Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zmurkaz
19. máj 2010

komu už dieťa spí? - mne 😵 😵 😵 😵 😵 ...to zas bude skoré ráno 😕

brusinka.pusinka
19. máj 2010

a poselství od Reily 😀

Doporucenie ESPGHAN ohladom prvych prikrmov

Odporuca sa pocas prvych 6 mesiacov zivota vylucne kojenie.
Prve prikrmy sa neodporuca zaviest pred 17.tydnom a neskor nez 26.tyzden zivota.
Neexistuju ziadne presvedcive vedecke dokazy, ze vyhybanie sa alebo oneskorene zavedenie potencialne alerg.potravin ako su ryby a vajicka znizuju vyskyt alergii, ci uz u nerizikovych alebo vysoko rizikovych deti.
Pocas obdobia prikrmovania, >90% potrieb zeleza u kojenych deti musi byt dodane v prikrmoch,ktore by mali poskytnut dostatok prirodzene dostupneho zeleza.
Kravske mlieko je chudobne na zelezo, preto by sa nemalo pouzivat ako "hlavny napoj" pred 12 mesiacom, hoci male mnozstvo sa moze pridavat do prikrmov.
Je rozumne vyvarovat sa vcasnemu (pred 4.m) a oneskorenemu(po 7.m) zavedeniu lepku, a zavadzat ho postupne , kym je dieta este kojene, lebo to moze znizit riziko vzniku celiakie, cukrovky prveho typu a alergie na muku.
Vegetarianske deti by mali denne vypit aspon 500ml materskeho alebo umeleho mlieka.
Deti by nemali byt krmene veganskou stravou.

zvysnych 8 stran detailnejsie prelozim ked maly zaspi.

zmurkaz
19. máj 2010

😉 ...brusi
😀 😀 😀 😀 😀 - dík Rei - ty si akčná holka 😉

zmurkaz
19. máj 2010

no čo tu oziky nikto nie je? 😕

ani3012
19. máj 2010

ja len kukám 🙂 malá je tu pri nohách

sorciera24
19. máj 2010

zmuri, aj my uz spime 😵 ale u nas je to klasika....pravidelne kazdy vecer do pol 8 spime...len tie noci... 😝

traktor
19. máj 2010

aj my spime 🙂 a rano o 6 tej budicek.... 😉

zmurkaz
19. máj 2010

a my už ne 😠 -sme tak na polceste - tak ju snáď ešte prehovorím .... bo neviem čo bude, ak nie 😕 😨

zmurkaz
19. máj 2010

hurá hurá hurá ... dieťa spí a dokonca položené na posteli 🙂

lucia32
19. máj 2010

My ešte nespíme...lozíme 😝

klara_klara
19. máj 2010

ahojte my spinkame... 😉

zmurkaz
19. máj 2010

no a už sme na komplet hore - mi ju Juráš zobudil 😠

ani3012
19. máj 2010

a my už spíme 😵 😵 😵

zmurkaz
19. máj 2010

😵 ...my nie .... to tak vidím na hodku aj niečo 😒 ☹

samayka
19. máj 2010

psssst! aj u nás už sa hajá 😵

brinzulka
19. máj 2010

ahojte ..hlasi sa lazaret...

uz negrcame, nehnackujeme, andrej este na jeden dych.zachvat je v pohode-vykasle, vysople....sopleme svorne...tak sa odsavame, nejak prezivame, kym pride domov tatino-aby trosku pomohol

dieta ma 5zubov, nieco nad 8kg....obcas sam stoji a snazi sa spravit krok, tlieska si, zvatle...dado, mama, tata, baba, wau...
cicia mlieko v kvantach v pomere k jedlu ...ale ked sa doliecime...snad nabehneme na nejaky normalny rezim...a objavi caro vareneho a suroveho papania....

konecne mame datum na prerabku jadra...a ak vsetko dobre pojde...tak andrej bude 1.rok oslavovat v novom ...

vsetkych pozdravujeme, gratulujeme

lucia32
19. máj 2010

A už spíme 😵 😵
Brinzul...to je fajn, že sa už zotavujete 🙂

nykyta
19. máj 2010

dobry vecer babulky 🙂 🙂 🙂 aj my uz spime 😔 ale uz sme boli raz hore s placom 😒 brin som rada,ze vam je uz lepsie 😉 prajem rychle uzdravenie 😉

klara_klara
19. máj 2010

tak uz som tu sme plackali ☹

nykyta
19. máj 2010

no dnes to nevyzera na dobru noc ☹

nykyta
19. máj 2010

no a kde ste vsetky koceny 😕 😕

raona
19. máj 2010

ahojte,
vsetkym oslavencom gratulkooo...

my uz spime, uvidime do kedy 😉

lucim
19. máj 2010

aj my uz konecne spinkame. 🙂

nykyta
19. máj 2010

a chcem sa spytat kolko krat v tyzdni davate rybicku 😉 ja som este nedavala,ale chcem zacat 😉 a ten pangasius je vhodny,lebo som citala,ze to nem dobre pre deti 😉 ale mne chuti,ze ci mozem dat aj mackovi 😉

nykyta
19. máj 2010

a dokonca ani zltok som nedavala 😉 a musi sa? 😕 😕

klara_klara
19. máj 2010

baby tak nasa pediatricka neodporuca morske ryby do troch rokov...morske totiz vraj obsahuju velke mnozstvo ortuti ktora je nebezpecna pre vyvoj nervoveho systemu...

lucim
19. máj 2010

nyky si precitaj ten link co som hodila, tie reci o pangasovi su bludy. my sme zatial dali 1x do tyzdna, kedze to bolo prvy krat. 😀 chutil mu, aj ked toho moc nezjedol. ale to je u nas normal. 😝

klara_klara
19. máj 2010

my davame zltok bielok nie ten je alergen

lucim
19. máj 2010

pangas je sladkovodny. zltok odporucaju aj gastroenterologovia 1x do tyzdna.

vendulacky
19. máj 2010

ahojky kočky, tak jsem se nějak začetla na jednom foru na koníkovi...nejdřív, že to je přece blbost, ale leze mi mráz po zádech...asi dneska neusnu 😕

jinak my jsme dopo spaly málo, jen 1 hodinu, tak si to vynahradila odpo a dala 2,5 hodiny (a já s ní 😀 )
vstala v půl 6, tak jsem měla strach jak večer, ale před 8 už bylo ticho 🙂 je to moje bublinka 😉

lucim, co jsi to dělala za kuře, co jsi pochvalovala? Myslím, že jsem si recepty od brusi uložila, ale bylo jich víc, tak kterej jsi dělala ty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre