
@brinzulka - ďakujem za link.. ale radšej ani nejdem čítať.. lebo ma rovno vystrie

ale dievčatá, lepší sa to.. aspoň dnešná noc bola lepšia ako minulá... držím si palce 🙂

nemethevu
7. okt 2010

caute baby!ako pozeram, vy uz chodievate na nocnik, aki ste sikovni🙂)ja som este ani neskusala.mam take skusenosti s prvou, ze sa mi nechce, je este skoro.S nou som zacinala v tomto veku, ale darmo, nepochopila to. ked bola dvojrocna, tyzden sme sa snazili, a fuk plienky prec🙂))ziadny problem. predtym cikala kazde dve minuty, a pomalicky....takze, meviem...mozno by som aj mala zacinat....

ivet78
7. okt 2010

Ahojte dievčatá.
Mohli by ste ma prijať k sebe?....
Presťahovali sme sa o mne chýba niekto s kým by som si mohla vymienať rady a rozprávať sa o detičkách rovnakého veku....

zaba2707
7. okt 2010

@ivet78 ahoj ivet jasne ze ta prijmame vsak holkyyy???? cit sa u nas dobre ... co dobre vyyyyborne 🙂 pozeram, ze mas viac deticiek ... tak sup sem nejake kratke info o nich a hlavne aj o sebe

zaba2707
7. okt 2010

same babiska 🙂 muz je doma jedinacik coooo? nasa ninka ta ma 5 chlapcov zasa 😝

lucia32
7. okt 2010

@zaba2707 Fifko je zábavný 😀 skoro ako náš psíček...ten prebral po Natálke štafetu a ciká a kaká kade-tade 😝 Natálka už bojkotuje aj nočník, aj redukciu a tak pekne jej to išlo...nuž hold, máme asi obdobie vzdoru 😝
@ivet78 vitaj....samé baby...Timotejka to je dievčenské meno? Zaujímavé....

lucia32
7. okt 2010

@nemethevu ahoj 😵

ivet78
7. okt 2010

Dakujem za pekné prijatie medzi vás.
no mám samé baby-babule. najstaršia ma už v podstate- nás- už ani nepotrebuje- ked tak len euráče do školy a zväčša sú to len materiálne potreby, ale nie 😀 😀 😀 😀 😀 tá je 8 čka.potom Timka ako timotea je 4 čka a to je taký maznáčik a ohromný kludas, potom je Miška no to je zase opat Timky,- to je divoch (to mal byť miško- alebo je to aj za dvoch) a tá je teraz prváčka a malá peťuša- to je moj cecíček- ešte kojím a ked jej niečo nieje po vôly tak sa príde pomojkať a podudkať a tá je taká dobručká bambula.no ako som si stihla prečítať posledné vaše informácie- tak ani my nechodíme cikať- my máme na to plienočky. Postupnme si budem pozerať vaše fotky a teším sa na písanie s vami...

traktor
7. okt 2010

ahojte vitam nove maminky
@nemethevu
@ivet78 .... 😉 a z
@ivet78 mame rovnaky pocet deti aj skoro v rovnakom veku 🙂

lucia32
7. okt 2010

@ivet78 tak to ja mám doma tiež ....nástky, takže to poznám 😝 😀

lucia32
7. okt 2010

@traktor nazdar jablonka...kade flákaš? 😀

ivet78
7. okt 2010

@traktor
perfektné, no fakt sa z toho teším, lebo som si myslela že sem chodia mamičky čo majú tak jedno -2 deti, ozaj sa teším

traktor
7. okt 2010

@lucia32 jaj hore dole...po dome 😀 ...robim velke upratovanie....ty a my mame tolko skrin...to je normalne?...kym som vsetko pretriedila, upratala...
@ivet78 nieee.....tu su sikovne maminky..niektore strikuju, niektore siju, pecu, varia...a niektore rodia 😀 😉

ivet78
7. okt 2010

@traktor
ja viem aj piecť aj variť, nie len rodiť 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
viete si predstaviť,kolko cukríkov by som musela kupiť, aby som všetkým mojim mlsným jazýčkom vyhovela? takže u nás sa pečie 2x do týždna nejaký koláč alebo aspon nejaká sladká hovadina....
...ale si to pekne napísala- máš u mna 1*

traktor
7. okt 2010

@ivet78 aj ja viem varit a piect 😀 😀 😉 ...peciem skoro kazdy den...ak nie, tak aspon biely jogurt vymiesam zvanilkou, dam ovocie a piskoty....aby ma nezjedli....moje su ako sparatka ale spotrebu maju riadnu...

samayka
7. okt 2010

@traktor , @ivet78 - jeeej vy dve ste sa našli 🙂 to je paráda tento modrý kôň 🙂

@zaba2707 - som sa nasmiala, musel byť podarený fifko ako sa tam vycikal. my sme minule skúšali, že či už je sýkorka zrelá pýtať sa, alebo cikať keď ona chce - nie keď ju ja posadím. keď ju posadím, tak ciká vždy. kaká 2-3x do dňa, ale tiež len časujem.. tak sme ju nechali pobehovať s holou prdinou a nočník bol na svojom miestečku. potom ho vzala do rúk, tak sme ju nechali.. pobehovala s ním po byte a ja som sa tešila, že možno keď to na ňu príde, položí a posadí sa. zrazu strašný smiech a ona stojí v kuchyni, nočník v ruke a crrrrkalo to kade tade. 😀 😀 tak si tie pokusy necháme na inokedy.

majkas
7. okt 2010

ahojki,

aj my vitame novu maminku @ivet78 ahoj a cit sa tu medzi nami ako doma 😉

@samayka u nas su tiez take noci ze pije aj 3-4krat najme teraz co jej idu ocne zuby. a cez den ani ja nekojim, ale je pravda ze jej prsnik ani neponukam. podla mna to prejde same, u nas sa to podarilo myslim nocne spanie bez kojenia ked sme spali spolu na posteli uz svokrovcov, lebo tam nema postielku ale to som tu uz pisala, takze to ma len utvrdilo v otm ze jej staci citit moju blizkost. a teraz doma sa tiez niekedy vypyta na postel, niekedy chce aj mliecko, niekedy nie, a niekedy jej stci pohladkat v postielke a spi dalej.budickov za noc mame teraz asi 3-4, dufam ze je to len kvoli tym zubom... takze velmi neries, ak mas mliecka dost tak jej daj napit a spinkajte pekne dalej 😉

@zaba2707 viem si to zivo predstavit 😀 😀 😀

@lucia aj @lucim pekne ciapocky sa vam podarili, ste sikovnice 😉

ja hlasim stav strikovania, som v tretine rukavov. ale posleden dni to zandbavam lebo haldam bundu pre tami
poradte ktora sa vam paci viac?
http://www.babybazar.sk/detail.php?id=3118279 tu sa mi zda ten fleese na kapucke taky zasednuty tak dufam ze teta este odfoti
https://www.modrykonik.sk/bazar/detske-bundy-ve... a tato sa mi zda praktickejsia ze nie je biela ale nema na rukavoch ziaden patent ani gumicku takany jej tam nesiel sneh

majkas
7. okt 2010

@samayka aj u nas to tak vyzera, ale najnovsie sa uz skoro vobec nevycika ani ked ju posadim 😒

a hlasim ze v carrefoure maju zase akciu na plienky happy bella 1+1 http://www.zlacnene.sk/letak/carrefour-3096/p/1/

majkas
7. okt 2010

a sme hore,zeby zase vedela ze mamka konikuje? 😀 ale spinkala 2 hodky 20min take stazovat sa nemozem
papa a pridem vecer kuknut ktoru ste poradili

lucia32
7. okt 2010

@majkas fakt je ta zelena praktickejšia, hlavne čo sa farby týka... 😉 no možno ešte niečo nájdeš 😉

zaba2707
7. okt 2010

@majkas ahoj majus ja sa tiez priklanam k zelenej je to moja naj farba ... a biela pre nasich spuntov asi nie je to prave orechove .... aby nebola viac v pracke ako na Taminke 😅

zaba2707
7. okt 2010

my sme fifa par krat posadili na nocnik ale vzdy to bol neskutocny reeeev dnes som bola sam aprekvapena ze obsedel a nakoniec to zistenie ze sa mu tam podarilo aj nacikaaaat unesena som bola co vam budem hovorit

@samayka juuuj Eluska si tiez teda cikne len tak na stojaka 😀 😀 😀 😀 uuuuzasne su tie deti

ivet78
7. okt 2010

@traktor no aj tie moje sú také žrutky, a tato nie je celý den doma ale večer zje asi tak za 3 chlapov....tak potom mi napíš, čo robievaš také rýchle a dobré, lebo mi už dochádza inšpirácia...

ivet78
7. okt 2010

Babule, máte krásne detičky, nestihla som nakuknúť na všetky albumy, ale jedno krajšie ako druhé dieťatko, bez rozdielu či je dievka a či chlapec....a nie len julovky...
čítam , čítam že skúšate dávať detičky na nočník. No moja skúsenosť je takáto : tie 3 staršie boli bez plienok už v roku - Miška mala 15 mesiacov, ale teda Peťka nie a nie na nočník a ked ju tam náhodou udržím sedieť, tak tam len tak sedí aby sa nepovedalo a potom sa počúra, len čo ju idem zabaliť do plienky, takže mám mokré moje veci aj jej veci aj posteľ na ktorej ju prebalujema potom mi len ukáže nonono. a uroblí mi moja na moje líco a tak sa nedokážem na nu ani nahnevať ale niekedy sa aj viociká alebo vykaká, ak vystihnem tú správnu dobu - ale to obyčajne stihne tak rýchlo zoskočiť z toho nočníka že ho obyčajne vyleje na zem ☹ ☹ ☹ ☹ 😲 😲 😲 😲 , no a potom človeče vyber si čo je lepšie 😀 😀 😀 😀 😀 a tak skúšame a skúšame...
prídem zase nakuknúť navečer, lebo by mi už mali dievky prísť od autobusu zo školy, tak sa ideme učiť....
ahojteeeeeeeeee

brusinka.pusinka
7. okt 2010

krásný večer všem přejeme a hlásíme se že žijeme a raubíříme 😉
U nás pusu jede v jednom kuse buď žvejká mňamky nebo mele a už ji hodně rozumíme 😉 nejen Babam ale i bobom tedy bombón (neboli sušené ovoce) a podobně někdy mě až bolí hlava a hlavně si ráda zpívá a tancuje 😀 😀 😀 využíváme počasí a chodíme ven dokud je jakž takž 😉 Zuby 4 ale stačí jsme vděční že dorostly alespoň ty 😀 😝 Pomalu zazimováváme chalupu aby v zimě bylo fajnoo, skládali jsme koks a vyryla jsem všechny záhony jen smradochy kytí jsme nechaly a největší zábava je válení v listí a rozhazovaní 😀 😀 Všechny zdravíme a vítáme novou mnoho násobnou mminku a tiše ji závidím(v dobrém)tolik krásných dětiček. Ivko toje baba do tvé party co? 😀 😀 😀
A koukám na nočníky my už jsme dma bez plenky nehody se stávaj vyjmečně ale ven a na noc nosíme 😉 😉
Lucia kukla jsem na tvoji čepičku paráda krásnáááá
Inesko Eriček je nádherný a společné fota jsou užasné myslím ty čepičkové, a uklízecí no paráda
Lucim supr Maťko jako model a i ostatní máte supr děti a nádherné fotošky 😵

lucim
7. okt 2010

Aaaaahojte zlatinecka 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
dnes ste krasne kecalkovali ... kym ja to cele prejdem a okomentujem bude polnoc. 😉
tak zatial podam aspon hlasenie .... ockovanie prebehlo normalne, matko nevycnieva z davu a reval ako tur, vaha 12,4 , vyska 78, sme lahsi o vyse 40 evry, lebo sme dali aj kiahne zaockovat. na ockovanie na zltacku som sa zabudla spytat.
🙂
napriek tomu, ze sme isli pred obedom, aby sme mali normalny poobedny spanok, tak mi matko 5 minut pred domom v aute zaspal, som ho isla opatrne prelozit, ale nehrozi, takze spanok bol az o pol 3 do stvrt na 5. cize este sa do postele nechystame. 🙂
boli sme vonku, najviac ho bavi hrat sa s drevom, odlakat ho od neho viem len tak, ze mu slubim, ze ho donesieme dnu a ze zakurime v krbe a bude Páááááá.
a moje dieta papa sposobom popolusky na delenej strave - dnes mal napr. na tanieriku tuhu cast polievky (tak to teraz papa taku polievku) - takze najprv si na jednu stranu poukladal mrkvicku, vyjedol ju, potom prisiel na rad karfiol, za tym cestoviny a na zaver rozpucil hrasky tanierikom. 🙂
a odovzdavam pc drahemu, ide pracovat .... potom nakuknem.

jo - a pred chvilkou sme sa naucili povedat Myš - s tym, ze vie, co to znamena. 🙂

gabrielkabj
7. okt 2010

Ahojky aspoň vás pozdravím a sem tam aj niečo prečítam ale nestíhačka len aby ste vedeli že ešte žijem. Čo nové nebude žiadne predvianočné stretko v KE alebo okolí?

jajona
7. okt 2010

Ahojte,

len som chcela reagovať na nočné kojenie.
Tak u nás sa to celkom fajn upravilo, ale nechcem zakríknuť. Momentálne 2 krát za noc. Mali sme týždeň, že len 1 krát a už som si myslela, že nastálo, ale neva. Trošku máme ale problém s tým, že sa v noci úplne prebudí a keď ho položím do postieľky, tak plač... Musím ho potom vziať k nám do postele a to sa zase nevyspím ja, bolí chrbát. Ale väčšinou vždy potom Juraj odíde do obývačky. Ale aj tak sa stále lepí na mňa.
A nočníkujeme asi od 8 mesiaca. Jasné, že len vtedy, keď ho posadím ja. Vždy ráno, to sa vždy pekne vyciká, len sa nesmieme dlho otáľať v posteli 😀 Skúšam aj doobeda, ale nejako sa nedarí. Potom po poobedňajšom spánku.
No a kakanie. Tak asi do 13 mesiacov som vedela, kedy ide kakať. Začal tlačiť a vždy sa pekne vykakal do nočníka. Ak sa mi pokakal do plienky raz za mesiac, tak to bolo veľa. Ale po tých 13 mesiacoch nejako prestal tlačiť, čiže neviem kedy kaká, takže sa mi teraz pokakáva, čo ma trochu mrzí... a je s tým aj oveľa viacej roboty 😝
Takže tak...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre