Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

riusik
22. okt 2009

malka: nic o plucnom neviem... ani pri tomasovi sme neboli... ono mozno, dr vie kedy poslat...

ani3012
22. okt 2009

a už si tam bola ?
Pri očkovani musí miesto vpichu zareagovať a keď nezareaguje,tak sa stala nejaká chyba.Preto ti ten papier dali.Už si tam bola ? Čo ti povedali?

riusik
22. okt 2009

som sa najedla a chce sa mi spat 🙄

ani3012
22. okt 2009

myslím hneď pri očkovaní,ako pichá látku pod kožičku. Myslím,že Evky to nabobnalo a vtedy povedala sestrička alebo doktorka alebo kto,že je to v poriadku. Potom tam nemala 2 týždne nič a začalo hnisať a to už skontrolovala naša doktorka

malka18
22. okt 2009

nie nebola som tam ved vravím že moja doktorka teda Silvinkina doktorka povedala že sa tam nechodí..teda neviem ako to myslela asi keby nemala žiadnu reakciu ale ked jej to hnisa tak reakciu má nie?? a teraz sa bude čakať len na to kým sa to zahojí a potom ju zaočkujú...alebo sa tam musí aj ked ma reakciu..no ja som mimo..asik zavolam dokine..

riusik
22. okt 2009

aj nam tak ako evicke...

riusik
22. okt 2009

malka: mysli, ze dr vie, ze ak by sa jej nieco nezdalo, tak by ta poslal uz. a ked to hnisa, tak by to malo byt ok

josifek
22. okt 2009

Riusko a pokom ty naše dítka jsou tak spavé 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Málka kdysi se chodilo na plicní na kontrolu ale teď už se to nedělá jenom když je dítko bez reakce 🙂

riusik
22. okt 2009

mia: ale ja nie som spava zvycajne... iba ked som tehu...

riusik
22. okt 2009

jeeeej, co som to napisala - chcela som, ze ked som bola tehu, tak by som spala stale...

ani3012
22. okt 2009

josi ale nám kontrolovali reakciu aj počas vpichu

riusik
22. okt 2009

a preto asi aj alexandra tak spi ako slonik

ani3012
22. okt 2009

rius
len aby 😉 😀

josifek
22. okt 2009

Riusko 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ani ano my to tak také měli ale kdysi to bylo jinak ve zdravotnictví před skoro 15 lety 😉

traktor
22. okt 2009

aj mi sme boli na plucnom to cistit, nasa dokyna tak vsetkych posiela, bolo tam vela miminiek aj od inch doktoriek....to len pozru, odmeraju prepichnu a vycistia , prelepia, 3dni nechas tak, aby tam nesla voda apotom len zasipavasframykoinom...matko ani plakat nestihol, je to raz dva...

riusik
22. okt 2009

ja si uz nepamatam, ja som bola taka cela v euforii, ze zdrave dietatko na svete, ze som vnimala iba ju... v podstate vsetko bolo v sprave napisane a pri odchode zopakovali co a ako a kde a kedy mam ist, takze som sa tym doktorikom nemontovala do prace 😎

traktor
22. okt 2009

no a az ked nemal tenhnis tak nas mohli zaockovat, ze skor nie

riusik
22. okt 2009

ani: no, mat deti je krasna vec, naozaj sa na nic nestazujem, ALE naozaj mne dve stacia...

voskovka
22. okt 2009

ahojte..neda mi nezareagovať....detsky plač,koliky a sopliky,či očkovania...su oproti realnym problemom života velke....
boli sme teraz v nemocnici....a čo som videla nikomu neprajem....
bolo tam 5mes.babenko s hydrocefalusom....každy den mu hlavka narastla o 1cm....vodu muz nej vyberali punkciou...prognoza???ani sa nepytajte..
dalejm na inej izbe 4mes.babenko....ktoremu sa zastavil vyvoj...malo dlžku a hmotnosť ako pri narodeni........prognoza...na dožitie.... 😢
tak kurna....naše problemiky su oproti tomuto nič!!!!!
som bola z toho smutna a zaroven som lutovala tych rodičov...čo to maju tam tažke a osobne si myslim že radšej by boli keby mali koliky a plač!!!!(z tych kolik a plaču deti vyrastu,ale čo toto???)
a čo taky downov syndrom....????
dakujem bohu že mam zdrave deti....
a každy kto sa do niekoho pustil pre jeho nazor...nech si vstupi do svedomia...
😕 ved sme v state kde ma každy slobodu prejavu a nazoru....

riusik
22. okt 2009

opustam vas, isto sem-tam mrknem, ale musim sa hybat, oci klipkaju, zaspala by som aj posediacky...

josifek
22. okt 2009

Riu papa a já jdu upéct jablíčkový závin a večer se pak ukážu .Zatím papa babulenky a dětičkám posílám cmuky 😵

ani3012
22. okt 2009

čau vosky
aj mne doktorka povedala,keď som v nemocnici plakala kvôli mlieku,že mám byť rada,že malá je zdravá a to že nemôže MM je pre ňu banálna vec.Vraj keby som videla,s akými problémami sa predčasne narodené detičky rodia,tak by som mala byť rada,že je to úplne banálna vec.Až vtedy som si to vlastne uvedomila....

voskovka
22. okt 2009

ahoj ani...človek si bežne problemy ktore su pren tak tažke berie strašne k srdcu...a vobec nie su take že by sa nezvladli....a ked vidi niečo taketo,tak ponimanie deti a problemy vidi inymi očami.....

ani3012
22. okt 2009

ale zase na druhú stranu,tiež by som nebola nadšená,keby mi malá plakávala od rána do rána a ja by som sa utešovala tým,že su ja horšie veci.
To je také isté,ako keď môjmu mužovi je..o v hlave a ja si povedala,že mohlo byť aj horšie.

voskovka
22. okt 2009

😀 idem off...musim isť kupiť plienky a mliko.... 😉

traktor
22. okt 2009

neviem ako to napisat,ale je to strasne co si videle, ved napokon to denne vidime aj v telke, citame v novinach...je to strasne.....smutok, bezmocnost zufalstvo....ale je to niekde inde....mi tu vsetky vieme, ze mame deti take ake mame, zdrave, krasne, ....ale aj kolikove, deti co nechcu spat....tato tema je tu podla mna o priatelstve, o pomoci poradit, pomoct, podrzat, vypocut.....ved kazda z nas mala daky problem ci uz v tehu, ci teraz z babetkom...a poradilo sa jej, bola vypocuta....vtedy sme neriesili, ze su niekde chore babetka, ze nas problem je banalita....nechcem aby s toho co som napisala zas vznikla kauza, ale sme tu nato na postazovanie sa, na pochvalenie, na podrzanie jedna druhej.... 😉

traktor
22. okt 2009

jezis ani, to bolo dobre... 😀 😀 😀

traktor
22. okt 2009

ja sa tu snazim pisat roman, aby si to zas dakto zle nevisvetlil a ty to napises tak jednoducho..... 😀

malka18
22. okt 2009

ahojte babulky tak už som voalala dokine aj na plucne..že je to v poriadku ked to hnisá ale že ked sa nám to nepáči tak sa máme objednať na to plucne..tak my tam vo štvrtok preistotu pojdeme teda na budúci týžden..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre