Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
12. máj 2010

mi prišlo predchvílou do mailu 😀 som sa tiež pobavila 😀

lucia32
12. máj 2010

Tak babky marschmalow a marcipán tortičkove pekárky...chcela by som malej krásnu tortu z tejto hmoty...niečo som našla na nete, ale vôbec nemám na to odvahu...len chuť 🙂
A kedže som to nikdy nerobila, tak asi skúsim niečo lahšie...asi tú druhú...ale akože tie Wilson farby, či čo...tak to ani neviem kde mám hladať 😅

inneska
12. máj 2010

luci...upečieš korpus, naplníš, potrieš krémom celú tortu a potiahneš hmotou(je na tebe, či si ju chceš spraviť doma z marschmalloow alebo si kúpiť hotovko do 6€ za kilo a potom nafarbíš)a už len zdobíš...tie WILTON farby...sú to gélové farby na farbenie tých hmôt..jedna stojí 2,4€ ... všetko sa dá objednať z netu..môžeš odtialto(kamenná predajňa je u nás)http://peceniehrou.sk/ v prípade dalších otázok ma kludne otravuj 😀

inneska
12. máj 2010

http://peceniehrou.sk/ ešte raz 🙂

traktor
12. máj 2010

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2274 podla tohto si na totrufnem aj ja..

traktor
12. máj 2010

uplne jednoducha ale krasna

lucia32
12. máj 2010

Inn...to som sa dovtípila, že na nete ich nájdem aj kúpim 😀 😝 ... a tie hmoty sa tiež asi dajú objednať, že? Ale ja si urobím svoju, že jo...však som júlovka a mám tu šikovné cukrárky 😉 ...napríklad brusinka....halooo kde si? ...neboj innka aj teba pootravujem...ja si tú hmotu najprv vyskúšam nanečisto 😎

lucia32
12. máj 2010

traky krááásna...ale ja potrebujem postup ako pre škôlkára 😀 ...ja mám okukanú zatial túto... http://www.mimibazar.sk/tisk_receptu.php?id=16428

lucia32
12. máj 2010

tak dík za link s marshmalov cukríkmi...toto mi trebalo aj s obrázkami 😀

traktor
12. máj 2010

no sak aj ja potrebujem taky postup 😀 😀 😀 ...tortu si upeciem podla svojho...to uz robim lavouzadnou...len to potiahnutie furt nechapem...a to farbenie...a mne bude traba teraz tortu patkovi a v juni matkovi a simonke...

lucia32
12. máj 2010

jééé aj cukríky tam sú nafotené 😀

traktor
12. máj 2010

neee.super link..len ...ked chcem ten potah inej farby...s cim to zafarbym....?niekedymi ani obrazky nestacia 😀 😀

lucia32
12. máj 2010

tak tortu zvládnem aj ja...aj ked nejaký nový recept sa vždy zíde....ale to poťahovanie...ale na tom linku to s tými cukríkmi vyzerá jednoducho....

traktor
12. máj 2010

..no a ked to nepojde...skocim do aidy, kupim jedlu oblatku a budem mat bombovu tortu 😀

lucia32
12. máj 2010

farbenie marcipánu...bud farby na to určené http://www.megi.sk/megi/eshop/3-1-FARBY/10-2-Ge...
alebo aj potravinárska farba...môj nazor...alebo? na niečo určite ešte prídeme... 😀
hod do googla s čím farbiť marcipán a určo na niečo prídeš...ja končím, o chvílu padla...prezatial páááá 🙂

traktor
12. máj 2010

# 2 lyžice vody
# 1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
# za vlašský orech bieleho tuku (cera)
# 1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (175g)
# okolo 500-600g práškového cukru

Haribo Dulcia Rubino vyzerajú takto:
Externí

Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, pridáme 2lyžice vody, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a vmiesime ešte asi 150-200g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov do tých 2 lyžíc vody.

brinzulka
12. máj 2010

ahojte
vsetkym dakujeme za sms 😵 a ze ste na nas mysleli
pustili nas domov, keby nieco...musime letiet spat...zajtra lekarke a tak dokola
nie som tehu 😉 , bud mi nieco nesadlo...alebo stres..fakt neviem...
andrej mal laryngitidu-z nicoho nic...ak by sa niekomu prihodilo...ist okamzite na studeny vzduch, dietatu by sa malo ulavit, volat 112
pozdravujeme

inneska
12. máj 2010

ked chcete z cukríkov hmotu, tak skúste na nečisto, lebo nie vždy na prvý pokus výjde...aj švagriná má s ňou občas problém a to ju často robí 🙂

lu..kúpiš aj hmotu..ja som si kúpila a neprplala sa s cukríkmi..cukríky+cukor+čas+robota(a ked by sa mi to nepodarilo čo ako že by sa mi aj nepodarilo na prvý pokus)kolko ťa to výjde?? ja som si za 5,3 kúpila hmotu a výjde mi to na 3 torty potiahnuť 🙂 a tie gelovky z posledného linku mám..a chcu za ne moc penez..skoro 4€, ja som za 2,4 kúpila 😎 kúpila som si 3 zaákladné(modrá, žltá, červená) a miešam ich 🙂 🙂

inneska
12. máj 2010

briin..sa teším, že ste už domka a že je lepšie 🙂 rýchlo sa úplne vyliečte 😉 cmukáme

hathor1231
12. máj 2010

halo,
dakujeme za prianicka 😵
mali sme prvy krat presnidavku s jahodkami 😵

hathor1231
12. máj 2010

brin, som kukla na google,co to vlastne je (zase som zmeskala...). drzte sa 😉

inak,aj niki pred chvilou zacala plakat a potom sa nemohla nadychnut, nastastie nemodrela,to by som uz volala 999 😖 neviem,ci to bolo z placu (len sa hnevala) alebo z jahodek co mala 😕 ale uz je vpoho...zadna panika,hath 😅

ozi
12. máj 2010

ahojte babulky, som vás prišla aspoň pozdraviť, máme v rodine zdravotné problémy, moja maminka a aj svokra ☹

gratulujem všetkým oslávenčekom, aj tým minulým, hlavne inneskinmu Erikovi 😉

naša babuľka sa začína púšťať, dnes sa pustila pri stole a prešla ku mne tri krôčky, tak sa aspoň z niečoho veľmi tešíme 😵

traktor
12. máj 2010
traktor
12. máj 2010

brin, vitam vas doma... 😉 😵 😵 , ozi gratulujem ku krocikom 😉 , hat nepanikar 😀 😉

nykyta
12. máj 2010

dobry wecer babulky 🙂 na plavani to nebolo ono macko bol nejaky divny ☹ ☹ nic ho nebavilo a stale sa pytal na ruky ☹ takze sme si moc neuzili ☹ ani mne sa hodina nepacila 🙄 pribudli nam traja novy ludia s detickami a tak nam chybala sevzuz s lukim a simonka s maminou 😢 macko sa vobec nesmial ako obvykle 😉 dakujem za komplimentos odkazem mackovi 🙂 brin vitaj doma 🙂 tak sme na vas vsetci mysleli az to zabralo 😉

samayka
12. máj 2010

ahojte maminky a vitajte doma brinzuliatka... sa strašne hanbím, ale ani som nevedela že sa s vami čosi dialo... mám tooolko absencie až hrúza... 😒 😒 ale som rada že ste domka a že to dopadlo ako to dopadlo...

my sme mali dnes krásny dník.. sýkorka sa naučila novinku. pridám o chvílku... zatial jedno videjko zo soboty 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=QNd-ZkIQ_g0
samayka
12. máj 2010

a samozrejmeeee všetko najsamlepšie oslávencom 🙂 dnešým aj minulým cmuuuuk všetky šikovné dietka 😀

nykyta
12. máj 2010

no a aby som nekazila partiu tak aj ja som sa dnes vytocila 🙄 s mm sme sli vybavovat veci do mesta a tak sme zaparkovali v garazach auparku 😕 mackovi sme kipili nejake veci tak mm to siel zaniest do auta a ja som ho cakala pri vchode a zrazu pozeram a oproti mne v aute zavrety chudacik psik :-a strasne stekal ☹ tak som isla blizsie ze sa nanho pozriem a z vedlajsieho auta vyklada mamicka kociar-no ci mi nevynadala ze som jej zobudila dieta 🙄 coze ja som stekala 🙄 no sila 🙄

samayka
12. máj 2010

a tutok naše nové cirkusové číslo 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=6bnhJ9c74Ws

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre