Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

inneska
12. mar 2010

ivkaa...aj u nás bielo 😠 akurát včera som tu písala, že aký se tu super tým, ako si pomáhame hladať(teda hlavne ty, si taká iniciatívna 😉 )cmuk ... a lucka mi pustila tú bundičku, aby sme ladili 😵 😵 😵

riusik
12. mar 2010

dobre ranko, zavislacky 😉

brusinka.pusinka
12. mar 2010

krásné raníčko všem 😉
teda vy zase jedete s nakupováním 😉 my už máme vše 😉 ale krásné věcičky dražíte a hledáte 😀
Všem nemocinkým posíláme objetí a velké pohlazení aby byli brzo zdravoučci a oslavencům velký sladký medový cmuk 😵 😵 😵 😵
My včera vybírali dovču doma v čr tak jsme vybrali toto moc se nám to líbilo, a hlavně mají všechno vybavení pro Karamelku 😉
http://penzionuhradku.cz/ubytovani-vranov-podyj...

lucim
12. mar 2010

dobre ranko, my sme hore od pol 7.
traky co to? kupujes? 🙂
ninka, nieco dobre si pocmulaj, nech sa hlas vrati. 😉

traktor
12. mar 2010

lucim nie...len sa mi to pacilo..hlavne ten prvy svetrik tak ci sa vam nehodi.... 😉 ja uz nic nekupujeeeeeeeeeeeem, len sa kocham

traktor
12. mar 2010

inka a tu co si mala vybratu ako prvu? tu si nakoniec nevzala?...vsak musime si pomahat...nech nam tie dietky ladia, nie? 😀 😀

traktor
12. mar 2010

brusi...dovolenka super...mna by teraz potesilo aj obycajne slnkooooooooooo

lucim
12. mar 2010

brusi vyzera to tam peknucko, a ceny su v pohode, drahytiez navrhuje, ci nebudeme dovolenkovat tu, niekde, kde maju dobre sluzby. 🙂
traky 😉

brusinka.pusinka
12. mar 2010

My máme takovou bundičku na přechod ale budeme ji nosit až na podzim nějak se v ní ztrácíme 😀 😀 😀
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4877869
a náš poslední ulovek budeme krásná na strejdově svadbě 😉
http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=5026591

brusinka.pusinka
12. mar 2010

Traky Lu my jedem i do řecka k rodince , ale raději máme dovču buď u nás nebo u Vás, Letos doma a příští rok chcem tatry 😀 😀 😀 😀

lucim
12. mar 2010

ahoj riuuuuus 🙂
brusi krasnucke veci. 🙂

brusinka.pusinka
12. mar 2010

No nic sluníčka jdu dovařit obídek a jedu do práce, na schůzi 😀 😀 😀 😀 venku sněhu jak v prosinci 😀 😀 😀 😀 😀 a né v březnu to má být krásně a mají pomalu rašit konvalinky a sněženky 😉 Odpoledne jedem na chalupu tak se ozvu asi až v pondělí. Cmukám všechny oslavence až do pondělí malé i velké. 😉

traktor
12. mar 2010

rius ahoj, brusi, tak druzicka bude krasna 😉 ...dovolenka...my budeme doma, mm ma akurat sezonu 😖 ...ale snad si par dni ukradne a niekde vybehneme, ked nie budem vybiehat sama....ale busom..nemam vodicak...lebo takym osobam ako ja este zatial nevydavaju 😀 😀

inneska
12. mar 2010

traky...som sa tu rozčulovala, že tá ťapa ju už predala a fotku tam mala stále 😠 tak mi lucka pustila tú čo som jej dohodila 😉

riuš 😉

brusiwfrľfw ... erik vás pozdravuje 😉

brusi...super vecičky 😉 a ešte supernejšia bude dovča 😉

lucim
12. mar 2010

traky jak ze neeeee, nauc sa jazdit na traktore, to ze si matka, nie je u policajtov trestne, to ti daju. 😀

ani3012
12. mar 2010

Moc som nenaspala,tak ma kontrolujte 😀
Krásny piatok maminky moje zlaté 😵

Dávidko a Nicol majú dnes 8 mesiačikov 😵 😵 😵
babyzuzana.................12.7.................David
hathor1231.................12.7.................Nicole Gabrielle

Meniny oslavuje: Gregor, Teofan, Gregora, Gregoria, Gregorína
Meniny oslavuje v ČR: Řehoř, Řehořka

Prajeme všetko najlepšie 🙂 🙂

Kalendárium:

Svetový deň obličiek
(Medzinárodná nefrologická spoločnosť – ISN, Medzinárodná federácia nadácií pre choroby obličiek – IFKF, od 2006)

Európsky týždeň mozgu (Európska aliancia DANA) piatok, marca 12 • štvrtok, marca 18

trocha humoru :
Slohová úloha žiaka ZŠ na tému : ?MOJI RODIČIA“
Rodičia sa delia na dve časti : matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky ... ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olina má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky ... a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.

Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa v obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy : roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku, neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Pán učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo.

vendulacky
12. mar 2010

bré ranko🙂

blani, gratulka k prvnímu úlovku, jsem myslela, že se tam snad zaregistruju a trochu ti našponuju kšandy 😀

brusi, super pensionek ;)

My jsme dneska po dlouhé době vstávaly na jídlo v 1 a v 5..že 2x za noc. Mně to úplně rozhodilo, na takový buzení už nejsem zvyklá 😅 ...jsem byla lehce rozladěná, když klíšťátko začalo pištět 😀 😀

Jinak včera se po delší odmlce ozvala sousedka, nevím, už jsem tu asi psala, že mi chodí vozit, teda byla celkem 2x, je jí 14 a poprvý když odjela, tak to bylo fakt peklo. Vypíglovala jsem celej dům, abych nemusela myslet na bublinku...ale dobře to dopadlo, no...až na to, že si nevšimla, že se jí svlékla rukavička a emča přišla s promrzlou rukou 😖 To byly zrovna ty velký mrazy...
no nic...a včera si přišla hrát s emmou a ona jí spadla ☹ Jsem myslela, že mi něco trefí, nechala jí lézt po sedačce a malá že na stůl, hňápla do prázdna a hlavičkou na stůl...byly v obýváku, já hned vedle v kuchyni, jsem si řekla, že je nechám samotné, furt jim tam oxiduju a ona se ještě stydí 😅 No a když jsem se vracela akorát jsem zachytila ten pád....chjo ☹ ☹ Zlatíčko moje tak plakala, že nemohla popadnout dech, jen pištěla a nebyla k utišení. Ale "spadla dobře", nebylo to na hranu a ani na nos, ale stočila hlavičku a spadla na tvář. Bylo mi líto i tý holky, stát se to může (nemělo by, ale může) a chudák z toho byla tak vyplašená, slzy na krajíčku...nevím jestli ještě přijde 😀 No když se emuch uklidnila, ještě tak půlhoďky hýkala a pak nám dávala zase richtu🙂

ani3012
12. mar 2010

http://www.mimibazar.sk/vtip.php?id=12878
konečne jar !

Lucim -inak aj ja som obtrela v útorok auto-o stĺp 😀 Pri cúvaní som ho zachytla predkom-moc skoro som začala zatáčať .Sa mi darí 😀 😀 😀

lucim
12. mar 2010

ani ahoooj 🙂 co bolo v noci????
a to je dobreeeee 😀

lucim
12. mar 2010

fuj srnky 😖

ani, fiiiha, na buduce urobis vacsi obluk. 😕

vendulacky
12. mar 2010

Jinak jsem nahrála nějaký videa na YT...

..moje domácí přesnídávka (jablko+banán)

https://www.youtube.com/watch?v=J4YYCGeEgE0

..pravidelné ukončení každé koupele....

https://www.youtube.com/watch?v=B8L3aZPZvfY

emma průzkumník

https://www.youtube.com/watch?v=ZJwMWKwePIY
jennna
12. mar 2010

ahojte....pomôžte mi prosím!!!

mám strach, že strácam mliečko...

ako bola dianka chorá, tak nechcela nič iné....ale jedla takým spôsobom, že si cucla 5krát...druhé prso začalo "plakať" a potom pustila..... takže tieklo zbytočne z jedného aj z druhého...a kedže viac neťahala...trošku aj pobolievali.....
toto robila asi 5dní....hned som sa začala obávať....asi som mala odsávať zvyšky, že???

no...ale ona chcela potom už len čajík..a dokkázala vypiť aj 150ml.....

asi som niekde urobila chybu....ale viete mi poradiť, ako to napraviť...???

do včera rána tiež len tak poťahovala, bola hore každú hodku dve....a do rána mi jeden cecík zatvrdol a bolel....tak som ráno odsávačkou vytiahla oba prsníky potom ako si ona odcucla....z oboch som nazbierala len 100ml...ktoré potom vypila hravo z flašky....ale z prsa nie....
deň bola ako tak, aj ked celý deň mravčala....už som vedela v čom je chyba....ale čaj som jej zbytočne nedávala a trošku som ju naťahovala hladom....aby čo najviac ťahala prso...potom som doodsávala odsávačkou....ale veľa tam veru nebolo....od včera mám už cecíky hrozne mäkké.....ale dávam jej a ešte tam je mliečko...ale asi málo
teraz zaspinkala....ale musela som jej vystriedať obidva....

čo mám robiť??? ešte sa s tým nechcem rozlúčiť....

brusinka.pusinka
12. mar 2010

Ani hihihihi tak to bude vypadat u nás na chalupě 😀 😀 😀 😀

Vendy to znám naše rukavičky také nechce a pak mrzne , a ty pády jsou u nás běžný sice máme helmušu ale na tváři šrám od stolu ona se koza naše už pouští do prostoru a neuhlídáš ji také věčný řev utišování muckání, pak se otřepe a šup jde na to znovu. No nevím ale zdá se mi že chce dohnat brášku ten koncem 7 měsíce chodil sám 😀 😀 😀 😀
Eričku cmuk cmuk cmuk od Karamelky 😵
děkujem za pochvalu aukcí máme jich víc ale nebudem dávat všechny co když se dívá Vo--y 😀 😀 😀

lucim
12. mar 2010

veeen, ahoooj 🙂
no ty mas ale zazitky, tvoju au-pairku zabehavas v drsnych situaciach. 😉

jennna
12. mar 2010

júj...vendulka...to muselo byť hrozné...ja by som asi zinfarktovala....hlavne, že sa nič vážne nestalo....

ani...to auto ma mrzí

lucim
12. mar 2010

jeeej, matko prave stoji pri stole vynasiel cinkanie pera o pohar. 😀

ani3012
12. mar 2010

ale nic moc,len malá pomrnkávala zo spánku a to mi už nedalo,aby som ju aspoň nepohladkala.Stále ma tie soplíky,neviem či nebude treba k lekárke,lebo aj krvičku sem tam odsajem.

wydata- tak to máš doma strašne blbé.Je to zlé,ak dospelý človek sa nevie správať pri malom dieťatku.Dúfam,že to Natálka lepšie zvládne ako tvoja švagriná a ona nech sa drhne ak je tak nezodpovedná. Aj ja keď som bývala u našich,tak prišla mamina sestra chorá na návšetevu.A keď som jej povedala,že máme bábo (Patrika) tak povedala,že ona neprišla k nám ale k maminke 😠 Keby sprostosť kvitla,tak polka ľudí chodí ako botanická záhrada.

no a ja už dražiť nemôžem,lebo ono je to jak droga a nakupujem aj veci,ktoré nepotrebujeme.A je pravda,že na Českom MMB sú fakt skvelé ceny.Ale aj na vás príde,keď budú euráče 😀 😉

vendulacky
12. mar 2010

inn, četla jsi včera že jsi mě inspirovala zumbou a od příští středy začínám? že děkujem 😉

ahoj jenn, já teda odborník nejsem, ale když tohle začalo mně, psala jsem annag a častěji přikládat, při kojení střídat obě prsa, po kojení odsávat...já měla ještě ten problém, že emma jak okusila flašku, už z prasa nechtěla tahat..
přeju vám, at se vám to povede!!!

jennna
12. mar 2010

brusi...ty máš šikovné deťúrence

jennna
12. mar 2010

vendy....ale ona hocikedy nechce prso....akoby odmietala.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre