Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

reilyy
24. sep 2009

a ked si to tak vezmem, ze budes poberat rodicak na SR 2 roky, nejakych 8500korun podla noveho zakona ak sa fakt zvysi na tych 250 eur ci kolko, tak ten rozdiel by boli 3 tisicky necele,ak by si si dala rodicak na 3 roky, tak este ty doplatis CR 😀 no neviem...a v podstate len rok a pol by ti platili, lebo pol roka je materska

reilyy
24. sep 2009

lu 😀 sak sa pytala ci nevieme, tak len hovorim ako je to s rodicakom v CR, nieje pravda ze sa posudzuje podla vysky prijmu..rodicak dostane aj nezamestnany, rovnako ako zamestnany

reilyy
24. sep 2009

ja som tiez nebola na vitani obcanku 😕 aj nieco dostanem ked pojdem??? 😀 bo ked hej ta idem 😝

josifek
24. sep 2009

u nás se hlásí děti na vítání ,my už to máme zasebou a Reily ty příspěvky jsou 11400kč, 7600kč a3800kč 🙂 ale jinak máš pravdu a nevím o tom že by se nějak mělo mezi státy doplácet

reilyy
24. sep 2009

lebo teoretikus to je tak, ako keby som ja prisla na SR ze chcem doplatit porodne...proste mi to nesedi, mozno teta nevedela o com presne hovori, lebo uz len info ze rodicak sa vymeriava podla prijmu je blbost

lucia32
24. sep 2009

josi...aha...aj unás také niečo niekedy bolo, teraz neviem, nám len poslali lajstro, že máme nárok na 3. dítko dostať prašule 😀 Tak sme nabehli na úrad " hopem" 😝 😀 a bez malej občianky 😀

reilyy
24. sep 2009

josi 🙂 jop, mas pravdu ohladne tych penazi 😉

monr
24. sep 2009

😀

babyzuzana
24. sep 2009

no mne povedala, ze preto, ze predsa otec plati v cr odvody, dane...
len nechapem skadial zobrala tych 7100 czk

monr
24. sep 2009

bola som kuk na jarmoku. kopec ľudí, ešte neboli všetky stánky hotové, tak pôjdem zajtra ráno.

babyzuzana
24. sep 2009

nie rodicak podla prijmu, ale tie pridavky na dieta, co je u nas tych 21 eur...
a ten doplatok je rodicak

monr
24. sep 2009

babyzuz, podľa mňa nárok mať nebudeš, ide o tvoje odvody, nie o manželove

reilyy
24. sep 2009

no a? ved par zijuci na SVK tiez platia odvody obaja, a pobera rodicak len jeden z nich...okrem toho, je to statny prispevok, pobera ho bud jeden alebo druhy, nie obaja, resp. ze jeden pobera a druhy plati zbytok....skusim sa opytat tu na socialke ked pojdem, ale podla mna si to teta s niecim pomylila 😕

monr
24. sep 2009

ja súhlasím s rei, zrejme sa teta pomýlia

reilyy
24. sep 2009

pridavky na dieta tu smies poberat len ked mas prijem do 10tisic ceskych korun....predpokladam ze tvoj drahy ma vyssi plat

reilyy
24. sep 2009

alebo sa nechapeme 😅 som to poplietla? neviem uz kto ma co doplacat 😅

babyzuzana
24. sep 2009

nie, dobre si tomu porozumela
pridavky som si dala na seba, lebo drahy nema prijem do 10 000 ;)
a ten rodicak je u nas tusim 4500 a teta mi tvrdila, ze cesky stat mi bude doplacat do 7100 czk...
z toho som skoro odpadla, lebo som o tom v zivote nepocula a tiez mi to nedava logiku, preto som to sem hodila
neviem ani kde by som to mohla zistit v cz? rei nevies?

reilyy
24. sep 2009

tak este raz 😀 rodinne pridavky tvoj drahy dostavat v cr nebude ak ma prijem vyssi ako 10litrov, takze o rodinne pridavky poziadajty 🙂 uz som sa pochopila 😉
a rozdiel v rodicakoch podla mna doplacat nebudu

reilyy
24. sep 2009

no, v cz len na socialke nejakej...skus napisat mail na socialku v mieste bydliska tvojho draheho a uvidis co ti na to povedia

reilyy
24. sep 2009

takze teoreticky kebyze ja som v SR, aj zamestnana, tak dostanem 4500 od slovenska rodicak a ceska strana mi doplati 7 litrov len preto ze magor je v cechach? 😕 no nedam tu vypoved? 😀

reilyy
24. sep 2009

babyzuz, inac, to na nete velmi nenajdes, ja ked som sa bola pytat ohladom seba, tak tetusky obvolasvali vyssie miesta ze ako to so slovakmi je....takze oni su v tom trochen dezorientovani, jedine im fakt napisat konkretnu situaciu a nech to zistia a vyjadria sa.jednak bude musiet tvoj drahy vypisat nejake tlaciva k tomu aby to vobec doplacali ak je to pravda, tak nech si tam zajde

babyzuzana
24. sep 2009

ok, diky za radu, asi napisem na socialku u nas a aj v cr, alebo tam poslem draheho
papaaa ficim do mesta

monr
24. sep 2009

zuz, zisti si to, za to nič nedáš 😉

monr
24. sep 2009

rei, Peťko búva?

reilyy
24. sep 2009

ale kde, teraz spustil kvikot ☹ mam pocit ze kazdym dnom sa vraciame nazad do dob tych velkych kolik 😠

monr
24. sep 2009

ach jo, zlatko, snáď sa to čoskoro zlepší

reilyy
24. sep 2009

mon, ja uz tomu neverim 🙄 my budeme proste vynimka

monr
24. sep 2009

ozaj, ani som ti nepochválila fotku, akí ste tam zlatunkí.

monr
24. sep 2009

rei, nebudete, neboj.

reilyy
24. sep 2009

🙂 dakujem, ty sa kedy das s malou do pasu? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre