Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

lucim
24. máj 2010

klari - slabe mlieko neexistuje, vzdy je idealne zlozene pre dieta, tak tak. mozno ho mas na vecer menej, ale to najkvalitnejsie naj naj.
susedy a babky su najvacsie odbornicky na vychovu a vyzivu. aaach jo. toto sa presne prizvukovalo na vsetkych odbornych skoleniach, ze odtial idu najvacsie bludy. 😀 ja som vcera spacifikovala susedu - babku 5 tyzdnoveho martinka, pred jej dcerou - taaak sa usmievala - som jej povedala, ze musi respektovat dobu, vyskum, postupy a intuiciu matky, cerstva mamicka aj s tatinkom aj babkou sa u nas potom este 2 hodiny vykecavali, a to sme sa videli prvy raz 🙂
zmur, je nam to jasne, nie nadarmo mu hovorime velitel 😖 😉

klara_klara
24. máj 2010

zmurki a aky program jej robite? a ako zvladas domace prace? ja uz tusim nezvladam nic...neviem co s nim...niekedy som taka zufala...ale jedene co ma posledne dni potesilo bolo ked zacal ...mama, baba

lucim
24. máj 2010

klari mame sikovne zvedave deti, s hlavickou otvorenou vsetkemu novemu, vnimave, budu to vediet rychlo aplikovat, to nie je hyperaktivita, to je osobnost, sikovnost. 🙂 a potom to v noci spracovavaju ... a ked nam mliecko tecie pomalsie, tak sa tolko nenamahaju, aby sa moc vycerpali , odcucnu kolko ide lahko, stravia, skorej sa zobudia a tak dokola.
moj nejedlik ma obcas vynimky , nieco aj spapa - ano, vidite spravne, je to kysla uhorka. 😝 😵

klara_klara
24. máj 2010

baby a kolko vazite? my tych spominanych 8,5 kg nie je to malo? ale ja len cisto kojim nedavam vobec umele mlieko

klara_klara
24. máj 2010

ani neviem vlastne kedy ho cez den mam dat spat, teda o kolkej, stale sa mi zda zivy...tipnem si napr, ze o 11 a figu kocikujem ho nechce otaca sa v kociku...a na nohy...potom s nim idem do postele...nepomaha lozi, sedi...o dve hodiny skusim zas...figu ani v tedy nepomaha...neviem veru odhadnut ani ten cas kedy ho ulozit aby si aspon na chvilku oddychol

ani3012
24. máj 2010

ide k nám zase búrka 🙂 🙂 🙂 🙂

traktor
24. máj 2010

ani tak ju pozdrav 😀 😉

traktor
24. máj 2010

ja nedavam presne na hodinu spavat...matko si to reguluje sam...ked je unaveny, zoberie vankus, kaj , kaj a uz lezka ...a spi...ako niekto ma rezim mi nie...ale dobre i tak..

lucim
24. máj 2010

my mame asi 10,6 kila ... skusam hladat taky vypocet, ani to sem raz davala ... pokial ti marek pribera rovnomerne, lekarka ta neupozorni, ze sa nieco deje, tak je to ok, teraz uz priberaju menej.
u nas mame 2 spania, okolo obeda a okolo 4, ale nie vzdy to sedi.

inneska
24. máj 2010

ani..u nás už búrka je, nás fotia o sto tristo 😀

klarka..aj u nás sú také noci, že sa erik velamrví, mrnká z spania, tak mu musím prsník dať, aby sa upokojil..tiež len cucne a odfukuje dalej..cez deň teda pospí viac ako tvoj marko, ale tiež občas ked vynechá poobedný spánok, tak mám z neho dosť, čo som uťahaná..a ja skúšam tak, že dám ho spať a ked nič, tak za 5-10 min.znova...skúšam po chvílkach..a ked nie, tak ho nechám aspoň na pol hodku a skúsim tak..a väčšinou potom zaberie...

lu..aj my sme už šrotili kyslú uhorku a chutila..a maťkovi očividne tiež 😀

zmurkaz
24. máj 2010

klári .... váhu máte podľa mňa OK .... a domáce práce? 😀 😀 😀 ...tak Zuzanku na ruke alebo len tak si štvornožkuje a ja už škúlim a jednou rukou kontrolujem ju a druhou upratujem ... všetko jej rozprávam, ukazujem ,,, čo môže to robí ona.... vyhadzuje veci z pračky ....so štipcami na prádlo sa hrá.... z veľa vecí som poľavila.... za veľa sa modlím, aby ju andelíčkovia strážili a aby sa jej nič nestalo ... a hlavne myslím na to že unavená má bzť ona a nie ja.... ako som to robila pri Jurkovi - som nabehala 100 jarných kilometrov a on sa vyvážal v kočíku..... Ja napr. zoberiem malú keď len na 15 - 20 min k nám na dvor a nech chodí - nech sa snaží.... ja sa tak neunavím a ona sa musí snažiť 😉
No tak sa snažíme ako sa dá - hlavne nech je spokojná a neublíži sebe alebo iným ... a "nerozbije "domácnosť 😀 😀 😀 ..toť dobrá rada mojej pediatričky - matky 3chlapcov a jedného dievčatka: do 2 rokov strážiť zdravie dieťaťa a ostatných a majetok 😀 😀 😀

inneska
24. máj 2010

lu, aj ja rozmýšlam, kde bola tá tabulka..zatial som nenašla 😝

ani, nemáš ten link uložený????? 😅

kláry...my vážime..ani neviem, ale asi okolo 11kg..ale pokial ti prospieva a nechudne, tak to nerieš..kamoškin malý má necelých 8 kg a 13 mesiacov..a je v pohode 🙂

zmurkaz
24. máj 2010

som nestíhala ....vykecávam aj s maminkou 😅 ...klári - toto presne sme mali aj my a som si trhala vlasy!!!! a dokina mi hovorila že jedinou prioritou takto malých detí je jesť a spať - a že keď sú oni úúúplne KO ....vtedy zaspia - nie skôr! A jesť budú tiež len keď budú hladní akebo maškrtní - nie inokedy 😉
Nerob si z toho hlavu - užívaj si že máš nádherné dieťatko - zdravé a že je individualita od samého začiatku 😉

ani3012
24. máj 2010

@inneska akú tabuľku? to to,čo som hodila,či niečo iné? Ja reagujem na príspevky postupne,inak by som zabudla čo som chcela 😅

zmurkaz
24. máj 2010

aaa som ešte zabudla napísať ...baby by ti vedeli hovoriť ako som sem chodila že my nespávame ... ale potom som to nechala úúúplne na ňu ...všímala som si len čo kedy zvykne robiť ... a sama si urobila režim ... neklamem ani slovo ... sama! A keď to zopakovala 3-tí ...4-tý .... 5-ty deň ...tak som jej to potom začala robiť ja ... a dnes sme obe spokojné ...je len proste iná ako Jurko....
...no a už idem pa 😉 😵

...klári ...keby niečo kľudne napíš 😉 🙂 🙂

dobrú noc 🙂

inneska
24. máj 2010

ani, toto som myslela 😉

ani3012
24. máj 2010

tak my sme podľa tabuľky presne na minime 😵

ani3012
24. máj 2010

@zmurkaz tak to je fajn,že ste sa zosúladili 😵 Aj pri Jurkovi si to tak mala? mne Patrik viac nespával,ako spával 😝 Ten nemal režim až do 1,5 roka a až potom sa dalo s ním nejako pracovať,dovtedy si on "rozkazoval"

traktor
24. máj 2010

klara..neries...jednoducho nikoho nepocuvaj..kazdy je veeelmi mudry...to mas ako z jedlom..slaninu dat do rucky miesto mliecka...maly je krasne, zdrave babulo, co vie kedy ma dost...sak nemusi byt samy faldik...aj stihlejsie deticky su chutnucke 😉

lucim
24. máj 2010

zmur, k rezimu gratulujeeeee, tisko, aby som nezakrikla a sladke snicky. 🙂
ani toto toto. 🙂 klarka, ste uplne v pohode, vidis? 🙂

traktor
24. máj 2010

zmurka dobru 😵

inneska
24. máj 2010

presne tak, musíme skákať, ako detičky pískajú 😀 ale naveky to tak nebude, takže treba len vydržať 🙂

zmurka, dobrú nocku vám 🙂

lucim
24. máj 2010

traky hehe - vcera som tej susede zakazala strkat matkovi cokoladovy keksik, ze minimalne rok to nechcem vidiet a aj s dovetkom, ze bez reci typu "maminka ti nedopraje" 😀 - pred vsetkymi susedmi aj pred jej dcerou, ale bolo to v dobrom, vsetci sa usmievali, mysliet si mozu co chcu a ja to aspon nemusim kazdej "mudrej" hlave opakovat. 🙂

traktor
24. máj 2010

tak ja zatial cakam, kym bude piskat 😅 😀

lucim
24. máj 2010

mne sa s krpcom najlepsie upratuje umyvacka - to ho bavi, a nevadi, ze ma mokre rucicky. 😉 a tiez spolu, pokial sa da, a vsetko si komentujeme ... a ked sa neda, tak sa mu iba venujem, on sa rozvija, ja som vycucnuta, ale stastna mamina. 😉

traktor
24. máj 2010

no aj u nas je take...ze sak uz vsetko papa...musi vsetko ochutnat, vsetko mu trepu do ruciek...nic uz nevysvetlujem...zoberiem...odlozim...ze akurat jedol...a doma spraskaju ostatne deti..a vybavene...uz ma nebavi kazdemu vysvetlovat, ze na cokoladu, soletky...ma este kopu casu

inneska
24. máj 2010

mňa sa svokra pýtala, či mu už nedávam papať lentilky 😖

ani3012
24. máj 2010

ale ruku na srdce: najkrajšie sú keď spia 😀 😀 😀 😀 Minule som ju chcela zobudiť: sme sa s mm o nej bavili,že čo spravila,čo dokáže a ja som tak zatúžila si ju pritúliť 😵

traktor
24. máj 2010

uz som pisala lu a napisem aj tu...my mame novu oblubenu hracku...tabulku na kreslenie...on uz chyti do ruciek to pero, tvari sa pri tom dolezito a cmara...stravi pri tom veeeeela casu...ja hovorim, ze to odpozoroval od deti, ked sa ucia...je to ohromne ho takto sledovat, aky je zaujaty... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre