Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
26. okt 2009

ahojki,
ja len rychlovka lebo malinka sa prave zobudila (inac dost sa nam pokazilo spanie, mam pocit ze cim je starsia tak cez den malo spi, jak keby chcela vsetko stihnut a vidiet tak nemoze spinkat aby jej nahodou nieco neuslo 😀 )

ak by ste niektora potrebovali bundicku tak kuki https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...

nam je bohuzial uzka, ked pod to chcem este nieco obliect tak ju ledva ledva zapnem, Tami je mala buchticka tak musime kupit novu ☹ 🙂

vecer uz koonecne aj ja pridam foto,papa

riusik
26. okt 2009

no, moj odkaz negunguje ako som planovala, malo sa objavit toto:

výskať -a nedok.

vydávať prenikavé vys. výkriky: výskať od radosti, deti výskajú

traktor
26. okt 2009

ahoj luci...tu kasu som myslela taku co na noc...neviem ani uz ako sa vola je to na nej aj napisane, pretoze taketo deticky este nemozu krupicu, tak miesto nej, aby to zasitilo brusko na noc...u nas to fungovalo zazracne simonka prespala krasne celu noc....prikrmy to uz je ine to na lyzicku a zacat najlepsie mrkvickou alebo zemiacikom...samo ze pre deti na umelom mliecku alebo kojo + UM, cisto kojene deti nech len pekne dudkaju mamky- ono je to vo vsetkom tak bud to sadne alebo nie, tak ako pri UM nmiekomu perfektne sadne nutrilon a niektore babo po nom vracia o 106....treba len vyskusat.... 😉

traktor
26. okt 2009

ahoj zaba mi uz mame 4 ale neprikrmujeme, zatial staci moje mliecko....ak nebude zacneme 😉

zaba2707
26. okt 2009

aha takze nezacinate prikrmovat automaticky .. oki zasa som o nieco mudrejsia 🙂

traktor
26. okt 2009

rius tak mi od dnes radsej pistime 😀 😀 😀 😀

mifinka
26. okt 2009

Hoj holky,
tak já už přes týden dávám večer flašku nutrilonu, a jsem spokojená... Sice první 3 noci mi mohlo prsa urvat jak se mi nalily ale ted už je to ok. Já taky neměla pocit že bych měla málo mlíka, ale prostě bylo asi, a nebijte mě za blbosti, hladové.. Přes den mi to nevadí jak chce jíst piškot co hodku, klidně, ale když to začalo i v noci.. nedávala jsem to.. Je spokojenej jak on tak já, přes den mi prso neodmítá, takže i v tomhle ohledu jsem ráda..
Jinak nevím jak u vás všech, ale u nás je posun času katastrofický.. Včera jsem se snažila natáhnout jak se dalo na naše koupání o půl 8 , usínání kolem 8, ale ne prd mi to bylo, bylo na něm vysloveně vidět že chce spinkat, byl protivnej a řval, takže byl tuhý už v 7 (podle starého času teda správně), ale zas v noci vstával ve dvě.. Což jinak tahá déle.. Doufám že dneska to vydržíme dýl.. zůstat vzhůru. A to si myslím že i dost přes den naspal, nemluvím o tom že včera jsme vstávali v 11, pak jsme byli v polsku takže spal skoro furt.. No já nevím, snad to bude dneska lepší . Taky naprd nějaký posuny, kterej vůl toto vymyslel ☹ 😠

traktor
26. okt 2009

zaba netreba ak to babetku staci tak naco....moj patko zacal s prikrmami az ked mal skoro 8 mesiacou, dovtedy bol len kojeny, odmietal vsetko, cajik, mrkvicku, aj vyzivu som skusila nic...len reval a vypluval tak sme ho nechalia raz to prislo....dokyna nam to odobrila, ze mu to skratka staci, tak nech pockame 😉

lucim
26. okt 2009

aaaaa takze výska sa natvrdo? 🙂

zabi prikrmovat zacneme az po 6.m, mat.mliecka mame dost aj dobre priberame 🙂
a si myslim, ze kludne fifka mojkaj, kolko potrebuje, kedze si uplne v tesnom kontakte pri kojeni, ta to bud chyti alebo nie, a z mliecka ma imunitu.

rius dakujem 😉 ale uznavam, ze my mame kludne dieta, takze stihame zrelaxovat, ked ho obcas nieco chyta.

majka aj my cez den malo a kratko spime, to tusim viaceri, ze? 🙂 bundicka po vas u nas nehrozi, matko je bucko gulko veliky.

traky jasne ze kasu adekvatne k veku, ale aj tak by som ju nechavala na neskor. aleeeee, to si niektore maminky oddychnu, ked dieta potom prespi noc. 😝 len naozaj by som az po zavedeni inych prikrmov ........ ak sa da ...

traktor
26. okt 2009

mifi takze presne tak ako som pisala , je to o zvyku, ako ho naucis ta ho mas 😉 , a je super ze je kojeny aspon cez den.... 😉

traktor
26. okt 2009

lucim tak si to napisala presne ako som to myslelela, ...ak sa da...len ja sa neviem vyjadrovat...ja kym dojdem k tomu cochcem napisat prejdu aj 3 strany 😀 😀 😀 😀 😀 ja to mam v hlave posvojom, len uz je problem to podat zrozumitelne 😀 😀 😀 😀

lucim
26. okt 2009

traky, aj na buducee pretlmocim tvoje myslienky, ak sa mi podari 😀 😀 😀

mifiii, to je dobre, ze vam to takto funguje. 🙂 my sme nejak teraz na casovy posun nezareagovali, kupeme medzi pol 7 a 8, podla toho, kedy vstava a kedy cuca. a mne osobne ten cas takto vyhovuje viac. len ked bude skoro vecer tma, tak to je horsie.

traktor
26. okt 2009

dakujem lucim 😀 😀 😀

mifinka
26. okt 2009

traky nechtěla jsem přestat úplně.. Ono přece jen, moje mlíko je po ruce furt 🙂 a i když se mi v noci vzbudí kojím ho, nějak si nedokážu představit že bych se měla v noci dělat ještě s mlíkem 😒 pohodlonost především 😉 jo a víte co včera udělal MM? jsem ho málem klepla jak jsme o viděla.. Já dělala haloween výzdobu a on se věnoval malému.. A najednou podezřelé ticho.. A on ho zmetek ládoval tvaroháčkem! Mě málem klepla pepka.. Ale tak nic, dobrý, akorát dneska i v noci piškot prdí jak amina 😀

traktor
26. okt 2009

nas v stredu caka vcelicka- teda 2 ockovanie, no som zvedava....

traktor
26. okt 2009

jeeeeeeeeeeej mifi mate prvy prikrm za sebou a aky mnamkovy... 😀 😀 😀 😀

traktor
26. okt 2009

no to je presne o tom, co komu ako sadne, ine babo by mozno zacalo vrackat, hnackovat, malo by bolest bruska....tak super ze mu nic nie je....len to odlozte na neskor.... 😀

lucim
26. okt 2009

mifi tak taketo soky ti robi drahy? no teda !!!!! 😠 ze dostal hubovej polievky potom? 🙂

mifinka
26. okt 2009

si pište.. to ho jeho chytrá maminka navádí na takové pi..viny.. mu říkala že má dát malému kuřcí vývar, snad už někdy ve dvou měsících.. To jsou ty nejchytřejší tchyně na světě.. Chápete proč malého nikomu nepůjčuju jo? 😀

mifinka
26. okt 2009

no nic, idu hodit sprchu, tak se zatím loučím, dneska máme rande s nevěstou z porodnice 😵 😵 tak zatím papa a žádné tvaroháčky ani pribináčkx zatím nezkoušejte 😀 😉

lucim
26. okt 2009

mifi, kedysi na skoleni mi vraveli, ze najhorsie rady su od babiciek a tetusiek najsammudrejsich .... a tu sa to ukazuje v praxi , aha. 😠 😀

traktor
26. okt 2009

a potom preco maju uz babetka rozne problemy, exemy......

traktor
26. okt 2009

a zbohom slovencina moja 😀 😀

lucia32
26. okt 2009

rius... 😀 😀 😀 , ja tiež trpím úchylkou na slovenčinu, ale sa krotíííím...najradšej mám trakino mesiacou...traky sorááááč 😝 😀 je to ten mesiac, mužský rod, takže na konci je V...som protivná, že? Prosím jedno velké FUJ 😀 😝 😝 😝 s F na začiatku a s J na konci 😀

lucia32
26. okt 2009

traktor , ale inak ťa ľúúúbim , cmukací 😲

marara
26. okt 2009

ahojte kočky, ako sa máte?

riusik
26. okt 2009

ja som nechcela byt protivna, naozaj, ja som bola iba zmatena... a ano, traky vzdy potesi 😎 😀 ale minule som sama po sebe nasla taku hrubku, ze az ma zamrazilo.....FUJ aj mne 😉

lucia32
26. okt 2009

Viem, že nie každý je zbehlý v slovine...ja som sa v nej vyžívala, chcela som ju aj študíren...ale všetko sa nakoniec zvrtlo ináč 😝 😀

riusik
26. okt 2009

🙂 traky: nie, ze sa zmenis, by mi tu uz chybalo

lucia32
26. okt 2009

rius ... chapenzi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre