Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
16. feb 2010

ahojte babulky

lucimka - takze z jogurtov moze nizkotucne, zo syrov iba tvrde syry ... ziadna karicka ani bambino to vobec, a ani ziadne pribinacky, milaciky ci termixy. Este moze kyslu smotanu a acidko
ziadna mliecna cokolada jedine horka ... ale tak to ani vobec nehrozi na to ma este koooooopec casu, ziadne susienky, piskoty a keksy ktore obsahuju susene mlieko ci srvatku

zaba2707
16. feb 2010

sa spytam ta intolerancia to uz je navzdy ci sa to moze upravit este casom??? to som sa zabudla opytat ... bo nam kazala prist na kontrolu ked budeme mat rocik .. cize cez leto

vendulacky
16. feb 2010

zabi, to je prekérka, že si musíte takhle dávat pozor :( ale aspon víte co a jak...

piri, tak to bych hodila písí z okna 😅

zaba2707
16. feb 2010

vendy, je lepsie ked takto clovek vie z coho boli tie bolesti bruska nekakanie a prebdene noci ... teraz je to oproti tomu super ... dufam, ze to nezarieknem

zaba2707
16. feb 2010

idem zalahnut ledva cumim do toho ntb tak vam vsetkym prajem dobru nocku a sladke snicky

pirinka
16. feb 2010

zabi, teda teď asi s pročítání obalů nevyjdeš co 😒 ? Ale hlavně, že máte alespoň jasno

vendy...už jsem byla taky nakročená 😀 😀 😀

pirinka
16. feb 2010

z pročítání...fuj 😠

vendulacky
16. feb 2010

halelujaaaa
takže jedno starší vydání, to ještě vysávání zbožňovala...

https://www.youtube.com/watch?v=RQXKSRoDhr8
lucim
16. feb 2010

zabi intolerancia laktozy je, ze sa netvori enzym laktaza, ktory stiepi mliecny cukor laktozu.
vacsinou je to tak, ze mladata ju maju, v dospelom veku sa uz netvori, clovek je vacsinou vynimka, ze ako dospely pije mlieko - a aj to od ineho cicavca.
tazko povedat, ci sa zacne tvorit, vsak uvidite. filipko si sam najde, co mu ide, a z coho by ho bolelo brusko.

ja asi dnes video zase nestiahnem . sa mi to kasle este v mojom pc, som to chcela skratit a na avi. a spadlo mi to.

vendulacky
16. feb 2010

a ještě jedno starší, kašlací 🙂)

https://www.youtube.com/watch?v=VOHESexZFUE
vendulacky
16. feb 2010

lu, dobře vysvětlený, tak snad se to filípkovi upraví

lucim
16. feb 2010

veeeen, aka tyranka, vsak ste sa s tou odsavackou obidve vyborne bavili 😀

vendulacky
16. feb 2010

lu, to jo, ale matka nedá a nedá pokoj a furt jí to do toho nosánku cpe 😀

lucim
16. feb 2010

ven Ď.
a doplnenie:

prechodna intolerancia laktozy moze byt aj u babatiek, (aj u starsich), po hnackach - prujmech - kedze enzym laktaza je vyplaveny stolicou.
vtedy sa davaju prechodne UM so znizenym obsahom laktozy + mrkvovy + ryzovy odvar.
😉

vendulacky
16. feb 2010

tak jo kočičky, jdu hájí, pěkně se vyspinkejte

brou, cmuk

lucim
16. feb 2010

ven 😀 😀 aj tebe emus kasle, aby zaujala tvoju pozornost? 🙂 matko to obcas robi.
a teraz to pridal do vitazneho pokriku, ked dosiahne, ze ho niekto postavi na nohy. 😀

a posledny kusok teorie na dnesny vecer - intoleranciu laktozy nezamienat za Alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka - to je zase neprimerana reakcia organizmu na cudzorodu latku v tele.

lucim
16. feb 2010

dobru ven , sladke snicky.

pirinka
16. feb 2010

ven...ta je kouzelná jak drží 😀 . Naše už by řvala jako tur 😅

lucim, my tě nemít 😉

no nic, půjdu taky hají...mám trochu deficit. Tak dobrou noc všem 🙂

lucim
16. feb 2010

dobru noc aj ja zelam, paaaaaa dnes. 😵

aspine
16. feb 2010

sorry jsem se odmlcela.....nejak nesel konik 😠

ven video super.....mala se celkem bavi 😀 me nenapadlo ze bych odsavani natocila....hmmmmm zauvazuju 😉

ja uz jdu taky spat jen jsem vam vsem chtela poprat dobrou noc 😵

ani3012
17. feb 2010

tak ven tomu hovoríš týranie? By si mala vidieť mňa: kľačím nad ňou ,aby som si pridržala ruky jednou rukou vyzbrojená odsávačkou a druhou držím hlavičku 😀 To je boj,ti poviem.Ty si jej soplíky odsávala tak jemnučko.

lucim: lepšie by to asi nikto nenapísal za tu laktózu ! 1* 😉
A Evičky teraz som začala dávať activiu(aj ochutené) a o týždeň môžem začať aj so syrom.

mimi bazár je off- prebieha úprava novej verzie..... 😕

no a idem na tabuľku ♥

miran.da...............17.6.....................Karolínka má dnes 8 mesiačikov 😵 😵 😵

Meniny oslavuje: Miloslava, Flavián, Flávius, Silván, Silvín, Flávia, Milomíra, Miluša, Silvána
Meniny oslavuje v ČR: Miloslava,Flavián, Flavie, Flavius, Graciána, Grácie

Prajeme všetko najlepšie ! 🙂

brinzulka
17. feb 2010

vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaj

konzultacia baby: zivotopis-ak sa mi pocita prax...kym som na MD a zamestnavatel mi dal rodic.dovolenku-pise sa do zivotopisu, ze momentalne som na rod.dovolenke???

a mame bonus z karnevalu...okrem 5.miesta maju obaja chalani sopliky 😖 ...a kaslocu...maly lazaret...

ani3012
17. feb 2010

brin teraz je toho hodne samá chrípka.Aj nášPatrik má 39 teploty a na karnevale ani nebol.A gratulka ku krásnemu miestu-mohlo byť aj lepšie,nie? Určite tam bol Andrejko najmladší,že? Hod aj foto ! 😵

vendulacky
17. feb 2010

bré ráno🙂 dneska hodila emma bobika už v 6 a můra odmítla znova usnout🙂 Tak jsme vzhůruod svítání🙂

ani, vidíš a já myslela, že si děcko trápím🙂 i když tohle byly začátky, ted to snáší podstatně hůř 😀 ale dlouho jsem jí nemusela použít, tak snad to tak ještě dlouho zůstane..

dneska je zas tak krásně, tak vyrazíme na sáňky..

dneska máme popeleční středu, tak žádný maso javor?

ani3012
17. feb 2010

a huspenina sa môže ? 😕 😀

vendulacky
17. feb 2010

Uvádí se do životopisu MD respektive RD?

Ahoj všem, 30.8. mi končí rodičák a já bych ráda sehnala nějakou práci (do staré se vracet nemuzu, pac jsme se prestehovali na opacny konec republiky).Začala jsem si včera psát životopis a nějak nemůžu nikde dohledat, jetsli se tam uvádí i čas strávený na MD respetkive na RD, u mě 3 roky. Je mi divné napsat tam poslední zaměstnání do 2006 a pak nic. Nechci, aby to vypadalo, že jsem se někde poflakovala. :lol: Holky u nas v diskuzi na to maji ruzne nazory, tak jsem radeji zalozila tuto diskuzi. Diky moc za rady!
Odpovědět

Capinko, já jsem to vyřešila šalamounsky – do životopisu jsem uvedla, že jsem doposud v posledním zaměstnání. Fakticky to tak bylo. Když se mě ptali, proč odcházím, řekla jsem, že jsem od roku xx na MD a není pro mě místo zpět. Každý personalista to bral po svém, ale radili mi, ať to do životopisu nepíšu, tak jsem nepsala. Prý do toho nikomu nic není …
Když to nenapíšeš, stejně na to řeč dojde, nicméně by se mohlo stát, že někdo ženskou z MD a priori nechce a a ni tě nepozve k pohovoru. Takhle se k tomu pohovoru dostaneš a už se k tomu můžeš vyjádřit.

Ale bojím se, že co člověk, to názor …

Ahoj, byla jsem ve stejné situaci a MD(RD) tam rozhodně neuvádím. Do toho nikomu nic není. Vzhledem k tomu, že se ti RD započítává do praxe, tak je to stejné, jako kdybys celou tu dobu pracovala. Píšu rok počátku posledního zaměstnání a k tomu +. Takže třeba 2006 +. V podstatě jsem pořád zaměstncem (výpověď jsem zatím nedala), takže na dotazy odpovídám – ano, stále jsem zaměstnancem…

Navíc, když si dáš do životopisu MD (RD), tak tě pravděpodobně ani nepozvou na pohovor a ty nebudeš mít možnost ukázat, jak jsi úžasná🙂))

Přeji hodně štěstí!!

Gábina

vendulacky
17. feb 2010

huspenina...jsem si musela zajít do wikipedie a zjistit co to je 😀 ...tak sulc 😀 😀 jestli máš v plánu postit se masem, tak jo 😀

brinzulka
17. feb 2010

dakujem za odpoved 😵 😵
ani z 50deti....12miest a 5te je vyborne...sme necakali...sli sme sa len zabavit a polapit nejaku chorobu 😉 😝

monr
17. feb 2010

ahojky

monr
17. feb 2010

videjká a fotečky sú super. 🙂

nás zajtra čaká očná v blave, fuj, už teraz stresujem z tej cesty. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre