Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

monr
13. júl 2010

miška spinká, hurá, dnu 30, fuj, a ani mráčik na oblohe 😠

inneska
13. júl 2010

mon..teplomer my nemáme, ale aj tak je tu hic, tak ani nepotrebujem vedieť kolko je 😀

mne sa erik práve zobudil po 2,5 hodke...

monr
13. júl 2010

krásne hajal. A ako kočky písali, aký veľký chlap je z neho. 🙂

monr
13. júl 2010

no kočky, na dnes končím, majte sa pekne
(o hodinku schádzam o 2 poschodia dole do pôrodnice 😀 😀 😀 😀 😀 )

jajona
13. júl 2010

Ahojte,

oslávenkyniam prajeme všetko dobré a veľa pitného režimu 🙂

U nás je tiež tak horko že-až. Vnútri máme 30 stupňov 😝
Matúško dnes 2 spánky. Na obed 1,5 a teraz hodinka. Akurát sa zobúdza.
Tak som zvedavá, že kedy večer uložíme 😕

Tiež sa chladíme v bazéniku. Dnes sme to nejako "neprehnali". Po chvíli sa pýtal von.
Ešte niekde vybehneme. Nejako sa zamračilo, tak dúfam, že nezmokneme.

Tak sa zatiaľ majte...

lucim
13. júl 2010

bry vecer 😵

blani2
13. júl 2010

Ahojte bambulky, já jen na skok jdu pozdravit.

Gratulka oslavencům malým velkým, prostě všem ! 😵

@monr chuďátko Miška, zítra má takový velký den a takové trable. Na dálku taky foukáme a hlavně ať je to do rána ok 😔
a jinak v tom rození tě samotnou nenechám, taky jdu na to. Přesně za půl hoďky....před rokem...jééééj až mě to dojalo

Sim, krásně jsi se rozepsala...a Šimonkovi ať i zbylá vyšetření dopadnou dobře.

A k fotkám, krásní jste, všichni do jednoho 😵

tak pá, přesouvám se do postele a určitě se mi bude zdát o porodu 😎 , cmuk 😵

adka12
autor
13. júl 2010

cafte babule, idem urobiť anketu 😀 😀 😀
tie čo ešte chcete ďalšie detičky, kedy plánujete začať so snažením? Aký je ideálny vekový rozdiel medzi deťmi?
Sme na dovolenku s mužom zvažovali že čo a ako. ja by som chcela ísť aj do roboty trochu, lebo si neviem predstaviť byť 6 rokov doma.... ale zase na druhej strane asi čím menší vekový rozdiel, tým lepšie si detičky rozumejú...
alebo sa mýlim? napíšte aj baby čo máte už dve detičky aký je medzi nimi rozdiel a ako vnímajú jeden druhého...
😵 😵 😵

nina41
14. júl 2010

Dobre ranko 😵
@adka12 umna su chlapci narodeny 1998,2000,2002,2006,2009,teraz chodim aj do prace,ked mal prvy syn rok a pol už sa mi narodil druhy,rozumeju si vyborne,a som rada,že som ich mala tak za sebov, 😵

anavi85
14. júl 2010

@adka12 my by sme chceli uz aj teraz, len urcite chceme zase letne dietatko, tak podla toho planujeme, ako v podstate si nedavame pozor...nechceme sa stresovat, ze teraz by to malo ist, ked to ma prist, tak to pride...chceli by sme mat 3 deti 😀
mm ma rozdiel so starsou sestrou 4,5 roka, rozumeju si dobre, len ako kazdy starsi surodenec sa o neho velmi obava...ja mam rozdiel s mladsim bratom 3 roky, tiez si rozumieme, aj ked sa pohadame, drzime pri sebe...
podla mna to nieje o vekovom rozdieli, ale o tom ako ich vychovavame...ked ich vsetkych budeme rovnako lubit a budeme ich vychovat v myslienke, ze maju spolu drzat, tak to tak bude /teda malo by/

brusinka.pusinka
14. júl 2010

Všem oslavenců m co jsme nezastihly přejeme vše nej mna celém světě 😵 😵 😵 😵

brusinka.pusinka
14. júl 2010

jinak zdravíme a omlouváme se že sme nepísali , ale byli jsme v nemocnici na pozorování 😒 Malá vyčelila roh stolu a tak jsme jeli na pohotovost a už jsme tam zůstali pro jistotu aby se nic nestalo 😀 Už jsme od včerejška večera doma a malá zase lumpačí lozí po nábytku potvůrka jedna malá 😀 😀 😀 😀

ani3012
14. júl 2010

ahoj brusi ! Ta je sladkááá ! moje púpatko ! Ja ju tak lubinkám ! Ani neviem prečo 😵

anavi85
14. júl 2010

@brusinka.pusinka to pozname, tie "male" garanboli... 😀

brusinka.pusinka
14. júl 2010

Ani 😉 😉 😉 Evka ma fotkách je k sežrání a Paťko ani nemluvím, má šibalský kukuč ale je moc fajn kluk 😵 😵 😵
Anavi no toto byl velký karambol ale malé máme také😉Koupili jsme v ikei ochrany na stoly na rohy na zavírání dveří a na schody protiskluzovou pásku , nic nenecháme náhodě v nemocnici sice byli milí ale doma je doma 😀

lucia32
14. júl 2010

Ránko....chudinka malá Simonka...ale hlavne, že je všetko okej 😵
@adka12 ja mám medzi prvými rozdiel 4 roky a malý žiarlil na malú keď sa narodila, štuchal do nej, šprtal, do dnes mu to ostalo 😝 medzi ním a Natalkou je 13 rokov rozdiel a je to správny veľký bráška...medzi Biankou a Natalkou 9 rokov a je to velká sestra, čo už aj postráži...Natálka je ich malý mazlíček...takže z môjho pohľadu čím neskôr, tým lepšie 😝 😀
Ale nie váááážne...4 ročné dieťa už dokáže rozmýšľať a žiarliť...takže podľa mňa radšej menší vekový rozdiel...do 2 rokov, aj keď pre maminku to môže byť dosť ťažké 😝 ak je na to úplne sama 😅

lucia32
14. júl 2010

@brusinka.pusinka ahooooooj...máš doma malé šidlo 😀

brusinka.pusinka
14. júl 2010

Luci né malé ale velké šídlo je to urviš a neposeda 😀

ani3012
14. júl 2010

Dnes oslavujeme svoj prvý rok !!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

@monr Miška 🙂
Mišička sa narodila o tri dni neskôr ako p.doktor naplánoval s vájou 3270 gramov a mala 49 cm
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/monr/album/m...

@puckalucka Matej 🙂
ďalší Maťko sa narodil tiež o tri dni,ale skôr a váhu mal 3450 gramov a 50 cm
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/puckalucka/a...

@blani2 Jakub 🙂
Kubíček sa narodil o deň neskôr a váhu mal 3800 gramov a dlhý bol 52 cm
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/blani2/

@emma Branko 🙂
Branko má dnes tiež 1 rôčik ale viac info o ňom neviem.Ale aspoň fotky KUK !
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/emma/album/n...

Meniny oslavuje: Kamil
Meniny oslavuje v ČR: Karolína, Karla, Lota, Šarlota

K prvému rôčiku prajú maminky júlovky všetko naj naj naj a detičky navyše posielajú veľké CMUK na líčko 😵 !!!!!

lucia32
14. júl 2010

Miške,Kubíčkovi, Matejkovi a Brankovi gratulka k 1. rôčku....Mišinke a Kubíčkovi špeci pusinka 😲 😉

leve26
14. júl 2010

ahojky.vsetkym oslavencom dodatocne gratulujeme.Patko posiela obrovske pusinky,teraz ale buva tak ich oslavenci na lickach pocitia neskor.hihi
koceny mam v bazariku znackove veci za super ceny.niektore uplne nove este s visackami.kamoska zlacnovala tak ak mate zaujem kuk budeme sa tesit
pozrela som si fotecky co tu publikujete.nadherne deticky este raz gratulujeme.papa

ani3012
14. júl 2010

som bola mimo pc,Patrika vyprevadiť k starkej a Evičke sa klube jednotka hore-tuším som to už písala a má len zvýšenú teplotku ale je umrnkaná. Počítam,poodpisujem a potom vypínam počítač,lebo potom s av obývačke nedá vydržať.Veď to kúri jak sprosté.Okná otočené na juhozápad,tak približne o pol hod.mi začne svietiť slniečko a až dokiaľ nezapadne.

brinzulka
14. júl 2010

cmuk....vsetko naj

brinzulka
14. júl 2010

@lucia32 prijimacky-vyberovka dla vysvecka a dalsich skol...

ani3012
14. júl 2010

@lucia32 to čo za zubára,ak vytrhne zdravý zub ? My sme v MA mali tiež jedného takéhio a on strašne rád vrtal.Všetky decká chodili od neho s vyvŕtanými prednými zubami.Mne vyvŕtal jednotky a dvojky horné.Ešte že to je z vnútra zuba.
A kde je ten dážď ? Tu ani mráčka 😕. Ale zajtra by malo popršať. Ja milujem letné búrky-ale len keď sme všetci doma

@inneska nevadí,že na váhe nepriberá,veď mu nič nechýba a to je hlavné. Ja Evičkinu výšku ani neviem,lebo mi ju dr. nemeriava,že až keď bude vedieť chodiť.Erik je krásny a celkom sa mi podobá na tú fotečku,čo si si dala Paťka robiť,že ako by vyzeral. 😵



@simonito tak je fajn,že Šimon je OK ! Ale tak ma napadlo,ja teda neviem,čo presne ma za problémy,ale nieje to napr.žiarlivosť ?
A lampiónky môžete vypúšťať,pokiaľ nefúka.Ono než to dopadne po zhasnutí na zem,tak je to vychladnuté.Čo som čítala,tak že ešte sa nestalo,že by nejaký lampión spôsobil požiar.Ale je to fakt krásne,my sme ich púšťali na Silvestra a potom aj po polnoci . 😵
a Šimonko mal kedy presne narodeninky ? Som chcela,že ho vložím okrajovo do tabuľky,ale nespomenula som si. 😅
Že aj jemu všetko najlepšie hlavne veľa zdravíčka a lásky ,je to malý frajer 😎 😵
A také kreslo by sa páčilo aj mne,som pozerala na Expo výstave Dieťa a rodina,len problém je,že ho nemám kam dať 😝
a Metúd ? Zvláštne meno,to som ešte nepočula.Odkiaľ ho majú ?
6e prajeme malému júlovčátku 2010 všetko najlepšie,nech je tak šikovný,múdry,milý a krásny ako tie naše júlovčátka 2009 😉


@klara_klara ale veď si mala povedať 😀
Inak jena holka,čo ju poznám z koníka,tak ona by chcela ísť na dovolenku.Má 5 ročnú dcérku a pol ročného syna a ona tiež zháňala,že s kým.
A sami nechcete ísť ? My sme boli po dva krát sami,je to iné ako keď ste viacerí,ale tiež to ma svoje výhody.Ako sme sa rozhodli,tak bolo,keď sme zmenili plány,tak nikomu sme to nemuseli oznamovať a večer,keď bol animačný program,sme sa zoznámili s párom,čo mal už väčšieho syna a s nimi sme trochu poklebetili. A ja nevidím nič zlé na dovolenke s malým bábom,je to roztomilé,aj ke´d viacej starostí.Hlavne nezabudnúť kočík a môže sa trajdákať.

@brinzulka tak vy ste mali neplánované mini stretko ? Aké fajn ! Ja som sa tešila jak sviňa,keď som stretla monr a anavi 😀 😵 A výška ! FÚHA ! Držím pästičky,nech ti to dobre páli a mala ju čo najskôr za sebou. A čo potom budeš? Budeš mať titul,alebo si robíš nejakú špecializáciu ?

@anavi85 čau Ivi! Ako sa ti gazduje ? Aďko je už spokojný ?


@monr si dávaj pozor,.aby sa ti nedehydratovala ale to ti asi vravieť nemusím 😉 Je strašne teplo a to sa môže stať aj z hod. na hodinu.Evička má redšiu stolicu ale kaká zatiaľ len raz denne.

@traktor si bola s Maťkom na vyšetrení s tou krvou ? Možno je len viac spavý kvôli teplu.Ale radšej si to dať skontrolovať,ako si potom niečo vyčítať.

anavi85
14. júl 2010

@ani3012 ahoj, pomaly to ide...Adusko si nasiel taky svoj rezim / nieco medzi mm a mojim/... 😉

ani3012
14. júl 2010

@jajona
tiež dávame dva krát šlofíka ale niekdy sa to posune a stáva ako tvoj Matúško a večer sa stalo,že zaspala aj o pol dvanástej,čo sa nemohla uložiť.Najhoršie je,keď mi zaspí o pol siedmej a vstane si o 8 večer celá šťastná a pokračuje s načatým večerom 😝 Ale veď sú ešte malý,režim sa upraví asi okolo 1,5-2 rokov,keď bude spávať len raz denne. Dúfam 😅

@lucim brý večer ! Či už deň ? 😀 Ako válčíte ? Inak máte krásny bazénik,nieje ani veľký ani malý,tak akurát 🙂

@anavi85 to máš pravdu,že veľa je vo výchove
@adka32 všetko ma svoje výhody aj nevýhody.Ono je to presne tak ako kedy mať prvé dieťa. Ja keď pozerám na maminku,čo mala dieťatko v 18 rokoch a teraz má 30, veľké deti a s manželom si začínajú užívať,tak v tom vidím tiež výhodu.
No ale za detičky:
Ja som vždy chcela mať krátko po sebe.Ale príchodom Patrika som realitu troch detí (dvoch po sebe a jedno okolo 35 rokov) ihneď zavrhla,lebo Paťko bol hyperaktívny a to by nerobilo dobre. S odstupom času ale zase teraz ľutujem,že to tak nebolo,lebo Paťko sa nemá s kým hrať. Neskôr to už bude dobré,ale teraz je medzi nimi veľký vekový rozdiel.
Nemyslím si ,že som spravila zle,lebo Patrikovi sa treba venovať aj teraz,ale je momentálne sám a veľa veci treba prispôsobiť Evičke.

ani3012
14. júl 2010

@anavi85 tak to je dobré 🙂 Deti si rýchlo zvykajú.

lucia32
14. júl 2010

@ani3012 tapetuješ si? 😀
No s tými detičkami je to pravda...keď sú za sebou sú ako rovesníci...väčší vekový rozdiel je dobrý pre rodičov, ale asi nie pre deti 😝 Evičke sa klube zúbok? Tak nech jej rýchlo vylezie...my poctivo čakáme na horné dvoječky 🙂
Natálka včera šla spinkať až o pol 9 a dnes potiahla až do 3/4 na 7 😵

monr
14. júl 2010

ahojky dievčatá,
pekne dakujeme za gratulácie aj podporu a spoluoslávencom všetko naj

ani, snažím sa aby stále pila, uvidím pobede, ak sa mi to nebude pozdávať, radšej skočíme do tej nemocky. ale chorá je aj kika, tak je to o nervy. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre