Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ani3012
21. sep 2009

ten reflux tuším majú v poslednom čase všetky detičky.Ale jedna vec ma teší,že keď sa začnu prikrmovať,tak im to prejde

leniccka
21. sep 2009

ja ti napisem do IP ak pri mojej chorobe (skleroza - diagnostikoval mi mm, je sice doktor ale pedagogiky) nezabudnem tak ti dam isto vediet 🙂

brinzulka
21. sep 2009

😀 dakovala

leniccka
21. sep 2009

my sme nemali ani reflux, micka sa proste zgrcla len tak z dlhej chvile... ked videla ze som si sadla tak si zrejme povedala: tak teraz nema mama nic na robote tak sa zgrcnem a bude mat hned co robit, obriadit ma, prezliect, vsetko hodit do pracky, vyvesit, ozehlit... 🙂

brinzulka
21. sep 2009

..kamaratka sa trapi s malym a doktorka jej povedala, ze bud ma pridavat nutriton
http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob...

alebo dokola prat a utesovat dieta, ze z toho vyrastie....

U nas maleho ani nedrazdi to, ze sa vygrcia...drzi sa jak repic sice od strachu..chuda...ale ze ma potom stikutku...ci mu popri tom nieco vybieha zo zaludka...tazko povedat

ani3012
21. sep 2009

my tiež berieme maltofer ale aj s vitamínom c(cebion) vraj to lepšie zabera

leniccka
21. sep 2009

brin, nasa cikutka v priemere 2x za den... a je celkom v poho, len ju obcas stve ze sa jej neda" rozpravat" pmedzi ckanie, lebo vzdy ked sa uz rozhodne nieco povedat tak sa jej ckne a to ju zabrzdi a ked sa zas odhodla tak sa jej ckne 😀 😀 😀 ale je zlata

leniccka
21. sep 2009

ani a beriete kvapky alebo sirup???

ani3012
21. sep 2009

Malá spinka,ale z izby stále kričí Patri:mami pod sem!!!! Je chorý,takže to tato bude akože celý týždeň?! 🙄

ani3012
21. sep 2009

Kvapky,ráno a večer 4 kvapky aj cebionu aj maltoferu.Ale Evka nekaka,máme s tým problémy.Probiotiká máme boigaia. Dnes som sa sestričky pýtala na to papanie,lebo sú dni,keď mi mala nechce papať a presí aj dve kŕmenia.Vravela,že jej mám dávať po menje a častejšie,lebo ju môže aj bruško bolieť.

ani3012
21. sep 2009

brin a Evka keď doštikúta,tak zaspí.Štikútka nám trvá aj 30minút a nepomôže nič.
Brin inak po nutritone je stolica takej gumovitej konzistencie.Nieje to ani vodové ani tuhé

leniccka
21. sep 2009

ani, aj my mame biogaiu, to nam poradila primarka na gastre... ze aby mala lepsie kadila, no vobec to nezabera, absolutko ziadny efekt, hlavne ze stoja vyse 10€ 😠 😠 😠 ale davame ich, aj sab simplex jej davam ale len v noci, menej sa potom puci a lepsie spi...
a ako riesis kakanie??? my stale cakame kedy sa sama, rurky sa bojim, ani dokina mi ju neodporuca pouzit

ani3012
21. sep 2009

pomáham teplomerom.Teraz po obede sa zobudila s piskotom a plakala,takže určite ju to bruško už bolelo,lebo včera nekakala vôbec.A čakať na to,aby sa mi zapikela,tak to nechcem.S Paťkom sme mali veľmi veľké problémy,čo sa mu aj riťka potrhala.Strašné!

leniccka
21. sep 2009

ani, mozes mi opisat postup co vsetko robis aby sa pokakala?? prosim ta... vyskusam to na malej, naposledy kakala tusim v stredu 😒

ani3012
21. sep 2009

tak halvne cvičíme! Ale ty ešte kojíš,nie? Keď kojíš,tak nemusí ti Lauruška kakať každý deň.Pokiaľ je spokojná,tak čo.Ale masírujeme bruško s pupíkom.A teraz ma tak napadlo,že čo bola mala pokakaná,čií jej nepomohlo aj masírovanie bruška počas kúpania.Musím dnes vyskúšať.
Inak malinkej pomáham aj preto,lebo keď moc tlačí,tak jej zase kyselina zo žalúdka beha do pažeráka a páli ju záha.

ani3012
21. sep 2009

dnes mi prišli plienky,čo je teraz na boku reklama,že najlacnejšie plienky.Prišlo tak ako som čakala. 🙂

leniccka
21. sep 2009

kojim, ale ona sa praveze strasne puci, ako keby tlacila na prazdno a prdi teda ako stary chlap... ja si tak myslim ze ked prdi tak by sa dokazala aj pokadit len mozno nema co, ale ked ona tak veeeelmi chce 😅

ani3012
21. sep 2009

ja sii myslím,že to jej robia tie vettríky.Evička berie pred papaním aj infacol.Vymenili sme ho,predtým brala sab simplex.Ale sab sa mi lepšie dávkoval.Rovno do flaše a toto terba dať priamo do pusky.
Inak za ten maltofer,doktorka povedala,že 1 hod.pred alebo 1hod. po jedení jej ho mám dávať.Nemám ho dávať zároveň s mliekom.
Vigantol nemám kvapkať do flaše a ani priamo do pusky ale na lyžičku s mliekom.

reilyy
21. sep 2009

preco nie priamo do pusy? 😕

leniccka
21. sep 2009

rei, ahoooooj

ja tiez davam vigantol do ust a hned zarazim cicku 🙂

reilyy
21. sep 2009

😀 ja tak isto

leniccka
21. sep 2009

rei videla si akeho mame macka v albume? 😉

reilyy
21. sep 2009

mi to pride ze na lyzicke v ,lieku sa to itak rozmasti

reilyy
21. sep 2009

ne, idem kuk

olianko
21. sep 2009

tak sme sa vratiliz ihriska...
majkas my sme boli na lacno , dr. urobil sono a potom som ho musela nakojit a zas ho kukol 🙂 ale co je na dverach napisane tak to si nepamatam 😅
...no a inak vaha...ja sa radsej nevazim.Nohavice pred tehu zapnemlen tak tak ale vyzeram jak klobasa.
U mna to bolo aj pri Saske tak, ze ked som kojila tak som pribrala a az ked som prestala kojit tak som schudla a mala som menej ako pred tehu.Tak dufam, ze ajteraz to tak bude a ze mi tie kila nezostanu navzdy 😠
...s kakanim mame aj my trosku problem , nekakame kazdy den ale prdka presne ako pisala lenicka - jak stary chlap 😉

leniccka
21. sep 2009

piskotka sa mi zobudila, tatik mi ju doniesol prave

ani3012
21. sep 2009

to neviem,mňa sa pýtala lekárka v Bratislave p.dokorka Vicianová,že ako podávam vigantol a spravila mi tam menšiu prednášku. 😅

ani3012
21. sep 2009

jéj!Aj ja mam Evku hore! Tak papá

leniccka
21. sep 2009

a mala je doslintana a otlacena po polke tvari... spala na brusku 😉 a uz robi na mna grimasy

reilyy
21. sep 2009

😀 vicianku moja dr. furt nepekne okomentovala 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre