Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

battole
4. sep 2009

zaba: myslim ze uz pockalo, preto sa pytam 😀

battole
4. sep 2009

zaba: asi sme obe reagovali na dve rozdielne veci 😀 😀 😀

beruska113
4. sep 2009

JA sa asi zblaznim, zase som tu sama? KEdy pride nocna smena? Ja tu chcem riesit ockovanie proti rotavirusom a stale nikoho ked pridem ☹ Co sa ma bojite 😕

babyzuzana
4. sep 2009

beruska ahoj, ja uz som tu 😉

beruska113
4. sep 2009

No super, uz som to chccela vzdat. Ahoj. Ty das Davidka ockovat proti rotavirusom.

josifek
4. sep 2009

ahojky Beruš i já jsem tady
ahojky babyzuz

wydata
4. sep 2009

brej veciiir 😝
kukuckujem na kutyla a sa rehnim o sto tristo 😀
som vesala bodynka a ine drobne oblecko mojej malej kvetinky
😀
mi hajinkame od 2o:4o a snad aspon do jednej potiahneme 😅
dnes sme boli popoludni zasa v nemocke kuknut tehu kamosku...ona ma mat termin o3.1o.o9 ale koly velmi zlym pecenovym testom ju hospit a asi pojde sekciou...
znami z kramarov co pracuje na porodnici vravel ze teraz mavaju strasne vela sekcii...ze sa stazuju dr ze zeny nevedia rodit ze musia stale len sekcit...maju 2 norm porody a 5 skcii a podobne pomery... a ze to tak je asi cele leto...

zaba2707
4. sep 2009

aj ja som tu ale viac sa venujem zehlicke 🙂

josifek
4. sep 2009

beruško my nebudem pokud, vyloženě nejsem proti očkování ale pokud nepotřebujeme tak nechceme bourat imunitu.Zatím jen to schválené a na jaře asi proti klíšťatům , neboť malá bude lozit po zahradě na chalupě a žloutenku kvůli olizování věcí 😉

beruska113
4. sep 2009

Wydata, ja to tiez nechapem, volakedy sa rodila len normalne a dalo sa. Sice umrtnost bola asi o dost vyssia, ale rodilo sa. A ako baby teda to ockovanie? Pridajte sa, poradte. Ja ho asi dam. Pneumokoky su uz povinne a bezplatne, tak investujem do rotavirusov.

beruska113
4. sep 2009

A nevies kolko stoja tie klieste a zltacka? Tie klieste su jednorazove, alebo to ockovanie trva len nejak obmedzene? Moje nervy, ved to cele kocikove minieme len na ockovanie 🙂

wydata
4. sep 2009

ja dam rota urcite...radsej ako neskor plakat...je to zevraj dost rozsirene - moja byv spoluziacka zo strednej je sistr u dr detskej na kramaroch a ta vravela ze je to castejsie ako pred tym...

lucim
4. sep 2009

hu huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😲

josifek
4. sep 2009

Beruško nevím jak u Vás ale klíštata jsou u nás na 3 vakcíny asi po500kč a po třech letech přeočkování a žloutenka se mění ale byla okolo 1000kč. Pneumokoky se u nás hradí a můj dokyn řekl ať počkáme a uvidíme zda malá bude nějak často nemocná tak pak naočkovat jinak souhlasí že ne aby se imunita neoslabovala 🙂

lucim
4. sep 2009

berus ja dam ockovat rotavirus ... ceny 38 alebo 61, tusim 2 treba, ale nechce sa mi to teraz vyhladavat, pozeram, pocuvam Sedem.

beruska113
4. sep 2009

Josifek, zistim ako u nas, ale rota stoja 180 Eur. No neva, som nedala pupocnikou zmrazit, dam radsej take veci. Ale do dnesneho dna lutujem, ze som nebol aspon darca pupocnikovej krvi. Sa ma to pytali po porode, ale ja cela happy, vyhukana, vytesena som ani nevnimala, co sa pytaju. Nabuduce- ak bude, budem mudrejsia 😀

babyzuzana
4. sep 2009

luci je ti nieco? ci uz sa menis na sovu ci ako? 😀 😝
beruska vobec neviem, este som sa nad tym ani nezamyslala, nie som "studovana" matka takze ked mi to potom navrhne dr. alebo mi povie o moznostiach, zamyslim sa, co to prestudujem a rozhodnem sa 😉

lucim
4. sep 2009

sak nocna smena, nocna sova, upir, nocnik 😀

battole
4. sep 2009

tak aj ja sa pripajak k teme...my sme povodne rozmyslali nad rotavirusmi, ale nakoniec sme sa rozhodli, ze nedame. Je to vraj velmi velka zataz pre tak maly detsky organizmus. a okrem toho je tu velke mnozstvo dalsich povinnych ockovanie, tak preco to ubohe telicko tolko zatazovat

josifek
4. sep 2009

No hold co máma to názor a tak to má být, ale myslím že nic nezkazíme tím že dáme či nedáme očkovat nebo dáme později. Můj synátor měl jen základní očkování a přežil ve zdraví, jasně že teď je očkován proti žloutence a klíšťatům ale kdysi na to hold nebylo 😉
Jdu hodit spršku a pak hají ráno jedem na víkend na chalupu, tak se ozvu až v neděli večer 😉 Všem dobrou nocinku a pohodový víkendíček. Cmucky 😵 😵 😵 😵

beruska113
4. sep 2009

Lucim, tak ked zistis, daj vediet. Ja som asi nejaka mantava na tom nete, ale nijako som to nenasla. Tak som bola v lekarni, tam mi povedali ze 60E jedna z troch davok.

Battole,
mozno je to zataz, ale ked si predstavim tyzdnove vracanie alebo hnackovanie, tak neviem co je horsie. Ale jasne, ze sa nemusi nic stat.

wydata
4. sep 2009

mi pozerame s mangelom Flynn Carsen - Jidášúv kalich... nieco ako indian dzons 🙂 vyzera to zaujimav potom napisem kritiku 😝

battole
4. sep 2009

beruska: ja viem tak, ze to hnackovanie a vracanie bude tak ci tak, akurat o cosi miernejsie....tak je to na zvazenie

beruska113
4. sep 2009

No Lucim,
jaka sikula. Diky.

Battole,
to je jasne, tomu sa neda vyhnut. Ale ked je sanca, ze to nebude take zle, tak to asi skusim.

lucim
4. sep 2009

"ked sa mate riadit podla hesla Bohatym brat a chudobnym davat, musite prist na to, ze bez bohatych to nejde." 😀 (lasica v Sedem, fcul)

beruska113
4. sep 2009

Fu, sedem nemusim, ale toto mu vyslo 😀

lucim
4. sep 2009

brazilska eko aktivita: "Zachrante dazdovy prales, močte pri sprchovani" 😀 ... lasica: "ja som uz zachranil vela pralesov" 😀

battole
4. sep 2009

mame nejaky fotky z krstin, ale este budu aj dalsie...
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

babyzuzana
4. sep 2009

baby dnes bol david hore od 4 doteraz a ani tak ani tak
ja uz som definitivne dnes prisla o chrbticu ☹
a stale mi vracia dost vela, uz ma to znepokojuje, je to pocas kojenia, po kojeni, hodinu po kojeni a tak..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre