Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

aspine
4. dec 2009

luci aha tak jak to tak ctu tak s kasi pockame nekdy az do sedmeho, osmeho mesice 😒
jo a jen tak pro uplnost...co je to "kalerab" ? 😅

lucim
4. dec 2009

kedlubna

lucim
4. dec 2009

aspi, pokial mliecko staci a treba len zacat pridavat tuhu stravu, lebo dieta ma ine avyssie energ.naroky, tak je to optimalne, tak ako pisu v tom clanku. mali sme tu rozne linky, mne sa tento zdal taky najpraktickejsie napisany, tak som si ho ulozila. 😉

aspine
4. dec 2009

vendy to ji to tak krvaci? ☹ chudinka mala....tak snad uz to zitra bude lepsi....
my jsme akorat cistili lihem a mazali mastickou, ale krev nam netekla vubec

jo fotky mam, ale odesel nam pocitac, kde jsem mela programek na zmensovani fotek, tak cekam az nam ho opravi abych je mohla zmensit 😅

ja koupila mliko od Nestle Beba....tak uvidim jak ji bude smakovat 😅 me se zatim mliko dela a nejvic pres noc a pres den to je taky celkem v poho, ale k veceru to nekdy byva krize....fakt ma nekdy dny kdy ma vylozene vecer hlad tak porad cuca a cuca 🙂

jo je videt ze se ji plavani libi a to je dobre 😉 a mate docela velky bazen co?

lucim
4. dec 2009

my sa tu hrame na schovavacku s dekou, takto v noci. 😀 tak krasne sa smeje. 😀 no nelub ho.

aspine
4. dec 2009

diky za preklad 😉 ale kedlubnu bych v tom fakt nehledala 😀

jo ja taky kdyz mala zaplace ze spani ze ji vypadl dudlik mam nekdy stav ji vzbudit a zase se s ni ponufnat 😵

myslim ze nase uz asi bude mit vyssi energeticke naroky 😀 tak myslis ze ji to umele mliko bude zatim stacit? a s tou mrkvi zacnu fakt az od ukonceneho 6. mesice?

inneska
4. dec 2009

link mám uložený 🙂 hm, tak potom načo robia tie kaše od 4. mesiaca? no neva...

idem zalahnúť, zase je zajtra 😀 dobrúúúúúúú 🙂

vendulacky
4. dec 2009

aspi, my zkoušely bebu a nějak jí malá nedala, hékala celou noc..to už bylo ale dřív, dneska už má taky jiný zažívání. Taky nutrilon nám nesnesla, tak jsem zkusila Hami, slyšela jsem jen dobré reference a opravdu žádnej problém
Já mívám taky krizi hlavně večer, ale za poslední tejden se mi stalo 3x, že jsem měla prázdno už na obě. A to piju 2 konvice kojo čaje, pak jsem pila litr melty, teď jsem začala brát zase homeo a je to lepší, tak uvidíme
jinak já mám tabulku od doktora, od 4m se můžou myslím kaše rýžový, pšeničný asi až v 7 nebo v jakým..ale většinou jsem slyšela, že příkrmy od 4m se týká dětiček na UM, od 5m se mají dávat těm, co jsou na UM i MM a ty co jsou jen na MM stačí až v ukončeném 6m...ale zase si myslím, že když dáš dřív, nic se nestane...

lu, matýsek je noční motejl jako mamča 😀

lucim
4. dec 2009

aspi, pokial rovnomerne pribera, neplace od hladu, ze si nema co vycucnut, ked to obcasne len doplnis umelym mliekom, tak by som zacala od toho 6.mes. ale to kazda mamina vytusi, ked treba nieco pridat.

a nemas zac s prekladom, ja mam manzela odchovaneho na cestine, mam poradcu, keby som nevedela. 😉

lucim
4. dec 2009

inn je to individualne aj podla toho, ci je dieta na UM a ci mu ta strava energeticky staci, niektore deti to zasyti na noc, ukludni, pre niektore maminy je to riesenie nekludu, alebo aj toho refluxu. u nekojenych sa tie mesiace posuvaju nadol.
a sladke snicky ti.

babyzuzana
4. dec 2009

haloo tu orel, nocnii ptaaci kde jste?

vendulacky
4. dec 2009

..chtěla jsem napsat, že mám prázdno už na oběd ne "na obě" 🙂

mně doktor říkal nejdřív od 4m, nejpozději od 6m...porodní asist. doporučuje spíš až ten 6m, dřív že není třeba...
ale aspi, vy už jedete 6m, tak když jí dáš nějakej příkrm, tak se vůbec nic nestane. Stejně ti ze začátku víc jak pár lžiček nedá...naše kamča dává kaše od Hami už standardně od 4m, já zatím ne, malý to zatím stačí a i když mám pocit, že toho večer už moc nevypila, pač v kozenkách nebylo, tak stejně usne a nepláče hlady a budí se taky stejně, takže vyčkávám...ale jestli se ti budí hladová, tak jí zkus dát UM, přeci jen je sytější než MM (si myslím) a uvidíš, pak se můžeš rozhodnout pro kaši, když bude třeba

lucim
4. dec 2009

jo a to vekove urcenie nakrabiciach a flastickach - mozno ven by si vsimla, alebo aj kocky co kupuju za hranicami, ze sa to moze v jednotlivych statoch odlisovat ... je to podla toho, ake pravidla si stanovia schvalovacie organy ... a je to minimalny vek, nie maximalny. moze, ale nemusi to korespondovat s nazormi odbornikov a aj ti sa lisia vo svojich usmerneniach.
ja sa priklanam k info v tom clanku, ale aj s prihliadnutim, ze cisto na mm prospievame moc dobre.

aspine
4. dec 2009

ven no jsem na to taky zvedava jak to mala da....doufam ze ji tim nejak nerozhodim strivka 😅 bobecek nas malej 😵
by me zajimalo jak dlouho s mlikem vydrzime 😉 kdyby vyslo tak do roka tak bych byla spokojena 😵
jediny co me stve je ze mam litry namrazenyho mlika z leta a to ted musim zlikvidovat pac uz je stary a ted by se zrovna hodilo 😠 predtim jsem nevedela co s tim a ted uz nic navic nevytlacim 😀

lucim jo od hladu neplace a pribira takze fakt to zkusim dat jen nekdy vecer UM a bude to urcite stacit 😉 diky za rady 😎

lucim
4. dec 2009

cau zuz my tu stale .. odpisala som ti do posty, ze mozesssssss 🙂

babyzuzana
4. dec 2009

jojo diky moc, uz som si dala dezertik 😎
to draheho "vyzbrojila" moja akoze svokra, ona ho takymi kravinami pchala uz od utleho veku a teraz je hypochondeeer, ked ho neboli hlava, tak ho boli brucho, noha a tak... hlavne ked ma nosit Davida mu nico je 😀 😀

vendulacky
4. dec 2009

aspi, mně se stalo, že když jsem dala malý mlíčko úplně to nejstarší, tak mi ho nechtěla. Je fakt, že to mlíko ted má jinou barvu, jinou chut a je i sytější, tak mi to první mlíko normálně odpískala...tak jsem ho vyhazovala taky...

tak a jdu spát, nebo ráno zas nevstanu... 😅

Mějte se tu krásně, přeju dobrou noc a pozdravujte štěstíčka
muask muask

lucim
4. dec 2009

aspi rado sa stalo 😉
moje dieta sa prave naucilo samo schovavat pod decku a vykukavat s usmevom a nechce sa mu s tym prestat .. moj nocny motylik 😀

lucim
4. dec 2009

ven dobru nocku
zuz tak nech mu svokra kupi este cosmodisk a bude dejva nosit ako srnec. 😉

babyzuzana
4. dec 2009

luci dnes trhate rekord vy? my uz spinkame hodinu 😝

aspine
4. dec 2009

ven no prave me nalomila Kamca 😀 jak jsem videla jak Risanek hezky dlabe 🙂 tak jsem o tom zacala taky premyslet ze bych mohla neco pridat 😵

jo nekdy ma mala hladove vecery, ale zatim jsem ji ukecala svym mlikem 😎 a prave proto ze je umele sytejsi tak bych ji ho nekdy na noc dala 😉 sice to neni zadnej prikrm, ale sytejsi to snad je ne?

dneska doktorka povidala sve medicce ze nejakej profesor zacal prohlasovat ze by se mimcum mel davat lepek uz ve ctvrtem mesici! 😕 tak z toho byla cela rozpalena 😀

babyzuzana
4. dec 2009

luci 😀 😀
len aby som ten cosmodisk nepotrebovala coskoro ja 😖

aspine
4. dec 2009

tak ja uz taky balim kufry a diky za rady matky 😉
dobrouuuuuu 😵

babyzuzana
4. dec 2009

bruu ja uz taky jdu
len som nakukla na zaver mojho dna (dnes bol docela akcny)
a stretla som aj zuzinu, ale bola bez malej

lucim
4. dec 2009

tak mi pockame kym padneme do utlmu a zhasdneme tu.
zuz, matysek dnes spal od 7 do 11 s jednym cucom, tak ma predspate.
dobru nocku maminky. 😵

riusik
5. dec 2009

dobre ranecko 😵
tu nikto? no toto?! tak idem het aj ja...
peknu sobotu prajeme 🙂

ani3012
5. dec 2009

Dobré ránko!
Sobota - 05 December 2009 !!!!
Dnes večer- v noci,chodí Mikuláš !!!!

Piaty deň v mesiaci nemáme žiadne júlovčátko ☹

Meniny oslavuje: Oto
Zajtra má meniny: Mikuláš
Meniny oslavuje v ČR: Jitka
Všetko najlepšie 😀 😀

Kalendárium:
Medzinárodný deň frankofónie
Medzinárodný deň dobrovoľníkov pre hospodársky a sociálny rozvoj
Svetový deň pôdy

Vtip na dnes: 😀 😀 😀
Stretne neurológ kolegu - gynekológa a vraví:
- U nás je to na nervy, a u vás ako?
- Ale na pi..

riusik
5. dec 2009

aha, co som nasla na nete:

Skutočná udalosť: farár sa na detskej omši na Mikuláša pýtal detí, či vedia nejakú básničku o Mikulášovi. Tak povedalo jedno, druhé, tretie... Keď už chcel s mikrofónom odísť späť k oltáru, prihlásilo sa ešte jedno maličké dieťa. Dostalo slovo a s veľkou chuťou nahlas spustilo:

Mikuláš čo to máš medzi nohami?
Guľomet nabitý dvoma guľami!

Kostol praskal v švíkoch od smiechu. A dieťatko nechápalo prečo... 🙂)))

riusik
5. dec 2009

tak sme sa zasmiali a frcime von....

brinzulka
5. dec 2009

😀
sevaste...chlapci sli na nakup 😉 😉 a mozem upratovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre