Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
6. sep 2010

@zmurkaz dobru nocku 😵

raona
6. sep 2010

@traktor len ked sme napr. v meste , a ona mi pcha ruky do vystrihu a dozaduje sa mliecka, tak vtedy to nie je pre mna prilis zabavne.. 😒 😒
doma mi to neprekaza, sme tu vacsinou same, ale inde je to uz take cudne pre mna, ze je velka 😝 😀

ozi
6. sep 2010

@traktor , no je šikulka, to zvládne 🙂
@zmurkaz , no bude to o to ťažšie ☹ ,

no ja idem tiež 😔 😔 😔 , dobrú babulky 😉

majkas
6. sep 2010

sorry som sa zakukala inde

@raona ja neviem, u nas to islo tak prirodzene, ze ked sme zavadzali prikrmy tak som postupne uz nedavala mliecko a nejako sa to tak same nastavilo. aviem ocom hovoris leboto iste ma segra a to ma maly synovec uz rok aj 9M a minule sa mi stazovala ze si pytal mlieko v kostole ale nie slovne ale rucne tak jak ty pises 😀

no idem ja spat, dobru noc vam vsetkym 😵

raona
6. sep 2010

@majkas presne a to je o nervy, ked vsade na verejnosti /neboj aj ja som par krat uz za kostolom bola nakojit 😀 😀 pocas omse /.. ja jej neponukam mliecko, ani sa nechcem pred nou radsej vyzliekat, ale proste ona sa toho dozaduje a ked nechcem dat, tak reve.. dakedy ju oklamem niecim inym , ze zabudne na cici, ale to zaberie tak na pol hodinku, viac nic.. ☹ ☹

no nic idem aj ja hajde.. bru nocku vsetkym

traktor
6. sep 2010

...aj u nas to islo tak postupne, prisli prikrmy, tak sa to zredukovalo a v noci mliecko nepil od menšia, kedze spal...postupne to bolo len rano ,naobed a vecer, potom uz len rano a vecer...az celkom odmietal..tak sme presli na ine mliecko UM a potom trvanlive /a to cuduj sa svete, chcel bez problemov a dodnes pije mliecko za kazdym jedlom, ci ma boliestku, ci je unaveny..skratka furt ..aj 2 litre na den..
@raona rao neboj , bude dobre 🙂
@majkas dobru nocku 😵
@raona dobru nocku 😵

adka12
autor
6. sep 2010

Baby, ak o tom ešte neviete, tak kuk sem: http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/postregistracna...

traktor
6. sep 2010

@adka12 adkaaa, meskas..vieme 😉

traktor
6. sep 2010

tak prednesok tu zavriem ja, dobru noc slniecka 🙂 / jej a uz len 400 a mam 9000 prispevkov 🙂 /

traktor
6. sep 2010

teraz 😀

traktor
7. sep 2010

krasne slnecne ranko, deti v skole, matko sa uklada, mamka si tuka 😀 😉 ..rano sme zacali revooom, juj ale akym, od porodu este tak nereval,plakal za detmi, ked videl , ze odchadzaju a jeho neberu, ale uz je dobre , uz lezka a pomalicky zaspava...

lucim
7. sep 2010

dobre ranecko 😵 😵 😵 😵 😵
jaaaaj, zase ten nurofen jahoda? kurniksopa, ze ho nevedia lepsie rozmiesat! 😠

ste tu riesili boticky - krasne vyberate, vsetky som okukala, aj velkostnu tabulku, dik za link, my mame nozicku uz 13cm, tak mame boticky 21, tenisky pumky 22. dalsie co budem kupovat budu tiez urcite 22.

mliecko s zmurkina kamoska - js matkovi tiez obmedzujem davku mlieka cez den - ale to ma iny dovod - to tie jeho prikrmy , lebo on by bol schopny aj v tomto veku pit len mliecko (pokial by sme nemali cestoviny), takze ma rannu davku, ak ju chce a potom obednu predspankovu, inak tuhu stravu a vodicku alebo caj. potom v noci 3x mlieko, uz sa stalo, ze len 2x , ale to boli vynimky.

traky naaadkerne odrazadlo, za super cenu 🙂

rao kojicka 😀

lucim
7. sep 2010

jaj a ten plac - je hrozne, ked si deti navzajom prenasaju fnukavu naladu - v skolke to musi byt "o hubu" u malych, ked len zacinaju, ale urcite sa to casom spravi. nas matulo je uz otrly, som tomu strasne rada, vytrenoval sa na poslednej dovolenke, tam bol vkuse nejaky hluk a rev ... a predvcerom tu bol draheho sef, mal so sebou aj frajerku s 2 detmi a starsia 2 rocna, ako sa zobudila v aute, tak chytila histericky rev, vzdor, ale poriadne intenzivny. a matko nic. otocil sa a isiel obkukavat tu mladsiu, co nerevala. 🙂

a chela som sa spytat - @samayka ako vam ide znakovanie? nam sa to pekne rozbehlo, zatial same neuzitocne (pre mna) veci, ale vieme si ukazat krokodila, zirafu, lisku, vevericu, korytnacku, svetlo, macika. sa musim smiat, ako si to matko dozaduje -vcera - otvorena knizka, vsade zvieratka, a on tuka na jedno - ze TOTO ... poviem korytnacka a zase - TOTO ... ostatne ho nezaujimaju, kym neukazem znak, tak som ho rychlo vymyslela (zovreta past na podlozke) a hned to nadsene robil, vyzera to, ako keby buchal do gauca, lebo on ma veeeela korytnaciek, ale my si rozumieme. 😀

lucia32
7. sep 2010

Ránko ....
@zrnik1...prajem rýchle uzdravenie
@traktor @zmurkaz.....chlapci ti zvládnu...ved poznámka musí byť aspon jedna 😉
@ozi...jaj škôlka...pamätám ako dnes ten deň (máme to natočené) ako 2 ročná Bianka šla do škôlky, vošla do triedy, šla k hračkám, detičkám a nás mala na háku 😀 Neboj ono sa to poddá, detičky si zvyknú 😉
@adka12 ja som tak mala prvého...vysadila som tabletky a ostala som tehotná 😝 😀 hneď....tabletky koniec...menštruácia...ovulácia...tradááááá 😀 tehotná 😝 😀
Ale ked je prechladnutý mechúr nemusí páliť pri cikaní...to len ked sú chytené aj močové cesty, vela piť, urologicky časj a extrakt z brusnic, ten super extra ...snad pomôže 😉
@raona @zmurkaz...no vy to máte pri kojo zábavné 😀

lucia32
7. sep 2010

@lucim jej, už tak pekne znakujete? Ja som malú učila mliečko a piť, ale nepraktizujeme každý deň...bo ocko nemá pre nás pochopenie, že či sme hluchonemé 😅 😅 😅 😝 😀
Ale na pesničky a ukazovanie sa rýchlo chytá ...vie varila myšička, pec nám spadla...tam pekne ukazuje ako búcha kladivo, babka ju učila kolo, kolo a bác 🙂
A včera sme boli u Jakubka...tak, že naša je šikovnica šikovná, sme starší len o 2 dni...ale vraj vyzerá staršie, tak vyspelejšie...vraj čistý tata 😀

lucim
7. sep 2010

lu ahooooj, tak to aj vy ste sikovnice , a no to pride, alebo nas drobci prekvapia, ze naco znaky, a povedia nam to.
mliecko somm u nas s praktickych dovodov - pisanych vysssie - aby ho nechcel furt - ako znak vynechala, a na znak pit sa zatial nechyta. vsak bude. alebo nie? naco znak, ked si tu flasu s vodou sam zoberie. 😀

lucia32
7. sep 2010

@lucim však každy podla seba....naša vie mliečko znak ukazať, lebo mi ho ukazala...mame svoj vymyslený, zovretá päsť s vystrčeným palcom v puse ...klasické zovieranie pästí máme ako daj, daj 🙂
To znakovanie je fajn, lebo niektoré 2 ročné deti ešte nerozprávajú a to musí byť o nervy, ked reve a niečo chce a nevieš čo 😝
Máme suseda, je rok a mesiac starší a mrmle ako naša Natálka....no každý je iný, ale je fajn si rozumieť 🙂
Moje detváky začali používať prvé slovíčka zhruba v 1 a pol roku...tak dúfam, že Naty bude nasledovať tento trend 😉

lucim
7. sep 2010

@lucia32 lu tak je - my sme na tej chate boli s o pol roka starsim, ten beha lieta od 10m. ale pusou boli na tom rovnako, matko vie mozno k tomu viac znakov a zvukov ako on. kazdy je iny. 🙂

lucia32
7. sep 2010

🙂

adka12
autor
7. sep 2010

@lucia32 ja som tabletky vysadila pred 2 týždňami, potom menštruácia asi do 1.9. ,takže nemôžem byť tehotná, ešte ani ovulácia nebola...

lucia32
7. sep 2010

@adka12 no všetko je možné? Po vysadení tbl môže byť cyklus nevyspytateľný....a otehotnieť môžeš hocikedy 😀 týmto ťa nechcem strašiť....ved ty sama najlepšie vieš, či sa cítiš " tehotno" ? Ja som na toto napr. velmi senzitívna 😉
Ja som to vedela od začiatku pri všetkých 3...a pri planých poplachoch to bolo iné 😝 😉

adka12
autor
7. sep 2010

@lucia32 nestraš, síce chceme druhé, ale ešte nie 😅

lucia32
7. sep 2010

@adka12 však by si mala krásny 2 ročný rozdiel 😀

zmurkaz
7. sep 2010

Ahojky ...tak malá spinká -tak ja že idem kuk 😉

ani3012
7. sep 2010

ahojte !
Vy sa znakujete ? Pamätám si,že než som čakala Evičku,tak sa mi to v TV páčilo ale teraz si hovorím,že načo ? Väčšinou aj tak viem,čo chce a ak nie,tak za pár dní pochopím (v podstate ona učí mňa 😀 )

Vigantol dávať nemáme,nahradili nám ho Cebion Multy ....není to ten istý výrobca ? Možno je to zase nejaký ťah,bo cebion je drahší a není ani na predpis.

ani3012
7. sep 2010

@adka12 ja niekedy aj ľutujem,že Patrik nemá rovesníka.Keby som mala miesta,tak asi niekoho adoptujem 😀

ani3012
7. sep 2010

@zmurkaz aj mne malá spinká,ale tvoja už asi nie 😉

ani3012
7. sep 2010

@lucim Maťko je šikula a gratulujem k chodeniu ! Super ! 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre