Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

nina41
7. apr 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵
Sevzuz vitam ťa medzi nami,maly je zlatučky 😵 😵

ani3012
7. apr 2010

Dobré ráno júlovky 🙂

sonya16............... 7.7..............Sebastiánko má dnes 9 mesiačikov 😵

Prajeme všetko naj naj najlepšie ! 😵

Meniny oslavuje: Zoltán/Róbert, Armand, Herman, Rufínus, Rúfus, Armanda, Rufína, Rumjana
Meniny oslavuje v ČR: Heřman a Hermína, Afra, Armand, Armin, Herman, Lotar, Lothar, Zoltán

Kalendárium:
Svetový deň zdravia
(WHO, pripomína sa od 1950; v ten deň 1948 založili Svetovú zdravotnícku organizáciu – WHO)

Matematika převážně vážně.......

Tři muži přišli do motelu :
Recepční uvedl, že pokoj stojí 30 Kč, a tak každý z mužů zaplatil 10Kč.
Všichni odešli na pokoj.
Po chvíli recepční zjistil, že cena je nižší a činí 25 Kč.
Vzal tedy 5 Kč a poslal poslíčka, aby je vrátil. Ten však nevěděl, jak
rozdělit 5 Kč na tři stejné díly, proto každému z mužů vrátil jen 1Kč
a 2Kč si ponechal...
To znamená, ze každý z mužů nakonec zaplatil 9 Kč...Je to tak??
To je dohromady 27 Kč... Je to tak??
Poslíček má v kapse 2 Kč...Je to tak??
To je dohromady 29 Kč... Je to tak?? Tak kde je, sakra, ta koruna?!?!

A teď machrujte....!!!!!!!

nina41
7. apr 2010

Oslavenčekom minulym aj terajšim prajeme všetko naj naj najlepšie 😵 😵 😵

sevzuz
7. apr 2010

dobre ranko🙂

nina dakujem

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Krásný den všem sluníčkám a jejich maminečkám 😀
Oslavencům minulím i dnešním ten nejsledší cmuk 😵 😵 😵 😵 😵 a tak samo oslavencům svátkůůůůůů 😵 😵 😵 😵 😵
Žabka Fifo bude kanˇon a jesličky budou pro něj hra 😉 Držíme palušky 😉
vÍTÁM MAMUŠKU sERVUZ TAK SERVUZ JAK SE U NÁS NA OSTRAVSKU ZDRAVÍME 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ani hihihihihi ty vtipky nemaj chybu
Ahojky Ninuška 😉

sevzuz
7. apr 2010

servuz brusi 😀

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Servuz přidala jsem si tě na FB tak když budeš chtít potvrď 😉

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Sev zuz promiň podruhé překlep 😀

vendulacky
7. apr 2010

Ahojky všem po delší odmlce 🙂

Před Velikonocemi jsem se ještě rychle vrhla na úklid hampejzu, vzala jsem to pěkně z gruntu🙂 Pak se nastěhovala rodinka do úterý a ode dneška můžu zas začít uklízet 😀 😀

Jinak svátky divoký, mamky kocour se někde do něčeho chytil, měl nateklou a hnisavou packu, tak jsme lítaly po veterině, každej den na injekci.
Segra byla v pátek u zubaře, od soboty nateklá pusa - zánět, od neděle po pohotovosti...jinak vše by bylo OK, kdyby jí její doktorka "nezapomněla" v kořenu zubu kousek instrumentu - spirálky na čištění kanálků. Evidentně o tom věděla, dělalala RTG, ale neobtěžovala se jí o tom říct....
No ale jinak byla sranda a pohoda 😅 😅
Už několikátej rok se úspěšně vyhýbám pondělním šupačkám a olívačkám, tady v DE se neděje nic🙂
No a co se emís týče, tak je to pěknej malej divoch. Je hodná, ale ty noci....stále asi lezou zuby nebo má růstové období nebo nevím, ale je uhekaná, neklidná..tuto noc byla vzhůru co 2 hod. Je víc hladová a naučila se otáčet, lézt i stát se spacím pytlem, takže věčně houká z postýlky a neudržím jí v leže. Taky když se byť v polospánku převrátí na břicho, tak je rázem probuzená (aby náááhodou o něco nepřišla) a už frčí....
Zajímavý je, že "to na mě zkouší" až když jdu spát, do tý doby je klid...ví, že jsem tam, tak toho využívá🙂 Zvažuju, že jí přestěhuju do svýho pokojíčku...
Dneska jsme se po ránu trochu chytli s X, jemu to ranní vstávání moc problémy nedělá, za to já jsem občas nevrlá a vzteklá 😅 Kor po 2 hod. vstávání....a to mezi 12 - 2 jsem byla vzhůru asi 5x, zatímco si pán dole v klidu vyspával....no prostě tohle častý noční buzení špatně nesu, když byla malá "malá", tak to bylo samozřejmý, ale ted už to pomalu přestávám tolerovat 😅 asi dostane brzo červenou kartu 😀 😀
Jinak je to moje malá šikulka, někdy až moc 😀 😀

Jak uspáváte dětičky co vstávají v postýlce? Necháte je nebo je chodíte pokládat?

brinzulka
7. apr 2010

ahojte babule... 🙂

tak my to mame podelene, ze tata spi s davidom..ja s andrejom....a podla toho, ktory je hore...tak je hore aj ten rodic...

vcera bola doma zla atmosfera...lebo som 2krat uspala dieta a sla na WC...a on sa zobudil...lapol sa postele a uz bolo , vyskereny si dupkal 😠 tak ho zobral tata do parady, revu, hnevu, nechcel spat, ukludnit sa...no hruza des...a krasavec...ked sa rozcerti...ma vsade flaky od revu, plny nos, co mu zatecie...potom ho napne a ovracane vsetko ☹

vendy..spavat chodi cez den v rovnaku dobu, spi..kolko ho david necha...je schopny aj za 5minut vstat, ze stacilo....a vecer len so mnou ...ak nie je unaveny...nie je sanca aby lezal...to bude chodit po postielke...polozis, vstane..a dokola..

ja by som niekedy strasne rada poobede dospala...aspon pol hodinu, len si nemozem dovolit nechat davida bez dozoru...ale pojde od septembra do skolky...tak si seba s andrejom uzijeme a poobede sa budem venovat davidovi...

a vsetko naj deturencom, meninam...snad aj za dva posledne tyzdne....

a sevzuz ahoj...pozname sa

vendulacky
7. apr 2010

trochu jsem mrkla dozadu a hath SUPER VIDEO, jsem se fakt nasmála 😀 😀 malá si vynašla způsob jak se přemísťovat z bodu A do bodu B 😀 😀
jinak traky, GRATULKA k prvním krůčkům!!!!! 😉

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Ahojky Ven teda to je najednou situacíííí ☹ . Karamelka stává ale jen když není ospalá a nebo když je vyspaná jinak položím jen jednou a ona už nestává . Pytlík nepoužíváme 😉
A přidávám fotoškujak dopadl náš Tatino když ji ukázal co je to vozit na koníka 😀 😀 😀 😀 tak pak 3 dny tak nosil 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
7. apr 2010
sevzuz
7. apr 2010

brusi pohoda 😉
brin ahoj ano pozname sa, to uz ani pravda nie je ze som pred 9 mesiacmi riesila, ze ako a kedy pojde Lukasko na svet 😒

sevzuz
7. apr 2010

brusi mla je krasna a mame rovnaky koberec 😀

vendulacky
7. apr 2010

ahojky ;)...
hm, tak zkusím taktiku jako včera...3x položím a pak si třeba lez i po zdi🙂) Ve finále odpadla, ležela na peřině, nožky na polštáři🙂
brin, někdy ty dny prostě stojí za to 😒
brus, tak to se tatí pronesl🙂 a simonka si práskala bičem🙂
emča si právě myslí, že už je vyspaná, ale není 😀 😀 ...to musím vědět ne 😀

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Sevzuz díky a my dostali k Vánocům od brášky koberec je fajný 😀
Ven pronesl pořád chtěla na koníka ale jen u Tatina 😀 😀 😀 😀
Co hodila si Emča jen 20 minutovku? 😝

jennna
7. apr 2010

ven....tak niečo podobné zažívame aj my....už som ti písala....malá inak nezaspí len vedľa mňa...raz sa mi podarilo uspať ju, ako si mi poradila...ležala v postieľke a papala z flaše....to bolo predvčerom..... včera to nefungovalo....vynútila si zaspinkávanie vedľa mňa....a navyše....nechcela mi mlieko z flaše....pravda je, že sme na skúšku kúpili druhé...hami....a už prvý deň sa zdráhala a krútila hlávkou.... " nie nie maminka, to nie je to isté mliečko...to je iné..." no a asi jej nechutí....
skúsim ho ešte dnes a uvidíme....ak nie...vrátime sa k bebe...a neskôr skúsime ešte iné....beba je fajn..chutí jej a nerobí problémy...akurát, že sa mi nezdá, že by ju najak extra zasýtila....aj tak ja dudkáme v noci....

laurajana
7. apr 2010

babulky čo dávate pred spaním, mne sa zdá, že tento náš chrústik sa mi budú často na to, že už je na desiatu a obed na pevnej strave....možno je to aj zúbkami, ktoré sa stále kľujú a kdenič tu nič...budem rada za každú radu...čo je také fajn pre bruško a zasýtenie... 😉

arci
7. apr 2010

ahojky holky,
tak zase po delší době se taky ozývám. a musím říct že máme přesně to co popisujete - spaní je taky děs a hrůza. emi už se zvládá přes měsíc otočit v pytli a skáče jako divá, ale spaní na bříšku se jí moc zatím nelíbí protože vždycky zůstane na čtyřech a to je pro ni nepohodlné takže musíme 3-4x v noci vstávat otočit ji a zase znovu, a to nevím co budeme dělat až si v tom šikula i sedne, pytel ji zatím chci nechat protože se hodně odkopává tak aby měla aspoň něco ale doufám že tady to období kdy se budí a strašně točí bude brzo za náma, protože už jsme oba grogy, první tři měsíce byly docela krásné noci, pak začaly zuby a do 7 měsíců jsme se nevyspali, pak byl měsíc klid a teď na novo ☹ ☹ ☹
jinak je to taky pusinka a divoch, miluje hlavně našeho jednoho velkého pejska takže jak ho pustíme do kuchyně je hned u něj, vykládá mu a nedej bože abychom ji přenesli jinam 🙂

zmurkaz
7. apr 2010

Ahojte kočky
...gratulko oslávencom ...
..no si tu pripadám jak z iného sveta .... počet prebudení za noc nerátam ... zaspávame sa v šatke .... stále sa prevažne kojíme - bo iné nechce .... 😅 😕 😕 😕
...a furt si myslím, že to tak môže byť .... 😅

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Lauri my dáváme Hajaja mlíčko od Hami a spinkáme od 20.30 hod do 6 kdy nakojíme a pak spinkáme jak kdy nekdy do 8.30 někdy do 9 hod 😉
Zmurky kojení je jasné že může být je to nej když stačí 😉

lucim
7. apr 2010

Ahojteeeeee srdenka 🙂
uspavanie a vstavanie z postielky? mame to my maminy vesele ... nastastie mi krpec nevstava, vsak na manzelskej posteli nema ako, ale to prekrutenie na brusko so zobudenim mame. a potrebuje ma ako obsluhu na dvihanie paplonika, vak nepomohol. ale lubkame ich aj ked sa nevyspime. 😵
zmur, u nas tak isto, okrem tej satky 😝

brusi, super foto na tatovi, juj, musim cvaknut aj ja, toto som uz matka naucila, a ked sme sli v sobotu z lesa, niesol ho tak tato, tak celu cestu na konovi vykrikoval a vyspevoval 😀 a perfekni surodenci - zlate videjko. 😉

inak sorry, fb mi vyse hodiny vcera nahraval fotky, aby mi nakoniec oznamil, ze sa mu to nepodarilo, tak budu mozno dnes. 😠

zmurkaz
7. apr 2010

ozaj ... som nepochválila fotos a video ... jéééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Lucim ...by som bola aj na FB naštvaná 😠

lucim
7. apr 2010

zmuri sak aj som, kvoli tomu ponocujem a nic z toho??? 😠 😖 😢 tak to skusim dnes po par kuskoch davat ... ked budem doma. a bude cas. a matko bude trebars spinkat.

brusinka.pusinka
7. apr 2010

Děkujeme zlatíčka , jo malé se také líbí na koňovi a hulákat a brblat a pak řev když ji dá dolů 😀 😀 😀 😀 😀
Jo hold technika někdy zklame sviňa jedna, ale už se těším na fotošky 😉

lucim
7. apr 2010

aj u vas to vyzera, ze je nadherne ale pri tom fuka a je chladno? 😕

traktor
7. apr 2010

ahojte...ja som vcera citala mama a ja...a reku tu nik nebude a rano kukam a tu kecalky do noci 😀 , oslavencom gratulujem 😉 , videa okukane, super, fotky okukane este viac super a sme vo faze cakania na fotecky od lucimky 🙂 a ak to dnes nevyjde tak ten FB zrusime...zaspavanie a my...no spime vsade, kde pride v postielke, na zemi na rukach...bez problemov...spime radi a dlho/ kde ma nechate tam budem spat 😀 😀 😀 /, vecer posledne jedlo kasa...jedno aka a spime do rana...aaaaale kedze viem, ze nic nie je zadarmo....tesim sa na tu pubertu....jednu čaju v nej uz mam a je to ...husteeee 😀 😀 😀 😀

traktor
7. apr 2010

lucim aj u nas to tak vyzera...cez okno kraaaaaaaaaaaaaasne, ze len vybehnm v tricecku a vonku kosa a vietor...

katica5
7. apr 2010

Ahojte, vsetko naj oslavencom minulym aj dnesnym, chvalime fotecky a videjka.... 🙂
lucim tu nie mame pekne slnecno bez vetrika 🙂
17.4. ideme s Maxikom do TT idem na stretavku zo skoly, keby niekto sa chcel stretnut tak sa mozme poobede uz budeme volny 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre