Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
6. dec 2009

ja neviem lu ale aj ked mu natriem tym mundisalom tak reve si dalej

zaba2707
6. dec 2009

este mam dve foto zo vcera ... fotila som ho s mikulasom ale mam to v mobile tak idem maturovat ako to z tadial dostat ... idem kuknut ci mam daky kabel

lucim
6. dec 2009

to ho len tak das do ruk nejakemu cudziemu maskovanemu chlpatemu chlapovi co sa ani neholi? 😀

zaba2707
6. dec 2009

no ked chcel mat pamiatku co som mala robit???

zaba2707
6. dec 2009

idem do kuchyne urbit obed ... asi urobim cinu 🙂

zaba2707
6. dec 2009

navarene zjedene maly spal az 45minut no a hadam pojdeme von 🙂

lucia32
6. dec 2009

ahojte...malá mala hysák 😒 nič nepomáhalo, nechala som vyrevať 😖 , zaspala 😔 , celé to trvalo cca 15 minút...mám z toho zmiešané pocity 😝

majkas
6. dec 2009

ahojte,

trochu vas flakam ale zase aspon mam dobry pocit z upratovania takze predvianocna upratovacia bilancia tohto tyzdna 🙂 : umyte 2 okna, vyprane a vyvesane zaclony a zavesy, umyte 3/4 linky, este mi ostali sufliky, skrinka pod umyvadlom a ta kosova, a este umyty digestor

pri Tami sa neda cez den vela robit tak makam po veceroch a na kona mi uz cas nezostava... ale neznamena ze na vas nemyslim 😉 , na prechadzke docitavam cez mobil len pisat sa velmi neda

zabi malinky je zlaty mikulaskovy 😉

my sme sa dneska mierne pochytili takze ani mikulas poriadne nechodil, ale co uz, Tami ma balicek a mamka s ockom jeden dezert v skrini 🙂

majkas
6. dec 2009

luci, nemaj, mne tiez dneska plakala lebo nemohla zaspat, nie sice az 1 min ale plakala statocne. mozno je nieco vo vzduchu 😉

majkas
6. dec 2009

hej a maminky co len kojite, chcem sa spytat nalievaju sa vam prsia tak viac ci skor menje? Lebo mne posledny tyzden skoro vobec, ale mala taha o106 a zatial neplace od hladu. len mojej psychike to velmi neprospieva, taky blby pocit ze co ked jej nebudem mat co dat...
a to doma nemam ani jednu pixlu umeleho...

inac som ssa pytala doky na nejake pokracovacie mlieko ked uz budeme prikrmovat aby som mala do kase a ona ze mam davat svoje do tej nemliecnej kase. No neviem sa mi to po praktickej stranke zda dost divne, vy to ako planujete robit? Ci rovno kupite mliecnu kasu kde je kravske mlieko? Lebo tu mi neodporucala ze aby mala nemala alergiu.... tak teraz fakt neviem

lucia32
6. dec 2009

majki ahoj....ja mám nemliečnu a dávam jej naše UM, my máme hypoalergenne...v tých kašach je podľa mn tiež sušené, ktovie aké? Určo je to pre bábätká, inak by to nepredávali, že?

majkas
6. dec 2009

luci a aku znacku mleika mate?

lucia32
6. dec 2009

No kašu velmi nedávame...za 2 tt možno 4x, väčšinou niečo na obedík a večer už na kašu nie je čas a u mojej rebeky ani chuť, ked začne mrnčať, na lyžičku nemá ani pomyslenia 😝

lucia32
6. dec 2009

My máme Behu Ha1...

majkas
6. dec 2009

no veget skoncil, ideme sa hrat 🙂

vecer budem zdobit adventny veniec, konecne ho mame doma krasny uvity, nadherne vonia, aj ked zatial na balkone 😀 , ale mozno pridem na chvilku kuki

papa

inneska
6. dec 2009

ahojte 🙂

eričkovi miki sa opozdí a bud. týždeň donesie penové puzzle...a okrem toho dostal kaše, hračku, cumlík..a my s mm sme si upiekli jablkovú štrúdlu 😀 to nám stačí(aj tak nás je oboch dosť 😝)
a šla som robiť fašírky, tak som si večer vytiahla mleté mäso...do rána odmrzlo a stihlo sa aj pokaziť 😠 😠 😠 😠 no nevyhodíš 1,5kg mäsa len tak? poslala som babke pre mačky...a štrúdeln upečený, a erikovi presnidávka čaká na zmixovanie, ale práve jej konzumovatel spí, tak čakám kedy sa zobudí 🙂

ozi...alex gratulujeme k 5 mesiačikom a erik posiela pusinku 😨 😨 😨 cmuk

žabka...presne toto mi erik spravil včera, sa zobudil s nenormálnym plačom, 10 min. plaču, potom sa ipokojil, napapal a spal dalej..si myslím že tie dasienka ich budú trápiť...a supiš fotky, máte to isté body ako my, a aj to triko Little santa´s helper...niekto bol na nákupe v tescu, že? 😀

majka...ja už teraz dávam kaše mliečne, sú od 4. mesiaca...a zatial dobre, aj dobre kaká, nasýtia ho viac a negrcká mi po nich tolko ako po mliečku..a zalievam ich vodou prevarenou..a mala som aj nemliečnu kašu, to bol grc, aj bez mlieka, aj s mliekom...ani erik to nechcel jesť...tak papáme tie mliečne(od hami)asi 2 týždne ich papáme 🙂 a čo sa týka toho nalievania...ja mám práveže pocit, že mliečka ja trochu viac(asi je to tým, že dávam tie kaše), ale aj ráno je ho viac(napriek tomu, že erik aj 2-3x za noc papá)

ozi
6. dec 2009

inn, dík za gratuláciu 😉

Saška spala 4 hodiny na balkóne 😕 😕 😕

majkas, niekedy mám pocit, že mliečka je strašne moc, niekedy menej, je to normálne, už som mala aj laktačnú krízu, koj len ďalej, ono sa ti to urovná, hlavne, že je malá spokojná a priberá

ja som nemliečne kaše robila tak, že som ich robila s mojim mliečkom, odsala som dopredu a dala do chladničky, keď bolo mliečka viacej, dala zamraziť a vytiahla, keď som mala menej na odstriekavanie

zaba2707
6. dec 2009

ajojteee ... dakujeme za pochvaly a presne tak nakupovalo sa v tescu innka 🙂

teraz sme sa vratili z vonka, dnes sme s jednou znamou tetuskou nasou absolvovali prvy krat cestu elektrickou 😀 bolo to uplne v pohode, poprechadzali sme sa starym mestom pokukali trhy poocuvali malu Mirgovu ako spievala a sli potom domov, maly spal 3 hodky uplne super, keby tak raz aj domka pospal to by bolo nieco, teraz si tu spokojne do mna kopka licka ma cervenucke a je pokojny ... az sa mi to nezda 😅 uvidime aky budeme mat vecer ... skusim ho dnes skor okupat ze ci s apotom skor neunavi a skor by mozno aj zalomil hihi

zaba2707
6. dec 2009

ja som zatial vobec nerobila vianocne upratko 😀 ale tento tyzden sa nato dam a hned zajtra asi lebo mm teraz dva dni nerobi tak to treba vyuzit

zmurkaz
6. dec 2009

Ahojte kočky - tak ja len e žijem ... ale bez PC :((( ... ten bude schopný tak o týždeň 😢

...a sa chcem pochváliť - Slnečnica prespala 7 hodín... v spálni v kočíku pri pootvorenom okne.. 😀 😀 - a ja na posteli - ucho nalepené na kočíku a v čapici 😀 😀 😀

Krásny Mikulášsky deň - dúfam, že ste mali plné čižmičky 😵 😵 😵 a detúchy capačky 😵 😵 😵

PA ZASE NIEKEDY

brinzulka
6. dec 2009

ahojte...
vsetkym vsetko naj...

Ku kojeniu..mali sme par dni, ked sme sa kojili skoro stale...az prsia boleli...ale preslo...este pridu...Maji hlavne klud, prikladat..spravi sa to.
Moje didase su ako vechte...iba rano, ked kojim s dlhsou prestavkou, su naliate...Inak ani neviem, ze dake milk tam je...Len ked sa maly odtiahne a je zastriekane vsetko a nasledne pogrcia-tak je 😀 ...cura jak drak..obcas je nervny, dam ho odgrcnut, poprdi...a zase je dobre..Bude to dobre, teda je 🙂 nemaj boja!

Davidovi sme davali kase dost neskoro a kupovali sme detske mliecne, co najmensi mesiac-ja myslim, ze je tam milk ako u UM, ci? A riedili Luckou...prevarenou...urco prvy rok

lucim
6. dec 2009

caute macicky,
ja si farbim prave vlasy, tak cakam pri notebooku.

kase - mlieko v nich je umele, dojcenske, ale to zakladne, nie hypoalergenne, ani bezlaktozove, upravene kravske.

a dnes som vytiahla detsku zubnu kefku, matko si fantasticky sam masiroval dasienka 🙂 , ked bol mrzutik, potom zaspal.

didy - naliate v poslednej dlllhsej dobe boli nalate 2x, inak nee, ale tecu pekne, tak jak u brin, takze kojime kojime kojime, az po maturitu. 😵

kochanski
6. dec 2009

Ahoj kočenky 🙂
v pátek jsem se chtěla zapojit večer do diskuze a než jsem stihůla zapnout pc, tak se náš malej zrzounek probral a pak už nebyla šance
...no a včera zas měla nějakou divokou noc. Asi už jí taky začínají brát zoubky, protože se probudila s brekem a do pusinky si furt rvala ručičku. Namazala jsem jí calgel a pak už bylo dobře

lucim...díky za infa o příkrmech. Taky jsem byla docela v šoku z toho, že kaše se mají dávat až po zelenině atd 😅 . Mě řekla pediatrička, že kdyby začala mít větší hlad, tak mám dát na noc rýžovou pro novorozeňata 😨

dneska jsem konečně udělala první dvě těsta, tak zítra začnu péct

ani3012
6. dec 2009

Veľmi sa ospravedlňujem,ale od rána som bola preč,takže som nestihla ani počítač zapnúť 😝
Dúfam,že ste krásne prežili sv.Mikuláša a našli si niečo od neho aj v topánkach 😉

Nedeľa - 06 December 2009

Dnes majú:
smudlinka81..................6.6................Alex .......má dnes krásnych 6 mesiacov
ozi...............................6.7................Alexandra ....má 5 mesiačikov 😲 (cmukací 😉 )
37.lumina......................6.7................Ela ........má tiež 5 mesiačikov

Meniny oslavuje: Mikuláš
Meniny oslavuje v ČR: Mikuláš
Všetko najlepšie ! 🙂

Kalendárium:
Sviatok sv. Mikuláša, patróna detí

vtip na večer:

Bohaty muz ide spat. V noci sa mu do domu vkradne zlodej.
Ako tak kraca pocuje:Feri ta vidi Feri ta vidi .
Zlodej sa obzrie a nevidi nic .
Po chvili opet pocuje: Feri ta vidi Feri ta vidi.
Obzrie sa a vidi klietku s papagajom . Zakryje ju a po chvili pocuje:
Feri není papagaj Feri je pitbul!!!!

lucim
6. dec 2009

kochi fuuuuuuuuuuuuuuj fuuuuuuuuuuuuj fuuuuuuuuuuuuj svokre fuuuuuuuuuuj, mala by za trest 1000x napisat, nesaham janinke do varenia, len mlcim, nezavadziam a chvalim. a v slovencine nech to pise !!!!!!!!!!

jaaaaj, matko coraz castejsie vrzgoce. ☹

lucim
6. dec 2009

ani ahooooooooooooj, cmuk .. vidis, nikto ti nesahal do diela, nikto nevie kronikarcit tak dokonala. 🙂 a dobry vtip.
vsetkym gratulko. 😵

zaba2707
6. dec 2009

my sme okupkany a tak lightovo sa rozculkuje s hrkalkou

ani3012
6. dec 2009

ďakujem Luci 😀 😀

ani3012
6. dec 2009

boli sme dnes na tej parnej lokomotíve.Nič moc.Najlepší zážitok bol, keď sme v TT ostali 1 hod. stáť a mohli sa na mašinku pozrieť z blízka.
Sedeli sme v poslednom vozni a za nami bol rušeň.A vtom rušni bolo riadne veselo 😀 😀 😀
No hádajte,čo tam tak mohli robiť ?Škoda,že sa mi vybili baterky,chcela som na you tube hodiť v priamom prenose 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre