Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
29. jan 2010

a si sikovnejsia ja som ju vydrazila za 5,39 😀

ani3012
29. jan 2010

ja som ani nečakala ,že ju dostanem 🙂

ani3012
29. jan 2010

no fakt je ale krásna !

ani3012
29. jan 2010

inak som zistila,že mám celkom dobrú úspešnosť. 😀 z 9 aukcii som 8 vyhrala 😎

laurajana
29. jan 2010

ahojte maminky a miminká...sa normálne hanbím, som tu dlho nebola...povinnosti a tak...ako sa tu majinkáte? Blahoželáme všetkým už pol ročným miminkám dodatočne, teda poviem Vám riadne to letí....zúbky ako, veľa vás už má aj do páru?!
😉

ani3012
29. jan 2010

ahoj laurajana!
som na teba myslela,že si tu dlho nebola! Veď aj vy máte o chvíľku 6 mesiačikov,však? Najmladšie júlovčatko 😵
Evulka zubky nemá,nepretáča sa ale inak je riadna čertica.Do pol roka bola ukážkové dieťa a po pol roku 😝
A Lauruške sa ako darí?

laurajana
29. jan 2010

áno 4.2. máme ...ešte trošku počkáme a je to tu 😉 Ani Laurinka zúbky nemáme-ale posledný týždeň sme ako bernarnínik zaslinený, zasoplený..tak ktovie...hrizieme do všetkého čo pod ruku príde, dnes mi dokonca "skočila" rúčkou do obeda "mama keď mi nedáš-vezmem si" no nie? Kojíme sa neprikrmujeme ešte ... 😀

laurajana
29. jan 2010

ani krásne si vydražila...vidíš to mi zas kupujeme 😉 ale MMB je skvelá vec...keď človek chce míňať minie 😝

ani3012
29. jan 2010

ďakujem 😀 veď som zvedavá,čo na to mm povie 😀 😀 😀
Ale Evka nemá ešte žiadne botečky a toto jej bude dobre. Aj máš nejaké nové fotky ? A v noci spinka dobre?

laurajana
29. jan 2010

my sme toto pokupili - potom dalej pozri foto tam su boty...Matti je vybaveny, Laurinka tiez a ako by Ti Matti povedal "môžeme ísť k moru" 😉 😀 😝 https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

laurajana
29. jan 2010

ani Tvoje detičky sú krásne...popozerala som fotočky...pokukám Vás, lebo už ma poli chrbtica 🙄 🙂

ani3012
29. jan 2010

akurát som to aj ja tebe chcela napísať! Aj Matti aj Lauruška...bóže,ale aká je veľká 🙂 A koľko ti váži?

laurajana
29. jan 2010

3.2. ideme do poradne pri 4mesiacoch mala 7 kg...tak uvidime, odvtedy sme sa nejak "nevažili" ach jaj obliekame 80-tku veľkosť, veľká je riadne to ti poviem

lucia32
29. jan 2010

hojte kočky....Laurinka je teda riadny gumi macko, že 80 ? 😀 Vidno, že ju maminka lúbi a pekne vykrmuje 😀
Ani..tie topanky som mala aj ja v sledovaní...ale ja mám ešte aj iné...

laurajana
29. jan 2010

ahoj Lucka...ja Ti neviem, hlavne že ja som jak vyžlička 😝 😀 ...jaj vy aukciujete? Ja som takto šatičky chcela, no nakoniec som tieto kúpila a hotovo http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7349288 ale vyhodnejšie ideme plesať 🙂

traktor
29. jan 2010

este stale nakupujete.? ....ja uz som vsetko minula 😀 ...na ucte 5,40 a este rozmyslam nad satkou..tak neviem miniem? neminiem? 😀 😀 a ahj laura, krasne deti mas 😵 😵 😵

traktor
29. jan 2010

kraaaaaasne saty...kraaaasne 😉 ...aj ja budem plesat...doma z vareskou okolo sporaku...deti maju prazdniny...to bude... 😀 😀 😀

ani3012
29. jan 2010

traky dobre spravíš. Ty keď sa na druhý deň zobudíš,tak ťa nebudú bolieť nohy a nebudeš unavená 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
29. jan 2010

holky kuk jsme vyaukcovali na chalupu , malá bude řádit 😉
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4762071

ani3012
29. jan 2010

ahoj brusi! Tak super,aj Evulke sa v chodítku páči 😵

brusinka.pusinka
29. jan 2010

ANI HOJKY jo chci na chalupu ať nemusím tahat tam a zpátky hopsadlo 😉

laurajana
29. jan 2010

traky vdaka za komentar pekne prazdniny

brusinka.pusinka
29. jan 2010

Holky kdo má rád hermelín nebo vltavín dám fajn recepty:

SMAŽENÁ CUKETA S VLTAVÍNEM A ŠUNKOU:
2 cukety
3 Sedlčanské Vltavíny
300 g drůbeží šunky
strouhanka, hladká mouka
vejce, mléko, sůl, česnek
Cukety oloupeme, podélně je rozkrojíme a vydlabeme z nich jadýrka. Naplníme malými kousky Vltavínu, potřeme česnekem, posolíme, přikryjeme šunkou a obalíme v trojobalu. Smažíme dozlatova. Podáváme s brambory nebo bramborovou kaší.

ZAPEČENÝ HERMELÍN S KVĚTÁKEM:
30 minut, pro 4 osoby
400 g květáku
2 Sedlčanské Hermelíny
150 g měkkého salámu
50 g másla
cibule, pažitka, 2 papriky
1,5 dl smetany
1 vejce
sůl, pepř
Uvařený květák nakrájíme na menší kousky, promícháme
s drobně pokrájeným salámem, Hermelínem, nakrájenou cibulí a paprikou. Zalijeme rozšlehaným vejcem, přidáme sůl a pepř. Směs vložíme do zapékací misky vymazané máslem a zalijeme smetanou. Zvolna zapékáme. Podáváme s bramborem.

ZAPEČNÉ PALAČINKY:
30 minut, pro 4 osoby
1/2 l mléka
5 vajec
1/4 kg hladké mouky
250 g špenátu
2 dl oleje
česnek
1 Sedlčanský Hermelín
Nejdříve připravíme palačinky, které naplníme ochuceným špenátem, zabalíme je a přehneme napůl. Poté je naskládáme do vymazaného pekáčku, položíme na ně plátky Hermelínu a zapečeme.Podáváme se zeleninovými saláty.

CHUŤOVKA:
30 minut, pro 4 osoby
20 kusů žampionů
4 Sedlčanské Hermelíny
máslo
pepř, petrželka
Velké hlavičky žampionů očistíme a položíme na pečicí papír potřený máslem. Do každé hlavičky postavíme trojúhelníček Hermelínu, lehce opepříme a v troubě zapečeme.
Podáváme posypané petrželkou.

POVLTAVSKÉ KUŘE:
45 min, pro 4 osoby
1 kuře
olej, česnek, sůl, pepř
2 Sedlčanské Vltavíny
2 dl smetany
Kuře rozporcujeme, osolíme, opepříme. Na rozpáleném oleji opečeme a vložíme do pekáče. Na výpeku restujeme na plátky nakrájený česnek, zalijeme trochou vody a kuře přelijeme. Dusíme do poloměkka asi 30 minut. V míse smícháme dva nastrouhané Vltavíny, dvě deci smetany, promícháme a směsí přelijeme kuře, které necháme dopéct. Podáváme s brambory, s rýží a různými zeleninovými saláty.

brinzulka
29. jan 2010

ahojte...
aj my gratulujeme
a andrejko dakuje...a frajerke 😵 tiez

ani3012
29. jan 2010

ahojte babulky! Tak my sme boli na karnevale 😀 😀 Evulka bola mačička, foto dodám troška neskôr 😉

inneska
29. jan 2010

ahojte 🙂

dnes sme boli vonku a u babky...kokso, na chodníkoch iný hardcor...niektoré neodhrnuté a ked som chcela zísť z chodníka, tak ma čakala pol metrová hromada snehu, ktorú tam nahrnul odhrňač 🙄 no katastrofa...ale inak počko super, fajnový vzduch...erik spal 3 hodky nonstop..a musím ho pochváliť...dnes spapal polovicu velkého banána 😵 😵 😵 😵

traky, vdaka za tip s banánom 😉 dala som mu ho nech si ho kuská..po 2 kusoch si zvykol že je chladný a potom kuskal po trochách, ale ked mu ostal väčší kúsok, tak to vyplúval..tak som ho začala škrabať lyžičkou a tak papal..taaaaaaaaku pusinu mi otváral 😀 😀 😀 za tým vypil 200ml čaju 😝

traktor
29. jan 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage..., no tu je ta slubena fotka...prvy zubok 2 hore...neviem ci dobre vidno, matko nechcel otvorit pusku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre