Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
19. máj 2010

lucim ja by som navrhovala sad janka krala - t-com plaz, alebo medicka zahrada ... nieco take kde rozlozime deky chrumky, rozky, ovocie, cajiky, a bude sa santit, my skecneme a zabavime sa s detuchmi 🙂 ... jjjun beriem bez prblemu len od 19. sme na tej dovolenke 🙂 tak keby sme to urobili dovtedy bolo by pre nas idealne

zaba2707
19. máj 2010

micusky idem do tej sprchy ak by som sa uz neukazala tak papa ale zajtra sa objavim 🙂

traktor
19. máj 2010

ven ja spim kratko a tvrdo..kym by mi vosiel do sna..je koniec 😀 😀 😀 😀 😀 ...a nebojim...vsak mam zmurku pod dekou...uz ju vidim..pravenna mna klipkla 😀 😀

zmurkaz
19. máj 2010

😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lucim
19. máj 2010

traky zmur ven 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucim
19. máj 2010

zabi, ja som za, kukneme do kalendara a nieco zbuchame 🙂 ale ako sa rezervuje kus travnika? : 😀 -D 😀

zmurkaz
19. máj 2010

😀 😀 😀 😀
babúchy - idem sa báť pod perinu - takže idem off .... pa pa 😉

raona
19. máj 2010

aj ja uz idem... nemam co k duchom dodat, akurat mi ostalo zima a bojim bojim 😉

bru noc vsetkym..

vendulacky
19. máj 2010

my akorát domlouváme stetko s aspine a luckou_m...mělo to bejt příští úterý, ale přeložily jsme to na 3.6. Půjdem do zoo 🙂 ještě musím zlanařit pirinku

traky, teda zmurku pod dekou 😀 😀

lucim
19. máj 2010

nebojte nebojte 😉
jarka dobruuuuuuuuuu 😵
ven a ako sa kocky maju? aspinka obcas zavita, piri po pol noci obcas, ale lucka m od porodu ne.

vendulacky
19. máj 2010

maj se dobře holky, zrovna lucka psala, že tu tak dlouho nebyla, že se stydí se tu zas ukázat kvůli svojí absenci, ťunťa

vendulacky
19. máj 2010

tak brou, jdu se nechat usnout...no jsem nějaká probraná, ale to bude taky tím odpoledním spánkem...papá

ani3012
20. máj 2010

leniccka...................20.6..................Laura má dnes 11 mesiačikov 😵

A my máme dnes 10 mesiačikov 😵 😵 😵
zaba2707................20.7...................Filipko
riusik........................20.7.................Alexandra
LUDKA77................20.7.................Ludmilka

Meniny oslavuje: Bernard , Bernardín, Hviezdoslav, Bernadeta, Bernarda, Bernardína, Hviezdoslava
Meniny oslavuje v ČR: Zbyšek ,Hvězdoslav, Hvězdoslava

Prajeme všetko najlepšie 🙂

Kalendárium:
Medzinárodný deň klinických experimentov (iniciovaný vo Veľkej Británii, od 2005, v ten deň 1747 britský lekár James Lind začal historicky prvý klinický test – pri liečbe skorbutu)

Vtip-no Lucka, máš slovo 😀 (aj všetky ostatné 😉 )

ani3012
20. máj 2010

a čo plánujete stretko? Ja by som brala aj ZOO v BA.Je to tam dosť veľké,aj preliezky pre väčšie detičky a aj trávička a aj občerstvenie a aj zvieratká

ani3012
20. máj 2010

baby toto je fakt krásne,si kuknite (1.29 min.)

https://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM
brusinka.pusinka
20. máj 2010

Krásný den všem a oslavencům velký cmuk a gratulka 😉
Včera jsem sem dala první část překladu Reily a tady je další 😉

Vyzrievanie jednotlivych systemov kojencov

Dostupne data potvrdzuju, ze vylucovaci aj traviaci trakt kojencov je dostatocne vyzrety na prijimanie prvych prikrmov od 4.mesiaca.

Deti prijimajuce vegansku alebo makrobioticku stravu, s obmedzenymi alebo ziadnymi zivocisnymi produktami trpia nedostatkom energie, proteinov,vitaminov B12 a D, riboflavinu a vapnika, maju oneskoreny rast a nedostatok tukovej a svalovej hmoty, oneskoreny psychomotoricky vyvin(potvrdene na studiach veganskych a makrobiotickych matiek v Holandsku).

Kojenie pocas zavadzania prikrmov

Odporuca sa pri zavadzani prikrmov pokracovat v kojeni alebo v podavani UM.
Zavadzanie kravskeho mlieka do vyzivy sa lisi vo viacerych krajinach.
Vacsina krajin doporucuje zacat s kravskym mliekom po 12.mesiaci zivota.Kanada, Svedsko a Dansko zavadzaju kravske mlieko uz medzi 9-10.mesiacom zivota.
Hlavny dovod, preco sa oddaluje zavadzanie kravskeho mlieka je nedostatok zeleza v nom.Niektore data tvrdili, ze kravske mlieko moze sposobit mikroskopicke krvacanie do creva, avsak po 9 .mesiaci sa to uz nepreukazalo.
Su vyznamnejsie rozdiely medzi kravskym, umelym a materskym mliekom:
Kravske mlieko ma vyssi obsah proteinov, mineralov a nasytenych tukov a odlisne zlozenie polynenasytenych mastnych kyselin s dlhym retazcom, s nizkym obsahom kys.linolovej ale s nizsim pomerom kys.linolovej nez je pomer kys. linolenovej v UM.
Prijem kravskeho mlieka moze neskor sposobit zvysenie krvneho tlaku a narast obezity, ale dokazy niesu dostacujuce. Takisto sa jednotlive krajiny odlisuju v nazore, kedy sa ma zaviest mlieko s nizsim obsahom tukov.Nizky obsah tuku moze totiz limitovat energeticky prijem a tympadom rast.Vzhladom na sucasnu epidemiu obezity, ktora postihuje deti predskolskeho veku a dorast, by sa mal vziat v uvahu aj potencialne prospesny efekt mlieka s nizkym obsahom tuku.
Mlieko s nizsim obsahom tuku sa doporuca davat az od veku 2-3 rokov a viac.(studie v USA potvrdili vyznam tuku v raste deti)

zmurkaz
20. máj 2010

ahojky .... všetko naj oslávencom a hlavne Fifovi a Saške 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Ani - je to nádhernéééé - som to videla už dávnejšie - to prišlo do mailu ... 😉

lucia32
20. máj 2010

Príde cigáň na salaš a bača práve obeduje. Krája si slaninu, syr a zapíja to žinčicou. Cigáň si sadne oproti nemu a naprázdno pregĺga. Bača sa na neho súcitne pozrie a spýta sa ho: - "Cigáň, chceš hryza?" - "Áno, chcem!" odpovedá hladný cigáň. Bača sa usmeje a zreve: - "Na neho, Dunčo!"
😀

lucia32
20. máj 2010

Ránko...oslávencom všetko naj, Filipkovi a Saške pusinka 🙂

lucia32
20. máj 2010

Včera ste tu načali tému, brrrr, aj ked nie som bojko, zimomriavky po mne behali 😀

zmurkaz
20. máj 2010

lucka 😀 😀 😀 😀 - a čo malý ?

inak - práve muž skladá mladému stôl a či neprerazil vrchnú dosku ? 😠

lucia32
20. máj 2010

Držte pace môjmu malému...zrejme ho už operujú....anjeličku strážničku ochranuj jeho dušičku...tfuj, tfuj, nech je všetko dobréééééééé 😵 😵 😵

lucia32
20. máj 2010

žmurka....jaj, ráno o 7 volal, že doobedu ide...už nechcem vyvolávať...však on sa ozve, poobede ide k nemu môj otec, mý to na skok, asi 30 km 🙂
A tú dosku poznám, môj klepal s kladivkom ten kolíček a tiež vrch drevotriesky máme napuknutý 😝

vendulacky
20. máj 2010

morgen 😎

máme za sebou příšernou noc... 😝 malá za večer ani nehékla, jen co jsem vešla do ložnice...začala se kroutit, pak se probrala a džavotala do 2 rána...nemohla chudinka spát a já taky ne....já usínala až před 3, ale i pak jsem k ní často vstávala, honila dudlíka, obracela...
Asi to bude tím naším odpo spánkem, jsme se vyspali do forotu a v noci čučíme....nebo jsem přitáhla do ložnice nějakou negativní energii? 😀
taky jsem měla noční můry....zdálo se mi o bývalém šefovi 😀 😀 Příšerně jsme se hádali, brrrr 🙄

Asi jsem neměla číst to duchařské forum, byla jsem asi i mírně rozrušená 😅

brusi, to kfc kuře....můžu to udělat ze stehýnek? Prsa nemám...teda něco z nich zbylo-z těch mých 😀 - ale kuřecí nemám 😅

lucia32
20. máj 2010

práve volal, brali mu krv, ešte len pôjde 😔

zmurkaz
20. máj 2010

lucinka - andelíčkov posielame - všetkých ktorí majú aspoň trošinku času 😵 😵 😵 😵 😵
... a my nie napuknutú - ale prerazennú!!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

zmurkaz
20. máj 2010

pampúšik ☹

vendulacky
20. máj 2010

luci dobrej vtip 😀
jinak mílovi držíme palce, ať mu to dobře dopadne a stará se o něj pak nějaká hezká sestřička 😀

zmuri, mužík šikula, máš doma asi něco podobného jako já 😀

zmurkaz
20. máj 2010

vendul - to máš z toho že si zvedavko 😀 😀 😀 😅 ...ja som bola v noci na WC a neboj jak sok kontolovala "hmlovinu" 😀 😀 😀

zmurkaz
20. máj 2010

..."stolár - vyučený " 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre