Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

ivet78
11. okt 2010

ahojte babule. Už som tu aj ja, dnes som mala návštevu, tak som bola len chvíločku do obeda. Co máte nové? Nejako je tu vela popísaného a strácam sa v tom. Naša Peťka dnes tak strašne málinko ppapala, lebo boli na stole koláče, chrumky a všelijaké hovadiny, tak pojedala tie hovadinky a vôbec nechcela jesť polievku ani žiadne poriadne jedlo. Poradte mi volačo čo mám dať na večeru, lebo mi kašičky už nechce jesť...
oooooooo a zuby , Peťka si nedá pozrieť do pusky, tak okrem tých predných (4 dole a 4 hore) vôbec neviem či eštr nejaké má....

laurajana
11. okt 2010

@ani3012 zajtra ideme k dr. lebo Laurinka stále teplotuje, je zachrípnutá a soplí, tak nech nám ich oboch popočúva...snáď nás už nič také nečaká, lebo fakt akoby som sa druhý raz narodila...neprajem nikomu z Vás, preto všetkým detičkám prajem len a len zdravie, deti by nemali v živote trpieť a už vôbec nie pre chorôbku 😒

lucim
11. okt 2010

dobry vecer zlaticka 🙂
taaaak sa vam hlasim .... matko mi dava teraz trosku zabrat, dnes vobec poobede nespal, vrestal, ze ho nutim k nicomu nenormalnemu, zato bol niekolkokrat denne nervozny, sucha si zuby a pomaly aj celu hlavu, ale sirup mi vyprskal a mal z toho obrovsku zabavu, ked uz som mala nervy roztahane po celom dome, tak som si radsej isla robit svoje - skratit rifle, upratat dom a tak a nerozpravala som sa s nim ... mali ste ho vidiet, ako sa prisiel liskat a pusinkovat. zaspal po osmej, ale myslim, ze keby som ho nebrala do postele, tak tu este vystraja . ufff. 😒
idem vas asi trochu docitat ...

ivet78
11. okt 2010

@lucim ahoj ani my sme dnes vôbec nespali, ani nejedli, dnes len tak Peťka prechádza životom ☹ ☹ ☹ . doteraz ju nemôžem uspať a zlá je ako čertík tak sa zatial majte 😵 😵 😵

lucim
11. okt 2010

@ivet78 s jedlom ja moc neporadim, mne matko uz davno neje kase .... na veceru jedava vacsinou tak normal - dnes napr. chlebik so sardinkovou pomazankou a paradajky.

@brusinka.pusinka dobry vtip. 😀
@ani3012 no vitaaaaj moja aj s pozicanou kartou 🙂
tak uz riesime cr+sr stretko? som zaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂

lucim
11. okt 2010

@ivet78 kuurniksopa, co su nejake erupcie na slnku? 😖 dieta v tomto veku este potrebuje poobedny spanok. drzim palce, nech rychlo odkvecne. 😉

lucim
11. okt 2010

@ani3012 lucia32 ani ma pravdu, ako som stihla trochu zachytit v spravach, uz sa ten navrh o rodicaku zase meni .... do januara to bude uplne inak . 😀
@majkas krasna zimna vybava, tepluckaaaaaa 🙂
@laurajana vela zdravicka vam vsetkym zelam, uz si zasluzite klud.

@traktor priatelka 😉 tiez tych priatelov nsa koniku, ze si mozes pridat vnimam ako pozitivum pre blokovanie albumov pred čumilmi, tak ako na fb. ze len pre priatelov. 🙂

ivet78
11. okt 2010

super už mi konečne odkvacla. už sa snažím ju 2 hodky uspať a konečne sa mi to podarilo... a po obede som sa tiež snažila aby spala, ja som už bola skoro uspatá a Peťuša stále nič.... Ale už bola taká unavená že neccela ani večeru, len sa kojilaaaaaaaaaaaa

lucim
11. okt 2010

@traktor 😀 😀 😀 😀 kde ma tato vlasy 😀 😀 😀 dobreeeeee, sikovny matko, ma postreh. 😀

@ani3012 evicke fuuu na dasienko.

ivet78
11. okt 2010

@lucim tak to čo si písala o" priateloch" tak som tomu nepochopila. Ja som si myslela že to je tu každý priateľ a že ten kto nie je prihlásení tak to nevidí. Idem si to kuk ale najskôr sa odhlásim...

lucim
11. okt 2010

@ivet78 citat diskusie a kukat fotky mozu aj neprihlaseni ... tuto novu funkciu som este neskumala, len mi to dnes oznamilo, ze traky mam ma za priatelku, tak dedukujem ... nemam teraz zvysnu energiu na nove veci. 😉
jedine tak, ze vytiahnem hacik a budem maturovat nad tym, ko urobit papucky pre novorodenca, vcera som dostala taku zakazku. aj ked do marca mam dost casu trenovat 😀 😀 😀

zmurkaz
11. okt 2010

Ahojte kočandy ... ktosi tu dnes na mňa urputne volal 😵 😵 😀 😀 😀 😀 @ani , @traktor 😉 😵 😵 😵
takže správa:
...torchen som riešila vzťah žiak - učiteľ .... myslím, že úspešne 😵 😵 😵 😵
...kým detúchy zaspia je 21:00 ..potom asi hodku - hodku a pol čumím na zdemolovaný byt a neviem, čo mám ísť prvé robiť - či ísť večerať, umyť sa, chystať Jurkovi, upratovať.... či čvo 😕 😕 🙄
...zbežne som vás čítala -ale len zbežne - no zachytila som @laurajana- úprimnú sústrasť - myslím, že tebe zomrel deduško .... a detúrence nech sú šup šup zdravučké - nášmu Jurkovi minulý rok len trošinku stiahlo dlane - a asi 5 - 10 min bol taký čudný ...akoby bol kdesi "inde" - ale ti poviem, že som mala nahnané dosť ... tak moja drž sa!!!!!! 😵
...všetky kočky čo hačky hačky - som kukuk na výtvory - jéééééééééééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
...Ja som sedela za netom a zháňala Jurkovi tričká s dlhým rukávom - tak som aj našla - som naobjednávala niečo aj Zuzke - tak som buchla cca 25 E - ale myslím, že sa oplatilo - veci čo zatiaľ prišli sú v perfektnom stave 😵
...no a máme nové slovíčka : ato (auto) ... sova robí HUUUU ....posielame konečne pusu a moje mliečko je MŃAM ...inak jedlo je HAM 😀 😀 😀 ....
...no a snažíme sa bojovať na poli kojenia 😖 ...tak už sme docielili že vonku sa NEPAPÁ - že by maminke bolo brrrrrr , tak len doma a aj to už som rada, že doobeda len raz, potom pred obedom (bo by asi nevydržala 🙄 ) - komplet zmastí obed ....(jej jediné šťastie - bo by som jej zatrhla aj toto kojenie) ... no a potom sa s kojením zaspáva 🙄 ...a priebežne podáva keď spí tú hodku - 1,5 (bo by dala tak 40 min - a to by som zas ja neprežila 😕 ) a potom keď sa s Jurkom učím - lebo nemôže prežiť, že sa mu venujem a nie na 200% jej 🙄 🙄 🙄 - to máte aj vy tak? - čo máte dve??? .... a potom až večer po kúpaní a zase keď ideme spať 😖 ...a v noci ... tak toto je náš ÚSPECH 😕 😕 😕 😕 ...doterz to bolo oooooveeeeľľľaaa horšie 😨

zmurkaz
11. okt 2010

áááá - dnes sa ma Jurko pýtal - ako sa tatinkova žubrienka dostane za maminkiným vajíčkom 😅 ....to akože v súvislosti s tým, že ma bolí bruch bo som dostala ... a on že čo ... a ja že vajíčko nenašlo tatinkovu žubrienku - tak to maminky mávajú - a že to tak je dobre .. a on na mňa vytasil takéto 😅

zmurkaz
11. okt 2010

...hallooo - tady nikoho?!?! 😕

zmurkaz
11. okt 2010

...Oki - tak dnes vytapetujem sama 😅

zmurkaz
11. okt 2010

...dotapetované - prenechávam štafetu iným 😉 ..idem hají 😵 -pa

majkas
11. okt 2010

bry vecer,
tak ja na chvilku preberam tapetovaciu stafetu 🙂

dakujeme za pochvaly supravicky , ja sa z nej furt vytesujem, ze jake stastie na novu, ked za nosene z bazara si pytaju aj cez 20 🙂 uz je aj vyprata, pekne sa susi 🙂

@laurajana nech sa detickam cim skor polepsi 😵

@zmurkaz tak to mas ozaj vesely denny program, nabity riadne. A aka bola odpoved na Jurkovu otazku? 🙂

@traktor tak na tych vlasoch pod pazuchou som sa dobre pobavila 😀

u nas sa v noci spinkalo krasne, zalomila o pol 10 a spala bez zobudenia do pol 5, potom prelozenie na postel a tahali sme spolu do 8 🙂 a poobede dala sama 2 hodky, potom so mnou este hodku na posteli, som si zdriemla aj ja. tak sa tesim ze hadam sa to dostava znova do starych kolaji 🙂

zmurkaz
11. okt 2010

...no tak som nešla spať ale upratala som fotos - bo som mala plnú kartu a v poslednej chvíli som si na to spomenula 😅
@majkas ...joooj Majki - vy krásne spinkáte 😵 ...no a odpoveď na Juráškovu otázku..no on vie, že bábo má takú cestičku, kadiaľ sa narodí (nikto zatiaľ nevie, ako si tú cestičku predstavuje - a a ni do toho zatiaľ nerýpem 😀 😀 😀 😀 ) ... tak som mu povedala, že po tej cestičke musí tá tatinkova žubrienka prísť k tomu maminkinmu vajíčku ... a on že - to tá žubrienka zlezie až odkiaľ? 😕 ..a ja som zostala ešte viac paf tak som sa ho opýtala, či si pamätá, kde som mu hovorila, že má skované malinkaté žubrienky, ktoré mu musia ešte dorásť - a on že vo vyjkách - za pipíšom ... tak som ho pochválila že vie - a radikálne som ukončila debatu - že je veľa hodín - treba spať 😅 😉 ....a kuk ako Zuzanka strašne chce sedávať za Jurkovým stolíkom ... chce pustiť podhradskú a kresliť si 😅

zmurkaz
11. okt 2010

...no a pracovná sobota - dokumentácia 😉 ...fotky v nasledujúcom príspevku - pokročilá večerná hodina 🙂))

zmurkaz
11. okt 2010

...a už dobrú noc 🙂

majkas
11. okt 2010

ja som sa zakukala pri hladani vianocnych darcekov. co poviete na toto pre rodicov?http://www.obchodny-dom.sk/gril-tefal-ultra-com...
nemate s nim nahodou niekto skusenost?

@zmurkaz tak si to diplomaticky poriesila 🙂 a krasne detuchy mas, Zzuanka na tej foto zblizka je ozaj krasna

a idem uz aj ja spat, dobru nocku vsetkym 😵 😵 😵

nina41
12. okt 2010

Dobre ranko 😵 😵 😵

zmurkaz
12. okt 2010

ahojky - tak akurát som doobedovala .... malá ešte chviľku pospí a potom sa vyberieme opäť von ....tak som ešte išla nakuknúť a tu nikoho 😅 ....
@majkas ..no veď celkom fajn darček ... nie? 😉

laurajana
12. okt 2010

ahojte júlovky a júlovčiatka...tak dnes sme boli u dr. dal nám lieky aj pre malú aj pre Mattiho rovnaké zodac sirup, sinupret sirup, calciový sirup, pamycon do nošteka a ak by malá mala teplotu 38 tak diazepan+od teploty čo sme zvyknutý ...takže zatiaľ je to lepšie, lebo vraj hlieny sa pohli a teplota môže byť aj zo zúbkov teraz, keďže nám idú horné dve stoličky, dolná stolička, dolný očný a dvojka posledná sa už vykľula...veľa naraz...no prežili iný, prežijeme aj my...tak sme na liekoch ako závisláci, niet pomaly hodiny čo by sme nič nepodávali, len nech to pomôže a neuškodí...pekný deň Vám

jajona
12. okt 2010

Čaute, čaute,

len sa trochu pripomenieme... Máme sa fajn... spanie sa nám trochu zhoršilo 😒 , ale inak sa dá. Máme na líčku také ani neviem ako by som to nazvala, "také púčky", tak mu to natieram. Dúfam, že zmizne. Asi si o niečo obtrel to líčko.

Cez víkend sme mali návštevu, takže bolo veselo. Bol u nás bratranec aj s rodinkou. Majú 18 mesačného chlapca, takže si s Maťom dosť dobre rozumeli 😀 Hlavne, keď si stále brali veci jeden druhému.

U nás je tiež pekne, takže chodievame von. Trošku doobeda, keď stíham, a poobede...

jajona
12. okt 2010

pridám aj nejaké foto zo včera

brusinka.pusinka
12. okt 2010

krásný dn děvčatka 😉 my byli dneska v práci a pak ve městě nakoupit si vlnu nezbylo nám na šálečku a rukavičky 😀
Fotošky nádherné všechny dětičky i ty 😵 veliké jsou prostě k upusinkovaní

ani3012
12. okt 2010

@jajona takého fešáka a ešte ktomu pracovitého by som brala 😎

@brusinka.pusinka ahoj brusinka ! Dnes bol naozaj krásny deň,len ráno býva dosť zima,som mala okno na aute zamrznuté 😝 ale cez deň super,ale človek ani nevie ako sa obliecť.
Malá chodí s tebou do práce ?

@laurajana tak ďalšie lieky ? Si dávajte pozor na zúbky,Patrikovi sa po tých sirupoch pokazili 🙄

@majkas vyzerá to dobre,to by mohol byť fajn darček ak majú radi grilované 🙂 ale skúsenosť nemám,nepoznám,kto by také niečo mal 😒

@zmurkaz človek sa snaží využiť to slniečko,čo cez deň hreje 😵 aj ja som bola dnes dosť vonku
inak z tvojho príspevku mám miš maš 😅 ako si chcela napísať,že malá si vyžaduje pozornosť,keď sa učíš s Jurkom ? To aj Evička,len väčšinou si ju niekto zoberie a je kľud,lebo inak by to nenapísal resp. dlho by mu to trvalo a aj tak by to bolo zle. Spáva už len raz denne a to asi 2-3 hod.kedy ako momentálne sa jej tlačí veľa zúbkov a cez deň je to všelijaké,v noci sa budí 3-4 krát ,ale hneď aj zaspí

Holky, chcela som založiť otázku ohľadom nášho stretka ,baby,ktoré už mali víkendové stretko budú vedieť viac poradiť,ako na to ale neviem ako to zadať čo všetko tam mam dať na čo sa pýtať.

ani3012
12. okt 2010

@zmurkaz a ad fotky: krásny je Juraj, fakt model 😎 a ani Zuzka nezaostáva 😵

ivet78
12. okt 2010

Ahojte kočulendy. Konečne sú naše školáčky naučené a išli už postupne do sprchy a ja mám chvílu veget, tak sadám k pc. S mnohými holkami som sa tu ešte nestretla - tak AHOJTE.
Dnes som bola v materskom centre u nás v dedine, bola som pprvý krát, ale bolo fain. Išla som s takými obavami, aké to tam bude a čo tam budem robiť sama ( no vlastne len s Peťkou), ale bolo dobre , pohrali sme sa, trocha som spoznala nové babule a šli sme unavené na obed domov do hajan..
A vy čo ste dnes porábali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre