Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucia32
26. jún 2010

lucim....no už včera bola na ďasienku medzierku, slečna mi ukázala...taj dúfam, že je to záležitosť 1-2 dní 🙂
Hrdlo neposúcha 😝 minule som ho postrašila Bioparoxom, tak ustúpilo a teraz sa to vrátilo v plnej sile 😝 Škrekotám tu na zákazníkov ako papagáj 😀 ANi vodu so solou som nezvládla kloktať, skoro som hodila šabľu 😝

nina41
26. jún 2010

Ahojte 😵
Tak mi sme včera zas boli na pohotovosti,riško mal po sebe flaky a vyražky,takže vraj zo žltka a ja som bola s nohov tak primar na mna nakričal ,že niesom urgentny pripad aj ked už nemôžem chodiť čo ma tak boli,tak som aj ja potom zvyšila hlas,zas mi chcel dať octan ,nakoniec mi povedal,že bolesti mi môžu vystrelovať až do kolena-velmi ma boli,tak v stredu na urazovu na kontrolu,

lucia32
26. jún 2010

@majkas fúúúú to nem dobrá správa, že celiakia 😝 , ale žiť sa s tým dá...človek si zvykne keď musí 😝 držím paluchy 🙂

lucia32
26. jún 2010

Dočítané 🙂
@nina41 waw to sa Rišulkovi darí 😝 a alergia na žltko? To som ešte nepočula, rizikový je skôr bielok 😝 , možno to bude celé vajce 😝 myslím, že priateľ od Anavi to má, spomínala, že nemôže vajcia, že alergikuš 😅
A ten tvoj členok...už by to tí dokáči mohli dať dokopy 😝 aj ked pri malých si asi veľa kludu neužiješ a ten je na to najlepší 😖

nina41
26. jún 2010

@lucia32 hej stale mi vravia aby som si to šetrila ale pri detoch sa neda a ešte aj teraz som chodila na školenia a do prace

ani3012
26. jún 2010

@nina41 ......Riško má dnes presne 1. rok !!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Riško sa narodil 26.6.2009 o 11 dní skôr s váhou 3050 gramov a 50 cm.
Tak pribudol k 4. bratom ďalší malý smajlík 🙂
Ninka nech napíše,čo Riško dokáže a ja len prajem našemu Riškovi hodne hodne zdravíčka ♥
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/nina41/album...

Meniny oslavuje: Adriana, Stojan, Adriena, Ria, Riana, Stojana
Meniny oslavuje v ČR: Adriana, Adriena

Kalendárium:
♦ Medzinárodný deň proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu s nimi (OSN, vyhlásený v 1987)
♦Medzinárodný deň na podporu obetí mučenia (OSN, vyhlásený v 1997, pripomína sa od 1998; v ten deň 1987 vstúpil do platnosti Dohovor proti mučeniu a inému krutému, neľudskému či ponižujúcemu zaobchádzaniu či trestaniu, prijatý v 1984)

ani3012
26. jún 2010

fíha ! Zajtra Vás ale bude 😕 Toľko ročných detičiek naraz 😵 🙂

majkas
26. jún 2010

ahojte mamniky,

@nina41 v prvom rade vseeetko naj RIskovi, nech uz ho vsetky choroby obchadzaju na kilometre, nech je zdravy a stastny a vzdy usmiaty na taku skvelu maminku jak ma 😉

@lucia32 luci a vam nech uz tie zubadla konecne vylezu a teba hrdlo prestane zlostit 🙂

a ja dakujem za podporu, so zmurkou @zmurkaz sa urcite spojim len teraz nechcem otravovat ked maju doma teraz toho dost. ved sarkasticky povedane mame na to este cely zivot 😝 😒
idem prehladavat web o celiakii

pekny dnik vsetkym

samayka
26. jún 2010

ahojte kočky

tak majkas, to ma strašne moc mrzí toto..tá celiakia. ale dnes sa s tým vraj dá celkom obstojne žiť... len si treba zvyknúť.

my sme mali dnes krásne dopoludnie...
pridávam nejaké fotos a videjos :

https://www.youtube.com/watch?v=V7lIeE0UCIo


https://www.youtube.com/watch?v=V7lIeE0UCIo
nina41
26. jún 2010

Baby dakujem my sme zas boli na pohotovosti,ja si už neviem rady,riškovi sa to zhoršilo,tak mame fenistil a čierne uhlie,,na tieram ho pudrom na kiahne čo ho všetko svrbi,to moje zlatičko už beha samo po byte,rad sa schovava,bratom všetko berie a už pomaly začina rozpravať najviac mu ide mama,kde je,jaja,dede,.
@majkas ja mam alergiu na pšeničnu mukunemala bysom znej nič variť,jesť,,

ani3012
26. jún 2010

@nina41 na vás sa to všetko lepí ,akoby ste toho už nemali aj tak dosť. Doktori teda sami nevedia povedať čo mu je,že?
A na čo je mu dobré čierne uhlie? Ja som si myslela,že sa dáva hlavne pri hnačkách
a tá noha by ťa už mala prestať bolieť,mali by ti spraviť ešte raz rontgen

nina41
26. jún 2010

@ani3012 ževraj ma potravinovu alergiu,a čierne uhlie mu odburava toxiny z tela,rontgen mi robili včera,noha je pripuchnuta,ale že mohlo niečo prasknuť vo vnutri
,tento mesiac je hrozny

ani3012
26. jún 2010

@majkas to je strašne zlé,ak niečo nemôžeš jesť a treba sa takto tomu prispôsobovať. Keď som bola na liečení,tak tam tiež mali jedno dievča s alergiu na lepok a mi jej bolo ľúto,lebo jej nedávali jesť koláče,ale ani jej ho nenahradili niečím iným. Ja dúfam,že aj Evičke prejde tá neznášanlivosť laktózy.

@samayka ste boli povzbudzovať ? 😵 Tuším aj malá ma ich tričko,že ? Zlatá je smejo malý 🙂

@lucia32 no asi nič iné ti neostane,len k lekárke skočiť.Možno bioparox pomohol to len potlačiť,ale nejaký bacil si nedal povedať a skúša to znova 😠 ATB na neho ! 😉
A som zvedavá,kedy jej ten zub vylezie,lebo už to píšeš asi týždeň,že záležitosť 1-2 dní 😀
Jak ja pri Evke 🙂

ani3012
26. jún 2010

@nina41 a nič nenašli na tej snímke ? Ako ti ju snímali? Myslím,či ti ju otáčali a zosnímali na dva-tri krát.

nina41
26. jún 2010

@ani3012snimali len zboku a zvrchu a ked mi ho doktor postlačal tak ma boleli aj palce,chcel mi dať zas octan tak som sa naštvala ,povedala si svoje ,ved ked ma čosi boli tak si nevymyšlam

nina41
26. jún 2010

a maly už ma 7 zubok dnes sa mu vytiahol 😵

ani3012
26. jún 2010

@nina41 tak potom by bolo naozaj nalepšie tú nožičku tvoju nezaťažovať,ale to sa ľahko povie 😝
Jéj a gratulka nielen k 1. rôčku ale aj k 7. zúbku 🙂

traktor
26. jún 2010

ahojte, riškovi vsetko najlepsie k prvemu rocku 😵 😵 😵 😵 😵
@nina41 a nech vas tie choroby uz taaaaaaaaaaaaaaaaaaakto obchadzaju 😉

traktor
26. jún 2010

@samayka juuuuuuuuj eluska si to uziva 🙂 😵 😵 😵 😵 😵

lucim
26. jún 2010

ninka vsetko naaaaaaaaj riskovi chlapakovi velkemu kecadielku behacovi. 🙂 🙂 🙂 🙂
samy super fotky, elus je vyborna faninka , aj nadherne venci beku. 🙂 🙂 🙂 🙂
traky o chvilu kuknem to vase. ...
u nas sa zaspava ... nezmarko ma dnes nejak vela energie, tak ma vystriedal drahy, este pocujem obcas zvuky. 😉

lucim
26. jún 2010

my sme boli v zoo v hodonine - matko si to uzival, bol tam cely cas uuuplne v pohodke , zvieratka okukoval, na niektore vykrikoval. 😉 lesna zver a vtaky ho nebrali, dravce teda ano. 🙂 par obrazkov ....
a viete oc sa nam stalo? v zoo sme stretli draheho byvalych kolegov z blavy, ze maju gulasparty v holici, tak sme boli na gulasik . mnam. 😝

lucim
26. jún 2010

mimochodom, matkovi som slubovala leva, tak teda ho videl, matulo ho zaregistroval, ziadne vzruso, radsej zbieral kamienky 30 cm od neho. 🙂

lucim
26. jún 2010

traky matko trenuje za kaskadera? 😀 😀 😀

nykyta
26. jún 2010

ahojte babulky 🙂 som tu len na skok 😕 potrebujem od vas surne poradit 😕 macko ma cely den hnacku,len sama voda z neho ide a ma aj teplotu38,5 😕 dostal panadol ale zasa hori a horucka sa mu vracia 😕 co mam robit 😕 mam pockat do rana,alebo utekat na pohotovost 😕 prosim poradte 😉 ☹ ☹ dakujem cakam ☹

lucim
26. jún 2010

nyky bolo by fajn do neho dostat smectu, ja som to davala vsetko striekackou do pusky. dalej potrebuje , aby nebol dehydrovany vela tekutin, stale mu ponukaj tekutiny - treba aby nestratil elektrolyty - kuliska, alebo nebublatu mineralku do neho dostat. a aj probiotika by boli fajn, napr. biogaya. tu teplotu sleduj, keby bola vyssia, aj zabaly.

lusia_99
26. jún 2010

ahoj nyky vidim ze tu nikto neni ja len tak nakukujem ....ja by som sla urcite na pohotovost neni sranda teplota+hnacka...dufam ze to rychlo prejde a mackovi bude lepsie...drzim palce 😉

lucim
26. jún 2010

vy sa nekojite, treba obmedzit mlieko, nahradit ho ryzovym odvarom s mrkvou (mne to matko nechcel, tak aspon trochu rozteha vtedy jedol), a dietku.

lucim
26. jún 2010

lusi niekedy mozes aj napisat, nemusis len kukat. kuk. 🙂

ani3012
26. jún 2010

@nykyta mňa v prvom rade napadol rotavírus. Ja by som na tú pohotovosť išla aj hneď teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre