Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

gabrielkabj
17. jan 2011

No už sme po inkubačke ale môžte prísť aj tak na návštevu 😀 😝

majkas
17. jan 2011

@traktor aha, ale ked ta to bavi a mas koho opatrovat tak je to super 🙂

@gabrielkabj ahoj, a to ste kde nachytali tie kiahne? ci starsia priniesla zo skolky?

majkas
17. jan 2011

sak ja ani neviem jak to vyzeraju tie kiahne😅 😅 😅

gabrielkabj
17. jan 2011

Ahoj majkas presne tak malá priniesla zo škôlky tak na Vianoce mala jedna a na Nový rok druha bolo veselo to vám poviem 😉

gabrielkabj
17. jan 2011

Vyzerajú ako malé pľuzgieriky naliaté vodou a potom popraskajú a spravia sa z nich chrastičky

majkas
17. jan 2011

a aky to ma priebeh? myslim ze kde sa to ako prve vyhadze? ci proste vsade? a su aj teploty pri tom?

gabrielkabj
17. jan 2011

Tak každé dieťa to znáša inak niekto teplotuje niekto nie naše ani nééééééééé ale vyhádzali sa najmä v oblasti trupu a na končatinách to zbadáš hneď je toho dosť a aj vo vlasoch na pokožke a malá mala aj dosť okolo plienky tam kde to nedýcha. Ale zvládli sme to z večera do rána asi 50 pupákov. Brrrrrrrrrrrrrrrr

nina41
17. jan 2011

Ahojte 😵 😵 😵
@inneska gratulujem k prespinkanej noci, 😵

@ani3012 chalani su zdravy,len ja už mam 7 antibiotika za 6 mesiacov 😝

@traktor 😀 tiež mate veselo??? 😀 ale je super

gabrielkabj
17. jan 2011

No pôjdem už hajať tak možno zajtra sa ozvem ale až večer klasika ako vždy. Nočná sova to som jáááááááááááááááá papik a dobrú

majkas
17. jan 2011

@gabrielkabj dik a dobru noc 😵

@nina41 ahoj 🙂

ja este docitavam temu o skolkach a pojdem aj ja do hajan

nina41
17. jan 2011

@majkas ahoj ,moji traja starši mali ovčie kiahne po dva razy 😝

pirinka
17. jan 2011

Ahoooj 🙂
trošku jsem šmejdila a našla jsem pár docela pěkných tipů na ubytko zase na opačné straně hranice...kdyby se Vám třeba chtělo na stretku poznávat krásy českokrumlovska a nebo lednicko-valtického areálu 😉

http://www.rotunda.cz/
http://www.hotel-racek.cz/5/cz/fotogalerie-ubyt...
http://www.hotel-koupaliste.cz/sluzby
http://www.stilec.cz/index.php?co=uvod&lang=cz
http://www.hotel-barborka.cz/

pirinka
17. jan 2011

jsem to měla dát spíš jinam...už jsem to tam zkopírovala 🙂

brinzulka
18. jan 2011

@gabrielkabj sucitime...starsi mal 31.12. a maly Andrejko ma od soboty..starsi lapol v skolke-zvladol uplne v pohode...maly: teploty, vysev vsade, druha noc nedospata

brinzulka
18. jan 2011

@majkas http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=342
davidko mal skaredu vyrazku...o dva dni cervene pupence po chrbte
andrejko- mal 6pluzgierov-ako herpes po ritke...a cca o 6hodin vo vlaskoch...t.c.- ma vsade, ocne viecka, tvar, hlava, trup, okolo pipika...atd., cca100-200..fungujeme fenistil, nurofen, kojo, a kozna poradila mlieko s kremicitanom?-ako puder, na vysusenie...

lucia32
18. jan 2011

Ránko
@lucim 3vajc? Supéér a rovno Alpy, že? 😀
@kristina1984
@sorciera24
@majkas moja Bianka šla do škôlky od 2. rokov, tiež je júlovka, ja som pracovala od 5. mesiaca jej života...nástup bol taký skvelý až som neverila...vošla do triedy, šla k deťom a nás si absolútne nevšímala...dodnes to máme nahraté na videu....
Natálku by mi vzali aj teraz...som sa informovala...u nás zas škôlky zápasia o každé dietko....dokonca štatne berú aj od roka a pol 😉 ale kedže babka má dotáciu až do marca budúceho roka tak momentálne neriešim...
@majkas A to odplienkovanie nie je až také svetové, občas sa ešte počúra 😀 ale ked si len cvrkne, tak aspon gaťky to zachytia a nemusíme meniť pančucháče 😉 Ked sa prečúra celá, tak už nič 😀
Ano nechávam ju bez plienky-aj babka- ale len kvôli tomu, že ona sa stále pýta, aj ked jej netreba a stále odlepovať a prilepovať peľuchu je na nerf a ona už pocikanú naspäť nechce, trhá to dole, že beeee...inak by som to neriešila...obe deturence ( letné) sa odnaučili cez leto...po vonku, bez plienky, cikali kde chceli...to je výhoda záhrady 😉 pri dome...

zaba2707
18. jan 2011

STRETKO KONIKOVIEK CS
čas navrhnutý 12-15.5.2011 ... miesto ????????......... cena ????????

meno.............................predpokladaný počet deti.................dospelí
ani3012...........................................2.............................................2
pirinka..............................................1.............................................1-2
majkas.............................................1.............................................2
sorciera24.......................................1.............................................2
lucim ................................................1 ...........................................2
zaba2707.........................................1.............................................2

zaba2707
18. jan 2011

ajojte ... ja som nas vcera niekde pisala ale dnes to tu nevidim tak len pre istotu .... ze aj my sa sceme s vami vidieeeeeeeeet 🙂

lucia32
18. jan 2011

@inneska gratulka k prespinkanej noci....
@traktor to ste si adoptovali???? 😀
@gabrielkabj ráta sa aj maminka? ja mám teraz " asi " kiahne...síce som ako dieťa mala, ale čo už? Bianka ma tiež už asi po 3x ( vždy slabý priebeh) a Nataly to zatial obchádza....

lucia32
18. jan 2011

@brinzulka držím palce, nech to čo najskôr prejde...je to velmi nepríjemné, ked to svrbí 😝
O tom mlieku s kremičitanom som ešte nepočula...ja som si to popatlala mentolovým pudrom, aj ked sa tekutý už neodporúča kvôli dýchaniu kože...teraz, že už nechať navolno alebo potierať betadinom kvôli dezinfekcii...ale betadin sa malým deťom neodporúča 😝 tak vraj kúpať v dubovej kôre...
Ja som so sebou nikam nešla, pretože ovčie kiahne som ako dieťa mala a čo mi už pomôžu? Aj herpes zoster...vyššie štadium kiahni som mla...šla by som len s Naty...ale ta to zatial nedostala, tak ktovie čo to je?
Ja som bola v kontakte s maminkou, čo ma 3 deti s ovčimi kiahnami 😝

anavi85
18. jan 2011

STRETKO KONIKOVIEK CS
čas navrhnutý 12-15.5.2011 ... miesto ????????......... cena ????????

meno.............................predpokladaný počet deti.................dospelí
ani3012...........................................2.............................................2
pirinka..............................................1.............................................1-2
majkas.............................................1.............................................2
sorciera24.......................................1.............................................2
lucim ................................................1 ............................................2
zaba2707.........................................1.............................................2
anavi85.............................................1.............................................2

ale my by sme isli az od piatka poobedia najskor....

lucim
18. jan 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/spolocny-termin-miesto/julovky-2009-planuju-stretko-pridajte-sa/
dobre ranko 😀 cicusky .... info o stretku sa zhromazduju v tomto linku,preto si to zabka nenasla 🙂

ani3012
18. jan 2011

@gabrielkabj evička mala kiahne minulé sviatky-Patrik cez Vianoce a ona na Nový rok 😀 Priebeh pri Patrikovi horší ako pri malej,všetko bolo bez väčších problémov,som rada,že to majú obaja za sebou ,lebo doma sme boli skoro 3 týždne

@nina41 ATb nic moc teda,veď už ti asi ani nemôžu zaberať...to nie je dobré takto brať,mali by ti spraviť nejaké vyšetrenia poriadne a nasadiť lieky také,na ktoré bude choroba reagovať 😝 či to máš stále niečo iné ?

@brinzulka ahooooj! ty aj žiješ ? ťa tu minule baby spomínali,tuším @vendulacky ,že o tebe dlho nepočula ! Ako škola ? Neboj,ono najhoršie sú tuším prvých 5 dní,kedy mal hlavne Patrik 40°C a potom sa zase jedoval,že ho to svrbí.Tiež sme fungovali tak ako vy.Ten krém myslíš asi tanno hermal,že ? http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1622233-tan...


@lucia32 aj my to tak máme,cez deň po dome plienku nemusí mať,dnes som bola na návšeteve a tam mi kričala že kakali(rozumej,že chce kakať) ale ako som ju posadila na záchod,tak nie-asi sa jej nepáčil,my máme po celom záchode rôzne detské motívy ,tak obhliada,komentuje a robí to čo sa má. Ale plienku mala suchú
A gaťurky nemáme,ja jej ako sa oteplí a uvidíme ako ďalej.Paťka som tak odučila behom týždňa aj v noci,ale to mal dva roky a dva mesiace

@lucia32 inak som už počula,sesternica pracuje ako sestrička u obvoďáka,že s ak nim vracajú dospeláci s ovčimi kiahňami a že ich pritom ako deti prekonali...myslím,že to sú následky očkovania-vírus potom mutuje a my,čo sme poctivo prekonali, ho poznáme inak...chápeš,že ? 😀

@zaba2707 aj ja sa strašne tešíííím ! 😵 😵 😵 😵

majkas
18. jan 2011

ahojte,

prave som dala piect chlebik do rury, zase skusam novy co som si vymyslela tak uvidime co z toho vznikne 🙂

@brinzulka dik za link, ulozila som is ked je to tam tak pekne na kope 🙂 a andrejkovi skore uzdravenie, nech ho to co najmenej svrbi

@lucia32 aj tak je to super, u nas sa vobec nepyta, ked uz sa pokaka a smrdi na cely byt tak vie ukazat ked sa jej opytam ci sa pokalala ale tot vsjo. a vzdy ked sa jej opytam ci chce ist cikat/kakat tak povie nie. tak co uz. zahradu nemame, bude mi znackovat ako psicek doma vsetky kuty 🙂
a aj tebe skore uzdravenie s tych kiahni, uz teraz sa desim ked to Tami chyti...

kristina1984
18. jan 2011

@majkas Nakoniec sme kúpili ,,Baby design Mini" a sme zatiaľ spokojný
@gabrielkabj Kiahne sme zatiaľ nemali a ani ja som ich ešte nemala takže neviem čo a ako a ani ako vyzerajú ako to prebieha ale keď niekedy prídu tak dúfam,že to prebehne všetko ok

U nás nočník akosi nejde až keď sa pokaká a strašne smrdká tak povie že je bak-bak,ale na nočník nie aj keď sa stým trápime 🙂
@majkasto je ten kočík aj takej farby

blani2
18. jan 2011

Ahojte bambulky, jejky, koukám, že neštovice tu řádí ☹ Všem nemocným přeji brzké uzdravení. Aspoň si to odbudete..

a nočník, tak my spíš tak srandujeme. U nás čurají a kakají na nočník všichni plyšáci a taky autíčka. Kubík až když má náladu. Ale já to neřeším a rozhodně se tím netrápím. Jak tu psala pěkně Traky, máme ještě malé děti a tak jak se naučily do jednoho capkat, tak budou jednou všechny bez těch plínek.
Ale samozřejmě všem šikulkům, co už to zvládají gratulácia 😵

Četla jsem i o školkách. U nás je ten systém jinak nastavený, pokud vím. Já si zvolila na 2 roky rodičák, tak mě až děsí, jak už je to blízko. Chodím od Kubíkova roku jednou týdně očařit, hlídá mi na střídačku milovaná sestřička s tchýní, tak ani nevíte, jak jsem ráda, že to funguje. Na jaře budu žádat o prodloužení rodičáku na 3 roky, což u nás znamená, že budu vydělávat 0, ale trochu to zachráním tím mým přívydělkem. Do nemocnice neeeeee, ešče ne.

blani2
18. jan 2011

@kristina1984 super golfáč máte!

kristina1984
18. jan 2011

@blani2
@blani2 Ďakujem kupili sme ho v Holici

blani2
18. jan 2011

@kristina1984 a odkud vlastně jsi?
teď jsem zaregistrovala tvůj dotaz na plavání. Já jsem z Hodoša a chodíme na plavání s Plaváčkem 🙂

kristina1984
18. jan 2011

@blani2 Gbely a chodievame plávať do Hodonína do klubu katka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre