Júlovo - červencové slniečka 2009

adka12
15. aug 2009

Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵

traktor
20. okt 2010

@zmurkaz ze trpeli...mojaaaa, vsak si nasa 🙂 😵 😵 ..a dobru nocku, a drz sa..neboj bude dobre 😉
@lucim uz je vyvesene..aj som pospratovala a dumam, co budem zajtra varit...a musi to byt rychle varenie, lebo ideme na ten ultrazvuk..tak aby som stihla...hm..musim kuknut do temy co varit..

lucim
20. okt 2010

@traktor ja mam navarene, este je ten duseny kralik ... mm varil cez vikend 2 jedla aj do mrazaku tak robim len prilohy.
dnes drahy priniesol sudok a kapustu aj ju natlacil, ja som len strazila matka aby nevliezol do suda a sem tam nieco podala 🙂 ... tak este musim spracovat kapust 🙂 u co ostala .... tiez budem hladat inspiraciu 😉
urob spagety. 😝

traktor
20. okt 2010

@lucim mozno aj urobim....mamkuracie mäsko, to je raz dva..hodim na spagety +syr+kecu..a obed vyrieseny...a pozajtra chcem urobit kapustove lokse..uz sme davno nemai... 🙂 ..a si mala matka dat do sudka a sfotit ako tlaci kapustu 😀 😉 ...inak minule tu bola taka fotka, ako mamina tlaci kapustu a v naruci ma babo a koji ho...krasna fotka..taka ina 🙂

ani3012
21. okt 2010

vyvešať prádlo čo je oprané v pračke ak tam žiadne nemáte,tak to napravte a šup sa na koňa 😵

@lucim Stano bude mať meniny a ja mu idem kúpiť ľadové víno.je to drahšia fľaša,3 deci vyjde až na 20 euro,ale inak nebude mať príležitosť ho ochutnať.Také veci ako trencle a ponožky budú zase od Ježiška 😀
A vy spávate v klasickom spacáku alebo lebo myslíš ten detský spací vak ?
a dokedy ti Maťko spal ?No už som to našla 🙂 tak to super ti zaspinkal,tak by mohlo byť furt ,nie ? a ráno kedy vstal ?

@traktor normálne ma dostávaš do stresu,že Vianoce vybavené...ja mám toho strašne veľa nakúpiť na Vianoce,ale už som to skresala.A vôbec nemám predstavu,čo kúpiť Patrikovi,ale láka ma toto:
http://www.worker.sk/127/worker-pogo-stick
a Maťko je trénovaný už od malička.Si ešte teraz pamätám,ako labzoval skoro pred rokom po zemi na Adama 😀
a ráno sa ti kedy ten tvoj medvedík budí ?

@monr ty si už druhá čo písala,že spalo dieťa po očkovaní...tuším ide aj ja pre tu sériu očkovacej látky 😀
A určite sa zopakuje,veď nám krásne rastú a uvidíš,bude to čím ďalej tým lepšie. Kristínka sa má ako ? Škola dobre ? Ste zdravé ?

@jajona túto noc aj malá zle spala. Zaspala o desiatej, v noci bola do druhej asi 5 krát hore,na to som si ju uložila k nám o postele( lepšie povedané:spíme na gauči,kde je šírka 140 cm 😝 ) a tak spinkala pekne až do piatej,keď už ja som mala toho plné zuby,nohy pokrčené aby bolo viac miesta ,tak som ju preniesla do izby a o 6 hod. bola hore. teraz od 8 hodinky zase spinká.
ale aj tak si za to môžem sama lebo som jej nedala brufen a pritom viem,že ju to bolí.Koza !

@zmurkaz ja keď chcem krpaňu unaviť,tak ideme von,ale peši.Bývame v centre mesta,takže som hneď v mieste dianí a ona si pochodí,ja popozerám výklady,no fasa 😀 len keby nebolo tak zima,ja som strašne zmrzlá,ale asi to bude aj tým,že by som si mala konečne dať zimnú bundu,že ? 😅
Aj ja som sa mohla Patrikovi viac venovať je bohužiaľ osud druhorodených. pri Patrikovi som si každý mesiac viedla denník a teraz ? Pche! má pomaly 17 mesiacov a ešte stále nemám vlásky nalepené v albume -ani odstrihnutý pramienok. a ani nič 😝
Ale oni okukajú od starších súrodencoch a ja teda si musím dať ruku na srdce-koľkokrát by som sa mohla venovať jej,ale som na nete....budem to musieť skombinovať a byť tu len keď bude spať.

no a moja noha...
včera som si dala voltaren len ráno,na obed som ho vysadila a kedže ma nič nebolelo,tak už ani večer som si ho nedala a o 23 hod. ma začala noha pobolievať ,tak som si ho šupla ,len keď zase nemám bolesti,tak sa mi nechce ísť k lekárovi 😝 robím presne to,na čo nadávam druhým 😅

ani3012
21. okt 2010

Meniny oslavuje: Uršuľa, Anatol, Anatólia, Antília
Meniny oslavuje v ČR: Brigita, Berit, Birgit, Birgita, Bret, Brit, Brita, Celina, Uršula, Voršila

Kalendárium:
♦ Deň pôvodných odrôd jabĺk (inšpirovaný britským Apple Day, ktorý sa oslavuje od 1991)

vtip:
Blondínka hrá milionára a na poslednú otázku si vyberie posledného zolíka a volá priatelke, tiez blondínke.
- Ahoj Marka, tu Katka, hrám milionára a posledná - milionová - otazka je: "Ktorý z týchto vtákov si nestavia hniezdo? Orol, lastovicka, kukucka alebo bazant?"
Marka nabetón tvrdí, ze kukucka a Katka vyhrá milión. Ked to zapíjajú vecer v krcme, pýta sa Katka Marky, ako si mohla byt taká istá, a tá ju poucí:
- Predsa kazdý vie, ze kukucky bývajú v hodinách...

V lietadle po štarte ohlásil veliteľ lietadla základné údaje letu cestujúcim. Zabudol vypnúť rozhlas a cestujúci počuli:
- Tak a teraz si vypijeme kávu, prefikneme letušku a môžeme kľudne letieť.
Letuška, ktorá bola vzadu utekala do kabíny, aby vypla rozhlas. Uteká po uličke a Záhorák jej vraví:
- Co tak lecíš, šak povidali, že najprv vypijú kávu

inak @lucia32 vtipy by mali byť tvoja parketa,nie ? 😕 😀

lucia32
21. okt 2010

@ani3012 krááásny monolog 😀
Môj bude mať narodeniny, 18+17 😉 a ja neviem čo mu kúpiť...teda chcel by auto....ale až taká bohatá teraz nie som 😀 😝 ...bude stačiť angličák? 😲 😝 😀
Deťuchy choré 😝 , s malým sme boli u dokyho...asi len chrípka, ale po tých patáliach s nohou ideme aj s prkotinou....inak asi budem riešiť nejaký lepší teplomer, bo ten "shit" za 4€ sa mi veľmi nepáči 😅 Dobrý starý ortuťák 😉 Bianka kašle, Natálka mala dnes soplík...ach joooo 😖
Začala mi vzdorovať, nechce ísť večer spať...ked nie je po jej začne revať ako pavián...najnovšie aj ked odchádzame do roboty.... 😒 počasie od včera na 4 písmena 😝

lucia32
21. okt 2010

@ani3012 😀 tak dám aj ja nejaký? 😀 Ked som už dávno nič dobré nedostala...ale môže byť...aj tak som tu každý pracovný deň 🙂

lucia32
21. okt 2010

Viete prečo blondínky dávaju do klietky topánky?
???????????????????????????
Lebo je na nich napísane puma.

😀

ani3012
21. okt 2010

@lucia32 počasie na 4 ? Ja poznám na 5.... 😀 Iba že by bolo naozaj až tak zle,tak potom by som ten jeden bod-písmenko odobrala 😀
a jasné že daj ! Budem rada a baby tiež 😵

ani3012
21. okt 2010

@lucia32 😀 😀 😀

lucia32
21. okt 2010

Cikáni rozmlouvají na náměstí:
"Dežo, běž sa opýtať tej paní, koľko je hodín.
A hlavně nezapomeň na kabelku! 😀

ani3012
21. okt 2010

@lucia32 tak tento je za 1000 bodov ! 😀 😀 😀

lucim
21. okt 2010

cicusky moje ahojteeeee 🙂
noc bola dobra, 2x cuc a matko vstaval presne 8:00. 😉 takto by to mohlo vydrzat klop klop .
ideme na chvilu von, potom , ked sa matko vyspi musime ist do mesta vlozit mi na ucet peniazky, bo nema z coho odist hypoteka, a drahy mi peniaze nepreviedol, ale doniesol velku bankovku domov, a medzi tym mozno vymyslime nejaky darcek.
a este by som mala spracovat tu kapustu, ze?
ani, lu super vtipky. 😀

@ani3012 si zlata, dakujem za typ, ale ... ladove vino tu stoji na policke, bolo 2x drahsie ako to co pises ty, mame ho este od cias, co sme mali chvilu restiku, aj ochutnavka vtedy bola. a dobry typ k tomu - vyborne chuti s teplou tvarohovou strudlou 😝
ale porozmyslam, ci nejaky dobry rocnik niecoho nekupim, ak tu najdem nejaku vinoteku. no vidiiiiis, mozno mam darcek. meniny mal drahy nedavno a to som mu kupila taku lepsiu vonkajsiu mikinu na zips , bola sranda, ked som ju kupovala, lebo ju matko vyberal. mal trosku nervy v obchode a pri skaredsich mrncal , pri tejto jasal a chcel ju chytat. 🙂

lucim
21. okt 2010

@ani3012 a ako to robis s evickou v meste aby isla tvojim smerom a neosahavala vsetko popri com ide? mne matko ide hned k najblizsiemu autu potom obrubniky, stojany na bicykle ... a taha ho to k ceste. 🙂 😒

lucia32
21. okt 2010

@lucim krásny spánok...my dnes o pol 12 10 minútový rev ako na nože 😝 , ani dudlo nezaberal 😖 Ale fľaška s mliekom zabrala...hajali sme do 6.20 😉
Takže ste mali reštiku? A akú špecialitku ste ponúkali? Ľadové víno s teplou tvarohovou štrúdľou? 😀
Ja mám najradšej makovú s višňami 😝 (oblizovací) 😉

jajona
21. okt 2010

Ahojte,

@zmurka ja mám tiež pocit, že by som mohla v Maťkom ešte viac času tráviť, ale teraz ako začal chodiť, tak je to iné. ani pesničky ani riekanky ho už tak nebavia ako predtým.

@ani3012 no my sa nemôžeme zmestiť na posteli širokej 180 cm 😀

@lucia32 no my rev mávame, keď ho chcem uložiť naspäť do postieľky

my tiež noc celkom OK. 2 krát hore, ale 1 krát som ho zobudila, lebo som ho prekladala, bála som sa, aby mi nespadol.

traktor
21. okt 2010

ahojte , tak sme doma z ultrazvuku a musim vam to napisat.....boli sme objednany na 10.40 , zobrala nas dnu az po dvanastej, urobila ultrazvuk, matko velmi plkal...jeho trauma na biele plaste sa prejavila...ked sa doktorka vyzliekla a bola vo svetri, tak to bolo uz lepsie...no tak ho pozrela a opytala sa ma ci som veriaca..tak som povedala, ze hej..na to mi ona povedala, nech idem za nasim panom fararom a nech dam za matka sluzit omsu na uzdravenie, mam si od neho pytat svetenu vodu a v tej ho mam umyt a môzem mu dat aj napit z nej...a potom sa ma pytala, ze preco som vlastne pisla ..tak som hovorila , ze pre tu hrcku a ze sa bojim, lebo krsna aj babka mali rakovinu..tak mi povedala, ze na take nemam ani mysliet matko bol, bude a je zdrave dieta...hrcky su normalne...dala mi papier a nic viac..tak sa asi budem pytat k inej doktorke 😖 ....no a este sa mi stalo....ze sme tak dlho cakali, tak matko sa zabaval na chodbe, skeril sa na kazdeho..no zlaty bol..a ako pobehoval, tak bol spoteny, tak som mu dala dole svetrik...no a na to si matko zacal vyzuvat topanocky a vyziekat sa..asi si myslel, ze to ako doma 😀 😀 ...no a vcakarni sedel taky zarasteny pan...a ten matkovi povedal, ze nono, musis pocuvat mamicku....ci BABIčKU? 😠 😀 😀 😀 ...tak som dobre dopadla...potom po chvilke sa to snazil zachranit, ze sestricku?..no ale tak uz mu to nepomohlo..cccccccc..ze babicka...tulpas jeden...

laurajana
21. okt 2010

@traktor traky akú hrčku?

traktor
21. okt 2010

@laurajana matko ma za uskom dost velku hrcku / vidno ju/ uz asi 4ty mesiac..tak nam robili rozne vysetreniavsetko bolo ok...len sme mali ist este na ultrazvuk

laurajana
21. okt 2010

@traktor aha lebo náš malý a aj malá majú hrčku na hrdielku, zväčšuje sa a vidno ju keď robia krik, alebo zvýšia hlas...tak neviem, na krčnom nám dr. povedal, že to je z kriku a tak...tak neviem, druhá dr. že je to od častých chorôb, ale uzliny to nie sú

traktor
21. okt 2010

@laurajana to bude asi ine...matko to ma za uskom..ale ked sa nanho pozriem zo zadu tak to vidno, ze to tam je..

lucim
21. okt 2010

@traktor traky to co bolo za doktorku??? 😠 😠 😠 😠 mna by jej kecanie tada vystrasilo .. a ona si take plieska do vzduchu a vlastne este pred vysetrenim a potom to bagatelizuje.
matkovi urcite nie je nic zle, ale aj tak by som asi sla este k niekomu normalnemu. 😉
a z toho blbeho pana si nic nerob. 🙂

... na fb som konecne supla nejake fotecky ... som sa k tomu uz dokopala ....

traktor
21. okt 2010

@lucim urcite sa budem pytat k inej doktorke...ja asi pritahujem take typy , alebo co...ked zacala s tym fararom , tak mi aj slzy vysli, som myslela, ze je to velmi zle...ako musim povedat, ze sa mu krasne prihovarala a bola taka jemna..ale toto nie..ja som chcela taku normalnu 😅 odpoved..a ten pan..no budem ho chodit strasit...ta babicka mu len tak neprejde 😀 😀 ..a idem kuknut fotecky 🙂

lucia32
21. okt 2010

@traktor to ta dokotorka ako myslela?????? 😲 😲 😲 😲 😲 ťava jedna...takto strašiť.... som sa normalne nasratko, ani som nedočítala...to presne ako mne ked som bola tehu s Miňom a dostala som pásový opar-herpes, tiež ma posielala do kostola modliť sa, lebo, že opar v 8.tt tehu veeelmi nebezpečný....chvalabohu to nakoniec dopadlo dobre...aspon dúfam 😀 😝 ale strašila ma fyzickými i duševnými postihmi a potom, že aby som sa nebála, že to ustojíme, že to nič nebude .... 😖 a na rakovinu nemysli.....hééééééč 😝

lucia32
21. okt 2010

@traktor jéééé ty už máš vnúčatko? 😀

lucia32
21. okt 2010

@traktor a ako nad tým rozmýšlam? Možno tým tá žienka myslela, že si šťastná žena, že Maťkovi nič nie je...len ti to blbo podala 😝

traktor
21. okt 2010

@lucia32 😀 😀 😀 ze vnucatko..tak sme sikovny....sme sa postarali uz dopredu 😀 😀 😀 ...ty ale kukam sa do zrkadla..tak som šumna babka 😀 😀 😀 ..a k doktorke...ja ti neviem...ale je to divne..este som sa nestretla z niecim takym...a poviem uoprimne...vôbec ma jej odpoved neuspokojila, ved mi vlastne nic nepovedala...takze furt neviem na com som..aj tak sa budem pytat este raz na ultrazvuk, nech som spokojna 😉

ani3012
21. okt 2010

@traktor no čo starká ? ako sa dnes máme ? 😀 😀 😀

traktor
21. okt 2010

@ani3012 ..oj tak dnes dobre..ale vcera..krize ma boleli...aj za uchom pichalo...joj dievky moje...ta staroba..to je kriz 😀 😀 😀

ani3012
21. okt 2010

@traktor a k tej doktorke 😝 ja že čo sa stalo,čítam,chlpy sa mi ježili a už keď som čítala,že mu ju môžeš dať aj vypiť...ako keby si bola nejaká hypochondrička(neviem ako sa volá,keď niekto silou mocou hľadá chorobu u iného-ale doktor to nie je 😀 )
Tiež by ma to nahnevalo,človek ostane v tom momente obarený a nevie vôbec reagovať. To ja poznám ešte z čias,keď som čakala Patrika a začiatkom tehu som dostala silný zápal moč.ciest. Tak pri prepúšťaní-ak sa to dá tak nazvať,mi doktor hodil k nohám kartu a povedal,že môžem ísť domov a mám si dávať pozor,keď si budem s chlapcami líhať do trávy.Ja som ostala v nemom úžase,vyšiel von a až baby vraveli,že by mu dali v mojom prípade po papuli....
Inak ,aby ste si nemysleli,že asi mal nejakú príčinu mi to povedať,tak bola som už vydatá a dokonca aj tehu som ostala až po svadbe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre