Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brinzulka
19. feb 2010

a mame nove babatkooo
ja mam 2chlapcov
sestranka...chlapec
sestranka....chlapec
bratranec...chlapec
bratranec...dnes chlapeeeeeeeec 😀 gratulacia !!!!!

brinzulka
19. feb 2010

ze servuste..

ani3012
19. feb 2010

silná rodina ! 😀 sa pripájam ku gratulácii 🙂

ani3012
19. feb 2010

brusi- ale veď ja varím,ale ako som písala,tak nič moc 😀

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Brin no hold budete mít alespoň pokračovatele rodu a také velká gratulka 😵

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Ani hlavní je že vaříš a malé chutnáááááá 😉 je jedno co ale chutnááááááá 😝

ani3012
19. feb 2010

som pozerala na fotky-ďakujem za komentáre 🙂

pirinka
19. feb 2010

teda brin...slušný chlapecký skore 😀

já náhodou taky vařím...jen nevyvářím 😝 😀 😀 😀 . A zatím většinou vždycky chutná

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Piri to je fajn hold u nás se musí vyvářet mám doma žrouty 😀 😀 😀 😀 😀
Ani není zač 😉 fotošky jsou fajnovéééééé 😵 😵 😵 😵 😵

brinzulka
19. feb 2010

a tajili...ze urcite bude baba....a nie je 😀 😀 malinky je zlatunky, drobunky....tak sa tesime...babatko, co predtym zomrelo-mesiac dozadu...sestranka-bol tiez chalan....to ked pride baba-bude inak okukavana 🙂

ani3012
19. feb 2010

že by si skúsila ?

brinzulka
19. feb 2010

varit? 😉 😉

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Brinnnn to znáááááám my máme také první babu po mnoha mnoha mnouha letech a to ta první jsem byla jáááááá 😝 😝 😝 😝

pirinka
19. feb 2010

brusi...je mi jasný, že u Vás si na nedostatek kulinářských zážitků nikdo nestěžuje 😉 . Jen asi budoucí snacha bude mít problém aby držela krok😀 😀 😀

brin...na koho pak čeká holčička 😨 😀 ?

no nic, už mi tady něco řve pod nosem, tak půjdeme uspávat 🙂

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Piri asi ani né syn umí vařit si ji naučí 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Teď mi stalo moje sladké dítko spinkala od 20.30hod do teď 😀 😀 😀 😀 a musíme se pochválit včera večer se sama postavila v postýlce a křičela tatatatatata a tak šel a našel stát, ale bylo jen chvilku tak nestačil udělat foto, nu což snad zopakuje 😀 😀 😀 😀

brinzulka
19. feb 2010

moj mm sa strasne vytesuje, ked sa podari malemu bliakat "mama" 😀
vecer ma vola-on sa plazi, on sa postavil, ked pri mne sedel-a ja nanho pozeram, ze to co? mi rozpravas?-jemu to je vzacne...ja to beriem tak, ze sa potesim...ale som s nim cely den a on sa cuduje a pysny je ako kohut 😀 😀 lebo si ho uzije len vecer a vsetko vidi prvy krat

ani3012
19. feb 2010

baby tomuto videu nerozumiem...čo tam tomu drobcovi robili?

https://www.youtube.com/watch?v=jjGf4KyK7ks
lucim
19. feb 2010

dobry den zlaticka.
matko vsetkym posiela usmevy, dnes je to vesely chlapcek zatial, aj ked moc nepapa. 😉

brin, ze aj ja gratulujem.
a zo vcera vecera - vsetko som precitala, okukala, paci sa mi a vsetkych chvalim. 😉 len ja som sa vykecavala s drahym a hrala s matkom, tak som vam moc nepisala.
brusi a kludne var, a pis ako, mozno tak 0,01% sa nalepi aj na mna a budem tiez nieco kuzlit - aspon sa pokusat.

brin, no presne ako u nas - ked mi vasko ukazuje, co matko dokaze, hrdy tato. 😀

inneska
19. feb 2010

ahojte 🙂

som sa dnes zobudila a bolo mi riadne divno..nohy slabé, hlavu mi točilo 😒 a riadne ma prehnalo...dala som si coldrex a ostalo mi lepšie 😅 a zdá sa mi, že aj erik nejako pokašliava ☹ ešte včera som sa švagrinej chválila, že akí sme zdraví(bo oni včetcia hnačkujú, vracajú...dospeláci to poriešili štamrlami a vypálili červíka, ale mišku to drží riadne)...no snád to rozchodíme a nič nám nebude...pôjdeme sa von vyvetrať...

a chcem sa spýtať..tuším včera to tu padlo...ohladom jogurtov pre drobcov...môžem mu dať nejakú aktiviu?? trakyn maťku tu jogurtuje o 106, oni tuším papajú...bo ja som teraz jedla jogurt, tak som mu dala skúsiť a baštil to 🙂 a zjedol mi asi tretinu kelímku(bez ohladu na to, že to bolo studené, čo on mi studené odmietal) a to bol práve napapaný presnidávky...len to som mala čoko jogurt a ten asi nieje práve najvhodnejší..takže by som skúsila iný ...

a gratulkujeme oslávenčekom a spešl maťkovi prajeme a posielame cmuky sladké 😲 😲 😲

lucim
19. feb 2010

ani, no, to vyzera ako standardne ockovanie na japonsky sposob. spytajme sa mono. 🙂

a skoro som zabudla - hurrrrrrraaaaaaa, gooool, vyhrali sme 😀

inneska
19. feb 2010

brin...a gratulkujeme k dalšiemu chlapčekovi do rodiny 😵 😵 a ako to zvláda sesternička ?? 😔

ani..asi nejaké japonské očkovanie 😕

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Luci neboj já budu vařiti pořád 😀 😀 😀 😀

Inesko hlavně zdravíčko kočičko, a jogurtíky když mu šmakují dávej je to chlapák může je 😉

brusinka.pusinka
19. feb 2010

Ani prikláním se k očkování i když mi to připadá jak cejchování dobytka ☹ ☹ ☹ ☹ je mi těch mimisků líto ☹

lucim
19. feb 2010

inn jogurty - aj pri nich by mohla nastat alergicka reakcia na bielkovinu krav.mlieka - ale su fermentovane, ta bielkovina je bakteriami zmenena. mlieko normalne by sa nemalo aj kvoli tomu, ze ma iny pomer soli a latok, tak by mohlo prilis zatazit oblicky. skusila si a reakciu nema, tak by to malo byt s travenim ok.
ale ak pridat mliecnu bielkovinu - tak toto je najsetrnejsi sposob + tie zive bakt. bifi kultury su fajn. sice malinko, nie ako napr. v dophiluse, ale su.
ja som sa rozhodla po vzore brusinky robit jogurty z UM v jogurtovaci - nevravim, ze ma to bude dlho bavit, zatial bola prva davka, aj tak mi matko vcera prevratil misku a nejedol anoi to, iba mlieko.
ven zase kupuje hami jogurty pre dojcata.

lucim
19. feb 2010

inn z toho clanku na zzz:

Mlieko a mliečne výrobky

Ich zavádzanie je odlišné u deti dojčených a nedojčených. Pre obe skupiny platí: do 1. roka nepodávame nepasterizované kravské ani kozie či sójové mlieko, ďalej vaječný bielok (riziko alergie), tvaroh (príliš vysoké množstvo bielkovín), syry (veľké množstvo bielkovín ako aj soli) a smotanu. U nedojčených detí, ktoré sú už v kontakte s bielkovinou kravského mlieka (tým, že pijú umelé mlieko vyrobené z kravského mlieka) sa odporúča pridať do jedálnička biely jogurt okolo 8. mesiaca, prípadne ovocno-jogurtový príkrm. U dojčených detí je vhodné pridať jogurt o niečo neskôr ako u detí nedojčených, v niektorých prípadoch až po 1. roku života. Pasterizované mlieko podávame od 10. mesiaca ale iba ako súčasť prípravy pokrmov, nie ako tekutinu. Mlieko a mliečne výrobky majú byť do konca 2. roka života plnotučné. Nízkotučné mlieko a mliečne výrobky nie sú pre deti vhodné.

tak okolo 8 mes. uz niektori mozu. 🙂

voskovka
19. feb 2010

ahooojte..hlasime sa po dlhej dooobeeeee...
decka su opäť a zas chore-davidko ma laryngitidu a adamko niečo podobne ale bez teplot....
sedkať už sedkame sami,mame 2zubky.
kecame o dušu-mama tata, daj (to si pyta jedlo),baba,ham,....je podareny lebo ked pyta že DAJ tak robi aj ručkou že daj...hi hi...
mame 11kil a 76cm....alergiu na mliečko už nemame ale mame na zemiačiky-čo musim teraz každy den variť-lebo v poharikoch su skoro všade zemiaky namiešane....takže vegetik.... 😉
včera som si kupila v tescu v kvetinarstve tulipany a dneska vyšlo slniečko....až taka lepšia naladička...tak som sa pustila do upratovania....
som si všimla že už davaju velkonočne dekoracie a sladkosti po obchodoch..... 😀 😵
snad ste všetky zdrave a deturence posluchaju....
ste tu pisali o korunkach-ja som tiež tento mesiac vyprašila cely rodičak-deckam som nakupila oblečka z MMB a MMA....

voskovka
19. feb 2010

a čo sa tyka videjka-su krasne...všetky deti su zlate-ved nenadarmo sme 😵 " JULOVO" - ČERVENCOVE SLNIEČKA 😵
proste jul-vydareny mesiac....... 😉

voskovka
19. feb 2010

ok,sa držte všetky....a pište nech mam čo čitať ...

traktor
19. feb 2010

ahojte a najprv velka sladka cmuka MATEJKOVI 😵 😵 😵 😵 vsetko najlepšie, a to video,aj mne to pride ako znackovanie dobytka.....a naco to komu vobec je nahrate 😅

lucim
19. feb 2010

traky dakujemeeee 🙂
a som skoro zabudla, jasne ze posielame cmuka aj spoluoslavenkyniam 🙂

idem do prace - sama, nechce sa mi od nich 😕 - dnes robi au-paira drahy, je doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre