Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

klara_klara
10. aug 2010

@adka12 adi ani mne nic nezabera som z neho uz v koncoch...stale si chce robit len to co on chce...nemozem ho dokonca ani v pohode prebalit 0okamzite sa mi otoci a zdrha...neviem ako nanho krik ani po rukach nepomaha...bojim sa aby si nerobil stale co chce a hlavne toho ze si s nim v buducnosti neporadim ☹

adka12
autor
10. aug 2010

@klara_klara tak toho sa aj ja hrozím, že už teraz ked ročná neposlúcha, čo bude o 10, 15 rokov.... radšej nedomýšľam a dúfam, že sa to upraví a nájde si hranice, beriem to tak, že ešte to riadne nechápe.

klara_klara
10. aug 2010

@adka12 aj ja to tak beriem...aj ked sa mi to nepaci...uy si predstavujem seba ako tie matky co som videla...dieta sa hadze alebo vrieska v obchode, v autobuse. atd...lebo nas sa vie tak super pucit a rozhadzovat rukami...vykrikuje a reve jak hrom ked mu nechcem dovolit nieco co je napr. nebezpecne ☹

majkas
10. aug 2010

baby jaka som rada ze to nie je len u nas...

luci sak skusa, ale niekedy ani nema co skusat, lebo reve bez priciny...

klara_klara
10. aug 2010

ja teda neviem ci sa takto stare dieta da vychovavat ale podla mna sa musi ked robi taketo veci...len neviem ako ho vychovavat...ake zvolit prostriedky ☹

adka12
autor
10. aug 2010

pri nás je úúúúplne to isté, nervy, ked jej niečo nedovolím, to hučí tak,že ju počujú aj o 3 poschodia vyššie, sama na záchod ísť ani nemôžem, musím nechať otvorené dvere, lebo ked sa tam zavriem, zase vreskot a tak dokola, dnes ráno mi bolo už do plaču.... nejako mi to prerastá cez hlavu. a najviac sa hrozím zimy, lebo to budeme väčšinou doma a to si ani nechcem predstaviť, zase nebude vedieť, čo so sebou. Som povela mužovi, že ak bude takáto zlá, dám ju do jaslí aj odchádzam do roboty 😅

majkas
10. aug 2010

prebalovanie? tak u nas je to horor po kakani, chcem jej dvihnut nohy hore aby som jej utrela zadok a to jej uz nie je po voli, vzoprie sa, pretaca, mam co robit aby nebolo vsetko od h....

adka12
autor
10. aug 2010

baby a hádzanie o zem pri nás funguje na dennom poriadku, minule sa Saška hodila o zem, tvárou dole a hučala do podlahy asi 5 minút... si už o mne susedia budú myslieť, že čo to s ňou doma robím. Ešte mi pošlú sociálku 😀

jajona
10. aug 2010

Ahojky všetkým 🙂 ,

po dlhšej odmlke sa hlásime.

Máme sa ako-tak... Zatiaľ ešte nechodíme, zuby nepribudli žiadne...

@majkas no ten plač chytil dnes aj Matúška, z ničoho nič. Prišli sme z vonku, prezuli a že idem trošku ožehliť. Zavrela som za sebou dvere, že aby mi neodišiel z izby a to som asi nemala. Spustil sa rev. Robila som všeličo možné. Sadol si pri nohy a rumázgal. Potom som ho zobrala na chvíľu von a po chvíli prestal.

@adka12 Matúš zase robí neskutočný neporiadok. Všetko hneď zahadzuje. Zoberie napr. niečo z gauča a hneď to letí na zem. A tiež, keď mu dám po rukách nič. Urobí to znovu 😖

A inak celkom je viacej taký upišťanejší než bol.

Dnes sme sa boli bicyklovať a zadriemal mi v sedačke. A ja, že čo je tak po tichu. Pekne a držkal a naraz nakuknem a on oči zavreté 😅

riusik
10. aug 2010

ahojte
hehe, sa smejem, prepacte 😉
@adka12 hranice musis stanovit ty, sama si ich nenajde, resp. najde, ale tie sa tebe urcite pacit nebudu 😎

babenky, drze sa svojich instinktov, nemajte vycitky pri vynedzovani hranic, budte nekompromisne a hlavne vytrvale!! ono sa vam to raz vrati.. a nezabudajte, ze deti hlavne opakuju po rodicoch..

adka12
autor
10. aug 2010

@majkas tak dnes ráno som si všimla, že saška tlačí, tak som utekala po nočník. Plienka už bola plná, tak do nočníka neurobila nič. Išla som ju rovno osprchovať, lebo h.... všade. Ok, predýchané. Kým som ja čistila nočník, zmizla mi bez plienky do obývačky a čo myslíte, čo urobila, vykakala sa uprostred obývačky, už som len počula ako tlačí, tak som utekala po druhý nočník... no kým som prišla, už sa vykakala aj druhý krát a h.... už mala aj na rukách atď.... takže znovu do sprchy... no fakt som musela dnes zhlboka dýchať....

jajona
10. aug 2010

ozaj, je tu ešte niekto, kto stále kojí?

riusik
10. aug 2010

@majkas prebalovanie - postavim v kupelni na stupienok, ona sa chyti umyvadla, ja ju vyzleciem, utriem ritku, umyjem a necham pobehat.. potom si kludne lahne a ja mozem dat plienku.. skus iny sposob, potrebuju aj zmenu krpci nasi..

riusik
10. aug 2010

@jajona ja sa hlasim, kojime

riusik
10. aug 2010

@adka12 fuuuha, nic moc, no davaju nam zabrat niekedy, to je fakt

klara_klara
10. aug 2010

@riusik prosim ta to mi porad na nejakom priklade ako sa vytycuje taka hranica

klara_klara
10. aug 2010

@jajona ja stale kojim a dufam ze este aj budem. preco?

jajona
10. aug 2010

@riusik a môžem sa spýtať, že dokedy plánujete? Lebo sa si to neviem predstaviť, že ako budeme odúčať. Maťo vôbec nevie piť z fľaše. Ja som mu žiadne čajíky nedávala, keď som kojila a teraz, keď pije vodičku, tak z tých fľašiek, čo majú tie "sosáčiky"

jajona
10. aug 2010

@klara_klara len tak sa pýtam, lebo vraj v tomto veku je to už také o zvyku

riusik
10. aug 2010

@klara_klara no, tak na toto ziaden recept nie je. ide len o to, ze si poznas svoje dieta a poznas svoje moznosti.. absolutne nespravne je riadit sa dakymi knihami alebo radami inych mamiciek, ak to nie je pre teba prirodzene. ak mas tomto jasno a uz raz stanovis daku hranicu, tak nepopustit, je jasne, ze aj hranica sa da kustik posunut ak treba, ale nie casto a nie na pokyn dietata.. treba najst kompromis akceptovatelny oboma stranami. mas na mysli nejaku konkretnu situaciu? napis, skusim napisat. samozrejme svoj nazor, svoje skusenosti..

traktor
10. aug 2010

@jajona netrap sa tym teraz.....jedine, ze by si uz chcela teraz oducat...niektore deticky sa jednoducho odstavia aj same, bez zbytocnych slziciek 😉

jajona
10. aug 2010

@traktor nie traky, nechcem ešte odúčať. budem čakať, kedy sa odstaví sám 😀 dúfam, že to nebude v puberte 😀 😀

riusik
10. aug 2010

@jajona zo svojich vlastnych skusenosti toto neplanujem 😎 ide o to, ze to vyhovuje aj mne aj krpcovi. pri prvom naznaku, ze to nerobi dobre mne - daky zdravotny dovod alebo malej - ze zistim, ze je to cista zavislost a bude mi pytat kedykolvek a kdekolvek, tak odstavim na tvrdo.. ak nie, pockam si, kedy ju to prestane bavit a budem verit, ze to nepresiahne hranicu dvoch rokov 🙂

adka12
autor
10. aug 2010

baby a myslíte, že môžem dávať Nurofen od bolesti pri prerezávaní stoličiek aj ked nie je teplota?

klara_klara
10. aug 2010

@riusik tak napr. nas maly miluje kamene ...a samozrejme zbiera ich vsade...a dava do pusy...stacia mu aj drobne sutre co su vsade po ceste...ked mu to zoberiem z ruky reve ako divy...

jajona
10. aug 2010

@riusik no ja kojím: ráno, naobed a večer pred spaním a v noci. medzitým nie. ozaj to už musí byť

klara_klara
10. aug 2010

@jajona ja som inak maleho naucila pit vodicku zo salky takej normalnej a co sa tyka oducania od kojenia tiez sa toho obavam najlepsie keby sa oducil sam

raona
10. aug 2010

@jajona jasne, ja kojim o sto sest.. 😝 aj som chcela prestat, ale ono to nie je jednoduche, len tak prestat, aj ked som jej dala pit mliecko z flase, vypila polovicu, tvarila sa ako jej to strasne chuti 😀 a potom hned vytahovala prso 😀 skusala som to niekolkokrat, a vzdy sme skoncili tam kde sme nechceli 😀 😀 tak sa uz dalej nejdem trapit oducanim od toho.. i ked kvoli tomu, ze ma dokaze vsade vyzliekat, by som prestala kojit hned, ale na druhej strane, ked este mlieko mam, tak nebudem kupovat umelace a radsej jej dam to svoje...

aa inak, teploty nemame, vyhadzat sme sa nevyhadzali a zaciname konecne lepsie papat, tak dufam, ze aj ta blba virusova angina je na ustupe.. supeer sa tesim... 😉

traktor
10. aug 2010

@klara_klara tak maj poruke daku drobnost, ktoru mu strcis do rucky miesto tych najdenych...my sme pri matkovi nosili umyty kamen vo vrecku..a vzdy zamenili 😀 ..teraz uz kamene vobec neochutnava..asi uz nemaju tu spravnu chut 😉

raona
10. aug 2010

@jajona a kojim, skoro vzdy ked si vypyta, len obcas sa mi ju podari oblbnut.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre