Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brinzulka
11. nov 2009

koch...poobnu stolicku sme starsiemu :http://www.superdeal.sk/stm-zii.p1472688.html

zmurkaz
11. nov 2009

waw - tá je super!

My teraz predýchavame ako vychystať Juráša do školy ... vedeli ste že taká priemerná školská taška stojí cez 2 000 Sk? 😠

brinzulka
11. nov 2009

zmur...staci mi, co mam...ale keby nahodou...tak mozno by bolo ine...take babatkovske....Jasne, ze som rada mojim dvom turbam...

brinzulka
11. nov 2009

nevedeli..

brinzulka
11. nov 2009

maly sa napapal...idem ho skusit ulozit...lebo rano bude skoro budik...a nakolko som dnes konecne spala...situacia sa zopakuje znova tak az o pol roka...majte sa
drzzte sa

kochanski
11. nov 2009

zmurki....to si musím zapsat 😀 . Abych měla alibi na případné nejapné poznámky o bordelu 😀

mě by teda stačila taky dvě robátka, ale obávám se, že drahouš bude chtít 3. Sám je ze tří dětí, tak mu to přijde jako ideální. No, na to že původně mluvil o 5, tak to už není tak hrozný 😀

brin; ta je taky perfektní. Je skoro stejná jako jiná židlička od toho našeho výrobce

zmur...to jsou pálky 😠 . Ne nadarmo se říká, že dítě do 18 let věku stojí asi 2 mil. 😨

brinzulka
11. nov 2009

koch- a papanie ruky a scucavanie spodnej pery.....tiez riesime...ak na nieco prides...napis...lebo on cumel nechce, nebude...ruka stale zatlacena...a ak nie...tak pera vcucnuta..alebo kvakokce...alebo cuca mliecko 😀

kochanski
11. nov 2009

ježiš, to fakt někdo koupí ? http://www.skibi.cz/detske-kombinezy/?pageno=2

jsem hledala nějaký kombinézky a na tohle jsem narazila....mě teda rozhodně stačí za 140,- z mmb 😝 😀

zmurkaz
11. nov 2009

Ahoj Brin - dobrú

kochi - to ja keby som bola zdravotne OK - tak by som chcela veeeeľľľaaa - ale mám od Boha darčeky 2 ... iné s mojimi chorobami deti mať nemôžu - tak som prešťastná, že ich mám 😉

No a celkom dobre to ten tvoj manželík skresal - na 3 - nie?

A to som ešte nepísala, že chceme aj stolík písací... atď ... ale o tých miliónoch som to ešte nepočula 😨

brinzulka
11. nov 2009

😀 😀
idem...
dobru nocku...

kochanski
11. nov 2009

brin...tý jo, tak to cucání rtů dělá naše úplně stejně 😅 . Jestli najdu fígl, tak se podělím, ale obávám se, že naše čuri mě zas vyučí 😉

zmurkaz
11. nov 2009

bože - to sú pállky!!!

brin - malá si tiež cucala spodnú peru a sme sa pýtali dokiny, a ona povedala, že aj keby sme chceli odnaučiť že neodnaučíme- že oni vedia, že je to ich a budú si to tam dávať skoro reflexívne - sa potrebujú učučkať... naša chytila dudel tak pred 3-mi týždňami - dovtedy ani omylom ... si myslím, či jej nebol veľký 😅

zmurkaz
11. nov 2009

nemajú oni nejaké tajné školenia skôr ako sa narodia? 😀 😀 😀

kochanski
11. nov 2009

Brin...brou brou 🙂

zmur...a co máš za problém....teda jestli o tom můžeš (a chceš) mluvit? Každopádně, dva poklady jsou určitě dost na radosti i starosti 😉 . Já bych je taky brala
áááá, že by si naše taky vzala dudel dodatečně? No, začnu jí ho zkoušet dát. Však by se hodil i při tom až bude usínat sama

no nic, taky budu muset pomalu do hajan. Doufám, že Zuzi nepředvede to co včera, aby si zas mamina šla lehnout v půl třetí 😅

zmurkaz
11. nov 2009

no kochi - asi idem spať - nech sa mi to moje zlatko nezobudí na polceste 😉

Dobrú nocku a nájdi niečo krásne pre tú tvoju Zuzanku 😉

kochanski
11. nov 2009

jdu aj ja do hajan

dobrou všem co ještě ponocují 🙂

zmurkaz
11. nov 2009

kochi - ja mám celiakiu, jedna oblička mi funguje tak na 30 % a druhá to dobieha - pri každej väčšej záťaži to cítim, furt mám nízky tlak, arytmiu - ale veeeľmmi slabunku, mala som trombózu na nohe - zlá zrážanlivosť... ale to sa mi už upravilo.... a to hádam stačí 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No a nech ťa Zuzanka nechá vyspať 😉 -že jej kolegynka Zuzanka odkazuje 😉 😉

zmurkaz
11. nov 2009

No tak som ti nestihla - veď si hádam dočítaš 😀 😀 😀 - niečo na pobavenie 😀 😀 😀

A dobrú všetkým

kochanski
11. nov 2009

ještě jsem stihla 😀 😀 😀

fíha, tak to sis opravdu "vyžrala" s odpuštěním 😒 . Ale si silná ženská, bereš to s humorem a to je pak všechno jednodušší 🙂

zdravíme slaďoučkou jmenovkyni 🙂

a jéje, my jsme vzhůru 😖

kochanski
11. nov 2009

tak snad už zas spíme a tentokrát doufám minimálně do 3 😉

brou, brou, brou

ani3012
12. nov 2009

Dnes majú 4 mesiace tieto detičky:

50.babyzuzana.........12.7..............David ....................4mesiačiky
51.hathor1231........12.7..............Nicole Gabrielle .......4 mesiačiky
Všetko najlepšie !!! 😀 😀 😀 😀

Meniny oslavujú:
SR: Svätopluk
ČR:Benedikt

dnes je
Svetový deň použiteľnosti (čo znamená.?... 😨 ) http://blog.dobryweb.cz/svetovy-den-pouzitelnos...
aj tak mi ten článok nepomohol 😀

horoskop len pre teba :
http://www.dennyhoroskop.sk/osobny-denny-horoskop/ 😉

samayka
12. nov 2009

ahoj kronikárka a dobré ránko aj všetkým ostatným.

my už sme skoro fit... už len nad ránom ju chytia soplíky, inak už ani teplotka a cez deň fičíme ako zajko duracelko.

včera bola u nás svokruš... som skoro odpadla s čím na mňa zas vyrukovala.

sa ma pýtala že ako som bojovala s tou teplotkou tak som jej povedala že len sme ju lahšie prikryli a dávala som jej častejšie MM. ona sa pomaly prežehnala že chúďa dieťa, že prečo som jej nedala čajík. a ja že nepotrebuje, že v mliečku mojom má všetko čo treba a ona že tie dnešné deti sú chúdence. že jej deti - a teraz čítajte po sediačky!! - už v 5 týždňoch pili šťavičky - že pomarančové, mrkvičkové a tak.. v 2,5 mesiacoch kaše - krupicové a podobne a v 4,5-5 mesiacoch už jedli všetko. a keď som sa pýtala čo všetko tak ona že normálka - kuriatko, zemiaky... ok. pýtam sa jej a to ste samostatne varili? (lebo viem že švagrinká dávala maťkovi mäsko neochutené, nesolené asi do dvoch rokov) a ona že - ááále čoby, normálne na kúsočky nakrájané a jemne pomleté... normálka v trúbe na masle pečené, solené, korenené... odpadávam ešte teraz. zaklincovala to tým, že aha a akí sú obaja zdraví... no a asi po polhodine ticha sme zmenili tému a ona začala rozprávať aký býval tomáško chorý, ako vracal a vyhádzal sa pomaly každý mesiac ... hmmmm... čo už...

a ešte na mňa škaredo zazerala, keď som jej povedala že sme nedali paralen ani nič iné...ona že to je dnes krutá doba, že niekto až pri 38 dáva lieky...

samayka
12. nov 2009

svokruš sýkorke našej stále rozpráva, ako sa k nej bude chodiť varovať... a pri každom našom jedle jej hovorí, že neboj, o chvílku už aj ty budeš také papať - pri rezňoch mám túto debatu najradšej...

normálka sa bojím, čo všetko mi do nej natlačí keď bude u nej.. a mám odskúšané na havovi, že to čo jej povieme nepočúva... robí si po svojom.. už sa jej tam havo náš pár krát vygrcal - tolko mu naložila.. neriešim to - len jej poviem aha, vidíte? ale s elíkom to riešiť budem... návštevy len pod dozorom? jooooj... stresujem už teraz. nie som hádavý typ, som velmi slušne vychovaná a s takými luďmi ako je ona neviem moc dobre komunikovať... som také teliatko, že radšej vycúvam, odídem ako sa pustiť do nejakej konfrontácie...

samayka
12. nov 2009

tak som sa vyžalovala....a vy nikde

ani3012
12. nov 2009

Ahoj samy
Tak to maš ešte horšie ako ja 😀
O nás sa svokrovci nezaujímajú. Už sa teším na rozhovor,že kedy prídu Evičky gratulovať.Odpoveď:
neboli ste jednému,tak nepôjdete ani druhému. Tak som zvedavá,aké ukončenie budeme mať tento rok.
Ono o jedle je veľmi zle komunikovať so staršími ženami.Aj ja som na pochybách,či som spravila dobre,že Patrik nejedol do roka nič čo my.
Ma 5,5 roka a vysoký cholesterol.A z čoho? Z tých predsnídaviek? Alebo jogurtov a krup.kaší?
Inak ja som aj Evke dala paralenku skôr ako mala 38 aj keď lekári hovoria ,že aj do 38,5.
Len keď som si predstavila,ako ju touško bolí ,lebo stále plakala,tak som jej polku čipky dala.Evka spinkala a aj ja som bola kľudnejšia.
Ale keď mala len soplíky a 37,5 tak som jej nedávala nič.Veď okrem soplíkov vyzerala v poriadku.

A odporúčam ti,aby si neustupovala,lebo sa to bude zhoršovať.Porozprávaj sa s ňou.Oni sa síce aj môžu nahnevať ,ale čo je tvoja priorita? Eluška,nie? Ja som sa teraz rozhádala s mužovou sestrou.Je lakoma na môjho Patrika,tak som jej odkázala,že nech ani ona nič nečaká pre svoje,že sme spolu skončili. Svokre sa to nepáčilo,ale moja rodina vlastne o nič nedochádza

ani3012
12. nov 2009

ale ja som tu! len som písala 😀 😀 😀 😀

samayka
12. nov 2009

ani,

keby mala sýkorka zapálené ušinko ako tvoja evička, tiež by som to riešila parelnom, ten je predsa aj od bolesti. ale tak ako si písala - teplotka a soplíky to nie je ešte stav na lieky. mám super dokynu, ani tá by mi nič nedala. tak sme to včera - keď už bolo po teplotách konzultovali a bolo jej počuť na hlase že je rada, že sme tam malú neťahali.. medzi tie choré detváky ktorých má plnú čakáreň...

joj, rodina je niekedy katastrofa... budem to musieť podchytiť už od začiatku a drahý či chce či nie, bude musieť byť na mojej strane...

ale ja sa držím celý život hesla, že PRIATELIA SÚ OSPRAVEDLNENíM BOHA ZA PRíBUZENSTVO... takáááá som rada že váááás máááám 🙂))))))))))))))))))))

brinzulka
12. nov 2009

ani-pocuj...david tiez jedol nesolene, nekorenene a postupne...a nemam pocit, zeby som spravila zle... tiez cholesterol vysoky...Ale tam su dve hodnoty...dobry a zly cholesterol...A to mu nerobili...asi ani Tvojmu...

Inak je dedicny...moj otec s tym ma problem, brat , ja aj David...tak si nepomozeme.

Samy...och jaj...ja svokru jednym uchom len...inak by ma porantalo...Otvorene jej povedat zatial neviem...a kto sa potom z rozhovoru trapi-len Ty....

Oslavencom vsetko naj...

ani3012
12. nov 2009

super! Aj vy ste mi dosť pomohli ešte keď polovička z vás bola tehuľka.Ach jo..nechcem sa teraz k tomu vracať.

A máš pravdu,treba spraviť hranice hneď na začiatku. Psík je psík aj keď ti to asi bolo ľúto,ale pri dieťatku je to úplne iné. Mne až slzy do oči išli,keď som to čítala,za to kúpanie.Keď som si predstavila malu Evičku v tej situácii...
Vravím ti,možno bude hrať chvíľku urazenú,ale budete mať potom lepší vzťah.
Mne ssvokra raz povedala,že je rada aká som,že jej poviem ,čo si myslím,aj keď je to zle.
Že nevie prečo,ale odo mňa to berie inak ako od Stana (syna)

ani3012
12. nov 2009

brin a prečo vam merali cholesterol? Ja mám pocit,že to teraz majú všetky deti,ktorým sa to spraví.Aj známej malá ma vysoký cholesterol a to jej zistili už v 11 mesiaci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre