Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
12. aug 2010

@majkas ahooooooooj ... dnes nie, dnes sme si vycistili bazen, matko mi pomahal a bol este mokrejsi ako pri tej fontane ... a po spanku sme sa kupkali v bazene ... a dnes matulo vyjedol skoro celu misku kuracieho perkeltu s kolienkami. sam si papkal, ja som si v klude vyriadila kuchynu 😝
@jajona celu noc neprespal, spal od 9 do 4, ale aj to je u nas bombaaaaa 😉

jajona
12. aug 2010

@traktor pekné tenisôčky

jajona
12. aug 2010

@lucim to sa ráta ako celá noc 😉

zmurkaz
12. aug 2010

@jajona ...no ja som tiež nevedela - ale som sa u manžela podučila 😀 😀 😀 😀 😀 ....a už som vedela 😉

majkas
12. aug 2010

@traktor perfektne tenisky, ja budem musiet tiez nieco take pohladat

a inac davate papucky na doma u uz chodiacich deticiek?

traktor
12. aug 2010

@jajona je to normalna otazka..nic na smiech, neboj 😉 ..skratka pri kazdom kupani jemne pretahuj, pokial ti ide, ..nie nasilu..ono sa to tou vodickou pekne uvolni a postupne to pojde....teraz este celkom nemusi, tak bud v pohode 😉

jajona
12. aug 2010

@zmurkaz no veď sa som mu tiež dnes hovorila, že mi to musí ukázať 😀

zmurkaz
12. aug 2010

@traktor ....krááásne botasky 😉 .....no ja s obyčko mliekom ešte asi počkám - sa asi zbytočne bojím - ale si myslím, že zakiaľ kojím ..... tak nič nezmešká 😉 ...asi ho dám od roku a pól .... ale všetky jeho podoby skôr 😉
@majkas ....neskúšala .... priznávam bez mučenia 😉 ....idem ti niečo nájsť - odskúšané 😉

jajona
12. aug 2010

@traktor traky, tak som aj robila, že pomaličky, pokiaľ išlo. inak som aj na teba myslela, že by si tu mohla byť, že ty skúsená, vieš čo a ako. a oplatilo sa mi sem nakuknúť 🙂

majkas
12. aug 2010

@lucim mnam perkelt,uz viem co varime cez vikend 😉

ja osm dnes mala rezen a Tami jasne ze chcela to co ja mam, tak som jej dalal kusok maska bez trojobalu a ona to normalne zjedla 😕 😕 😕 akoze sa nedivte ze sa tak divim lebo inac mi maso pluje jedna radost 😀

traktor
12. aug 2010

@zmurkaz 😀 😀 😀 😀
@majkas nas matko chodi bosi, ci je dnu a ci vonku, po trave, po kamenoch, total odmieta papucky, topanocky,...davam len ked ideme do mesta alebo dlhsiu prechadzku

zmurkaz
12. aug 2010

@majkas áno - dávam

zmurkaz
12. aug 2010

@jajona 😵 😵 😵 😵

majkas
12. aug 2010

a k tomu mlieku, aj moja predstva je taka ze ked dokojim tak by som chcela prejst rovno uz na normalne, nie umele ale uvidime co povie doky a kedy to vlastne bude

pirinka
12. aug 2010

ahoj ženy moje drahé 🙂
tak jsem se dneska konečně na chvíli utrhla a zamířila na MK
@ani3012 ; narozky jsme oslavily na 2x a bylo to fajn. Jednou s rodinou a jednou baby party...jak mám fotky na fb. Svátek jsme včera už trošičku odbyli, ale dárečky samozřejmě dostala a dortík byl taky. Hračkové portfolio se jí rozšířilo o kočárek, panenku, interaktivní kostky, něco na sebe a něco do kasičky...takže myslím, že si stěžovat nemohla 😀
@traktor z toho, že letos budeš bez dovči si nic nedělej, my jí měli a jak to dopadlo 😒 😅 . A nálet do tesca jsem taky udělala. Jen jsem si ani nevšimla všech těch výhodných akcí, o kterých píšeš...budu muset zaútočit na regály znovu
@lucim, ani gratulace k prospané noci. Se ta naše dorbátka asi nějak smluvila, protože malá dneska spala od 20,30 do 6,30 nonstop!!! To u ní nepamatuju. Kéž by to vydrželo 😉
@acerka ; tak několikanásobné noční vstávání jsme si donedávna taky užívali 😖 .A přitom si jen tak cucla a už zase chrněla. Už jsem byla hotová a pak jsem našla na netu tipy na jednu knížku o spaní dětí. Koupila jsem jí, najela na to a světe div se...pomohlo nám to. Je jasný, že každý děťátko je jiný a ne na všechny to musí fungovat, ale u nás to vyšlo a po pár dnech se to ustálilo na jednom krmení k ránu a mezitím většinou prospala noc v pohodě. Většinou to buzení není o hladu, ale jen o zvyku a potřebě kontaktu. U nás to tak bylo, protože beruška byla zvyklá usínat třeba hned po kojení nebo i při něm a když se pak v noci vzbudila, tak se najednou vylekala, že tam je sama a přitom usínala v mém náručí. Jj, dětičky naše zlaté 😉 😉

majkas
12. aug 2010

@zmurkaz posli, posli, zakusky kolace, traky ma navnadila 😉
a tie papucky jake mate? take tie sandalkove? ci cele?

lucim
12. aug 2010

traky a su mu dobre? my sme teraz skusali nike aj ine tenisky, a tusim az cislo UK 5 mu bolo . inak su peknucke, ... ja len, ze kazdy si ma vraj vytvarovat topanku podla vlastnej nohy, tak preto ... a kedze uz snad aj my budeme chodit, tak idem do novych ... tie tenisky nike na jar co sme mali boli tiez nosene. 😉 len neviem, teda asi uz viem, kde kupim... ak risknem nakup boticiek cez net .... jesenne asi idem kupovat v lekarni, vraj by mohli uz mat novu kolekciu , a v deichmanne maju dost boticiek .... aj na nete sa daju kuknut.

zmurkaz
12. aug 2010

skoro som zinfarktovala - bol u nás práve buch - ja už som myslela na najhoršie - a to Juráš sa zošuchol z postele - ale ako elegantne 😀 😀 😀 😀 - sa mu to stalo asi 2x v živote 😅

jajona
12. aug 2010

@majkas darmo, rezeň je rezeň

traktor
12. aug 2010

ja pamätam, ze pri patkovi , ked som dokojila/ skoro v roku a pol sa sam odstavil/ tak sme skusili mlieko domace od kravicky..a to nebolo dobre..sa mu v puse urobil taky biely flak a nechcel velmi papat, tak sme nedavali, nanho bolo kravske mlieko silne/ ani pri jednom som nedavala len pri patkovi sme vyskusali/..potom sme skusali UM , tak prezmenu nechcel mlieko vobec, tak sme kupili krabickove a to pil tak ako teraz matko aj 2 litre na den...a kedze mu nic nebolo, tak som uz nic neriesila..ono je to ale ine , ak dietatko je len cisto na mlieku, ale pokial papa vsetko, a pokial nie je alergik alebo nema nabeh zo strany rodicov, tak v tom nevidim problem....

hathor1231
12. aug 2010

@traktor to uz mate take velke topanky? 😀

traktor
12. aug 2010

@lucim mi sme presli niekolko obchodov aj s rei , ked bolo stretko a nikde nic nebolo, potom som isla aj sama a jak vykradnute...bud nebolo cislo alebo horsie ako u cinana...tak som z netu...matko ma teraz uk 4,5...ale ja ked nieco kupujem tak si dam zmerat nozku ..teda topanocku z vnutra aj zvonku..apodla toho...aj sa pytam ci sirsi strih, ci skor na uzku nozku..skratka otravujem 😀 😀 ...ale tieto nike poznam , sme ich mali ako uplne prve topanocky vobec..tak viem, ze krasne sedia na nozke

majkas
12. aug 2010

@traktor u nas nie je nikto alergik co sa mlieka tyka, ci to aj celiakia sa rata? asi nie ved to je nieco ine

traktor
12. aug 2010

@hathor1231 😀 ..a vy mate ake cislo?...matko ma dost tlustu labku,tak preto 21..on je v labkach po mne..a aj simonka 😀

jajona
12. aug 2010

no my papučky nosíme už dlhšie. najskôr sme mali tie klasické, také vyššie na šnurovanie a teraz máme také sandálkové

zmurkaz
12. aug 2010

@majkas ....no teraz sme mali teké bez špice - a dokonca boli aj na klipsu ale už sú jej malé a teraz má normál na zaväzovanie ....no sem tam je jej v nich teplo 😅 ...ale tiež už dosluhujú - tak ideme riešiť ďalšie 😉

AAAA recepty🙂 ...asi nahádžem normál do wordu a potom to sem šupsnem - alebo ti to pošlem mailom?

lucim
12. aug 2010

@pirinka ahoj piriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 a aku metodu ste to skusali na spanok? porad a pochval sa 😉 a tvoju malinku cmukame, musi to byt hodna holcicka, ked ma tolko darcekov. 🙂

zmurkaz
12. aug 2010

@traktor ...súhlasím - my to musíme mať furt inak 😠

traktor
12. aug 2010

@majkas ed budes chciet pridat klasicke krabickove mlieko, dala by som naobed..alebo okolo obeda a cakala ci bude reakcia...take novoty sa nedavaju nikdy a vecer..vyskusas a uvidis ak nic, kludne budes moct davat..ak nie..pockate 😉

pirinka
12. aug 2010

@majkas já to teď taky řeším. Bačkůrky koupené nemám a když je doma, tak chodí většinou bosa nebo v protiskluzkách. Tenkrát nám na jednom sezení rehabilitační sestra říkala, že bosá noha je nejpřirozenější, tak prý doma na chození nechávat ( nebo jen v ponožkách podle podlahy) a nebo spíš prý rovnou nějaké zpevněné sandálky. Tak nevím. Časem stejně ale ty bačkůrky budu muset pořídit, protože budou potřeba

jé děvenky, dejte receptíky ať chytnu inspiraci...slané, sladké 🙂 . Lucim, jak děláš ten perkelt?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre