Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

samayka
1. okt 2009

sýkorka naša je predsa len netopíííír... asi s tým už začnem otravovať dokynu.. ale nechcem ju cpať nejakými blbinami ak by nám čosi predpísala...

zaspať zaspí ako keď kameň do vody hodíš... ale do 15 minút sa strhne, vyvalí kukadla a v nich panika, strach a mláti ručkami okolo akoby ju niečo išlo zjesť.. v momente ju beriem na ruky a do minuty zasa spí... a po pol hodine to isté.. tak ju vezmem zvyčajne na seba, sadnem do hojdacieho kresla a tam ju nechám vytuhnúť.. potom už sa nezobudí. toto náš uspávací rituál...

čiže zaspí tak okolo osem, pol deviatej najneskôr... o polnoci je hore - papáme... no a okolo druhej to začína... mrví sa, metá rukami, stoná, vzdychá... strháva sa zo sna... oči zavreté a jej šklbe telíčkom... a to asi tak do šiestej ráno... s 10 minútovými pauzami na tuhší spánok... a aj papanie je také nepokojné... potom sa nahlce vzduchu a ja mám roboty viac ako cez deň.

a takto je to už viac ako týždeň. po tom čo sme vyhnali soor, bolo asi týždeň dobre.. a je to tu zas.. soor nie, len ten nepokoj a neklud...

inak cez deň je to najúžasnejšií človiečik akého sme si mohli želať...

josifek
1. okt 2009

Inesko naše Karamelka dělá také sklapovačky a u toho se občas otočí na bok a pak nadává 😀 😀 😀 no hold se s tím musíme smířit že se občas poblinkají 😀 😀
Dobré ránko Ozi 😵
Ani šikulka 😉

laurajana
1. okt 2009

ahojte babenky, dobré ránko všetkým...ako kukám tabuľku pekne rastiete a priberáte...blahoželáme - my máme 4.10. v nedeľu 2 mesiace a 6kg na krku, tak som zvedavá ako to pôjde ďalej...ale asi tak ako pri malom, tiež sa to rozbehlo a potom ustálilo 😉

josifek
1. okt 2009

Samayko no já to řešila u syny a pomohlo zabalit do deky a dát mazlíka. sice to trvalo několik dní ale pak zabralo a mazlíka si oblíbil opírala jsem mu ho o čelíčko, a jěště jsem mu nechala rozsvícené to světílko do zasuvky moc nesvítí a ho uklidnovalo. Jinak asi neporadím, jen to co jsem ozkoušela

samayka
1. okt 2009

josi - to všetko už máme odskúšané.. dnes ráno som ju asi na hodinu silno držala v náručí.. to trošku zabralo... ale nemôžme tak spávať celé noci.

tiež cez deň brušákujeme... chytí sa za tepláky a ide sa posadiť.. a nohy má niekedy až nad hlavou 🙂) je to slniečko - cez deň

samayka
1. okt 2009

kočky o myslíte, spraví sa to samo alebo mám s tým otravovať dokynu???

josifek
1. okt 2009

Samayko za optání nic nedáš a moje mamka vždycky říkala líná huba holé neštěstí. Tak ji otravuj

reilyy
1. okt 2009

a cez den spi ako?

reilyy
1. okt 2009

mozno ze ma taky nekludny spanok ze vie ze ked sa zobudi tak pri nej niesi 😕 hmm?
inac aj moj krpec ma casto desive sny, obcas aj zacne hrozne plakat so zavretymi ockami jak keby ho drali z koze

laurajana
1. okt 2009

samy...opýtala by som sa dr. na to určite...veď vždy je lepšie pýtať sa, keď si nevieme poradiť, určite...zlatíčko malé...naša sa takto strhávala len teraz, keď má soplíky, lebo sa jej nedá dýchať, takže stále odsávame...ach jaj, kedy to už skončí? Dnes musím volať dr. či pokračovať v podávaní liečikov, aby som bola múdrejšia na víkendík...aby sa to nezhoršilo, ale veď skoro všetci okolo sme chorí, ešte aj ocka to začína lapať...uf

reilyy
1. okt 2009

moj krpec ked mi zaspi na rukach, polozim ho na postel spat a do 5minut oka dokoran a sonduje kde som 😅 tak furt vydrzim aby ma videl ze som pri nom, zavrie oci, potom este parkrat otvori,skontroluje a ked vidi ze som tam tak zaspi....inac ma dnes potesil, o pol siedmej sme okupali, teda vcera, sppal do 21.00, dali sme jest a tahal do 3.20,najedol sa a zas do 6.20:)

josifek
1. okt 2009

Reily to už ti Peťulka pěkně spinká 😉

samayka
1. okt 2009

rei - hmm.. nad tým sme už tiež uvažovali, že sa bojí že je sama.. ale ona sa tak strháva aj pri mne.. keď ju mám uloženú na sebe, normálne cítim ako zrýchluje dych a to ju len pevnejšie stisnem a nezobudí sa.. nejak to prekonáme. preto na mne zatuhne už na dlhšie.. a to nad ránom.. to som pri nej, leží u mňa v posteli a myká ju, cuká, ale oči zatvorené čo by hajala...

a cez deň? stačí že požmolí oko, ja ju vezmem že ideme do postielky a ešte ani nie som pri dverách do izby a už hajá... alebo teraz. najedla sa, pri odgrgnutí "upadla hlavička" a spíme. doháňa to čo v noci nepospala... ako to spraviť aby tatko pokojne spinkala v noci?? a cez deň nech buntoší, veď máme čo robiť, hrazdička funguje, mojkáme sa, bláznime už aj s havom.. už ho registruje konečne 🙂)

samayka
1. okt 2009

rei - tak to je paráda takto stráviť noc... my tomu hovoríme: o čom sníva lokomotíva

samayka
1. okt 2009

laury - dúfam že sa malá rýchlo uzdraví... tfuj tfuj tfuj

josifek
1. okt 2009

bramboráky se suchého chleba:

Namočíme si do vody chleba,suchý a tvrdý bez plísně samozřejmě. Když se chleba rozmočí, vymačkáme z něj vodu, dáme do mísy a přidáme vajíčko, vegetu (místo soli), kmín, majoránku, pepř a tolik množství česneku, kolik ho běžně dáváte do bramboráku, přidejte taky cibuli, je v těchto plackách moc dobrá a trochu hladké mouky

Tady je jeden recept jen tak pro chuť samozřejmě můžete bez cibule a česneku jen tak trošku 😉

lucia32
1. okt 2009

Tak sme prišli zo sona, vše je oukej, aspoň tvrdila, že vraj koliky, máme sa vyzbrojiť dávkou trpezlivosti 😝

josifek
1. okt 2009

Ahojky Luci to jsme rádi že to není nic vážného a trpělivost máte néééé 😉

reilyy
1. okt 2009

cau lu 🙂 tak to je dobre ze nic nenasli, svine koliky 🙄

samayka
1. okt 2009

ozaj...

ešte stále beží súťaž o najneobyčajnejšie miesto na kojenie?? by som sa pridala 😀

ono to miesto nebolo až také neobyčajné .. ale tá spoločnosť 😀 😀

predvčerom sme boli v parku, máme tam jednu takú lavičku v zadu, kde zvykneme papať 🙂 tak som sa tam usalašila, vytiahla sýkorku, vytiahla prsko a papáme... eluš neskutočne rada papá v parku - obdivuje pri tom stromy... a zrazu sa oproti nám, asi tak 20-30metrov na cestičke zaparkovalo jedno auto, druhé.. tretie... povyskakovali filmáry a začali rozkladať veci... u nás v meste natáčajú ordináciu v ružovej záhrade a mali nejaké parkové scény... a našej drahej sa práve nechcelo skončiť.. ale stihli sme to do prvej klapky 😀 zosrala sa pri jedle.. ale to už som neriešila.. ťahali sme k druhej lavičke nech im neotŕčame okadené plienky v záberoch 😀 😀

samayka
1. okt 2009

ahoj luci - tak to je super.. koliky prejdú.. dúfajme...

josifek
1. okt 2009

Samyko supr zážitek 😀 😀 😀 😀 😀 to jsem nevěděla že tu máme takouvou soutěž 😀 😀 😀 😀
My kojili v restauraci na oslavě vítání občánků a vedle byla oslava důchodců. Prý sem je pohoršila , přišla vyřídit servírka že mám být s děckem doma a ne kazit ostatním den. 😀 Tak jsem tam vlítla a udělala jim přednášku, a řekla jim že také tahali z cecíku tak ať zapatraj v trouchnivějících hlavách a vzpomenou si na své děti.Zmlkly a nakonec se dědek přišel omluvit a v ruce kytku 😀 😀 😀 Manžel se málem počůral smíchy, měla bych prej bejt řečník za ligu kojících 😀 😀 😀 😀 😀

inneska
1. okt 2009

samy 😀 😀 😀

rei ... vieš mi odpovedať na FB?? 😅

samayka
1. okt 2009

josi - výýýborná reakcia 😀 😀

josifek
1. okt 2009

Samayko naštvalo mě že nejsou tolerantní k okolí a že jim mohlo být jedno co se děje v našem sektoru a že závidí malé kus žvance 😀 😀 😀 😀 😀

lucia32
1. okt 2009

samy...mohla si im Elušku ponúknuť do filmu 😀
josi...tak im treba babkám a dedom, čo si mysleli, že ideš robiť erotiku? 😝 😀

lucia32
1. okt 2009

A ja som rada, že sú to len koliky a nič vážnejšie, ešte to by nám chýbalo 😝 😉

josifek
1. okt 2009

Lu asi jo hold neviděli dlouho pěkné prso 😀 😀 😀 asi záviděli malé 😀 😀 😀

inneska
1. okt 2009

josi....supeeeeer 😀 😀 😀 asi dedkovia závideli, že už necumlú didky 😀 😀

traktor
1. okt 2009

7520g, 67 cm hadajte kto som? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre