Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

majkas
4. feb 2011

ahojki,

@inneska mnaam nerob chute, krasne vyzeraju tie kolace, aj zaviny aj muffiny, ste sikovnici 😉 Ericko ukladal na kolac ovocie?

@ani3012 ani ja som si nevsimla spinavu stenu, kebyze neupozrnis tak si hovorim jaky poriadok v postielke, co u nas nehrozi ale takto... 😝 😝 😝 😀 😉
a to tak pozera toho mickey mousa? aj ja chceeem, spievankovo sa nam uz okukalo, @lucia32mozme ti napisata IP? 😝 🙂

@traktor tak ta polstina nema chybu, ten zrebec je perfektny, ale aj na ostatnych som sa dobre pobavila 😀

majkas
4. feb 2011

@inneska a neboj, ako ani pisala zachvilku budes to malinke prosit nech sa skludni 😉

battole
4. feb 2011

@inneska perfektne pecenie.....my sme dnes upratovali....no ani som netusila, ze mi to tak rychlo pojde, ked mala vezme palicu drevenu a bude ju macat v spinavej vode, s ktorou som zmyvala..... 😀

inneska
4. feb 2011

@majkas erik posýpal cukrom, aj do maku cukor sypal a pomohol mi vytiahnuť ovocie z mrazničky 😵 a potrebovala som sa zbaviť kvasníc, inak by už zajtra leteli do koša a mufiny kamošky stále vypekajú, tak som ich musela už aj ja, a ked už mám aj hádam pol roka kúpený plech na ne 😀 tak sme ho dnes pokrstili 😀
@battole keby som erikovi dala kýbel vody, tak by sa pri ňom taaak prehral..ale bol by komplet mokrý, už ho vidím 😀 lebo on sa rád člapká vo vode..v lete som to praktiyovala, ale to mi nevadilo, bo bolo horúco..teraz by skôr prechladol a to nepotrebujem 😅

traktor
6. feb 2011

@inneska sikovnicek ericek 😉

ani3012
6. feb 2011

@traktor paráda! si ho dobre naučila a je rozumný,keď takto krásne vie poupratovať 😵 😵 😵

ani3012
6. feb 2011

@brusinka.pusinka škoda,že je tá skrytá kamera oproti oknu ...ale som sa rozhodla,že urobíme deťom diskotéku v Terchovej 😵

lucia32
7. feb 2011

@traktor no to je šikovný chlapec 🙂

traktor
7. feb 2011

@lucia32 len tak skromne..cista mama, cista mama 😀 ..ale tesim sa, matka upratovanie velmi baví 🙂
@ani3012 super napad, detska diskoteka..uz nech sme tam 🙂

kristina1984
7. feb 2011

@traktor šikovný upratovač 🙂 🙂

kristina1984
7. feb 2011

Dnes na kontrolu k ženskému....sa mi vôbec nechce ☹ ☹

lucia32
8. feb 2011

Muž v lietadle má miesto vedľa sympatickej blondínky. Hneď sa k nej
otočí a urobí "prvý krok". "Viete", vraví, "počul som, že let
rýchlejšie ubehne, ak sa dáte do debaty so susedom.
Neskúsime to?" Blondína, ktorá si práve otvorila knihu,
ju pomaly zavrie a spýta sa: "A, o čom by ste sa
chceli baviť?" "Hmm, žeby nukleárna energia?", chce byť muž vtipný.

"OK," ona na to, "to je zaujímavá téma.
Ale najprv mi dovolte spýtať sa na niečo ako prvá.

"Ááále, samozrejme", pobavene súhlasí muž.
"Tak - kôň, krava i jeleň žerú to isté - trávu.
Napriek tomu, kôň zo seba vylučuje suchú placku, krava veľkú mokrú
placku a jeleň malé gulôčky. Prečo je to tak ? Muž je zaskočený
a bezradne povie: "Vôbec netuším."

"Tak mi teda povedzte, ako je možné, že sa cítite na debatu
o nukleárnej energii, keď nerozumiete ani hovnu ?!"

😀

traktor
8. feb 2011

@lucia32 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lucia32
8. feb 2011

Zdá sa, že Natálka alergicky reaguje aj na farbivá v margaríne. Kedže kvôli alergii na BKM neje klasické maslo, kupovali sme Perlu tip: Po požití väčšieho množstva a dôkladnom napatlaní na tvár sa ohádzala fľakmi...po dôkladnom naštudovaní etikety, kde vôbec nie sú uvedené Ečka, teda nie písmenom a kodom, ale len slovne, vám cudzoznejúce názvy pripadajú neškodné :( Našla som rozdiely v zložení na nete...na stránke http://www.chemievjidle.cz/margarin/perla-tip-u... je uvedené E160b, čo je Annato, Bixin, Norbixin a to je farbivo, ktoré môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo iné alergické reakcie ....skore škodlivosti 4, nevhodné pre deti a alergikov...kým na obale výrobku je uvedené beta-karoten, čo by malo byť farbivo E160a a to je neškodné...už som požiadala o písomné stanovisko výrobcu...ja len tak bacha čo detičky jedia...väčšina týchto Ečiek sa vyrába z ropy a pod. a to je velmi nechutná predstava, že to papajú 1,5 ročné deti
😠

sorciera24
8. feb 2011

@lucia32 presne, suhlasim....vacsina vzrobkov ma v sebe bordel a dost dobre zkamuflovany v cudzich nazvoch.....ale napr. aj take "neskodne" lieky...ako napr. Maltofer, pri nedostatku zeleza...ked ho malemu predpisali a ja si precitala pribalovy letak a kolko rakovinotvornych Eciek obsahuje...no fuj, hodila som ho do kosa.......cvikla a brokolica rozhodne zabrali......bez nejakeho hnusneho lieku...

lucia32
8. feb 2011

@sorciera24 lieky by som ešte brala , povedané v úvodzovkách ...na jedno pomáha, na druhé škodí... ale potraviny? prifarbované, prichucované, len aby si vydobyli popredné miesto na regáli? 😒 Však to je fakt choréééééé ....
Kúpila som jej margarín vetíčko, vraj priamo pre deti, ale z ich etikety nie som o nič mudrejšia...som taktiež požiadala výrobcu o zloženie v písmenách a kodoch.... takže zatial sme na suchom chlebe 😝

lucia32
8. feb 2011

Natálka si od včera brble... čínština, japončina??? 😀

brinzulka
8. feb 2011

Zuzanecka ma koniec semestra uspesne za sebou...dakujem za vsetky gratulacie...coko a kvety nepijem...

andrejo ma chripku...sme mali po kinahniach asik dlho klud...takze nase alergo odbery sa zasa odkladaju na neurcito a ja...kojo matka teda este potiahnem do tych odberov s "didi mieko" a potom zbucham vsetku coko, co si odkladam-ak nebude alergicky...a aj tak jedno, coskoro mu tuto jeho zalubu "didimieko" zatrhnem...

a ze Vas pozdravujeme, a na jarne prazdniny ideme krstit do Zuberca...takze, hola na lyze....snad sa vidime.

majka3107
8. feb 2011

Ahojte maminky takze my sme opet chorucke,stvrtok sme boli na kontrole akurat stvrtok rano dobrala antibiotika a v nedelu dostala teplotky,a nie a nie jej ich znizit...,vcera sme isli do lekarky rychlo,takze ma vyrus...,ale teplotka nam vysla az na 39.2.a stale ju ma .berieme lieky.maminky poradte idu jej aj stolicky moze to byt?mam aj chlapceka ako som vam pisala ale pri nom som to nezazila,ako dlho mozeme mat teplotky a ked nahodu ich bude este mat neohrozi ju to?teraz akurat zaspinkala.Ale teraz sa vam idem pochvalit uz vieme povedat bracekove meno ,ale po svojom 🙂 takze Riška vola AKO 🙂 ,ALE NA ZACHODIK ESTE NECHCEM CHODIT🙂PEKNY DNIK VAM 🙂

lucia32
8. feb 2011

@brinzulka Zuzanečka naša úžasná...ty si šikulienka mamulienka a aj študentka 😀 Gratulka 😉

@majka3107 ťažko povedať, či to je od zúbkov...väčšinou to tak lekári vravia...ale nemyslím, že vysoké teploty priamo súvisia s prerezávaním zúbkov...skôr, že je organizmus prerezávaním zúbkov oslabený a skôr sa ho chytí nejaká pliaga 😝 Ak už vysoká teplota tak jednorazovo, 1 deň, nie dlhodobo....to je môj názor 😉
Aj naša bambuľa vie povedať sestričkine meno: BIBA ale bratovo ani za svet 😀

majkas
8. feb 2011

ahojte,

@traktor no matko je ale sikovny upratovac, dobre si tie deturence ucis uz od malicka, normalne rozmyslam ze jak ti bude sveta zit ked povyrastu a kazde nieco doma spravi... zeby som aj ja mala styri deti? 😅 😝 😢

@lucia32 no tak to je teda hnus s tymi eckami, a este ked aj klamu tak to je uz fakt chore.... ja som to uz pri niektorych veciach normalne vzdala, vacsinu comu nerozumiem radsej tiez nekupujem...

@brinzulka aj my gratulujeme, mas moj obdiv a malemu Andrejkovi skore uzdravenie zelame 😉
ja ked som este nemala Tami, tak som si kedysi vravela ze ked budem na materskej tak by som si mohla spravit PhD. sak to je akurat na 3 roky... a realita? PrD mam a nie PhD 😀 😀 som vecer rada ze som rada, takze este raz brin klobuk dole

@majka3107 suhlasim s luciou, nam tiez doki vravela ze teploty nie su od zubkov, ze bud skor dieta nieco chyti ako pise lu alebo najprv ma dieta teplotu a pri zvysenej teplote sa zubky rychlejsie prerezu kedze dasienka su lepsie prekrvene. u nas naposledy oc bola Tami chora tak tiez mala najprv virus, teploty vysoke 3 dni a potom to bohuzial preslo do zapalu a dostali sme atb. ale u vas ked ste akurat jedny atb dobrali tak neviem

ani3012
8. feb 2011

@brinzulka že kvety a čoko nepiješ 😀 zlatá 🙂
Teda,škola popri deťoch ,domácnosti...GRATULKA k tomu úspechu,a nech to máš čím skôr celé úspešne za sebou...no a ešte to kojenie do toho...mama na 1* 😉
Dávidko chrípku nechytil ? teraz je toho strašne moc 😝 Nech je Andrejko čo najskôr fit...ale čo si pamätám,aj moje deti po kiahňach soplili-vraj oslabená imunita

@majka3107 Ahoj 🙂
to ti moc neporadím,moja doktorka pri Patrikovi vravela,že vysoká teplota zo zubov nemôže byť a nedávno mi vravela,že má chlapčeka,čo má 40°C ,keď sa mu prerezávajú zuby...tak zmenila názor..ja si tiež myslím,že to môže byť zo zúbkov,ale ťažko povedať takto..sa nespoliehaj len na zuby a radšej CRP urobiť ako niečo zanedbať 😉


@lucia32 teda..a RAMA je na tom ako ? Som pozerala,čo všetko tam je a ako si písala,tak všetko vyzerá tak nevinne...ale asi by sme od hladu pomreli,keby sme to vedeli 🙄 si ma prekvapila tým článkom ☹
viem,že ak má mať niečo trvanlivosť,tak sa tam všeličo popridáva(čo mne by nevadilo,keby malo maslo len dva týždne záruku a nie dva mesiace ) ale že aj tie farbivá....zisky hýbu svetom 😝

a strašne ma pichá vo vaječníku..aspoň myslím,že to je on 😝

brinzulka
8. feb 2011

@majka3107 nas Andrejo ma od pondelka 38-39,3teploty...mam s nim zajtra prist, pozru mu usi...a zoberu CRP...prave som konzultovala, ze po 2-3dnoch teploty maminy chodia...sme decka preradili k supis lekarovi, mozem mu brnknut do 21:00hod konzultacne, ak ma nieco trapi a zajtra sestricke...kedy sa stavime...na presnu hodinu- sa im tam nekopia deticky.

a dakovala za gratulky...mm zanedbany, bordel vsade, deti znudene- ale idem na tom popracovat...🙂

lucia32
8. feb 2011

@ani3012 http://www.chemievjidle.cz/margarin Rama je na tom lepšie, nič take strašne tam nie je.... kukuk
Ale obsahuje sušené podmásli - cmar a to my nemôžme :(

ani3012
8. feb 2011

@brinzulka to ti verím...fakt obdivujem maminky,ako to všetko stíhajú-aj rodina,domácnosť ,manželské povinnosti 😀
a je fajn,ak máte takto doktora,že môžete volať kedykoľvek ...platíte niečo navyše,či to má tak pre všetkých,či po známosti ?

ani3012
8. feb 2011

@lucia32 mne z týchto margarínov Rama chutí najlepšie.no som zvedavá,čo mi povie na gastro o dva týždne mám volať za výsledky..ale je tam niečo s tou kravskou bielkovinou...ale veď ona stále papá to mliečko ADC ,som si nemyslela ,že sa vyvinie alergia na túto bielkovinu ..no uvidím o dva týždne,nebudem teraz špekulovať

ani3012
8. feb 2011

@lucia32 pre vás by toto maslo nebolo dobré ?http://www.chemievjidle.cz/margarin/vive-bio-sl...
poľa toho odkazu,čo si dala,tak je na tom najlepšie

ani3012
8. feb 2011

malá sa práve zobudila,tak idem OFF 😉
už ma nebaví si písať so sebou 😀

lucia32
8. feb 2011

@ani3012 hej bolo, je čisto bio...len mám chuť ho hľadať? 😅 Najnovšie mame Perlu s vitamínmi...ta je na tom celkom dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre