Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

brusinka.pusinka
29. mar 2010

U nás žádné zuby ani v dohlednu nic nenííííííííí 😀 😀 😀 😀 😀

hathor1231
29. mar 2010

lucim, na vecernu kasu ani mne neostane 😅 lebo to zje aj 150ml a kde by som tolko nadojila 😀 nemozem mliecne a ani mala (koli alergii na k.bielkovinu),takze ma sojove ale davam jej len na vecer do kase,inak nie. mne to stazuje tvorbu,ved nic nemozem zjest 😝 tolkokrat by som si dala nieco sladkeho alebo syr 😵
a mala spinka sama,takze ma neciti, ulozim ju o 7vecer (u vas 8) a vstavame o 6, niekedy aj o piatej 😝 ale potom ju pred 9 este ulozim a pospinka 1-2-2,5h
v noci som aj ja rada kojila,bolo to super,len do postele a bolo 😀 cez den uz ani nie, to jej dudkanie je nanic 😝 ona ma neodmieta ale da si od smadu a padla...

samayka
29. mar 2010

ahojky

tak my sa kojíme asi takto: ráno kojíme okolo 6 ale to je väčšinou len aby som ju ešte udržala v posteli... to je len také cuc sem - cuc tam... potom kojo na raňajky okolo 8. to ma vycucne celkom slušne. o 9:30 dáme desiatu - strúhame jabko do detskej výživky. iné nič nechce a som rada že aspoň takto do nej jabko dostanem. potom obed zeleninka, mäsko a zapíjame vodičkou. pred spaním okolo 15:00 mliečko a hooodne. potom keď sa zobudí tak si cucneme znovu a večeru robíme okolo 19:00 ryžovú kašu s jablkami (vlastná výroba - krabicové nechce) no a pred spaním okolo 20:30 sa nacucká poriadne mliečka. a v noci potom ešte asi 2-3 x kojo. tak myslím že mliečka mám stále dosť a elík ho dostáva stále v celkom slušnej dávke... čo vy na to ? môže byť?

inak dnes hodila svoj osobný rekord. zaspala 20:30 a zobudili sme sa 7:56 !!!!! každá minuta dobrá 🙂)) a v noci sme boli hore len 3x 🙂)))))

lucia32
29. mar 2010

haj Barbie, haj Ken... 😀
Sa dávam dokopy, nejak ma to včerajšie ponocovanie rozhádzalo 😝
Poslušne budem dočítavať, no hlavne skuknem videjká a fotečky...za dnešok chválim Tamarku a asi mala aj výmesačninky, že? Tak cmukadlo 😲
My sme kúpili kočiar, nakoniec Babypoint mark 3, v podstate to isté, čo Moon Buggy, dokonca bol len posledný kus v oranžovom a zľava 30€, tak som spokojná a včera sme ho už zajazdili a ja som ho stihla aj zmrzkou pokrstiť 😝 😀
Malej sa zo začiatku nepáčilo, bo sme šli proti vetríku a fúkalo jej do tváričky, tak sme asi 2x vyberali...potom zahajkala s kornútkom od zmrzky a my sme už mohli labzovať 😀

lucia32
29. mar 2010

Oslávenčekom všetkým víkendovým i dnešným posielame veľké cmuk 🙂
Zmurka...Zuzanka je krásna, a tie zúbky...rozkošná 🙂

lucia32
29. mar 2010

Videjká od Matýska a Elky skuknuté...no zlaté sú tie naše detúrence 🙂
Ani...Evička je pohodak 😀
A Andrejka je nová maminka? Tak ju vítam i jej miláčika Maximka 🙂

blani2
29. mar 2010

Ahojteeee 🙂 hlásím návrat ztracené dcery 🙂

jsme zpět z prázdnin u náší babííí. Bylo moc dobře. Měli jsme tolik příjemných návštěv, zážitků a počasí super 🙂 Kubík měl příjemnou změnu. Hlavně co se velikosti prostoru k realizaci týče. A to taky přineslo své ovoce. Za týden se naučil krásně z lezení sedat, stoupat o cokoliv, kohokoliv a kdekoli 😝 a za obě ručky už "cupitá" (i když trošku jak po 10 pivech 😀 )...nevěřila bych, co dokáže jeden týden. Taťka svého syna nepoznával 🙂 A jak jsme jen furt hučeli a brblali a slabiky ne a ne, tak už nám jde blá blá blá, ťaťaťaťa, ďaďaďa...🙂 Zlatíčko. No dost bolo chvály. Ještě na mě někdo naběhne. Ale já nemohla jinak.

A jak se tu máte, sluníčka?Zkusím něco dočíst, ale nevím nevím...Když venku je tak krásně. Všem oslavencům za posledních 10 dní hip hip hurá 😉

lucia32
29. mar 2010

Brusi...Karamelka šikovnica, pekné fotečky i chalúpka... 😉
Ani...jaj, Evička má už 10 mesiacov? Ako to letí, posielam pusinku 😲
A vítam dalšiu maminku Dupku i s malinkým Matejkom, tých sa toho roku urodilo, že? A vraj je naoblúbenejší Jakub 😝 😀 😀 😀

blani2
29. mar 2010

a za pobyt jsme projeli nový golfáč Inglesinu Zippy, paráda. Hlavně moc chválím boudu, která se dá sklopit hodně dolů, tak slouží jako ochrana proti větru, dešti..Autosedačka Romer King bezva. Měla jsem trochu obavy z té hlavové opěrky, ale Kubík si tam hoví jako v bavlnce. Usnul, jen co jsme nastartovali motor a hlavička pěkně rovně. Jsem mooooc spokojená.

lucia32
29. mar 2010

Blani ahoj....Kubíčkovi pusinku, šikovníček je to...a čo by si sa nechválila, ke je s čím 😵

blani2
29. mar 2010

Luci, ahojky. Jak se daří. Doufám, že už všichni zdraví 🙂 A též vítám novou mamču. Julovek není nikdy dost 🙂

samayka
29. mar 2010

kočkýýý

viem že sme na materskej a nemáme vela času.. ale ak by si niekto našiel čas na čítanie jednej poviedky ... do konca mesiaca by sme potrebovali nazbierať nejaké kladné hodnotenia... stačí prečítať si kúsok a napísať nejaké múdre slovká a pozitívne ohviezdičkovať 🙂)) a ak tú knihu raz vidajú, autor sa poĎakuje 🙂
ja som to čítala už minulý rok a je to mňam, taký môj štýl 🙂 tak dávam link .. len pre istotu
1.diel - podotýkam, že tie ďalšie sú zo súčasnosti a je to badatelne iné 🙂
http://www.mamtalent.sk/bozi-demoni-1-cast-z-8....

blani2
29. mar 2010

Samy, ahojík, juknu na to 😉

lucia32
29. mar 2010

Blani...jj, už sme v poriadku, ale po chorôbke sme sa rozmliečkovali a treba nám o 2 pixle mliečka viac, ach jo...ale čo narobíme, papať sa musí, že? 😀

lucia32
29. mar 2010

Samy...tiež kuknem, dúfam, nám raz autor pošle originál s venovaním 😝 😀

blani2
29. mar 2010

Lu, řádní jedlíci jste 🙂 Jestli tě to uklidní, tak my jsme též zdvojnásobili veškerý přísun energie 😀 Jsi v práci, co?

samayka
29. mar 2010

jeej blani hooj

akurát som nedávno riešila, že aj naša sýkorka len píska, kričí a jačí ale žiadne bla, da, ma, takže aj u vás to bolo tak a zrazu kecálek? to by ma tak potešilo...

blani2
29. mar 2010

Samy, Kubík není chvilku potichu. Hučel a mrmlal celý den i u jídla...vážně pořád 🙂 Ale furt nebyly žádné slabiky. A přesně před týdnem jedeme s kočárkem po Hradišti a najednou ďáááďááááďááá. Jsem myslela, že to jez nějakého jiného kočárku a to náš Kubík 🙂 A jak se mu to líbilo. A furt dokola 😀 A krásně kojíte a spinkání mooooc chválím 🙂 Já kojím ráno kolem sedmé na snídani. Pak už většinou přes den ne, i když...občas si Kubík pocucká taky, třeba včera 🙂 Pak se dopíjí na večeři po kaši a to celkem hodně. Pak ve 22, v 1, v 5 a někdy cuc sem cuc tam do 7 na udržení ve stavu spánku.

samayka
29. mar 2010

blani - eluš mrmle hlavne u jedla 🙂 to je skoro ako haamm mňammm .. alebo keď má v puse hrkálku - vtedy z nej leze mba 🙂)) ale inak nič konkrétne. tak dúfam že raz to aj ona na mňa vybalí 🙂

blani2
29. mar 2010

Samy, určitě 🙂 Eluška bude brebentit, jak konipásek 🙂 Nezapomenu na video rozprávka s květinou 🙂

lucia32
29. mar 2010

Dočítanéééééé...všetkých, všetko chválime...kuku pod sukňu 100 bodov 😀
Blani, jj som v práci 😝
Naša najčatejšie hovorí bababa, vo všetkých možných toninách, ale aj mama sa jej už vyšmyklo...a detiska mi tvrdili, že už vie povedať aj Miňo a Biba 😀 tak po detsky 😀 no ked niekto velmi chce, počuje aj to čo nie je 😵

blani2
29. mar 2010

Lu Naty je šikovnicáááá 😀 😀 😀 dítě hore, jdeme si hrát, pá bambulenky

lucia32
29. mar 2010

Blani, pá...
ja som tu, tak píšte, píšte...odo mna máte odozvu 🙂

traktor
29. mar 2010

ahojte, oslavencom gratulujem 😵 , videa perfisne 😀 , fotecky krasne 😵

lucim
29. mar 2010

kukuk - poobedny relax 🙂
samy krasne sa kojite, vlastne podobne ako my 🙂 na tu poviedku som kukla, len ja som asi moc pacifista, boje ma neberu. opisy ma pekne, len na moj vkus by uvod mohol byt viac akcnejsi, nie taky poeticko-rozvlacny, tak mu tam radsej asi nenapisem komentar...
ahoj lu, ahoj traky 🙂
blani, kubicek je super sikovnicek, len ho chval, sam nam to este nevie napisat. 🙂
tak sportacky uz frcia naplno, super, lu, hod link, nech sa pokochame. 🙂

traktor
29. mar 2010

boli sme sa pohrat na dvor...dnes je tak krasne 😵

traktor
29. mar 2010

...a tak ho to zmohlo je zaspinkal posediacky...tak som ho len preniesla dovnutra a spinkame dalej 😀

lucim
29. mar 2010

traky jeeeeeeeeeeeej, hojdacka, domcek, pieskovisko, kralik, a hlavne matko paradny a spokojnucky , jeeeeeeej. drahy vravi, ze neukazuj mi to, my mame este prazdny dvorcek .... idem aspon pokukat hojdacky. 🙂

traktor
29. mar 2010

lucim 😀 ...deti vsetko vylozili...ze nech slnko vie kde ma chodit svietit 😀 ...uz cakame letooooo....lucia, naty je krasna v tej supravicke, a hod foto kocika...nevadi aj ked je zmrzlinovy 😀 😉

samayka
29. mar 2010

trakyyy -malý je neskutočný. sa nečudujem že ho to všetko unavilo.. sa teším až aj my budeme môcť takto bežkať, lebo vozenie v kočári ju fakt moc neunaví.

lucim - u vás je strááášná kopa miesta na také veci. bude to tam mať maťulko parádne, že? to budeme asi chodiť okolo častejšie 🙂)))
a ten komentár si mu mohla kludne aj taký napísať. ale potom epilogu a prologu sa to číta velmi dobre. je to úplne iný štýl, ten úvod mi trval aj týždeň kým som sa dokopala ho dočítať.. a to ďalšie som zhltla za dva dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre