Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ludka77
19. aug 2009

reilyy ja keď si odsávam tak mám tiež také priesvitné, a malinká tá rastie o 106. včera v poradni mala 4650g!! a narodila sa 3320, tak mlieko je teda super.
Keď vygrcne po voľakej chvíľke nie hneď keď sa napapa tak vygrcne akoby tvaroh.

Ja si dávam pozor čo jem, ani korenené ani udené - len predsa čo robia také klobásky s našim telom a nie ešte s takým malinkým. Zle jer robí keď zjem niečo na cibulke, tak to nehrozí 🙂) keďže si dávam pozor tak nemáme žiadny problém, prdkáme kakáme ako máme 🙂) Čokoládu si nedávam vôbec aby ju náhodou nezapieklo.

zaba2707
19. aug 2009

a vcera sme boli na klbiky uz huraaaaaaaaaaaaaa nemusime byt na siroko hihi

josifek
19. aug 2009

Reily jo je to káva bez kofejnu spíše je to jen z ječmene 😉
Ahojky holky
Zabka tak gratulujeme,a Ludka každej to má jiné my jíme vše jen cibulku vždy spařím než ji použiji do jídla.A čokoládu jíme jen někdy a zatím se nic nedělo 😉 😉

reilyy
19. aug 2009

ludka 🙂 do bodky si to opisala, takto to vyzera aj u nas, maly ked sa narodil tak mas 3200g, vcera na poradni mal 4800, nieje to sice vaha ako na slonika ale kilo a pol pribrat za 5 tyzdnov snad je v norme...tak si ma potesila , som sa bala ze mu davam len nejaku zafarbenu vodu 🙂

zabik a ake ste mali vysledky ked nemusite balit? Ia alebo Ib?

reilyy
19. aug 2009

josi ty varis jedla aj s cibulkou?? 😕 a mala je v poho? 😕 no teda, zazracne dieta 🙂

josifek
19. aug 2009

Reily mám řekl včera doktor že dítě by mělo přibrat 130g za týden že to stačí, tak myslím že přibíráte supr 😉

zmurkaz
19. aug 2009

Reily skús napísať do témy bábätká - tam je podtéma Dakujeme Annag a ona super radí ohľadom kojenia....

zaba2707
19. aug 2009

ahoj reik maly sme Ib a zajtra mame poradnu u nasej dokiny 🙂

k tomu mliecku bambule ... prve mlieko ked sa nam nalievali kozy bolo zlte .. potom casom ked sa to rozbehlo zmenilo farbu na biele a kvalitne materske mlieko je priesvitne az do modra takze klud babusky mliecko mate v poriadku 🙂

josifek
19. aug 2009

Reily já ji vždy před dáním do jídla spařím ona stratí svou nadýmavost a ostrost.Nevadí ji to.jen nejím luštěnini, zelí a kedlubny a ostré jídla, jinak všechno

ludka77
19. aug 2009

josifek, však jasné ale jasi radšej dávam pozor čo zjem aby malinkej nebolo zle. Aj keď hneď by som si dala takú grilovanú klobásku, alebo gulášik 🙂)) ale čo si človek neodriekne pre to malé zlatíčko 🙂))

zmurkaz
19. aug 2009

No výborne - ja kým som dopísal správu tak je neaktuálna.... no neva.... 😉

josifek
19. aug 2009

Zabka to chceš říct že mám nekvalitní mléko když je jak smetana 😉 😀 😀 😀 😀

reilyy
19. aug 2009

zmurkyyyy 😀 ale coby, fuuuurt si aktulana 😉 niekto mi uz preposielal IP co dostal od annag ohladne kojenia, vyuzivam poznatky, len to mlieko ma sralo

reilyy
19. aug 2009

😀 😀 😀 josiiiiii, zaprotestuj 😀 no, myslim ze kvalita mlieka sa pozna podla spokojnych deticiek 🙂

josifek
19. aug 2009

Reily malá je až moc spokojená mm tvdí že to není ani dítě, že u mladého se alespoň 2x do týdne nevyspal 😀 😀 😀 😀 Hold je to cukrová panenka nají se a chvílku koukáme a hrajeme si a pak spi 😀

josifek
19. aug 2009

kuk tak si vegetí naše Karamelka zrovna v postýlce 😉
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

reilyy
19. aug 2009

🙂 🙂 🙂 je fakt kuzelna 🙂

zmurkyyyyy, ja som bola na nervy z tvojej zuzanky jak krasne pasie konicky a moj maly neeee 😀 ale dr.nam vcera povedala ze staci ked do toho 3.-4.mesiaca zacne past, tak som kludna, nemam lenive dieta 😀 😉

zmurkaz
19. aug 2009

Rei - má čas - to len naša sa ponáhla .... máme také deti - hup do sveta 😠

zmurkaz
19. aug 2009

Rei - a som si čítala - tak vy ste tiež pekne pribrali.... sa tým mliekom vôbec nemusíš znervózňovať!.... ale to asi nedá, keď ti tak Peťko plakával... že? (či ešte stále plakáva? 😕 )

josifek
19. aug 2009

Reily no to budeme taky lenivé sice se snaží ale moc nechce a zmurky kam tvuj Zuzinek pospíchá 😉 , ne malá je krásná 😉

reilyy
19. aug 2009

hej, dr. mi vcera povedala ze dnesne deti sa strasne ponahlaju.. este mi plakava, vcera to bolo do pol jedenastej vecer 😒 to bol rev jak keby ho drali z koze, nie ze plac..

zmurkaz
19. aug 2009

Josi - aj ja by som rada vedela!!!! Veď z nej má byť ešte nemohúce bábätko 😅 😀 😀 😀
rei - ale aj my sme začali plakávať - ale zatiaľ to vyzerá že z únavy, alebo keď preskočím pri kúpaní masírovanie a nepomasírujem jej bruško a nenakrémujem telíčko.... 😅

riusik
19. aug 2009

dobre ranko 😵
josi: ty opisujes moje stravovanie! 😎 aj ja davam cibulu a malej nevadi...

rei: petko krasne pribera, neries mlieko, ze nemas kvalitne... a co sa tyka stravovania, to je tazsie u teba, ked ma maly koliky ☹ to neviem poradit 😖

inak alexandra bola v noci hore - oci otvorene a chcela sa hrat, neviem kedy zaspala, ja som zaspala skor, ale minimalne taku hodinku bola hore - o tretej sa zobudila, prebalila som, nakojila, polozila do postielky a po chvilke mrnkania som ju prelozila do postele, o stvrtej som este pozrela na hodiny, mala obrovske ocka a uz potom neviem 😀 zobudil nas o stvrt na devat tomasko...

zmurkaz
19. aug 2009

rius 😀 😀 😀 😀 😀 - ale aj moja dnes spala ako "postrelený zajac" 😀 😀 😀 - a prvý budíček - od kedy som v podstate hore bol o 5:00 😠

A chcem vám hodiť link ako sme boli včera na prechádzke - len to mám v mobile a čakám na mangelíka kým mi to odtiaľ vytiahne 😒 😉

reilyy
19. aug 2009

rius, staci ked mi povies ako sa stravujes 🙂 urobime taku minianketu, mozno nejem to co by som mala

zmurkaz
19. aug 2009

Rei - no ja napr. nepijem nič bublinkové - ani keď to je 2 dni otvorené a vybublinkované....

josifek
19. aug 2009

zlatíčka tak my se jdem chystat jdem se synem nakoupit věci do školy,všude jsou slevy a nejsou tam lidi tak toho využijeme. Zatím pa a mějte se kouzelně 😵 😵 😵 😵

riusik
19. aug 2009

rei: to chces vediet moj jedalnicek? ja jem absolutne vsetko okrem strukovin, kelu, kapusty a citrusov... dokonca aj cokoladu sem-tam dam... vcera som mala paradajkovu polievku (robim bez cibule, s cesnakom) a kuracie masko (sol, horcica, opecene, podliate, podusene) so zemiakmi (ocistene zemiaky cele do zapekacej misy zaliate 33% smotanou a pred dopecenim posypane syrom a este troska smotany) a k tomu zelenina...
dnes je este paradajkova polievka a bude zasa kuracinka (vybrala som omylom z mraziaku) na smotane a knedla
sladkosti tiez jem viac ako dost - na dennom poriadku je puding aj coko, kysla smotana s piskotami a ovocim (ako ta torta ale robim to do poharov), krupicova kasa je caso lebo tomas 😉 a potom vsetky tie rychle kolaciky (hrncekove), ale uz sa chystam aj na nieco narocnejsie 😎 jaaaaj a palacinky alebo lievance, mnaaam.

zmurkaz
19. aug 2009

Tak sa mi to konečne podarilo - aj keď malá mi tu už rázna protestuje - choď od toho počítača!!!!! 😠 😠 😠

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

josifek
19. aug 2009

Riusko tak to jíme stejně 😉 😉 😉 😉 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre