Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

vendulacky
30. jún 2010

@lucim my řekne, že po šestinedělí nastoupila do práce a mě švihne 😀 😀

Tak já se vypínám a jdu se uložit do peří...mějte se fajn, zítra konečně žádnej termín, tak se můžu pustit do úklidu, aby bylo zas co bordelizovat. ale vemu to šmahem, jen letmo vysát a vytřít...jen ten koš prádla se nechce vyžehlit sám..teda oni už tam jsou asi 3 koše 😀

vendulacky
30. jún 2010

chtěla jsem napsat, že "mi řekne,..." hrubica jak sviňa

vendulacky
30. jún 2010

tak brou a od zejtra jedou červencovky 😝 😀 😎

lucim
30. jún 2010

u nas doktorka jednou rukou piskala na nafukovaciu zabu ci co to tam maju a druhou pocuvala, a potom jej matko stiahol fonendoskop a rval ho do pusy. 😀 bublifuk je dobryyyy do ambulancie. 😀
a aj mne aa podarilo matka poskrabat, a tiez nemam nechty ... to sa proste obcas stane.... a dnes som si vsimla, zema na lici modrinku, netusim z coho.
dnes mato prvy krat intenzivne pisklavo vrestal, vo vzduchu kopal nozickami, lebo sme mu nechceli dovolit hrat sa z hadicou a ostrekovacom na zahrade, ale mal uz ist do vane. 😝

lucim
30. jún 2010

ven paaaaa, sladke sny.
ja zajtra balim na minidovolenku .... a ak ta sa nam kasle .... zmensuje sa pocet ucastnikov, kiahne,m niektori sa zduvaju, niektori skracuju ucast ... kaslem na nich, nasa rodinka trojclenna si to ide uzit.

vendulacky
30. jún 2010

Jéé vztek, tak to znám velmi dobře🙂)) Emča už umí i slovně nadávat, jen jí nerozumím🙂)

Taky jsem zapomněla napsat, že intenzivně cvičíme chůzi a už uděláme i 3-4 kroky, už se to povede po každé (ne jen náhodně 😀 ), tak to už by se počítat mohlo? Nebo se počítá, až udělá krůčky sama od sebe? Nevím jakej datum zapsat do deníčku 😀

Tak já už opravdu jdu....pic

lucim
30. jún 2010

ven, bude to taky datum, ktory vyberies ty ... a emci cmuuuka , chodkyni velikej. 🙂 🙂 🙂 🙂

aspine
30. jún 2010

Holcicky moc vas vsechny zdravime 😵 a straaaaaasne se omlouvame za nasi absenci 😅 ja vim acko mame tak veliky ze se ani nema cenu o tom bavit 😝
jen jsem vam chtela podekovat ze na nas jeste myslite a praly jste nam k prvnim velkym narozeninam 😵 oslava se vydarila. byla ted v sobotu a vsichni jsme si ji moc uzili a Marketka samozrejme nejvic 😀 dostala mraky darku a sjelo se pribuzenstvo ze vsech koutu republiky 😀
posilame par fotek z oslavy a at taky vidite jak mala uz vyrostla 😵

Doufam ze vy a vase ditka se mate dobre a taky jste poradne oslavili prvni rocky a tem kdo se teprve chysta prejeme at se vsechno vydari a uzijou si to co nejvic! Vzdyt ti nasi prckove rostou tak strasne rychle 😲 😵 A vsem dodatecne gratulujeme!!!!!!

beruska113
30. jún 2010

ahojte,
baby chcem sa spytat v com nechate chodit deti vo vnutri? my mame dlazbu a plavajuce podlahy a chodi bud v ponozkach, alebo ma take ponozky podsite kozou a kamoska mi tvrdi, ze deti musia chodit v topankach. tak neviem, mne je to luto nechat ho v tom parit a hlavne v nich ani poriadne nevie lozit.

lucim
30. jún 2010

aspi, markytka je kuzelna a ste pohodova rodinka, krasne zabery. som rada, ze si sa nam ozvala. 🙂
berus, my sme mozno divni, ale nas krpcek chodi dnu bosy, uplne. mame tiez plavajuce podlahy a dlazbu. vonku je v topanockach, sandalkach, dnes dokonca isiel sam na holaka a na boso za autickom po travniku, uz mu travicka a kamienky nevadili.
my sme dost vonku a podla mna to na nozku staci.

traktor
1. júl 2010

ahojte, oslavencom gratulujem 😵 😵 😵 ,
@aspine kraaaaasne fotecky, ste si to perfektne uzili 😵 😵
@beruska113 aj nas matko chodi uplne bosi...ja mu dam ponozky on si ich hned da dole...topanky len vonku, ale obcas aj po vonku je bosi...takze lucim nie ste divni 😵 ...inak doktorka sa nas pytala, ci ho nechavam boseho, ze je to velmi dobre.. 😉

anavi85
1. júl 2010

@samayka v noci nam zacal vstavat len jeden krat, takze cez den mi to nevadi, kedze sme vsetci skvele vyspinkany... 😀

anavi85
1. júl 2010

@traktor ja tiez nechavam Adka boseho, dokonca aj na dvore a zahrade, len ked ideme prec, tak vyfasuje sandalky...

anavi85
1. júl 2010

@aspine to bola urcite krasna a skvela oslava 😉

ani3012
1. júl 2010

@beruska113 tak práve toto riešila rehabilitačná lekárka so mnou:
doma,na tvrdej hladkej podlahe rozhodne papučky s klenbou , na dvor,v piesku a tak bez topánok (nerovný terén )
som jej vravela,že určite mi niekto z lekárov vravel,že hrubšie ponožky,že aby sval sa sám vytvaroval. Asi by som povedala,že najlepšie je to všetko striedať,lebo napr.Paťkov ortopéd zase kázal chodiť na boso a po špičkách ,lebo má ploché nohy 😝
Tak si vyber 😀 😉

traktor
1. júl 2010

teraz mi pisala kamoska s kona ☹ ..ma doma 2 deticky a cakali 3 babo a vysly jej zle triple, ze dawn..nastastie je toto ok,...ale adamko sa jej vsak vypytal na svet predcasne v 28 tt minuly piatok , vaha 1290 a 35 cm , tak jej veeeeeeeeelmi drzim prsty, nech to adamko zvladne a nech su doma cim skor a vsetci sa spolu tesia 😵 😵 😵 😵

traktor
1. júl 2010

@ani3012 veru , ale to je pri vsetkom tak..co doktor to iny nazor...mamicka porad si

ani3012
1. júl 2010

@maximilian ..........Alex 😵
Alex sa narodil o 6 dní skôr 1.7.2009 s pôrodnou váhou 3750 gramov a 51 cm. Dúfam,že sa maminka ukáže a niečo o Alexíkovi napíše a dodá fotodokumentáciu 😉


@wydata .......... Natálka 😵
Natálka si tiež vybrala krásny dátum narodenia 1.7.2009 . Na svet nakukla s váhou 3090 gramov a mala krásných 49 cm .No maminka a niečo o Natálke popíš 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/wydata/album...


@danulik500 ....Petronela 😵
Peťka sa narodila 1.7.2009 o 8 dní skôr ,ale s krásnou váhou 3000 gramov a 48 cm.
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danulik500/a...

Alexovi,Natalke a Peťke želajú júlovky k prvému rôčiku všetko najlepšie 😵 😵 😵

Meniny oslavuje: Diana, Dean, Dejan, Dina, Zian, Dajana, Deana, Kalina,
Meniny oslavuje v ČR: Jaroslava, Děpold, Vesna
Aj našej Dianke od @jennna všetko najlepšie k meninkám

Kalendárium :
♦ Medzinárodný deň vtipov /aj vtipkovania/

Tak si jeden dnes aj dáme :
Dvě slečny hrají golf.
Jedné se povede dlouhý odpal, ale když se míček blíží k zemi, slečna ztuhne.
Trefila totiž přesně směrem na čtveřici pánů, hrajících na vedlejší jamce...
A vskutku: jednoho z nich míček zasáhne a chlápek se zhroutí k zemi zkroucený, s rukama vraženýma v rozkroku.
Slečna neváhá a vyběhne situaci nějak napravit.
Chlap tam leží, heká bolestí, slečna mu nabízí pomoc.
On chvíli odmítá, ale slečna ho přesvědčujje, že je fyzioterapeutka a tudíž se vyzná.
Postižený rezignuje, slečna mu zvedne ruce, rozepne poklopec a začne oběma rukama masírovat.
Po pár minutách se ptá jak se pán cítí.
On odpovídá:
"Jo, jo, je to paráda, hrozně příjemné, jen ten trefenej palec na ruce mě pořád bolí jak sviňa" 😀

a netreba zabúdať ešte na mesačninky,ktoré dnes má Miško !

lusia_99.............01.8..................Michal má dnes 11 mesiačikov 😵 😵 😵
aj jemu prajeme všetko naj 🙂 - už len mesiac 😉

traktor
1. júl 2010

detickam k prvemu rocku vsetko najlepsie 😵 😵 😵 , miskovi k 11 mesiacom posielame cmuuuuk 😵 , a dianke tiez vsetko , vsetko najlepsieeeee 😵

ani3012
1. júl 2010

@traktor tak kamoške držím päste,je to veľmi zlé a navyše ak ťa doma čakajú ďalšie deti. Veď aj ty vieš posúdiť, keď si bola s Maťkom v nemocke 😒
Ale váhu mal celkom peknú na 28 týždeň.Ja dúfam,že nebudú nijaké komplikácie.Ono to ani není vidieť hneď,ale napr. očká sa ukážu okolo 6 týždňa a to je tak so všetkým

lucia32
1. júl 2010

Ránko...oslávencom ročným všetko najsamlepšie 🙂 , Míšovi k 11. mesiačikom posielame cmučka 😀 a Dianke pusinku k meninám 🙂

Taky...tak kamoške držíme palce, nech všetko dobre dopadne 😉

A písala som vám, že naša drnda už nechodí sama? Od soboty má blok a chodí jedine za rúčku, ak ju pustím rev a ide hneď do kolien...nikomu vraj nespadla, nebuchla sa...tak neviem? Ale teraz sa mi marí, že som to už spomínala....stalo sa toto niekomu?

beruska113
1. júl 2010

Diky baby,
asi to tiez budem striedat, alebo ich bude nosit od jesene, ked sa trochu ochladu.
Oaslavencom prajem vsetko naj. 🙂

ani3012
1. júl 2010

@lucia32 my sme mali taký útlm,tiež z ničoho nič ale ono stačí,aby sa zľakla.Ale po dvoch týždňoch sa začala púšťať nanovo. Len ju nenúť chodiť,nechaj jej zase čas a pôjde to jedna radosť.Evička síce chodí,ale ta chôdza je taká akoby nestabilná,žiadne preteky sa u nás nekonajú.Ale minule som písala,že nevylieza ešte nikde a už je to tu! Som ju našla na detskej stoličke sedieť ale naopak.Stačilo málo aby spadla 😔

blani2
1. júl 2010

Ahojte bambulky 🙂

všem oslavenečkům hip hip hurá, velké hoblááá a hlavně zdravíčko 🙂

Ven, jejda, to si se ale musela rozčílit. Dovedu si to živě představit, taková byrokracie ☹ Doufám, že tě ten kurz mine bez potíží. Ach jo, úředníci...

Luci, Natálku ta opatrnost určitě brzo přejde a zjistí, že po dvou je to stejně nejlepší.

My chodíme doma taky bosí 🙂

Děvčátka, kdo jste registrovaní u hamánka a budete mít chuť zahlasovat pro našeho námořníka, budeme rádi 🙂 předem díky

http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?id=5

ani3012
1. júl 2010

ja ešte upresním,bo budete hľadať dlho :
http://www.babyroku.cz/Fotografie.aspx?c=5&p=10260

som už registrovaná a zahlasované! No budete to mať ťažké! Toľko krásnych fotiek tam je 😵
Jednoznačne držíme Jakubkovi všetky pršteky 😉

laurajana
1. júl 2010

@ani3012 Evičke je teda krásne šikovná, som si pozrela video na FC - šikulka...fakt ako píšeš stačí trošku nepozornosti, alebo lepšie povedané čím viac človek striehne tým skôr sa niečo prihodí, tak prajeme hlavne šťastné krôčky... 😉

My sme boli vonku z rána, potom šup do vane v kúpeľni máme ako v saune, tak prečo nie a je tam tieň, detičky sa vyčľapkajú, osviežia a potom šup napapať a hajinkať, aj keď Laurinka zdriemne v kočíku kým sme na prechádzke v postieľke je to pohodlnejšie a viac na oddych

Máme bazén no veľký rodinný ten sa nám akosi nechce napúšťať, lebo sa tam tak voda neohreje, tak snáď dnes tato donesie niečo pre decká, aby sme sa tam od zajtra nejak vyčľapkávali...o víkende je to na jazerá snáď...také Kolpachy nedám za svet 😉 No nie je tam prekrásne? Kľud, mimo cesty, super prístup od najmenšej vody, kamenné dno, pre niekoho studená ale čistá vodička...krása...sa teším na víkendy, nech neprší 😉

blani2
1. júl 2010

@ani3012 děkuji, nepočítáme, že vyhrajem. Jen sranda 😉 Evička je šikulka!!!

@laurajana krásná krajinka 🙂

lucia32
1. júl 2010

@ani3012 tak s tým počítam aj ja, že sa najskôr zľakla....len to bolo trošku lahšie, teraz vkuse za ruku, nepohne sa ani na krok 😝 Samozrejme samu ju nenútim, lebo to sa v sekunde otočí a drží sa ma ako kliešť 😀
Tak na samostatnú chôdzu si ešte pekne počkáme, ale schody zdolávame už jedna radosť, vidno aj pokroky v tanečnom umení a najnovšie si aj spieva 😵
A máme nové slovo...babo...akože dudka 😀 najnovšie ju schováva pod vankúš a potom akože hľadáme 😀

laurajana
1. júl 2010

Lucka blahoželáme k pokrokom...šikulka malá-veľká slečinka 😉

lucia32
1. júl 2010

laurajanka....dík...sa musím pochváliť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre