Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

zaba2707
24. jan 2010

ahoj jennka testik negativny 🙂 takze som si v celku vydychla 🙂

inneska
24. jan 2010

ahojte 🙂

traky...čo ty na to?? http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1725418

battole
24. jan 2010

Ahoj dievky 😀 , idem si nieco precitat, co ste napisali a podavam o nas spravu. Rastieme ako z vody, papame zeleninku na obed a veceru a v pondelok prechadzame na ovocie na desiatu.... a vy ako?

traktor
24. jan 2010

in to prve co si dala tak tu vestu aj tricko mame...nosi to uz asi 4 mesiace a je to neznicitelne , furt ako nove a stale dobre ... 🙂

traktor
24. jan 2010

bat ahoj, matko uz papa skoro vsetko, kuracie mesko, zeleninu, ovocie, jogurty , cestoviny....a samozrejme mliecko....a chuti mu statocne 😀 , no ale je aj starsi, ... 😉

battole
24. jan 2010

zmurka: co su to 4 lyzicky?kolko je to gramaz?

zaba: skus ho nechat jeden dva dni bez prikrmu a potom znovu skusit, ma 6 mesiacov a do 8 mesiaca je to OK, ked by aj nepapal...aspon mne tak bolo povedane...tak vyskusaj
a vigantol mu nedavas lyzickou?

jenny: aj my zavadzame rezim....trikrat za den do hodinky spanok, obed a vecera zeleninka + mliecko hned za tym a papame uz 130g....

co myslite, je to vela ci malo po dvoch tyzdnoch papania?

battole
24. jan 2010

traki: a ake jogurty a ako robis cestoviny?....mne bolo odporucane este aj pseno, ryzu, ale toto tiez neviem ako to mam varit a pridavat do jedla, v akych mnozstvach

zaba2707
24. jan 2010

ahoj batt .. vigantol mu kvapkam priamo do pusky na ten mi pusu otvara ako zobacik 🙂

inneska
24. jan 2010

a inak gratulkujeme lilinke 😵 😵 😵 😵 😵

traky..som rozmýšlala, či to zobrať..ale nakoniec som pozabudla a ušlo mi to...možno to ešte raz dá do aukcie(a za menšiu cenu 😝 )

batt...aj ja som si myslela, že začneme s ovom a vyprdol sa mi na neho 😀

battole
24. jan 2010

zaba: a nikdy si mu nedavala na lyzicke?...ja som kdesi citala, ze sa to ma davat v teplom mliecku, lebo potom sa to nevstrebe akoby malo

zaba2707
24. jan 2010

ved ja mu to davam tak ze zacne pit mliecko vytiahnem flasku, dostane dve kvapky vigacu a potom zapija mliekom zasa .. lyzickou som mu davala uz aj mlieko aby chapal ako papat jedine ked som mu davala mlieko tak pekne otvaral pusu .. na vsetko ostatne nechce 🙂

battole
24. jan 2010

zaba:tak to mas tazke, ale postupne sa to urcite nauci.

inn: mne odporucili zeleninu, ale teraz je z nej uz taka zapecena, ze az mi placka, ked tlaci kaku,.....tak mi hovorili, ze banan, alebo jablcko treba dat

battole
24. jan 2010

traky: Matko od kedy sam uz sedi?

zmurkaz
24. jan 2010

bat - banán nedávaj - ten zapečie - ale čerstvé jabĺčko 😵 😉 .... a nikdy som to nevážila ... predstav si čajové lyžičky - také plytšie ....

battole
24. jan 2010

zmurky: aha, takze banan nie?...tak dobre. a ked to mam brat na cajove lyzicky, tak moja teraz spapa asi 12 takych lyziciek....davam jej kazdy den o 10-15 g viac a stale spapa vsetko zatial, tak som zvedava, do kedy budem zvysovat davku

zmurkaz
24. jan 2010

bat - tak vy ste dobre ďaleko ... ja som si čítala na to linku čo tu bol hodený asi na str. 1105 od laktačnej poradkyne a my v podtate taj aj ideme len tá gramáž nám chýba ... ale ja tam aj napísané koľko by deti mali teoreticky zjesť a koľkokrát denne 😉

battole
24. jan 2010

zmurky....fiha, idem hned kuknut....ja stale len bojim jedneho, aby som jej nedavala vela alebo malo...lebo mam pocit, ze moja asi nikdy nepovie nie.... 😀

zmurkaz
24. jan 2010

aj vám ide tak pomály kôň???? 😠

traktor
24. jan 2010

in neva, este daco bude 😉 a600 korun je podla mna vela, ked tak jej napis svoju predstavu , mozno ti to preda, ...to tricko a vestu mam a fakt vrelo odporucam, to tricko som pralamilion krat a stale je bez zmolkov ako prave kupene..... 😉 , bat matko sedi uz davno....unho to islo rychlo vsetko naraz, ...nechcel past koniky nic...a zo dna na den pasol, potom zacal hopat, liezt a uz vstava....ale to je u kazdeho babulka ine...takze netreba na deti tlacit..., matko sa uz posadi sam, tak nema zmysel ho davat do inej poloy ale keby nie urcite by som nanho netlacila, co ma prist, pride...a strava, no jogurty som zacala davat najprv biele, a ked mu zachutili tak a ovocne , pozeram take probioticke, zo zivou kulturou, tak nam odporucila dokyna a klop klop, kazdy den sa krasne vykaka, je spokojny....banan davam tiez / co jedno zapecie druhe nemusi 😉 / ale davam nepuceny, odlamujem mu, pretoze inak ho nezje, ...a cestoviny, ryzu ...a ostatok davam priamo do polievky...teda varim zeleninku , bud cistu alebo z kur. meskom , alebo rybou a pridam cestovinu /ryzu.../a ked je meke tak odstavim a pridam trosku masielka a vymixujem / tiez nie na hladko, matko ma rad hrudky/, a raz za tyzden pridavam do polievky zltok...

traktor
24. jan 2010

hej, preto pisem tak vela naraz...ide ako pred porazkou... 😖 ...a gramaz ja vobec neriesim, naberiem do misky a kolko spapa tolko spapa, ked ma dost, tak proste neotvori pusu....proste mi pride blbe mu vazit...ze presne tolko ma spapat...a ked mu je malo tak ma smolu.... 🙂

battole
24. jan 2010

zmurky: aj mne ide pomaly, ale som si myslela, ze preto, lebo napalujem
traky: ja tiez nebudem malu nutit, len som chcela vediet, ze ako ti mali zacal sediet,lebo si pamatam, ze si spominala jeho pohodovu naturu.... 😀 , aku polievocku robis,alebo ako ju robis?...ja zatial malej uvarim zeleninku a potom ju rozmixujem a trosku do nej pridam vody, v ktorej sa vyrila a materske mliecko. urobim jej z toho uplne jemnu kasicku a tak jej to davam.

mata1976
24. jan 2010

ahoj battole, tu najdes vsetko o prikrmoch:

http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

traktor
24. jan 2010

bat on je stale taky spachtos aleked je hore, tak je divoch 😀 ....a polievocku robim do vody dam varit zeleninu, povari sa potom pridam cestovinu /ryzu....a raz za tyzden ten zltok a na konci masielko a rozmixujem, inokedypridam aj kuracie mesko, alebo pangasa....proste to tak striedam...alebo urobim kasu a zvlast vo vode urobim bud rybu alebo kuracinku dam mu kasu, mesko a detsku vyzivku k tomu...alebo len kasu a vyzivku...proste je milion moznosti....

traktor
24. jan 2010
zmurkaz
24. jan 2010

ten link je perfektný 😵 😵 😵 😵 ... som si včera čitkala a aj som z neho vybrala

pirinka
24. jan 2010

ahojky 🙂

jsem našla dobrý odkaz jak na rýmu (u nás teď aktuální téma 😀 😒 ) http://www.maminka.cz/clanek/deti-a-materstvi/c... za pár týdnů můžeme začít trénovat 😉

jdu vás zkusit dočíst

lucim
24. jan 2010

kukiiiii, my nejak na velakrat dnes zaspavame 🙂
a pozeram ciapocky a jasnacka - nie ze by nebolo z coho si vybrat, moznosti je az privela .... no ktoru, ktore? aaach jo 😝 http://www.mimibazar.sk/bazar.php?strana=1&albu...

ja mam dnes pomaly cely net, piri, neviem, ci mi natiahne linky ....

a o prikrmoch nikdy nie je dost infosiek , ulozim 🙂

zmurkaz
24. jan 2010

...lucim - to sú tie 2 mesiace ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

traktor
24. jan 2010

mame rifle 🙂 http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1723475, aj taketo https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?..., a capicu https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?..., tak uz nam len ta bunda chyba...ked niekto natrafi na bundu asi najlepsie riflovu tak mi dajte vediet.... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre